Dziś przypada dwudziesta dziewiąta niedziela zwykła w roku kościelnym. Wspólnie modlimy się, aby nasza wola była zawsze oddana Bogu i abyśmy szczerym sercem służyli Bożemu majestatowi. Niech na tej drodze wspomaga nas doświadczenie bliskości Pana w Eucharystii.

W miniony czwartek w Mszy św. i procesji różańcowej modliliśmy się za przyczyną Pani      z Fatimy. Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy od maja włączyli się w modlitwę i podjęli związane z nią służby. Jej kontynuacją, wedle życzenia Maryi, będzie różaniec w sześć pierwszych sobót miesiąca (od listopada do kwietnia). Już dzisiaj zapraszamy do włączenia się w modlitwę.

Dziś przypada kolejna rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Przez wstawiennictwo Świętego Jana Pawła II módlmy się o Bożę opiekę dla całej naszej ojczyzny.

Dziś przypada również kolejny Dzień Papieski. Modlitwą i ofiarami do puszek wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Głównym jej zadaniem jest promocja nauczania Jana Pawła II oraz wspieranie edukacji dzieci i młodzieży z ubogich rodzin. Dziękujemy za każdy gest życzliwości i wsparcie tej inicjatywy.

We wtorek (18.10), przypada w liturgii święto św. Łukasza Ewangelisty. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18.00, w czasie której będziemy wspierać modlitwą wszystkich pracowników służby zdrowia, szczególnie służących chorym w szpitalu przy ul. Żurawiej.

W sobotę (22.10), w liturgii będziemy wspominać św. Jana Pawła II.

Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy codziennie do świątyni o godz. 17.30 na nabożeństwo różańcowe; dzieci mają swoje nabożeństwo w poniedziałki i piątki o 16.30 w dolnym kościele.

Dzieci naszej parafii zapraszamy na Bal Wszystkich Świętych: 22.10 (sobota), godz. 16.00, SP przy ul. Żurawiej. W trakcie balu zostanie rozstrzygnięty konkurs na najbardziej wyrazistą kreację świętego.

Najbliższa niedziela (23.10), w Kościele będzie Niedzielą Misyjną. Gościć będziemy                 o. Henryka – werbistę, który podzieli się  świadectwem misjonarskiego życia. Będzie także sposobność do wsparcia ofiarami misji werbistów.

Młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania zapraszamy w niedzielę – 23.10 na kolejne spotkanie formacyjne – początek Mszą św. o godz. 18.00.

Od 2 do 4.11 w wypominkach o godz. 17.00 i Mszy św. o 18.00 modlić się będziemy za zmarłych. Przed wejściem do kościoła znajdziecie Kochani kartki na których można wpisać imiona zmarłych a następnie złożyć je w kancelarii, zakrystii a także w skarbonce z napisem „Wypominki”. Można zaznaczyć w jaki dzień modlitwy chcemy włączyć naszych zmarłych.

Społeczność szkoły przy ul. Gdańskiej prosi o poparcie projektu modernizacji obiektów sportowych w ramach budżetu obywatelskiego.

Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy wytrwałości w modlitwie oraz ufnego kierowania się Bożym słowem na wszystkich drogach codzienności.

W tym tygodniu patronują nam:

– poniedziałek (17.10) – św. Ignacy Antiocheński (I/II w.), po św. Piotrze biskup Antiochii, męczennik za wiarę;

– wtorek (18.10) – św. Łukasz, współpracownik Świętego Pawła, autor Ewangelii i Dziejów Apostolskich, patron służby zdrowia;

– czwartek (20.10) – św. Jan Kanty (1390-1473), prezbiter, wykładowca teologii i filozofii, człowiek wielkiego miłosierdzia wobec ubogich;

– sobota (22.10) – św. Jan Paweł II (1920-2005), papież, wielki czciciel Matki Chrystusa.

Odeszli do Pana:

+ Zofia Derewiańska

Intencje

Poniedziałek – 17 października 2022 r.

7.00    + Jarosław Snarski (17 gr.)

18.00  1. +Lech Powichrowski

1. + Dorota Sobiech (17 gr.)
  2. W 30 rocznicę ślubu Urszuli i Zbigniewa
  3. W urodziny Szymona
  4. W 26 urodziny Jędrzeja

Wtorek – 18 października 2022 r.

7.00    + Agata Kozikowska

18.00  1. + Krystyna Suchocka

1. + Teresa, Wojciech, r. Abramowiczów i Harasimczuków
  2. + Dorota Sobiech (18 gr.)
  3. + Jarosław Snarski (18 gr.)
  4. + Józef Rutkowski

Środa – 19 października 2022 r.

7.00    + Jarosław Snarski (19 gr.)

18.00  1. + Dorota Sobiech (19 gr.)

1. + Sebastian Wszeborowski
  2. + Marek Minta
  3. + + Albina (f), Michał, r. Kutynów
  4. W urodziny Grażyny Żukowskiej

Czwartek – 20 października 2022 r.

7.00    + Irena Hryc, Jan, Zbigniew, Michalina, Władysław

18.00  1. + Dorota Sobiech (20 gr.)

1. + Jarosław Snarski (20 gr.)
  2. + Maria Choroszucha
  3. W 49 rocznicę ślubu Marii i Henryka, za dzieci, wnuki i całą rodzinę

Piątek – 21 października 2022 r.

7.00    + Jarosław Snarski

18.00  1. + Dorota Sobiech (21 gr.)

1. + Irena Wyszyńska
  2. + r. Pancewiczów, Zofia, Józef, Zygfryd
  3. Za członków KŻR: zmarłym o życie wieczne, żyjącym o Boże błogosławieństwo

Sobota – 22 października 2022 r.

7.00    1. + Jarosław Snarski (22 gr.)

1. + Sebastian Wszerborowski

18.00  1. + Dorota Sobiech (22 gr.)

1. + Maria (4 r.), Antoni, r. Gorbaczów i Gryków
  2. Za dusze w czyśćcu cierpiące

Niedziela – 23 października 2022 r.

8.00    + Marianna Małecka (15 r.)

10.00  1. + Dorota Sobiech (23 gr.)

1. + Maria, Piotr Gulimow
  2. Dziękczynna za otrzymane łaski

12.00  1. W intencji Parafian

1. + Jarosław Snarski (23 gr.)
  2. + r. Bargłowskich i Godlewskich

18.00  + Maria Choroszucha