Dziś trzecia niedziela Wielkanocy. Trwamy w radości ze zmartwychwstania Chrystusa. Apostołowie doświadczyli Jego mocy, kiedy dokonali cudownego połowu ryb. Niech moc Chrystusa, której doświadczyliśmy w Eucharystii, uzdalnia nas do podejmowania codziennych obowiązków.

Dziś w całej Polsce obchodzona jest po raz kolejny Niedziela Biblijna, rozpoczynająca Tydzień Biblijny. To zachęta do lektury i rozważania tekstów Pisma Świętego. Przy wyjściu z kościoła możemy wylosować parametry biblijne z fragmentami Ewangelii wg św. Łukasza i Księgi Hioba do rozważenia w czasie osobistej modlitwy.

Rozpoczynamy maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Każdego dnia po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo majowe. Młodzież w każdym wieku zapraszamy w piątki o 19.30 na modlitwę przy grocie Maryi.

We środę (3.05), uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszego Narodu. Maryja króluje nam od wieków i nigdy nie zawiodła pokładanej w Niej nadziei. Tego dnia Msze w kościele według porządku niedzielnego. O 20.30 rozpoczną się maryjne rozważania, które zakończymy Apelem Jasnogórskim.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

W czwartek o godz. 17.00 „Godzina Święta” oraz Msza Święta w intencji powołań do kapłaństwa i życia zakonnego.

W piątek nabożeństwo do Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 7.00 i o 17.45. Adoracja Najświętszego Sakramentu od 15.00 do 21.00, z możliwością spowiedzi. Zakończy ją o 20.45 modlitwa o uzdrowienie duchowe i fizyczne.

W sobotę nabożeństwo do NSM po Mszy o godz. 7.00, modlitwa różańcowa w duchu Fatimskim o godz. 17.15.

W najbliższą niedzielę, 8 maja, przypada czwarta niedziela Wielkanocy, nazywana popularnie Niedzielą Dobrego Pasterza. Będziemy obchodzić ją po raz kolejny jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie. Tego dnia taca, którą zbierzemy będzie przekazana na potrzeby naszego Seminarium Duchownego.

Mszą św. o godz. 18.00 (8.05) rozpocznie się w naszej parafii roczny program dla uczniów klas VIII szkoły podstawowej, przygotowujący do sakramentu bierzmowania – zapraszamy.

Także po Mszy św. o 18.00 spotkanie formacyjne lektorów i tych, którzy chcą podjąć tą posługę w naszej wspólnocie.

Tegoroczna pielgrzymka do Krypna wyruszy
z Białostockiej Katedry w sobotę (7.05) o godz.  8.00. Zapisy na trasie.

Zapraszamy do lektury nowego numeru „Dróg Miłosierdzia” – do nabycia przy wyjściu z kościoła.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli. Szczególną życzliwością i modlitwą otaczamy maturzystów: pomyślnych wiatrów Ducha Świętego!

Odeszli do Pana: śp. Czesław Aleksander Gryguć

W tym tygodniu patronują nam:

– we wtorek 3 maja – Najświętsza Maryja Panna, Królowa Polski, główna patronka Polski;

– we środę 4 maja – św. Florian (ok. 250-ok. 304), żołnierz, męczennik, patron strażaków;

– w piątek 6 maja – święci apostołowie Filip (†I w.) i Jakub (†62);

Intencje

Poniedziałek – 2 maja 2022 r.

7.00     1. + Helena Okuła (2 gr.)

1. + Zofia i Antoni Bielawiec, Halina i Piotr Bielawiec
  2. + Wacław Głowacki (2 gr.)

18.00   1. + Łucja Świerzbińska (2 gr.)

1. + Cecylia Lulewicz (1 r.)
  2. + Zygmunt Porzeziński
  3. + Paulina i Kazimierz Sokół, Stanisława i Jan Sokół

Wtorek – 3 maja 2022 r.

7.30     1. + Michalina, Łukasz, Marianna, Józef, zm. z r. Popławskich i Bartulewiczów

1. + Wacław Głowacki (3 gr.)

9.00     1. + Helena Okuła (3 gr.)

10.30   1. + Maria Brałkowska (5 r.), Jan, Zdzisław

1. W 2 urodziny Zosi

12.00   1. +Barbara Lewkowicz

18.00   1. + Łucja Świerzbińska (3 gr.)

1. + Janusz i Marcin Denisiuk, Monika Denisiuk-Kułton, zm. z r. Stankiewicz

20.30   Modlitwa Maryjna

Środa – 4 maja 2022 r.

7.00     1. + Helena Okuła (4 gr.)

1. + Wacław Głowacki (4 gr.)
  2. + Bronisława i Wincenty Sosnowscy, Wilhemina Lassen de Sago

18.00   1. Za wspólnotę „Przyjaciele Oblubieńca”

1. + Łucja Świerzbińska (4 gr.)
  2. W intencji Bogu wiadomej
  3. + Genowefa, Henryk Łukaszuk i ich rodziców
  4. W dniu imienin Marioli Kruszewskiej
  5. O pomyślne zdanie egzaminów maturalnych Martynie

Czwartek – 5 maja 2022 r.

7.00     1. + Helena Okuła (5 gr.)

1. + Wacław Głowacki (5 gr.)

18.00   1. + Łucja Świerzbińska (5 gr.)

1. + Grzegorz Wojtkowski
  2. W intencji Bogu wiadomej
  3. + Irena Zajkowska
  4. + Józef i Jadwiga Krawczyk

Piątek – 6 maja 2022 r.

7.00     1. + Helena Okuła (6 gr.)

1. + Wacław Głowacki (6 gr.)

18.00   1. + Łucja Świerzbińska (6 gr.)

1. + Regina, Piotr, Paweł, zm. z r. Puławskich, Jaroszewskich
  2. + Janusz Mirończuk

Sobota – 7 maja 2022 r.

7.00     1. + Helena Okuła (7 gr.)

1. + Wacław Głowacki (7 gr.)
  2. + Robert Kurnicki
  3. + Lucyna Akucewicz

18.00   1. + Zbigniew Pieńczak

1. + Felicja, Józef Radziwon, zm. z r. Radziwonów
  2. + Łucja Świerzbińska (7 gr.)
  3. + Halina Sobolewska (3 r.)
  4. + r. Kuczyńskich

Niedziela – 8 maja 2022 r.

7.30     1. + Edward Cackowski (10 r.), Czesław, Aniela

1. + Stanisława, Bronisław, zm. z r. Drozdowskich, Marianna i Irena
  2. + Wacław Głowacki (8 gr.)
  3. + Elżbieta, Eugeniusz Hryniewiccy

9.00     1. + Helena Okuła (8 gr.)

1. + Stanisław, Amelia, Jan, Stanisława(f), Antoni i Bronisława(f)
  2. W urodziny i imieniny Stanisławy(f) Jaśkiewicz
  3. + Eugenia i Lech Skrzos

10.30   1. W 50 r. ślubu Bożeny i Leszka Sołowiejów

1. + Krzysztof Zieliński (1 r.)

12.00   1. W intencji Parafian

1. W imieniny ks. Stanisława
  2. W 2 urodziny Marcela

18.00   1. W 50 r. ślubu Danuty i Stanisława Zdanuczyk, za zmarłych rodziców: Jadwigę i Hieronima Papieżyńskich, Bronisławę, Antoniego, Barbarę, Wacława, Andrzeja Zdanuczyka

1. + Łucja Świerzbińska (8 gr.)
  2. W urodziny Anny Burbul