Dziś ostatnia niedziela lipca, w kalendarzu liturgicznym osiemnasta niedziela w ciągu roku. Liturgia dzisiaj wzywa do troski nie tylko o dobra doczesne, ale przede wszystkim o dobra wieczne. Niech moc Pana płynąca z Eucharystii uzdalnia nas do troski o nasze zbawienie.

Jutro, 1 sierpnia, przypada 78. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Wszystkich, którzy oddali życie w obronie naszej ojczyzny, będziemy polecać w modlitwie miłosiernemu Bogu.

Wtorek, 2 sierpnia, to dzień odpustu Porcjunkuli, związanego ze Świętym Franciszkiem z Asyżu. Do warunków odpustu należą: nawiedzenie jakiejkolwiek parafialnej świątyni, odmówienie przynajmniej modlitwy Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświecającej, Komunia Święta, modlitwa  w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego oraz brak przywiązania do grzechu.

W czwartek, 4 sierpnia, przypada liturgiczne wspomnienie Świętego Jana Marii Vianneya, patrona proboszczów. Będzie to jednocześnie pierwszy czwartek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.45, modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania o godz. 17.00.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

– w piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 18.00; spowiedź święta od godz. 17.00 i od 19.00-21.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się o godz. 15.00 Koronką do Miłosierdzia Bożego i zakończy o 21.00 modlitwą o uzdrowienie wewnętrzne.

– w sobotę o 17.15, w duchu fatimskim będziemy rozważali tajemnice różańca świętego.

W sobotę, 6 sierpnia, będziemy obchodzili święto Przemienienia Pańskiego. Msze Święte tego dnia o godz. 7.00 i 9.00, Msza Święta wieczorna o godz. 18.00 będzie tradycyjnie Mszą Świętą Niedzielną.

Najbliższa niedziela będzie pierwszą niedzielą miesiąca. Po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie Kół Żywego Różańca. Taca tej niedzieli przeznaczona będzie na fundusz remontowy naszej parafii.

Sierpień to miesiąc licznych pielgrzymek do różnych sanktuariów maryjnych, szczególnie na Jasną Górę. Módlmy się za pątników z naszej diecezji, którzy w sobotę wyruszyli w pielgrzymi szlak do Matki Bożej oraz za pielgrzymów rowerowych, którzy swoją pielgrzymkę rozpoczną 3.08.

1. Jubileuszowa Ekumeniczna Piesza Pielgrzymka do Wilna, odbędzie się w dniach 20–25 sierpnia 2022 roku. Więcej informacji na: wilenska.bialystok.pl

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa oraz doświadczenia bliskości Zbawiciela i Jego Najświętszej Matki.

W tym tygodniu patronują nam:

– poniedziałek, 1 sierpnia – Święty Alfons Maria Liguori (1696-1787), biskup i doktor Kościoła, założyciel wspólnoty redemptorystów;

– czwartek, 4 sierpnia – Święty Jan Maria Vianney (1786-1859), prezbiter, patron proboszczów.

Intencje

1 sierpnia 2022 r. – poniedziałek

1. + Wanda Bykowska (1 gr.)
  2. + Zenon i Helena Minta
  3. + Janina i Janusz
  4. + Stefan Świesiulski, + Ewa Skoczylas

2 sierpnia 2022 r.  – wtorek

17.45 Nieustająca Nowenna do Miłosierdzia Bożego

1. + Wanda Bykowska (2 gr.)
  2. + Maria Choroszucha
  3. + Krystyna Sobolewska
  4. + Marek Minta

3 sierpnia 2022 r. – środa

17.50 Nabożeństwo do św. Józefa

1. + Wanda Bykowska (3 gr.)
  2. + Agata Kozikowska
  3. W intencji Bogu wiadomej.
  4. Dziękczynna za Bożą opiekę z prośbą o dalsze błogosławieństwo i opiekę.

4 sierpnia 2022 r.  – czwartek

1. + Wanda Bykowska (4 gr.)
  2. W intencji Bogu wiadomej.
  3. + Grażyna Wrona.
  4. O Boże błogosławieństwo i opiekę NMP dla Heleny w 95 urodziny.

5 sierpnia 2022 r. – piątek

1. + Wanda Bykowska (5 gr.)
  2. + Edward Kondracki
  3. + Grzegorz Wojtkowski
  4. + Jan Dakowicz, Mieczysław, Maria, Wincenty
  5. Dziękczynna w 8 urodziny Basi.
  6. O Boże błogosławieństwo i opiekę NMP oraz Dary Ducha Świętego w dniu urodziny Barbary.

6 sierpnia 2022 r.  – sobota

Święto Przemienienia Pańskiego

7.00 W intencji Bogu wiadomej.

9.00 + Adam Koszałkowski

1. + Wanda Bykowska (6 gr.)
  2. + Janusz Mirończuk
  3. Dziękczynna w 18 urodziny Kacpra.

7 sierpnia 2022 r. – niedziela

+ Wanda Bykowska (7 gr.)

1. W 23 r. ślubu Sylwii i Mariusza
  2. + Bogdan Kreczko, zm. z r. Kreczko i Sokół.
  3. + Alfreda (f) i Józef Jaśkiewicz

1. W intencji Parafian
  2. + Zbigniew Pieńczak
  3. + Mieczysława (f), Stanisław Milewscy, Roman Kowalski oraz zm. z ich rodzin.

1. + Regina, Piotr, Paweł, zm. z r. Puławskich, Jaroszewskich, Breś