Dziś XXV niedziela zwykła w roku kościelnym. Modlimy się, abyśmy zachowując Boże przykazania, zasłużyli na życie wieczne. Niech udział w świętych obrzędach wspomaga nas na drodze wiernego wypełniania Bożego prawa.

Dziś przypada także Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Naszą modlitwą otaczamy wszystkich pracujących w mediach, aby wiernie służyli prawdzie. W korzystaniu z przestrzeni medialnej niech wszystkim towarzyszy wzajemna życzliwość i szacunek. Dziękujemy także za media katolickie, które służą szerzeniu Dobrej Nowiny.

Mszą św. o godz. 12.00, rozpoczynamy dzisiaj spotkania młodzieży klas I szkół ponadpodstawowych, przygotowujące do sakramentu bierzmowania. Szczegółowe informacje u ks. Stanisława i s. Katarzyny oraz na portalu Facebook naszej parafii.

Dziś (18.09), przypada również święto św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży, głównego patrona Polski. Naszą modlitwą otaczamy młode pokolenie, aby wzrastało w wierze i bliskości Pana.

W piątek (23.09), będziemy obchodzili liturgiczne wspomnienie Świętego Ojca Pio – uroczystości odpustowe w sąsiedniej parafii, zachęcamy do nawiedzenia miejsca w którym są przechowywane relikwie Świętego.

Przed nasi Parafianie wrócili z pielgrzymki do Medjugorie. Intencje naszej wspólnoty polecali Bogu przez wstawiennictwo Jego Matki – Królowej Pokoju. Pielgrzymom dziękujemy za piękny dar dla naszej wspólnoty – monstrancję w której adorujemy Najświętszy Sakrament.

Panu Radosławowi z Malborka dziękujemy za bezinteresowną restaurację naszego krzyża misyjnego.

Młodzież naszej parafii zapraszamy na spotkania formacyjne w Ruchu Światło-Życie. Odbywają się one w każdy piątek – rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00.

Dzieci zapraszamy na piątkowe spotkania o godz. 17.00 w Domu Parafialnym. Jest to czas wspólnej zabawy i poznawania Pana Boga pod okiem s. Damaris.

Prowadzimy także zapisy do dziecięcego zespołu muzycznego. Próby odbywają się w każdą niedzielę o godz. 9.00 w Domu Parafialnym.

Lektorów i chcących podjąć tę posługę w naszej wspólnocie zapraszamy w przyszłą niedzielę (25.09), po Mszy św. o godz. 18.00 na spotkanie formacyjne do Domu Parafialnego.

Caritas zaprasza na wystawę prac dzieci ukraińskich: „Ukraina moim domem” w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym, przy ul. Kościelnej 1a w Białymstoku. „Apostolstwo Trzeźwości” zaprasza 24.09 (sobota) na ogólnopolską pielgrzymkę Krucjaty Wyzwolenia Człowieka do Leśnej Podlaskiej. Bliższe informacje pod adresem: ddw.bialystok@gmail.com

Zachęcamy do lektury nowego numeru „Dróg Miłosierdzia”. Czasopismo jest do nabycia przy wyjściu z kościoła.

Wszystkich jubilatów i solenizantów tego tygodnia niech Bóg hojnie obdarza swoją łaską,  umacnia w wierze, nadziei i miłości oraz prowadzi światłem swojej prawdy.

W tym tygodniu patronują nam:

– wtorek (20.09) – św. św. Andrzej Kim Taegon (1821-1846), prezbiter oraz Paweł Chong Hasang (1795-1839) i towarzysze, męczennicy koreańscy z XIX wieku;

– środa (21.09) – św. Mateusz Apostoł i Ewangelista, nawrócony celnik z Kafarnaum, uczeń Jezusa i autor jednej z Ewangelii;

– piątek (23.09) – św. Pio z Pietrelciny (1887-1968), włoski kapucyn, stygmatyk, rozkochany w  Eucharystii.

Intencje

19 września 2022 r. – poniedziałek

7.00    + Jadwiga Łukaszewska (19 gr.)

18.00  1. + Wojciech, Stanisława (f) Kochanowscy, r. Markowskich, Rybołowiczów

1. + Helena (14 r.), Eugeniusz, Irena, r. Rucińskich, Szymańskich
  2. + Stefania, Aleksander
  3. W 50 urodziny Ewy

20 września 2022 r. – wtorek

7.00    1. + Jadwiga Łukaszewska (20 gr.)

1. + Zdzisław Smorczewski

17.45  Nieustająca Nowenna do Miłosierdzia Bożego

18.00  1. + Władysława, Józef, r. Wierzbickich

1. W 5 urodziny Doroty
  2. + Krzysztof (3 r.)

21 września 2022 r. – środa

7.00    + Jadwiga Łukaszewska (21 gr.)

17.50  Nabożeństwo do św. Józefa

18.00  1. + Irena Wyszyńska

1. + Czesław Aleksander Gryguć
  2. + Witold Majewski
  3. W rocznicę śmierci Heleny Kolenda
  4. W 5 urodziny Alicji Grzegorek i za jej rodziców

22 września 2022 r. – czwartek

7.00    1. + Jadwiga Łukaszewska (22 gr.)

1. + Andrzej Panuś

18.00  1. + Marek Jodłowski (1 r.)

1. + Jarosław Snarski
  2. + Stanisława (f) r. Wojewodów

23 września 2022 r. – piątek

7.00    + Jadwiga Łukaszewska (23 gr.)

18.00  1. + Stefania Orłowska, r. Grycewiczów

1. + Marianna i Józef Chaberek
  2. + r. Fedyk

24 września 2022 r. – sobota

7.00    + Jadwiga Łukaszewska (24 gr.)

18.00  1. + Ewa Baranowska (4 r.)

1. W 34 r. ślubu Iwony i Lecha
  2. + Danuta Panasiewicz

25 września 2022 r. – niedziela

8.00    + Kazimiera, Michał, r. Jarmoców

10.00  W 35 r. ślubu Jolanty i Andrzeja

12.00  1. W intencji Parafian

1. W urodziny Aleksandry Lewkowicz
  2. W 33 rocznicę ślubu Małgorzaty i Dariusza
  3. Dziękczynna za narodziny Maksymiliana Krzysztofa z prośbą o potrzebne łaski

18.00  1. + Jadwiga Łukaszewska (25 gr.)

1. + Sebastian Wszeborowski