PROGRAM FORMACYJNY DLA KANDYDATÓW PRZYGOTOWUJĄCYCH SIĘ
DO PRZYJĘCIA SAKRAMENTU BIERZMOWANIA
W PARAFII CHRYSTUSA KRÓLA w roku 2023/2024

Informacje dla Kandydatów przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania

1. Aby móc przystąpić do sakramentu bierzmowania w parafii p.w. Chrystusa Króla w Białymstoku należy wziąć czynny udział w przygotowaniach obejmujących łącznie 3 lata formacji.
  2. Warunkiem przystąpienia do formacji parafialnej jest regularne uczęszczanie na katechezę szkolną i zgłoszenie się do duszpasterza parafii.
  3. W przypadku gdyby ktoś lekceważył formację parafialną lub szkolną nie będzie dopuszczony do sakramentu bierzmowania.
  4. Jeśli na etapie szkolnej katechezy nie będzie przygotowania katechizmowego, zostanie ono uzupełnione w parafii.
  5. Formacja parafialna kandydatów będzie się odbywała w comiesięcznym cyklu spotkań, oraz podczas nabożeństw okresowych.
  6. Wszystkich przygotowujących się do sakramentu bierzmowania obowiązują książeczki kandydatów.
  7. Przy comiesięcznej spowiedzi książeczkę dajemy do podpisu bezpośrednio spowiadającemu kapłanowi.
DataDzień tygodniaRodzaj spotkania formacyjnego
Cały rokwszystkie niedziele i świętaMsza święta
Raz w miesiącu I piątek miesiącaSakrament pokuty
Wielki PostPiątek po Mszy wieczornejDroga Krzyżowa, Gorzkie Żale