Dziś piąta niedziela w ciągu w roku kościelnego. Dobry Bóg gromadzi nas na Świętej Wieczerzy, aby karmić słowem i Ciałem Chrystusa. W ten sposób umacnia nas na drodze naszych codziennych zmagań.

W piątek, 11 lutego, przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. W 1858 roku Maryja objawiła się Bernadecie Soubirous w Grocie Massabielskiej. Wzywała wówczas do modlitwy i pokuty. Dziś Lourdes to jedno z najbardziej znanych sanktuariów maryjnych na świecie. Słynie z wielu pielgrzymek oraz licznych uzdrowień duszy i ciała.

Dzień wspomnienia Najświętszej Maryi Panny z Lourdes jest obchodzony także jako Światowy Dzień Chorych. Szczególną modlitwą będziemy otaczać wszystkich, którzy zmagają się z trudnościami choroby i cierpienia. Po Mszy św. o godz. 18.00 będzie możliwość przyjęcia sakramentu chorych. Udziela się go wiernym, których życie jest zagrożone z powodu choroby lub podeszłego wieku.

W przyszłą niedzielę (13.02), Msza św. o godz. 10.30 z poświęceniem książeczek dla dzieci, które w tym roku przystąpią do I Komunii Świętej, po niej katecheza dla rodziców i trzecioklasistów.

Zapraszamy do lektury lutowego numeru miesięcznika „Drogi Miłosierdzia”. Jest on do nabycia na stoliku, przy wyjściu z kościoła.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy odważnego odpowiadania na głos Bożego wezwania, ufnego kroczenia za Panem i bycia znakiem Bożej obecności dla innych.

 

W tym tygodniu patronuje nam:

– czwartek, 10 lutego – Święta Scholastyka (ok. 480-542), dziewica, siostra bliźniaczka Świętego Benedykta, patrona Europy.

 

 

 

 

Intencje

7 lutego 2022 r. – poniedziałek

7.00   1. + Halina Perkowska (8 gr.)

 1. + Zbigniew Pieńczak

18.00 1. + Barbara Lewkowicz (8 gr.)

 1. + Grzegorz Wojtkowski
 2. W 5 urodziny Zofii
 3. W 13 urodziny Dominika

 

8 lutego 2022 r. – wtorek

7.00   + Halina Perkowska

17.45 Nieustająca Nowenna do Miłosierdzia Bożego

18.00 1. + Barbara Lewkowicz (9 gr.)

 1. + Teresa Tomkiel
 2. + Mieczysław Orłowski (5 r.)
 3. + Eugenia, Franciszek, Romuald, Janina

 

9 lutego 2022 r. – środa

7.00   1. + Halina Perkowska (10 gr.)

 1. + Nina Chodorowska (1 r.)

17.50 Nabożeństwo do św. Józefa

18.00 1. + Antonina, Julian Lewko

 1. + Barbara Lewkowicz (10 gr.)
 2. W urodziny Anny Laskowskiej
 3. + Janusz Mirończuk
 4. + Apolonia, Stefan, r. Kisielów

 

10 lutego 2022 r. – czwartek

7.00   + Halina Perkowska (11 gr.)

18.00 1. + Barbara Lewkowicz (11 gr.)

 1. + Jarosław Snarski
 2. + Krystyna Sobolewska
 3. + Wacława, Konstanty

 

11 lutego 2022 r. – piątek

7.00   + Halina Perkowska (12 gr.)

18.00 1. + Barbara Lewkowicz (12. gr.)

 1. + Alina Rojszyk (22 r.), r. Rojszyków, Chludzińskich
 2. O zdrowie dla Jadwigi

 

12 lutego 2022 r. – sobota

7.00   1. + Halina Perkowska (13 gr.)

 1. + Bronisław Lewoc (8 r.)

18.00 1. + Barbara Lewkowicz (13 gr.)

 1. + Cezary Iwanicki
 2. + Janina i Edward, r. Statkiewiczów, Wrotnowskich

 

13 lutego 2022 r. – niedziela

7.30   + Halina Perkowska (14 gr.)

9.00   1. + Stanisława (f), Józef Stefańczuk

 1. Dziękczynna za 20 lat abstynencji od alkoholu Herberta

10.30 1. + Barbara Lewkowicz (14 gr.)

 1. W 5 urodziny Agaty i Leonarda

12.00 1. W intencji Parafian

 1. + Ryszard, Bronisława (f), Bronisław, Jerzy, Bogdan, Cecylia, Władysław, Janina, Witold, r. Lulewiczów i Sanejko
 2. W 85 urodziny Jerzego Kwiatkowskiego, r. Kwiatkowskich i Chudeckich

14.00 W intencji Bogu wiadomej

18.00 + Stanisława (f), Wojciech, Jan, Leszek Kochanowscy

 

Sakrament Namaszczenia Chorych

„Choruje ktoś wśród was? Niech sprowadzi kapłanów Kościoła, by się modlili nad nim i namaścili go olejem w imię Pana. A modlitwa pełna wiary będzie dla chorego ratunkiem i Pan go podźwignie, a jeśliby popełnił grzechy, będą mu odpuszczone” (Jk 5, 14-15). Kapłani modlą się zatem nad chorymi i namaszczają ich olejem w imię Jezusa Chrystusa.
Starożytni łączyli zazwyczaj uleczenie z namaszczeniem (por. np. Mk 6, 13). Obecnie sakrament namaszczenia chorych łączy człowieka z Chrystusem Panem, umacnia go, sprawiając, że chory ma dość odwagi w wierze, by pogodzić się z zaistniałą sytuacją, która przecież może nawet skończyć się śmiercią. Dlatego też choremu w niebezpieczeństwie śmierci udziela się tzw. wiatyku.
Warto w tym miejscu jeszcze raz przypomnieć, że sakrament chorych jest przeznaczony dla ludzi przytomnych. Stąd też kapłana wzywamy, kiedy chory jest przytomny, pragnie się wyspowiadać, przyjąć Komunię św. i namaszczenie świętymi olejami.

Co przygotować?

Przed wizytą księdza przychodzącego z posługą sakramentu namaszczenia chorych trzeba przygotować: stolik z krzyżem, zapaloną świecą, wodą święconą, kropidłem, ręczniczkiem oraz szklanką z wodą. Najważniejsze jest jednak, aby domownicy i osoby towarzyszące przygotowały się duchowo i modliły się wraz z księdzem w intencji chorego.

Za: https://www.niedziela.pl/artykul/91611/nd/Namaszczenie-chorych—sakrament-ludzi