Dzisiejsza niedziela, ostatnia niedziela stycznia, tradycyjnie obchodzona jest w Kościele jako Światowy Dzień Trędowatych, ustanowiony w 1954 roku. Wiemy, jak stara i straszna w skutkach jest ta choroba. Starajmy się więc pomóc, aby dotknięci nią byli leczeni w poszanowaniu ludzkiej godności i wolności. Dziś na świecie trędowatymi opiekują się głównie chrześcijańscy misjonarze. Wspierajmy ich naszymi m modlitwami i ofiarami!

W czwartek (2.02) przypada święto Ofiarowania Pańskiego, popularnie zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Będziemy wspominać dzień, kiedy Maryja i Józef przynieśli Jezusa do świątyni, aby ofiarować Go Panu. Starzec Symeon nazwał Jezusa „Światłem na oświecenie pogan i ludu Izraela”. Msze Święte z błogosławieństwem świec w naszej świątyni o godz. 7.00, 9.00, 18.00, 19.30. Świece gromniczne będzie można nabyć przed Mszami św. Zapala się je z wiarą na przejście do wieczności a także, by Chrystus – Światłość świata zachował domostwa od gromów i innych kataklizmów. Ofiary złożone przy tej okazji będą przeznaczone na potrzeby naszej wspólnoty.

Tego dnia obchodzimy także Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą będziemy wspierać wszystkich, którzy oddali się na służbę Bogu i ludziom w zgromadzeniach życia zakonnego i instytutach świeckich. Będziemy prosić Boga o nowe powołania do życia zakonnego. Ofiary składane na tacę przeznaczone będą na wparcie zakonów klauzurowych.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa; prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Pańskiej Winnicy także z naszej wspólnoty parafialnej. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. A w sobotę czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność.

– w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uświęcenie kapłanów i nowe powołania o godz. 17.00;

– w piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 7.00 i o 17.45, adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi od godz. 15.00-21.00;

– w sobotę po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi, o 17.15 różaniec fatimski;

– w niedzielę po Mszy św. o 12.00 spotkanie formacyjne KŻR a także przygotowujących się do bierzmowania; ofiary na tacę będą przeznaczone na ogrzewanie naszego kościoła.

W poniedziałek i wtorek, w ramach odwiedzin duszpasterskich, odwiedzimy naszych Parafian, którzy nie mogli być obecni w wyznaczone dni kolędowe a chcieliby przyjąć obrzęd błogosławieństwa i poświęcenia domów. Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu z duszpasterzami.

We wrześniu organizujemy pielgrzymkę do Lourdes i innych ciekawych miejsc w Francji i Hiszpanii. Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu z ks. Proboszczem.

Jest jeszcze możliwość zgłoszenia dzieci na „półkolonie”, które od wtorku do czwartku będą w naszym Domu Parafialnym.

Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu dzień imienin, urodzin oraz inne jubileusze życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i Bożego światła na drogach codzienności.

W tym tygodniu patronuje nam:

Wtorek, 31 stycznia – św. Jan Bosko (1815-1888), założyciel salezjanów i Zgromadzenia Córek Maryi Wspomożycielki Wiernych, wielki pedagog i apostoł młodzieży (wspomnienie obowiązkowe).

Odeszła do Pana: śp. Nadzieja Kaczan

Intencje

Poniedziałek – 30 stycznia 2023 r.

7.00    1. + ks. Józef Krysiewicz (30 gr.)

1. + Alojzy Jarmoc (1 gr.)

18.00  1. + Józefa Lamek (30 dz.)

1. Dantis
  2. + Krzysztof Wyszyński (30 gr.)

Wtorek – 31 stycznia 2023 r.

7.00    1. + Alojzy Jarmoc (2 gr.)

1. + Lucyna Akucewicz (1 gr.)

17.45  Nieustająca Nowenna do Miłosierdzia Bożego

18.00  1. + Marianna i Zefiryn Matulewicz

1. + Lucyna Wasilewska (16 r.), Leon i Wiesław
  2. + Kazimiera Gil

Środa – 1 lutego 2023 r.

7.00    + Alojzy Jarmoc (3 gr.)

17.50  Nabożeństwo do św. Józefa

18.00  1. + Jadwiga Zubrycka

1. + Teresa, Jan (31 r.) Czauż
  2. W intencji Bogu wiadomej
  3. W urodziny Bogusława Zajkowskiego
  4. + Lucyna Akucewicz (2 gr.)
  5. W intencji s. Damaris i s. Katarzyny z okazji Dnia Życia Konsekrowanego

Czwartek – 2 lutego 2023 r.

7.00    + Alojzy Jarmoc (4 gr.)

9.00    1. + Tadeusz Karwowski (6 r.), Felicja, Aleksander, Józef

1. + Józef Ładny (11 r.)

18.00  1. W intencji Bogu wiadomej

1. + Paulina, Paweł, Helena, Feliks
  2. + Lucyna Akucewicz (3 gr.)

19.30  Msza św. dziękczynna za łaskę przyjmowania Komunii św. w chorobie i za tych, którzy się do tego przyczynili

Piątek – 3 lutego 2023 r.

7.00    + Alojzy Jarmoc (5 gr.)

18.00  1. + Jarosław

1. W urodziny Elżbiety Ogryzko
  2. + Lucyna Akucewicz (4 gr.)

Sobota – 4 lutego 2023 r.

7.00    + Alojzy Jarmoc (6 gr.)

18.00  1. + Stefan Świesiulski, Ewa Skoczylas

1. + Mirosław Utracki (30 dz.)
  2. + Lucyna Akucewicz (5 gr.)

Niedziela – 5 lutego 2023 r.

8.00    1. + Stanisława (f), Bronisław, Mieczysław, Stanisław

1. + Bogumiła, Bronisław, r. Mazerskich
  2. + Alojzy Jarmoc (7 gr.)

10.00  1. + Anna, Edmund Woronko

1. + Franciszka (f) Sokołowska, r. Sokołowskich
  2. + Emil Mosiej

12.00  1. W intencji Parafian

1. + Marianna (4 r.), Feliks Kusznier, r. Kusznierów i Pietruczuków
  2. + Janina i zmarli z rodziny

18.00  1. + Jadwiga i Edward Mazurkiewicz

1. + Stanisław Kulesza (5 r.)
  2. + Bronisława (f) Butkiewicz (30 dz.)
  3. + Regina Lewito (30 dz.)