Dziś dwudziesta trzecia niedziela w ciągu roku kościelnego. Sprawując tajemnicę męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa, uwielbiliśmy Boga i zaczerpnęliśmy ze źródła Bożej łaski. Niech te dary umacniają nas na drogach codziennego życia i dawania świadectwa naszej bliskości z Bogiem.

W czwartek (8.09), przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. W Polsce ten liturgiczny obchód nazywany jest popularnie świętem Matki Bożej Siewnej. Przez wstawiennictwo Maryi będziemy modlić się za wszystkich pracujących na roli, aby ich praca i trud wydawały błogosławione owoce. Msze Święte tego dnia o godz. 7.00, 9.00, 18.00. Urodziny Matki Bożej zakończymy maryjnym czuwaniem i Apelem Jasnogórskim o godz. 20.30 – serdecznie zapraszamy.

11.09 (niedziela) na Mszę św. o godz. 10.00  zapraszamy rodziców i uczniów klas III, którzy w tym roku szkolnym przyjmą I Komunię. Po Mszy św. spotkanie rodziców w dolnym kościele, „trzecioklasistów” w Domu Parafialnym; także tego dnia, po Mszy św. o 12.00 zapraszamy na spotkanie organizacyjne rodziców naszych ministrantów. Chłopców zachęcamy do podjęcia służby przy ołtarzu – zapisy w zakrystii.

Młodzież naszej parafii zapraszamy na spotkania formacyjne w Ruchu Światło-Życie. Odbywają się one w każdy piątek, począwszy od najbliższego – rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00.

Dzieci zapraszamy na piątkowe spotkania o godz. 17.00 w Domu Parafialnym. Będzie to czas wspólnej zabawy i poznawania Pana Boga pod okiem s. Damaris.

W przyszłą niedzielę na 9.00 zapraszamy do Domu Parafialnego dzieci, które podczas Mszy świętych o 10.00 chcą wielbić Pana Boga śpiewem w zespole muzycznym.

W miniony poniedziałek odbyła się rada duszpasterska. Owocem obrad jest program duszpasterski. Można się z nim zapoznać na naszej stronie internetowej.

Zapraszamy do lektury nowego numeru miesięcznika „Drogi Miłosierdzia” – do nabycia przy wyjściu z kościoła.

Pielgrzymka parlamentarzystów oraz pracowników Administracji Rządowej i Samorządowej Województwa Podlaskiego do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie odbędzie się w niedzielę (11.09), początek o godz. 11.00.

W dniach 30.09-2.10 br. odbędą się w Hodyszewie weekendowe rekolekcje dla małżeństw przeżywających trudności lub chcących odświeżyć swoją relację. Rekolekcje są prowadzone przez diecezjalny ośrodek stowarzyszenia Spotkania Małżeńskie. Szczegółowe informacje i kontakt do organizatorów na stronie internetowej spotkaniamalzenskie.pl

Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Matki Bożej.

Intencje

Poniedziałek – 5 września 2022 r.

7.00   + Jadwiga Łukaszewska (5 gr.)

18.00 1. + Grzegorz Wojtkowski (1 r.)

1. + Teresa Kordasiewicz (13 r.)
  2. Dziękczynna za udane operacje z prośbą o dalszą opiekę nad całą rodziną
  3. + Wiesław, r. Kułaków

Wtorek – 6 września 2022 r.

7.00   1. + Jadwiga Łukaszewska (6 gr.)

1. W 42 urodziny Urszuli

7.45   Nieustająca Nowenna do Miłosierdzia Bożego

18.00 1. W urodziny Mateusza

1. + Janusz Mirończuk
  2. W 25 r. ślubu Agnieszki i Tomasza
  3. + Franciszek Siemieniako (7 r.)

Środa – 7 września 2022 r.

7.00   1. + Zbigniew Pieńczak

1. + Grzegorz Wojtkowski
  2. + Stanisław, Józef, Stanisława (f), Maria

17.50 Nabożeństwo do św. Józefa

1. W urodziny Karola Chrzanowskiego
  2. W urodziny Kacpra Bochenko
  3. W intencji Bogu wiadomej
  4. + Jadwiga Łukaszewska (7 gr.)
  5. + Regina, Piotr, Paweł, r. Puławskich, Jaroszewskich, Breś
  6. + Janina Lisowska, Michał, Stanisław, Tadeusz

Czwartek – 8 września 2022 r.

7.00   1. + Jadwiga Łukaszewska (8 gr.)

1. + Regina, Edward, Teresa, Franciszek

9.00   + Stefania, Wincenty Zakało, Bronisława Jaworowska

18.00 1. Za kapłanów posługujących w naszej parafii

1. W 4 rocznicę ślubu Marty i Patryka Piłasiewiczów

20.30            Apel Jasnogórski

Piątek – 9 września 2022 r.

7.00   1. + Jadwiga Łukaszewska (9 gr.)

1. + Łucja i Zygmunt Surmasiewicz

18.00 1. W 4 urodziny Kacpra

1. + Krystyna Sobolewska
  2. O Boże błogosławieństwo dla Patryka Naumowicza

Sobota – 10 września 2022 r.

7.00   1. + Jadwiga Łukaszewska (10 gr.)

1. + Roman Michaluk

18.00 1. W 3 rocznicę ślubu Doroty i Dariusza

1. W 18 urodziny Błażeja Grzybowskiego
  2. + Zofia Rygorczuk

Niedziela – 11 września 2022 r.

8.00   1. + Jadwiga Łukaszewska (11 gr.)

1. + Jan, Janina Stoccy i za ich rodziców

10.00 1. + Henryk Niewiński