Dziś trzydziesta pierwsza niedziela zwykła w ciągu roku kościelnego. Każda Eucharystia, w której uczestniczymy, jest pamiątką zmartwychwstania Chrystusa i przedsmakiem wiecznej chwały. Sprawując święte obrzędy, dotykamy rzeczywistości nieba. Dzisiaj modlimy się, aby Bóg pomnożył w nas działanie swej mocy i przygotował nas swoją łaską do życia wiecznego (modlitwa po Komunii).

Dzisiaj, po Mszy św. o 18.00 spotkanie formacyjne lektorów i zainteresowanych pogłębieniem Słowa Bożego, poświęcone Listowi św. Pawła do Galatów – zapraszamy.

Jutro (31.10), o godz. 17.30, ostatnie nabożeństwo różańcowe. Dziękujemy wszystkim, którzy przez cały miesiąc gromadzili się na wspólnej modlitwie. Dzieci zakończyły swoje nabożeństwa różańcowe w miniony piątek – rodzicom i opiekunom dziękujemy za modlitwę razem z dziećmi.

We wtorek (1.11), przypada uroczystość Wszystkich Świętych. To radosny dzień, w którym Kościół upamiętnia wszystkich znanych i nieznanych Świętych i Błogosławionych. Oni osiągnęli już wieczną chwałę, a dziś są naszymi orędownikami przed Bogiem. W naszej świątyni Msze Święte będą dziś sprawowane według porządku niedzielnego.

W środę (2.11), przypada w liturgii wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Zapraszamy na Msze Święte tego dnia o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.

Od środy do piątku modlić się będziemy za naszych zmarłych w tzw. „Wypominkach” – o 17.00 różaniec, o 18.00 Msza św. z nieszporami żałobnymi.

W te dni, odwiedzając cmentarze nie zapomnijmy o szczególnym charakterze tych miejsc. Niech kwiaty i znicze nie przysłonią istoty wizyt na naszych nekropoliach – modlitwy za zmarłych. Uszanujmy te miejsca ciszą i zadumą o przemijaniu doczesności i perspektywie światłości wiekuistej – pełni życia w Bogu. Tej światłości nie wzmacniają zapalane znicze ani nie upiększają kwiaty –to światłość i piękno doskonałe i wieczne.

Najbliższy czwartek jest pierwszym czwartkiem miesiąca. Pamiętajmy w modlitwie o kapłanach i wszystkich powołanych do służby w Kościele.

Od 1 do 8.11 można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. Do warunków odpustu należą: nawiedzenie cmentarza oraz modlitwa za zmarłych. Ponadto: brak przywiązania do grzechu, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

Najbliższy piątek (4.11), będzie pierwszym piątkiem miesiąca. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. o 7.00 i 18.00. Adoracja NS od 15.00 do 21.00 z możliwością spowiedzi świętej.

W pierwszą sobotę miesiąca nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi po Mszy św. o godz. 7.00. O 17.15 rozpoczniemy, według życzenia Matki Bożej z Fatimy, obchód sześciu pierwszych sobót miesiąca – modlitwę różańcową – serdecznie zapraszamy.

W pierwszą niedzielę miesiąca, po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie formacyjne Kół Żywego Różańca a także młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Ofiary na tacę będą przeznaczone na fundusz remontowy naszej parafii.

Trwa remont zakrystii. W sprawach załatwianych po Mszach św. prosimy o zejście do tymczasowej zakrystii przy dolnym kościele. Wejście bocznymi drzwiami, przy grocie Matki Bożej.

Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia wzrastania w wierze, nadziei i miłości oraz doświadczenia bliskości Pana i Jego mocy w codziennych potrzebach.

Odeszła do Pana: + Leokadia Hryniewicka

W tym tygodniu patronuje nam:

– piątek (4.11) – św. Karol Boromeusz  (1538-1584), biskup Mediolanu, reformator Kościoła, organizator pierwszych seminariów duchownych, wrażliwy na los ubogich.

Intencje

Poniedziałek – 31 października 2022 r.

7.00    + Andrzej Panuś

18.00  1. + r. Orzechowskich, Kurnickich, Kamola

1. + Jan, Halina, Barbara
  2. + Zbigniew Olesiewicz, r. Olesiewiczów
  3. Dziękczynna za łaskę zdrowia i za tych, którzy troszczyli się w czasie choroby

Wtorek – 1 listopada 2022 r.

8.00    r. Drozdowskich, Jarmoców, Koszewników, Marianna, Irena, Alojzy

10.00  1. + Witolda (f), Albina (f)

1. + Helena i Edward Szklanko, r. Szklanków, Teresa Kulhawik, Zofia Haraszkiewicz
  2. + Jan, Genowefa, Stanisław, Zofia, Antoni, Piotr, Mieczysław, Adam, Halina

12.00  + Grzegorz Wojtkowski

18.00  1. +Marek Kosior (1 gr.)

1. + Iwona Kopeć

Środa – 2 listopada 2022 r.

7.00    + Sebastian Wszeborowski

9.00    1. + Leszek, Maria, Józef, Kazimierz Zadykowicz, Władysław, Władysława, Tadeusz Grodzik

1. + ks. Józef Krysiewicz
  2. + Teofila, Stanisław, Janina, Wacław, Antoni

18.00  1. +Marek Kosior (2 gr.)

1. + Zbigniew Milewski (4 r.)

Czwartek – 3 listopada 2022 r.

7.00    1. +Marek Kosior (3 gr.)

1. + r. Ciuruków, Wawrzyniaków, Skowrońskich, Drożdż

18.00  1. + Józef, Stanisława (f) Stefańczuk

1. W intencji Bogu wiadomej
  2. + Jadwiga Zubrycka

Piątek – 4 listopada 2022 r.

7.00    + Kazimiera, Józef, Antoni, Lucyna, Ryszard Michalewicz

18.00  1. + Regina, Piotr, Paweł, r. Jaroszewskich, Puławskich, Breś

1. +Marek Kosior (4 gr.)
  2. + Irena Zajkowska

Sobota – 5 listopada 2022 r.

7.00    + Czesław Aleksander Gryguć

18.00  1. + r. Wierzbickich i Domańskich

1. +Marek Kosior (5 gr.)
  2. + Zofia, Krystyna Woźniak (30 dz.)

Niedziela – 6 listopada 2022 r.

8.00    + Kazimierz, r. Babul

10.00  1. + Janusz Mirończuk (1 r.)

1. + Adam Weresa (12. r.)
  2. + Arkadiusz, Józef, Maria Geresz
  3. + Stanisław Gudowski

12.00  W intencji Parafian

18.00  1. +Marek Kosior (6 gr.)

1. Za zmarłe członkinie KŻR