Droga Krzyżowa: piątek, g. 18.30

Droga Krzyżowa dla dzieci: piątek, g. 16.30

Adoracja Najświętszego Sakramentu: niedziela – czwartek, g. 16.45-18.00, piątek, g. 19.00-20.00 (możliwość spowiedzi)

Gorzkie Żale: wtorek, czwartek, g. 18.30; niedziela, g. 12.45

Nieszpory wielkopostne: sobota g. 18.00

Godzinki o Męce Pańskiej: niedziela, g. 8.40

Rekolekcje wielkopostne:  3-5.04

Rekolekcje wielkopostne dla dzieci i młodzieży: 4-6.04

Dziś pierwsza niedziela Wielkiego Postu oraz ostatni dzień Kwartalnych dni modlitw o ducha pokuty. Niech czas Wielkiego Postu będzie dla każdego z nas czasem zbliżania się do Boga, pracy nad sobą i wrażliwości na potrzeby innych. Kościół w sposób szczególny zaprasza nas do praktykowania modlitwy, postu i jałmużny.

We wtorek (8.03) przypada Dzień Kobiet. Wszystkim Paniom życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa, doświadczenia miłości i szacunku oraz opieki Matki Najświętszej.

Najbliższa niedziela (13.03) będzie Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zapraszamy do modlitwy indywidualnej i wspólnotowej w intencji wszystkich pracujących na misjach. Na misje będą przeznaczone ofiary do puszek.

Tego dnia przypada także kolejna rocznica wyboru na Stolicę Piotrową papieża Franciszka. Zapraszamy do modlitwy w intencji następcy Świętego Piotra.

W Wielkim Poście Kościół zachęca nas do podejmowania dzieł miłosierdzia. W naszej świątyni wystawiony jest „kosz dobroci”, gdzie można składać produkty żywnościowe z długim okresem przydatności, środki czystości, które zostaną przekazane najbardziej potrzebującym rodzinom z naszej wspólnoty a także uchodźcom ukraińskim. Do skarbonki przy wyjściu z kościoła można wciąż składać ofiary na pomoc uchodźcom z Ukrainy. Dziękujemy z każdy – nawet najmniejszy gest miłosierdzia. Do tej pory na ten cel przekazaliśmy prawie 13 tys. zł.

W najbliższą niedzielę (13.03), po Mszy św. o godz. 10.30 katecheza dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej. Tego dnia, po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie formacyjne lektorów i wszystkich, którzy chcą pełnić tą posługę w naszej wspólnocie.

We wrześniu zapraszamy na pielgrzymkę do Medjugorie. Bliższe informacje i zapisy w zakrystii.

Odbyło się zebranie Rady Duszpasterskiej. Owocem spotkania jest program duszpasterski od Wielkiego Postu do wakacji włącznie. Został on zamieszczony na naszej stronie internetowej: parafiachk.bialystok.pl

Ukazał się nowy numer „Dróg Miłosierdzia”. Do każdego egzemplarza dołączona jest książeczka z Drogą Krzyżową według rozważań bł. ks. Michała Sopoćki – do nabycia przy wyjściu z kościoła.

Trwa nabór do Szkoły Podstawowej i Liceum Sióstr Misjonarek Św. Rodziny. Bliższe informacje na stronie internetowej www.szkola.misjonarki.pl

Msza Święta dziękczynna za ocalenie miasta Białegostoku, w 33. rocznicę katastrofy pociągu przewożącego chlor, będzie sprawowana we środę (9.03), o godz. 18.00 w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Mszy św. przewodniczyć będzie nasz Metropolita Abp Józef Guzdek.

Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą świętować imieniny, urodziny oraz różne jubileusze, a także wszystkim paniom życzymy obfitości Bożych darów oraz wsłuchiwania się w słowo Boga, które daje prawdziwe życie.

Odeszli do Pana:

śp.  Henryk Grabowski i Helena Sulima

Intencje

Poniedziałek – 7 marca 2022 r.

7.00    1. + Zenon Zalewski (6 gr.)

1. + Józef Leonik (6 r.), Marianna, Marian

18.00  1. + Zbigniew Pieńczak

1. + Regina Puławska (6 gr.)
  2. + Józef i Stanisława, Józef i Marianna (sem.)
  3. Dziękczynna w 22 urodziny Wiktora z prośbą o potrzebne łaski

Wtorek – 8 marca 2022 r.

7.00    + Zenon Zalewski (7 gr.)

17.45  Nieustająca Nowenna do Miłosierdzia Bożego

18.00  1. + Regina Puławska (7 gr.)

1. + Janina Matysewicz
  2. + Krystyna Sobolewska

Środa – 9 marca 2022 r.

7.00    1. + Zenon Zalewski (8 gr.)

1. + Janusz Mirończuk

17.50  Nabożeństwo do św. Józefa

18.00  1. + Regina Puławska (8gr.)

1. W intencji Wspólnoty „Przyjaciele Oblubieńca”
  2. W urodziny Grzegorza
  3. W imieniny Bożeny Tołwińskiej i Matyldy Sobolewskiej

Czwartek – 10 marca 2022 r.

7.00    1. + Zenon Zalewski (9 gr.)

1. + Wacław, Anna, Michał, Janina

18.00  1. + Regina Puławska

1. + Jerzy Bartosiewicz
  2. + Zygmunt, Leokadia, Krzysztof, Tomasz Kostowscy

Piątek – 11 marca 2022 r.

7.00    1. + Zenon Zalewski (10 gr.)

1. + Regina Puławska (10 gr.)
  2. + Jan Bartoszewicz

16.30  Droga Krzyżowa dla dzieci

18.00  1. + Stefania, Teofil, Irena, r. Zajkowskich

1. O potrzebne łaski i Bożą opiekę dla Pauliny oraz dziękczynna za otrzymane przez nią łaski

18.30  Droga Krzyżowa

Sobota – 12 marca 2022 r.

7.00    1. + Zenon Zalewski (11 gr.)

1. + Regina Puławska (11 gr.)

18.00  1. + Jadwiga, Feliks Minta, Helena, Władysław Kanc

1. + Wiesław, Stefania, Józef, r. Kuczyńskich
  2. + Zenon Smalkowski
  3. + Zofia Rygorczuk (30 dz.)

Niedziela – 13 marca 2022 r.

7.30    + Zenon Zalewski (12 gr.)

9.00    1. + Regina Puławska (12 gr.)

1. + Henryk Niewiński
  2. + Leon, Jadwiga, r. Cieśluków, Czerwonków i Bąków