Jutrzejsza uroczystość Wszystkich Świętych będzie miała bardzo radosny charakter, bowiem będziemy wspominali tych, którzy żyli przed nami i po wypełnieniu woli Bożej osiągnęli wieczne szczęście przebywania z Bogiem w niebie. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. Msze św. w naszym kościele według porządku niedzielnego.

Odwiedzając cmentarze nie zapomnijmy o ich szczególnym charakterze. Niech kwiaty i znicze nie przysłonią istoty wizyt na naszych nekropoliach – modlitwy za zmarłych. Uszanujmy te miejsca ciszą i zadumą o przemijaniu doczesności i perspektywie światłości wiekuistej – pełni życia w Bogu. Tej światłości nie wzmacniają zapalane znicze ani nie upiększają kwiaty –  to światłość i piękno doskonałe i wieczne.

We wtorek (2.11) – Dzień Zaduszny. W liturgii Kościół wspomina wszystkich wiernych zmarłych, którzy poprzedzili nas na drodze wiary. Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Od wtorku do czwartku na godz. 17.00 zapraszamy do „wypominkowej” modlitwy na zmarłych.

Od 1 do 8 listopada włącznie można codziennie zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Trzeba także spełnić zwykłe warunki otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Odpust można ofiarować wyłącznie za zmarłych.

W najbliższy pierwszy czwartek miesiąca pamiętajmy w naszych modlitwach o dziele powołań kapłańskich zakonnych i misyjnych.

5.11 przypada pierwszy piątek miesiąca. Przed południem kapłani przyjdą do chorych parafian. O godz. 15.00 rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy. Zakończy ją o godz. 20.45 modlitwa o uzdrowienie duchowe i fizyczne. W tym czasie będzie także możliwość spowiedzi świętej. Msze będą o 7.00 i 18.00.

W pierwszą sobotę miesiąca nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi po Mszy św. o godz. 7.00. Po Mszy św. o 18.00 rozpoczniemy, według życzenia Matki Bożej z Fatimy, obchód sześciu pierwszych sobót miesiąca – modlitwę różańcową – serdecznie zapraszamy.

W pierwszą niedzielę miesiąca, po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie formacyjne Kół Żywego Różańca.

Za tydzień (7.11), po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na chwilę modlitwy, zadumy i wspomnień o naszych zmarłych, szczególnie tych, którzy odeszli do Pana w ostatnim roku.

13.11 (sobota) planowane jest zawieszenie na wieży naszego kościoła trzech dzwonów. Na ten cel w przyszłą niedzielę będą przeznaczone ofiary na tacę.

Prosimy o pomoc w uporządkowaniu naszej kościelnej posesji – w sobotę (13.11) od godz. 9.00.

Zapraszamy do lektury nowego numeru „Dróg Miłosierdzia”. Jest on do nabycia na przy wyjściu z kościoła.

Msza Święta za zmarłych biskupów i kapłanów Archidiecezji Białostockiej zostanie odprawiona w środę (3.11), o godz. 18.00 w Katedrze białostockiej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

Odeszła do Pana:

śp. Janina Matysiewicz

W tym tygodniu patronuje nam:

– w czwartek 4 listopada – św. Karol Boromeusz (1538-1584), biskup, gorliwy duszpasterz.

Intencje

Poniedziałek – 1 listopada 2021 r.

7.30    Dziękczynna z okazji urodzin o raz w intencji wynagradzającej

9.00    + Jan, Genowefa, Stanisław Perkowscy; Zofia i Antoni Bielawiec

10.30  1. + Witolda (f), Albina (f)

1. +. r. Orzechowskich i Kurnickich

12.00  1. W urodziny Anny

1. + Piotr Siepko (1 gr.)

18.00  1. + Zbigniew Milewski (3 r.)

1. + Eugeniusz Rogowski
  2. + Lech Chwatko (1 gr.)
  3. + r. Laskowskich i Czarneckich

Wtorek – 2 listopada 2021 r.

7.00    Za dusze w czyśćcu, +. r. Kruszewskich, Sasów, Doroszkiewiczów, Sobolewskich, Nadolnych oraz w intencji wynagradzającej

9.00    1. + Leszek, Maria, Józef Zadykowicz, r. Grodzików i Janucików

1. + Lech Chwatko (2 gr.)

18.00  1. Za zmarłych z „Wypominków”

1. + Piotr Siepko (2 gr.)

Środa – 3 listopada 2021 r.

7.00    1. + Lech Chwatko (3 gr.)

1. + r. Wawrzyniaków, Ciuruków, Drożdż, Skowrońskich
  2. + Zdzisław, Tess Kamola

18.00  1. Za zmarłych z „Wypominków”

1. + Józef i Stanisława (f)
  2. + Piotr Siepko (3 gr.)

Czwartek – 4 listopada 2021 r.

7.00    1. + Krzysztof Marian Świętoniowski (1 r.)

1. W urodziny Agnieszki Zielińskiej
  2. + Lech Chwatko (4 gr.)

1. Za dusze w czyśćcu cierpiące
  2. W 70 urodziny Doroty – dziękczynna za łaskę życia i zdrowia
  3. + Piotr Siepko (4 gr.)
  4. W intencji Bogu wiadomej

Piątek – 5 listopada 2021 r.

7.00    1. + Lech Chwatko (5 gr.)

1. + Piotr Siepko (5 gr.)

18.00  1. + r. Wierzbickich i Domańskich

1. + Helena Zubrycka
  2. + Grzegorz Wojtkowski

Sobota – 6 listopada 2021 r.

7.00    + Piotr Siepko (6 gr.)

18.00  1. + Kazimierz, r. Babul

1. + Lech Chwatko (6 gr.)
  2. + Mieczysław Żukowski
  3. + Karol, Czesława (f.), r. Ondruchów, Iwaszczuków
  4. + Łucja Świerzbińska, Aniela, Edward Średzińscy

Niedziela – 7 listopada 2021 r.

7.00   + Ryszard Leszkowicz

9.00    + Zbigniew Pieńczak

10.30  1. + Aniela, Edward, r. Świerzbińskich i Średzińskich

1. + Lech Chwatko (7 gr.)
  2. + Stanisław Maliszewski (2 r.)
  3. + Barbara Lewkowicz

12.00  1. W intencji Parafian

1. W intencji członkiń KŻR

18.00 1. + Piotr Siepko (7 gr.)

1. + Łucja Sadowska