W naszym kościele w wielkopostne dni:

Droga Krzyżowa: piątek, g. 18.30
Droga Krzyżowa dla dzieci: piątek, g. 16.30
Adoracja Najświętszego Sakramentu: niedziela – czwartek, g. 16.45-18.00, piątek – 16.45-18.00 i po Drodze Krzyżowej do godz. 20.00
Gorzkie Żale: wtorek, czwartek, g. 18.30; niedziela, g. 17.30
Nieszpory wielkopostne: sobota g. 18.00
Godzinki o Męce Pańskiej: niedziela, g. 8.40
Rekolekcje wielkopostne: 17 – 19 marca (niedziela – wtorek)
Rekolekcje wielkopostne dla dzieci i młodzieży: 18 – 20 marca (poniedziałek – środa)

Czwarta niedziela Wielkiego Postu, zwana Niedzielą Laetare, której wyjątkowość podkreśla różowy kolor szat liturgicznych, wyznacza połowę przeżywanego okresu przygotowania paschalnego. Dlatego w polskiej tradycji nazywana była „śródpościem” albo „półpościem”. Warto uczynić pewne podsumowania i z jeszcze większym zaangażowaniem przeżyć drugą jego część. Wspaniałą okazją są czekające nas wielkopostne rekolekcje:
16-17.03 – porządek Mszy św. niedzielny (18.00 – sobota; 8.00, 10.00, 12.00, 18.00 – niedziela)
18-19.03 (poniedziałek-wtorek) – 9.00, 18.00, 19.30
Rekolekcje dla dzieci i młodzieży:
18-20.03 (poniedziałek-środa) – 10.30 (kl. 0-IV), 12.15 (kl. V-VIII)

Serdecznie zapraszamy!
Rekolekcje poprowadzi o. Janusz Chwast z warszawskiego klasztoru dominikanów.

Zachęcamy, by do sakramentu pokuty przystępować w rekolekcyjny poniedziałek i wtorek – będą spowiednicy z sąsiednich parafii i nie odkładać sakramentu pokuty na dni Wielkiego Tygodnia.

W najbliższą środę przypada 11. rocznica wyboru papieża Franciszka. W jego intencji będziemy się modlić w środę na wieczornej Mszy Świętej

Przypominamy o wielkopostnych akcjach Caritas. Przy wyjściu z kościoła są rozprowadzane wielkanocne „paschaliki” – dochód z ich sprzedaży zasili Caritas.

Podlaska Policja w ostatnim czasie odnotowuje wzrost liczby oszustw dokonywanych na szkodę osób starszych. Najbardziej rozpoznawalnym oszustwem jest metoda na tzw. „wnuczka” czy „policjanta”. Oszust dzwoni do potencjalnej ofiary, podając się za bliską mu osobę potrzebującą pomocy. Towarzyszy temu presja czasu, szantaż emocjonalny, a także atmosfera tajemnicy. W następstwie chodzi m.in. o wyłudzenie pieniędzy, czy zaciągnięcie pożyczki bankowej. Drodzy Seniorzy bądźcie czujni, nie ufajcie bezgranicznie słysząc w słuchawce prośbę o pomoc. Zweryfikujcie tożsamość osoby dzwoniącej, a jeśli poczujecie się zagrożeni dzwońcie na nr alarmowy 112. W szczególny sposób apelujemy do osób bliskich naszym seniorom, ich dzieci i wnuków. Bądźmy wrażliwi i edukujmy siebie nawzajem. Nie pozostawiajmy osób starszych samych z tym problemem.

Solenizantów i jubilatów zapewniamy o naszej życzliwości i modlitwie.

Zmarłych Parafian polecamy miłosierdziu Bożemu:
śp. ks. Jerzy Rachwało, Teresa Dziemiańczuk, Halina Sikorska