Czas wakacji, urlopów, odpoczynku jest okazją do pogłębiania relacji z Bogiem przez modlitwę, lekturę Pisma Świętego, celebrowanie niedzieli i spotkania na Eucharystii, na które wcześniej, z powodu zabiegania, musieliśmy znaleźć czas. Teraz możemy go zaplanować, by spotkać Jezusa, który jest naszym bratem podobnym do nas we wszystkim prócz grzechu. Zadbajmy, zwłaszcza w tym czasie, by spotkanie z Jezusem było zawsze odpowiedzią na Jego Miłość.

Zapraszamy do lektury nowego numeru „Dróg Miłosierdzia”. Do każdego egzemplarza dołączone są konferencje bł. ks. Michała Sopoćki pt. „Alkohol a dzieci i młodzież”. Czasopismo jest do nabycia przy wyjściu z kościoła.

W letnie miesiące pamiętajmy o odpowiednim stroju do kościoła. Niech wyraża on nasz szacunek do miejsca świętego i tych, którzy w nim przebywają, by się modlić.

Przypominamy że nasz kościół jest otwarty przez cały dzień. Zachęcamy do nawiedzeń Najświętszego Sakramentu i modlitwy osobistej. Od niedzieli do piątku, o 17.00 jest adoracja Najświętszego Sakramentu; okazja do spowiedzi kwadrans przed każdą Mszą św.

Wszystkich uczniów, którzy rozpoczęli wakacje, polecamy opiece Matki Bożej. Przypominamy, że nigdy nie powinno być wakacji od Pana Boga. Modlimy się o szczęśliwe i bezpieczne dni odpoczynku dla dzieci i młodzieży.

Wszystkim naszym Parafianom, szczególnie jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.  Miłej i błogosławionej niedzieli.

W tym tygodniu patronują nam:

– we wtorek 6 lipca – bł. Maria Teresa Ledóchowska (1863-1922), dziewica, patronka dzieł misyjnych w Polsce, założycielka pisma „Echo z Afryki”, animującego ruchy misyjne;

– w czwartek 8 lipca – św. Jan z Dukli (ok. 1414-1484), prezbiter, gorliwy duszpasterz i teolog.

Modlitwa na wakacjach

Boże, Stwórco, który kazałeś nam żyć na ziemi jako pielgrzymom w drodze do Twojego domu, spraw, abyśmy w naszej wędrówce kierowali się Twoimi przykazaniami, posilali się Twoim Chlebem i cieszyli się pięknem otaczającego świata. Niech wakacyjny odpoczynek będzie dla nas przedsmakiem radości u Ciebie.

Intencje

Poniedziałek – 5 lipca 2021 r.

7.00   1. + Janina Poteraj (5 gr.)

1. + Władysława, Teresa, Anastazja, Michał, r. Harasimczuk, Abramowicz
  2. + Ryszard Leszkowicz

18.00 1. + Bronisław Gindorowicz (5 gr.)

1. + Jadwiga Stypka
  2. + Antoni, Ignacy, Jadwiga, Wincenty, Janina
  3. + Józef Markiewicz (5 gr.)

Wtorek – 6 lipca 2021 r.

7.00   W 2 rocznicę ślubu Dominiki i Michała

17.45 Nieustająca Nowenna do Miłosierdzia Bożego

18.00 1. + Bronisław Gindorowicz (6 gr.)

1. + Józef Markiewicz (6 gr.)
  2. + Janina Poteraj (6 gr.)
  3. W 30 r. ślubu Izabeli i Jacka Mściwujewskich
  4. + Karol (27 r.) i Czesława, r. Ondruchów i Iwaszczuków

Środa – 7 lipca 2021 r.

7.00   1. + Bronisław Gindorowicz (7 gr.)

1. + Janina Poteraj (7 gr.)

17.50 Nabożeństwo do św. Józefa

18.00 1. + Józef Markiewicz (7 gr.)

1. + Zbigniew Pieńczak
  2. W 29 urodziny Łukasza
  3. W urodziny Justyny
  4. + Genowefa Hermanowska (2 r.), r. Siemienowicz

Czwartek – 8 lipca 2021 r.

7.00   1. W imieniny Elżbiety Ogryzko

1. + Regina, Edward, Teresa, Franciszek
  2. + Józef Markiewicz (8 gr.)

18.00 1. + Bronisław Gindorowicz (8 gr.)

1. + Janina Poteraj (8 gr.)
  2. + Zenon Januszewicz (59 r.), r. Januszewiczów
  3. + Wacław Mazur (11 r.)
  4. W intencji Bogu wiadomej
  5. W rocznicę ślubu Urszuli i Marcina

Piątek – 9 lipca 2021 r.

7.00   1. + Janina Poteraj (9 gr.)

1. + Adam Borecki (26 r.), Tadeusz, Helena, Józef i Józefa

18.00 1. + Bronisław Gindorowicz (9 gr.)

1. + Józef Markiewicz (9 gr.)
  2. W 62 urodziny Marka
  3. + Kazimiera Kuczyńska (17 r.), Michał, Justyna, Antoni Milewscy

Sobota – 10 lipca 2021 r.

7.00   1. + Janina Poteraj (10 gr.)

1. + Janina Łukaszuk

18.00 1. + Bronisław Gindorowicz (10 gr.)

1. + Józef Markiewicz (10 gr.)
  2. Dziękczynna za Annę, Krzysztofa, Julię, Szczepana i o Boże błogosławieństwo
  3. + Witold Sankiewicz (4 r.)

Niedziela – 11 lipca 2021 r.

7.30   + Stanisław Szabłowski

9.00   + Helena, Czesław, Eugeniusz Roszkowscy

10.30 W 18 urodziny Marka

12.00 1. W intencji Parafian

1. + Józef Markiewicz (11 gr.)

18.00 1. + Bronisław Gindorowicz (11 gr.)

1. + Janina Poteraj (11 gr.)
  2. + Mirosław Kummer, Halina, Eugeniusz, Andrzej Karczewscy, Stefania i Adolf r. Kretcych