Eucharystia niedzielna jest dla każdego z nas źródłem i centrum życia duchowego. Bóg powierza nam siebie w drodze do nieba, jest pokarmem, który daje życie. Bądźmy wdzięczni, że Bóg jest na wyciągnięcie ręki, że nigdy o nas nie zapomina i stale czuwa nad nami.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zatroszczyli się o oprawę uroczystości Bożego Ciała: grupom przygotowującym ołtarze, członkom białej procesji, liturgicznej służbie ołtarza, diakonii muzycznej, policji, a przede wszystkim Wam, Kochani, za przystrojone domy i mieszkania, które są wyrazem naszej wiary i miłości do Boga, który żyje dla nas w Najświętszym Sakramencie.

Dziś obchodzimy Dzień Dziękczynienia. Prawdziwym wotum jest Polska wdzięczna Bogu za odzyskaną wolność. Idea Dnia Dziękczynienia jest kontynuacją historycznej inicjatywy Sejmu Czteroletniego z 1792 r. Przed kościołem możemy złożyć ofiary do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej.

Trwamy w oktawie Bożego Ciała. Codziennie o 18.00 Msza św., nieszpory eucharystyczne, nabożeństwo czerwcowe i procesja. W najbliższy czwartek, na zakończenie dni eucharystycznych będzie poświęcenie pierwocin ziemi tzw. „wianuszków” a także błogosławieństwo dzieci – zatroszczmy się o ich obecność tego dnia w kościele.

W piątek (11.06) uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.

W każdy piątek czerwca, możliwie o godz. 15.00 zapraszamy do włączenia się w modlitwę za cierpiące kraje Bliskiego Wschodu, szczególnie za Liban.

W najbliższą niedzielę (13.06), po Mszy św. o godz. 18.00 kolejne nabożeństwo fatimskie z procesją różańcową – serdecznie zapraszamy do ponowienia naszego zawierzenia Matce Bożej.

Zapraszamy do lektury nowego numeru „Dróg Miłosierdzia”. Do każdego egzemplarza dołączona jest płyta DVD z archiwalnymi materiałami filmowymi z wizyty Jana Pawła II w 1991 r. w Białymstoku. Czasopismo można nabyć przy wyjściu z kościoła.

Caritas Archidiecezji Białostockiej zaprasza na Koncert BOGU DŹWIĘKI 2021. Tegoroczna edycja odbędzie się w niedzielę (13.06) o godz. 20.30 przed białostocką Katedrą.

W dniach 19-20.06.2021 r. organizowana jest Rowerowa Pielgrzymka do Sanktuarium Maryjnego w Różanymstoku; zaś w dniach 26-27.06 (sobota, niedziela) 40. Jubileuszowa Piesza Pielgrzymka do tego Sanktuarium. Bliższe informacje i zapisy na stronie pielgrzymki www.rozanostocka.pl.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: Zinaida Poczobut, Barbara Dylewska. Pamiętajmy o nich w modlitwach oraz o ich najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.

W tym tygodniu patronuje nam:

– we wtorek 8 czerwca – św. Jadwiga Królowa (1374-1399), oddana narodowi polskiemu i litewskiemu.

Intencje

Poniedziałek – 7 czerwca 2021 r.

7.00    1. + Eugeniusz Rogowski (od r. Łochowskich i Zalewskich

1. + Ryszard Laszkowicz

18.00  1. + Zbigniew Pieńczak

1. + Jan Krutul (7 gr.)
  2. + Nina Chodorowska
  3. + Krzysztof Zieliński (30 dz.)

Wtorek – 8 czerwca 2021 r.

7.00    + Teresa Obuchowska, r. Popławskich, Obuchowskich, Robert Roszko

17.45  Nieustająca Nowenna do Miłosierdzia Bożego

18.00  1. + Jan Krutul (8 gr.)

1. + Eugenia i Henryk Szoka, Władysław i Zofia Piech, Leonard i Janina Łukaszewicz
  2. W urodziny Rafała
  3. + Izabela, Jan, r. Olek, Eleonora, Stanisław, Piotr, Domicela, Julia, Aleksander, r. Szelengowicz

Środa – 8 czerwca 2021 r.

7.00    + Jadwiga Majtas

17.50  Nabożeństwo do św. Józefa

18.00  1. + Cezary Kadzewicz

1. + Jan Krutul (9 gr.)
  2. + Mieczysław Żukowski
  3. + Remigiusz Siwik
  4. + Jan, Matylda, Felicja, Stanisława (f), Edward

Czwartek – 10 czerwca 2021 r.

7.00    + Janina Łukaszuk

18.00  1. + Jan Krutul (10 gr.)

1. + Leokadia Sokołowska
  2. + Marek-Jan Zawadzki
  3. + Stanisława Kupraszewicz

Piątek – 11 czerwca 2021 r.

7.00    + Andrzej, r. Bekiesz

18.00  1. + Teresa, Jan Czauż

1. + Jan Krutul (11 gr.)
  2. + Cecylia Lulewicz
  3. + Stanisława Kupraszewicz (30 dz.)

Sobota – 12 czerwca 2021 r.

7.00    1. + Stanisław Sas

1. W urodziny Reginy

18.00  1. + Władysława (f) Grodzik (2 r.)

1. W 70 urodziny Zdzisława i o Boże błogosławieństwo rodzinie
  2. + Jan Krutul (12 gr.)

Niedziela – 13 czerwca 2021 r.

7.30    1. O zdrowie i Boże błogosławieństwo Henrykowi

1. + Antoni, Tekla Kucharscy

9.00    1. + Maria, Antoni, Jan, Józef, r. Autuszewskich

1. W urodziny Lecha
  2. + Piotr Chomicz (3 r.)

10.30  1. W 4 urodziny Karola

1. W 14 r. ślubu Moniki i Tomasza

12.00  1. W intencji Parafian

1. + Antoni, Regina, Jan, Wacław, Zofia Dołkin
  2. + Antoni, Marianna Krasowscy (sem.)

18.00  1. + Ferdynand Pancewicz

1. + Jan Krutul (13 gr.)

Z naszego powodu tysiące gatunków nie będzie swoim istnieniem chwaliło Boga ani też nie będą przekazywać nam swego orędzia. Nie mamy do tego prawa.

Papież Franciszek, Laudato si