Bóg słyszy nasz głos, nasze wołanie nawet wtedy, gdy nam się wydaje, że nie jesteśmy w stanie przebić się przez współczesny szum, który zewsząd nas otacza. On potrafi wyłuskać nasze wołanie pełne wiary, miłości i zaufania jak wołanie Bartymeusza. Kiedy wkraczamy w mury kościoła, wchodzimy w szczególną przestrzeń, którą wydzielamy ze świata, by tu spotkać się z Bogiem, słuchać Jego słowa, doznawać uzdrowienia, które dokonuje się przez sakramentalne znaki. Trwajmy w dziękczynieniu za te wszystkie dary.

Kończy się październik – miesiąc różańca. Zapraszamy codziennie o 18.30, dzieci w poniedziałek i piątek.

Przyszły weekend to czas, w którym wyruszymy na groby bliskich. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych (Msze Święte jak niedzielę) i Dzień Zaduszny. Odwiedzając cmentarze nie zapomnijmy o szczególnym charakterze tych miejsc. Niech kwiaty i znicze nie przysłonią istoty wizyt na naszych nekropoliach – modlitwy za zmarłych. Uszanujmy te miejsca ciszą i zadumą o przemijaniu doczesności i perspektywie światłości wiekuistej – pełni życia w Bogu. Tej światłości nie wzmacniają zapalane znicze ani nie upiększają kwiaty –to światłość i piękno doskonałe i wieczne.

2 listopada będziemy wspominali wszystkich wiernych zmarłych. W Dzień Zaduszny o godz. 7.00, 9.00 i 18.00 zapraszamy do modlitwy za wszystkich bliskich zmarłych.

Prosimy o wypisywanie imion zmarłych na kartach wypominkowych, które można zabrać, wychodząc ze świątyni. Nabożeństwa wspominkowe od 2-4.11 o godz. 17.00.

Zachęcamy do korzystania z możliwości uzyskania odpustu ofiarowanego za zmarłych. W dniach od 1 do 8.11 za pobożne nawiedzenie cmentarza z równoczesną modlitwą za zmarłych możemy codziennie uzyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami (być w stanie łaski uświęcającej, wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjąć Komunię św., pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, np. Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Wierzę w Boga).

Spotkanie formacyjne lektorów odbędzie się wyjątkowo 6 listopada (sobota) o godz. 19.30 w Domu Parafialnym – serdecznie zapraszamy.

W dniach 19-21 listopada organizowane są w Hodyszewie weekendowe rekolekcje dla małżeństw, przeżywających trudności lub chcących odświeżyć swoją relację, prowadzone przez diecezjalny ośrodek Spotkań Małżeńskich. Szczegółowe informacje i kontakt do organizatorów na stronie internetowej :

spotkaniamalzenskie.pl

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

W tym tygodniu patronują nam:

– w czwartek 28 października – święci apostołowie Szymon i Juda Tadeusz, według tradycji głosili wiarę w Mezopotamii i Persji, gdzie ponieśli śmierć męczeńską.

Intencje

25 października 2021 – poniedziałek

7:00   + Wiktoria Mazurczyk (31 r.), Antoni, Halina, Henryk, Antoni

18:00 1. + Felicja, Józef Radziwon, r. Radziwonów

1. + Eugeniusz Radziewicz (25 gr.)
  2. + Barbara, Bożena, Michał
  3. O błogosławieństwo Boże wnukom w roku szkolnym oraz za ich rodziców

26 października 2021 – wtorek

7:00   + Regina Puławska

18:00 1. + Eugeniusz Radziewicz (26 gr.)

1. + Irena Wysocka
  2. + Wacław Mazur
  3. W intencji rodziców o zdrowie i potrzebne łaski

27 października 2021 – środa

7:00   + Zofia Dybacka

18:00 1. W urodziny Patrycji Gwoździej

1. + Eugeniusz Radziewicz (27 gr.)
  2. + Leonard, Tekla, Antoni, Albin r. Wyszyńskich i Kucharskich
  3. + Józefa (f) Kaczkieło
  4. + Pelagia, Bolesław, Jadwiga, Jan r. Niedziołko (sem.)

28 października 2021 – czwartek

7:00   W urodziny Tadeusza

18:00 1. W intencji wspólnoty Matki w modlitwie i ich rodzin

1. + Eugeniusz Radziewicz (28 gr.)
  2. + Tadeusz, Felicja, Józef r. Kuleszów
  3. + Helena Zubrycka (od KŻR)
  4. W intencji ks. Proboszcza o dary Ducha Świętego

29 października 2021 – piątek

7:00   + Eugeniusz Radziewicz (29 gr.)

18:00 1. W urodziny Dominiki Poduch

1. + Stanisława (f), Mieczysław Olszewscy
  2. + Zinaida Poczobut
  3. + Ryszard Pawłowski (1 r.)
  4. + Eugenia (21 r.) – sem.

30 października 2021 – sobota

7:00   + Regina Puławska

18:00 1. + Eugeniusz Radziewicz (30 gr.)

1. + Irena Wysocka
  2. + Józefa (f) Kaczkieło
  3. W 30 r. ślubu Ewy i Józefa

31 października 2021 – niedziela

7:30   + z r. Jarmoc, Drozdowskich, Koszewników, Marianna, Irena

9:00   + Zofia Dybacka

10:30 1. + Stanisław Jarmołowski, Genowefa, Leonarda, Józef, Leokadia, Stanisława, Henryk, r. Jarmołowskich i Suproniów

1. W urodziny Anety i Marcina

12:00 1. W intencji Parafian

1. + Zbigniew Olesiewicz (5 r.)

18:00 1. + Tadeusz, Janina, Regina, r. Ondruchów, Iwaszczuków

1. + Maria Mazur (sem.)