Przez kolejne dni maja kroczymy z Maryją, opromienieni i radośni Paschą Jej Syna. Dziś, w szóstą niedzielę Wielkanocy, gromadzimy się wokół ołtarza, żeby to misterium paschalne mogło przemienić całe nasze życie. Przyjmowanie sakramentów świętych, zwłaszcza pełny udział w Eucharystii, wsłuchiwanie się w Słowo Boże – to wszystko otwiera nas na Najwyższego, który zadziwia swoją mocą, dobrocią i bezinteresownością.

W poniedziałek rozpoczniemy doroczne Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Do środy włącznie przez wstawiennictwo Maryi będziemy prosili o Boże błogosławieństwo dla ciężko pracujących na roli, o sprzyjającą pogodę dla wzrostu zasiewów i obfitych plonów, aby nikomu w naszej Ojczyźnie i na całym świecie nie brakowało chleba powszedniego. Jeśli nie w inny sposób, to przynajmniej przez żarliwą modlitwę prośmy Boga o sprawiedliwy podział plonów ziemi, aby ludzie nie umierali z głodu.

We wtorek (16.05), przypada święto patrona Polski, św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika. Żył na przełomie XVI i XVII wieku i zasłynął jako gorliwy kaznodzieja i duszpasterz jezuicki. Stąd zyskał miano „łowcy dusz”. Dnia 16.05.1657 roku został schwytany przez Kozaków. Mimo okrutnych tortur, nie wyrzekł się wiary w Jezusa Chrystusa. Jego relikwie znajdują się w kościele ojców jezuitów przy ul. Rakowieckiej w Warszawie. Niech ten Święty Patron będzie dla nas wzorem bezkompromisowości wiary i przywiązania do Zbawiciela, a zarazem orędownikiem w trudnym budowaniu ładu i jedności w naszej Ojczyźnie i we wspólnocie narodów.

W czwartek (18.05), przypada 103. rocznica urodzin św. Jana Pawła II. Podziękujmy Bożej Opatrzności za wielki dar jego długiego pontyfikatu, za przykład mocnej wiary i heroicznej miłości, jaki nam pozostawił. Wpatrujmy się w jego święte życie, aby każdego dnia, krok po kroku być bliżej Pana Boga; jak On całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy. W tych intencjach będziemy się modlić podczas Mszy Świętej o godz. 18.00.

W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Ofiary na tacę będą przeznaczone na nasze Seminarium Duchowne. Od piątku (19.05), przez  specjalną nowennę, po nabożeństwie majowym, będziemy się przygotowywali do uroczystości Zesłania Ducha Świętego.

Wszystkim naszym Parafianom, gdziekolwiek są, na rozpoczynający się tydzień, życzymy Bożego błogosławieństwa i wstawienniczej modlitwy Matki Bożej.

W tym tygodniu patronuje nam:

Wtorek (16.05) – św. Andrzej Bobola (1591-1657), prezbiter i męczennik, patron Polski (święto).

Intencje

Poniedziałek – 15 maja 2023 r.

7.00    1. + Jan Grochocki

1. O zdrowie dla Grzegorza

18.00  1. + Paweł Koszałkowski

1. + Paweł Koszałkowski (15 gr.)
  2. + Zofia Dybacka (15 gr.)

Wtorek – 16 maja 2023 r.

7.00   O łaskę wiary i uwolnienie od nałogów dla Tobiasza

17.45 Nieustająca Nowenna do Miłosierdzia Bożego

18.00  1. W 17 urodziny Anny Burbuli

1. W imieniny Szymona
  2. + Dorota, Zofia, Mateusz Sobiech
  3. + Paweł Koszałkowski (16 gr.)
  4. + Zofia Dybacka (16 gr.)

Środa – 17 maja 2023 r.

17.50   Nabożeństwo do św. Józefa

18.00  1. + Anna Lulewicz

1. W intencji ofiarowującego
  2. + Stanisław, Bronisława, Zofia, Lucjan i o potrzebne łaski Joannie
  3. + Paweł Koszałkowski (17 gr.)
  4. + Zofia Dybacka (17 gr.)

Czwartek – 18 maja 2023 r.

18.0     1. W 2 urodziny Grzegorza Znorko

1. W urodziny Michałka
  2. + Maria Grodzka, r. Grodzkich
  3. O zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Cezarego
  4. + Paweł Koszałkowski (18 gr.)
  5. + Zofia Dybacka (18 gr.)

Piątek – 19 maja 2023 r.

18.00  1. W 20 urodziny Zuzanny

1. W intencji ofiarowującego
  2. + Paweł Koszałkowski (19 gr.)
  3. + Zofia Dybacka (19 gr.)

Sobota – 20 maja 2023 r.

7.00     W intencji ofiarowującego

18.00 1. + Barbara (14 r.), Emilian (3 r.) Szutkiewicz, Leszek Wolny (3 r.)

1. + Regina Szeps, Marek, Leszek, Zbigniew
  2. + Aleksander (25 r.)
  3. + Jan Mańkowski (5 r.)
  4. + Paweł Koszałkowski (20 gr.)
  5. + Zofia Dybacka (20 gr.)

Niedziela – 21 maja 2023 r.

8.00     1. + Alojzy Jarmoc

1. + Maria, Kazimierz, Aniela, Janina, r. Bańkowskich

10.00 1. + Jadwiga, Mieczysław, Aleksandra, Mirosław, r. Sokołowskich

1. W 14 urodziny Tomasza i o pomyślne zdanie egzaminów
  2. W 11 urodziny Magdaleny
  3. + Regina, Józefa, Antoni Murawscy

12.00   1. W intencji Parafian

1. + Alicja Raciborska
  2. + Alina i Mirosław Poznańscy

18.00 1. O pomyślne zdanie egzaminów dla Urszuli

1. + Paweł Koszałkowski (21 gr.)
  2. + Zofia Dybacka (21 gr.)