Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Rozpoczynają się też Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele.

W najbliższy poniedziałek rozpoczynamy maryjny miesiąc maj. W naszym kościele nabożeństwo majowe będziemy celebrowali codziennie po Mszy św. o godz. 18.00.

We wtorek (2.05), przypada Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Nie zapomnijmy o wywieszeniu flag, aby w ten sposób zademonstrować nasze przywiązanie do barw narodowych.

We wtorek (3.05), uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszego Narodu. Tego dnia Msze św. według porządku niedzielnego. O 20.30 rozpoczną się maryjne rozważania, które zakończymy Apelem Jasnogórskim.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

W czwartek o godz. 17.00 „Godzina Święta” oraz Msza św. w intencji powołań do kapłaństwa i życia zakonnego.

W piątek nabożeństwo do Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 7.00 i o 17.45. Adoracja Najświętszego Sakramentu od 15.00 do 21.00, z możliwością spowiedzi. Zakończy ją o 20.45 modlitwa o uzdrowienie duchowe i fizyczne.

W sobotę nabożeństwo do NSM po Mszy o godz. 7.00, modlitwa różańcowa w duchu Fatimskim o godz. 17.15.

Za tydzień, po Mszy św. o godz. 10.00 zapraszamy dzieci klas pierwszych szkół podstawowych z rodzicami na pierwsze spotkanie programu katechetycznego przygotowującego do przyjęcia I Komunii Świętej. Także tego dnia, po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie formacyjne Kół Żywego Różańca. Ofiary na tacę będą przeznaczone na fundusz remontowy naszej parafii. Trwa termomodernizacja Domu Parafialnego: osuszanie i ocieplanie fundamentów, wymiana okien w salach parafialnych. W tym tygodniu zakończą się prace przy naprawie obejścia kościoła i rozpoczniemy układanie kostki brukowej przy Domu Parafialnym.

Ważne informacje dotyczące sakramentu bierzmowania. Na stronie internetowej znajduje się harmonogram prób i spotkań dla kandydatów, którzy 25.05 przyjmą sakrament bierzmowania. Jednocześnie informujemy o tworzeniu się nowej grupy kandydatów do bierzmowania na przyszły rok – zapraszamy uczniów klasy ósmej oraz wszystkich chętnych, którzy chcą przyjąć sakrament dojrzałości chrześcijańskiej. Pierwsze spotkanie grupy odbędzie się w niedzielę (14.05) na Mszy o godz. 12.00.

Tegoroczna pielgrzymka mężczyzn do Krypna wyruszy z Białostockiej Katedry 6.05 (sobota) o godz.  8.00. Ukoronowaniem wędrówki będzie Msza św. w Krypnie o godz. 18.00. Zapisy organizowane są na trasie – całkowity koszt pielgrzymki to 7 zł. Istnieje także możliwość zapisania się na autokar powrotny do Białegostoku (15 zł).

Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia nowy numer miesięcznika „Drogi Miłosierdzia” – zapraszamy do lektury.

Przy wyjściu z kościoła spotkamy dzisiaj bliskich dziewięciomiesięcznego Filipa Martyniuka, którzy proszą o pomoc w sfinansowaniu koniecznej operacji ortopedycznej nóżki dziecka. W miarę naszych możliwości wspomóżmy ten szlachetny cel naszymi ofiarami.

Wszystkim naszym Parafianom życzymy obfitującego w Boże błogosławieństwo tygodnia.

W tym tygodniu patronują nam:

Wtorek (2.05) – św. Atanazy (295-373), biskup i doktor Kościoła.

Czwartek (4.05) – św. Florian († 304), męczennik z początku IV wieku, patron strażaków.

Sobota (6 maja) – św. św. Apostołowie Filip († 81-96) i Jakub († 62), należeli do Grona Dwunastu powołanego przez samego Jezusa.

Intencje

1 maja 2023 r. – poniedziałek

7.00     W intencji ofiarującego

18.00   1. + Eugenia Arciszewska (1 r.)

1. + Paweł Koszałkowski (1 gr.)
  2. + Jadwiga Zubrycka
  3. + Zofia Dybacka (1 gr.)
  4. + Danuta Gudalewska (30 gr.)
  5. + Henryk Dobrzyński (30 gr.)

2 maja 2023 r. – wtorek

7.00     + Zofia, Antoni, Piotr, Halina, Mieczysław, Adam, r. Bielawiec

17.45   Nieustająca Nowenna do Miłosierdzia Bożego

18.00   1. W intencji Bogu wiadomej

1. + Zygmunt Porzeziński
  2. + Zofia Dybacka (2 gr.)
  3. + Paweł Koszałkowski (2 gr.)

3 maja 2023 r. – środa

8.00     + Eugeniusz Sulima (35 r.)

10.00   1. + Maria Brankowska (6 r.), r. Brankowskich, Jan, Zdzisław

1. + Henryk, Franciszka, Jan, Leokadia, Romuald, r. Słomińskich, Niewińskich
  2. + Apolonia, Stefan, r. Kisielów

12.00   1. + Maria, Mieczysław, Tadeusz Kluk, Tekla Dorniak

1. + Zygmunt Rochalski (2 r.)

17.50   Nabożeństwo do św. Józefa

18.00   1. W intencji Bogu wiadomej

1. + Paweł Koszałkowski (3 gr.)
  2. + Zofia Dybacka (3 gr.)

4 maja 2023 r. – czwartek

7.00     1. + Władysława i Józef Lulewicz

1. O zdrowie dla Grzegorza

18.00   1. + Jacek Radziszewski

1. W intencji Bogu wiadomej
  2. + Paweł Koszałkowski (4 gr.)
  3. + Zofia Dybacka (4 gr.)

5 maja 2023 r. – piątek

7.00     + Mirosław Utracki

18.00   1. + Wiesław Kilim (4 r.), r. Klimów

1. W 80 urodziny Stanisławy Kisłowskiej
  2. + Irena Zajkowska
  3. W 18 urodziny Karoliny
  4. + Kazimierz Wojewoda, r. Wojewodów
  5. + Paweł Koszałkowski (5 gr.)
  6. + Zofia Dybacka (5 gr.)

6 maja 2023 r. – sobota

7.00     + Andrzej Pannuś

18.00   1. W dniu I Komunii Jakuba i za jego rodziców

1. + Robert Kurnicki
  2. + Paweł Koszałkowski (6 gr.)
  3. + Zofia Dybacka (6 gr.)

7 maja 2023 r. – niedziela

8.00     1. + Michalina, Łukasz, Marianna, Józef, r. Bartulewiczów i Popławskich

1. + Stanisława, Stanisław, Mieczysław, Bronisław, Marianna, Irena, Alojzy
  2. + Zofia, r. Żdanuków

10.00   1. + Sergiusz Golczuk (7 r.), Zofia, Aleksander, Władysław, Janina Falkowscy

1. + r. Zubowskich, Roginielów, Antoniuków
  2. W 3 urodziny Marcela

12.00   1. W intencji Parafian

1. + Zbigniew Pieńczak
  2. + Henryk Kuczyński (5 r.), Antoni, Felicja, Ewa
  3. W urodziny Dawida i o pomyślne zdanie egzaminów

18.00   1. + Paweł Koszałkowski (7 gr.)

1. + Zofia Dybacka (7 gr.)