Dziś przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Św. Łukasz w Dziejach Apostolskich zanotował, że Jezus w obecności Apostołów uniósł się w górę i obłok zabrał Go im sprzed oczu. Modlimy się dzisiaj, aby Dobry Bóg „wzbudził w nas pragnienie nieba, gdzie Chrystus, jako pierwszy z ludzi, przebywa z Bogiem” .

Codziennie przygotowujemy się do uroczystości Zesłania Ducha Świętego przez nowennę, którą odmawiamy po Mszy Świętej o godz. 18.00.

W środę (1.06) przypada Dzień Dziecka. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18.00, w czasie której będziemy modlić się za wszystkie dzieci, aby wzrastały w łasce Bożej, mądrości i były otaczane miłością i troską przez swoich rodziców. Nasze zaproszenie kierujemy także do dzieci, które w zeszłym roku przystąpiły do I Komunii na świętowanie rocznicy tego wydarzenia. Spowiedź dla nich od 17.30. Po nabożeństwie majowym wszystkie dzieci zapraszamy do parafialnego ogrodu na chwilę świątecznej zabawy.

Rozpoczynamy miesiąc czerwiec, który poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwo czerwcowe ze śpiewem Litanii do Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy św. o godz. 18.00.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

– w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz nowe powołania o godz. 17.00;

– w piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 7.00 i 18.00; spowiedź święta i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do 21.00;

– w sobotę nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej po Mszy Świętej o godz. 7.00. O 17.15 w duchu fatimskim będziemy rozważali tajemnice różańca świętego.

W najbliższą niedzielę (5.06), przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres Wielkanocy. Tym samym kończy się czas spowiedzi Komunii Świętej wielkanocnej. Mszę św. w sobotę o godz. 18.00 połączymy z Wigilią Zesłania Ducha Świętego.

Będzie to jednocześnie pierwsza niedziela czerwca. Po Mszy św. o godz. 12.00  spotkanie formacyjne KŻR. Ofiary na tacę będą przeznaczone na fundusz remontowy naszej parafii.

Tego dnia na Mszę św. o godz. 12.00 zapraszamy młodzież, która rozpoczęła przygotowanie do sakramentu bierzmowania na kolejne spotkanie. Prosimy przyjdźcie razem ze swoimi rodzicami i weźcie ze sobą deklaracje rozpoczęcia przygotowania oraz dyplom ukończenia katechezy w Szkole Podstawowej. Uroczyście złożycie je w obecności rodziców na Mszy Świętej – dając w ten sposób konkretny znak waszej gotowości do przygotowania do sakramentu bierzmowania.

Chłopców i mężczyzn chcących wstąpić do Liturgicznej Służby Ołtarza (ministrantów) zapraszamy na spotkanie także za tydzień, po Mszy Św. o godz. 10.30.

Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy wiernego trwania przy Chrystusie, doświadczenia mocy Boga w codziennym życiu oraz niegasnącej nadziei na spotkanie z Bogiem w niebie.

W tym tygodniu patronują nam:

– środa, 1 czerwca – Święty Justyn, (I/II w.), apologeta chrześcijański, męczennik za wiarę;

– piątek, 3 czerwca – Święty Karol Lwanga i jego dwunastu towarzyszy (XIX w.), męczennicy z Ugandy w Afryce.

Intencje

30 maja 2022 r. – poniedziałek

7.00     1. + Helena Okóła (30 gr.)

1. + Wacław Głowacki (30 gr.)

18.00   1. + Łucja Świerzbińska (30 gr.)

1. + Krystyna Sobolewska
  2. + Konstanty, Wacława
  3. + Barbara Dylewska (1r.)

31 maja 2022 r. – wtorek

7.00     1. + Andrzej Grabowski

1. + Anna, Natalia, Konstatnty, Maria, r. Netopilków

17.45   Nieustanna Nowenna do Miłosierdzia Bożego

18.00   1. + Helena Sulima

1. + Adam Koszałkiewicz
  2. W 19 r. ślubu Katarzyny i Tadeusza i za całą rodzinę

1 czerwca 2022 r. – środa

7.00     1. + Ewa Baranowska (1 gr.)

1. + Andrzej (4 r.), Antoni, Helena, Edward, Albin, Bronisława, Teresa, Mieczysław

17.50   Nabożeństwo do św. Józefa

18.00   1. W 84 urodziny Heleny

1. Za Wspólnotę „Przyjaciele Oblubieńca”
  2. W intencji Bogu wiadomej
  3. O zdrowie duszy i ciała oraz Bożą opiekę dla dzieci i wnucząt
  4. + Salomea Szyszko (12 r.), r. Trypuć

2 czerwca 2022 r. – czwartek

7.00     1. + Ewa Baranowska (2 gr.)

1. + Paweł Foryś

18.00   1. W intencji Bogu wiadomej

1. + Leokadia, Władysław, Marta, Stanisław, r. Mioduszewskich
  2. + Anna Burbula (10 r.), r. Szydlików i Burbulów

3 czerwca 2022 r. – piątek

7.00     1. + Ewa Baranowska (3 gr.)

1. + Władysława Kondracka
  2. + Leokadia, Bolesław, Lucyna, Elżbieta, Sławomir i Ignacy, r. Juchniewiczów i Kryjanowskich

18.00   1. + Leszek, Maria, Józef Zadykowicz, Władysław, Władysława, Tadeusz Grodzik

1. + Janina, Julian
  2. O łaskę dobrego przeżycia I Komunii dla Melanii

4 czerwca 2022 r. – sobota

7.00     1. + Ewa Baranowska (4 gr.)

1. + Helena Sulima

18.00   1. + Irena Zajkowska

1. + Tadeusz, Stanisław, Anna i Wiktor Bazyluk

5 czerwca 2022 r. – niedziela

7.30     + Ewa Baranowska (5 gr.)

9.00     1. + Teofil, Helena, Edmund, Franciszek, Aleksandr, r. Zimnochów

1. Dziękczynna w 13 urodziny Piotra Mosieja
  2. O Boże błogosławieństwo wnukom: Tymoteuszowi, Zofii, Marii, Lurze, Klarze, Kornelii, Ksaweremu i za ich rodziców

10.30   1. W 20 r. ślubu Iwony i Dariusza i za całą ich rodzinę

1. + Barbara Lewkowicz (1 r.)
  2. + Piotr Chomicz (4 r.)
  3. Dziękczynna w 15 urodziny Izabeli z prośbą o Boże Miłosierdzie i dary Ducha Świętego

12.00   1. W intencji Parafian

1. Za wnuki: Filipa, Amelię i Hanię

18.00   1. + Edmund (10 r.), Anna, r. Woronko

1. + Henryk Perkowski (3 r.)