Przeżywamy dziś uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W historii Kościoła dzień Pięćdziesiątnicy był punktem zwrotnym: obdarzeni darami Ducha Świętego apostołowie wyruszyli z wielką żarliwością głosić światu zmartwychwstałego Jezusa. Uroczystość jest dopełnieniem Wielkanocy. Niech w naszym życiu umocnienie darami Ducha Świętego przynosi widoczne owoce: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność, opanowanie (por. Ga 5,22-23), z których będą czerpać ci, których spotkamy w życiu codziennym. Dziś za uroczyste odśpiewanie hymnu O stworzycielu, Duchu, przyjdź oraz po wypełnieniu pozostałych warunków możemy zyskać odpust zupełny.

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.00 zapraszamy na koncert muzyki sakralnej w wykonaniu kwintetu Prima Voce.

Jutro będziemy obchodzili święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. O godz. 18.00 odprawimy Mszę Świętą i zakończymy ją nabożeństwem ku czci Maryi.

W środę 26 maja – Dzień Matki. To dzięki matkom żyjemy, to one troszczyły się, i stale troszczą, o nas, z ojcami kształtują naszą osobowość. Na Mszy Świętej o godz. 18.00 w sposób szczególny będziemy otaczać modlitwą wszystkie matki naszej parafii i prosić, by w zdrowiu, radości i pokoju serc wypełniały niezwykłą misję miłości, dzięki której człowiek nigdy nie pogubi się we współczesnym świecie. Mszę zakończy specjalne błogosławieństwo dla matek.

W środy, po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na katechezy pogłębiające nasze zawierzenie Maryi. Także już dzisiaj, każdego 13 dnia miesiąca, od czerwca do października, zapraszamy na kolejne spotkania z Matką Boga podczas nabożeństw fatimskich.

W czwartek 27 maja uczcimy Chrystusa, najwyższego i wiecznego Kapłana, jedynego pośrednika u Ojca. Jest to dzień modlitw o świętość kapłanów. Tę intencję będziemy polecać Bogu na Mszy Świętej o godz. 18.00 w której podziękujemy za przyjęty przez nas Sakrament Święceń.

W sobotę (29.05) o 19.00 spotkanie formacyjne lektorów.

W następną niedzielę (30.05) uroczystość Najświętszej Trójcy. Zakończenie czasu Komunii Świętej wielkanocnej.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

W tym tygodniu patronują nam:

– w środę 26 maja – św. Filip Nereusz (1515-1595), prezbiter, wychowawca młodzieży, opiekun ludzi chorych, założyciel wspólnoty duchownych, zwanych oratorianami, w Polsce – filipinami;

– w sobotę 29 maja – św. Urszula Ledóchowska (1865-1939), dziewica, wychowawczyni i opiekunka dzieci i młodzieży, założycielka Zgromadzenia Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego, zwane urszulankami szarymi.

Intencje

24 maja 2021 – poniedziałek

7:00    O łaskę nawrócenia i zmianę życia dla Łukasza

18:00  1. + Mieczysław Zapolski (24 gr.)

1. W 42 urodziny Tomasza
  2. W 3 urodziny Zofii Antoniny i za jej rodziców
  3. + Stanisława Kupraszewicz
  4. O zdrowie dla Janiny Matysewicz (sem.)

25 maja 2021 – wtorek

7:00    + Leonard (7 r.), Julia i Bronisław Wyszyńscy, Janina i Franciszek Drzewińscy

17.45  Nieustająca Nowenna do Miłosierdzia Bożego

18:00  1. + Mieczysław Zapolski (25 gr.)

1. + Krystyna, Felicja, Bronisław
  2. + Stanisław, Sabina, Mieczysław, Czesław z r. Ziniewiczów
  3. + Idzi Cybulko, Teresa, Ryszard Zimnochowie

26 maja 2021 – środa

7:00    1. + Irena Zajkowska oraz o błogosławieństwo Boże dla Marii Piszczatowskiej

1. + Irena Stankiewicz

17.50  Nabożeństwo do św. Józefa

18:00  1. + Mieczysław Zapolski (26 gr.)

1. W dniu matki za Janinę Gilejko i Krystynę Pieńczak
  2. W 9 r. ślubu Renaty i Marcina (sem.)
  3. Za mamę Basię o potrzebne łaski i pokój serca

27 maja 2021 – czwartek

7:00    1. + Józef Kurnicki

1. + Jadwiga Bielecka (30 dz.)
  2. + Mieczysław Zapolski (27 gr.)

18:00  W intencji kapłanów posługujących w naszej parafii

28 maja 2021 – piątek

7:00    1. + Cecylia Hoszkiewicz

1. + r. Śliwończuk: Jan, Maria, Józef, Czesław, Henryk, Stanisława (f), Luba, Bronisław (sem.)

18:00  1. + Mieczysław Zapolski (28 gr.)

1. + Stanisław Jarmoc
  2. + Cezary Kadzewicz
  3. + Witold, Bronisława, Kazimierz

29 maja 2021 – sobota

7:00    + Genowefa Perkowska, Stanisław Perkowski

18:00  1. + Mieczysław Zapolski (29 gr.)

1. O nawrócenie Piotra
  2. O zdrowie, błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Bożej i dary Ducha Św. dla Anny

30 maja 2021 – niedziela

7:30    1. + Aniela, Józef Stawowscy

1. + Danuta Wiszowata (30 dz.)

9:00    1. + Henryk, Jan, Franciszka (f), Leokadia, Romuald, r. Niewińskich i Słomińskich

1. W intencji Bogu wiadomej (sem.)

10:30  + Aniela i Feliks Tarasiewicz

12:00  W intencji Parafian

18:00  1. + Mieczysław Zapolski (30 gr.)

1. + Ryszard Leszkowicz 30 dz. (sem.)

(…) nie jesteśmy odłączeni od innych stworzeń, tworząc z innymi istotami wszechświata wspaniałą powszechną komunię (Ls’ 220)

PAPIEŻ FRANCISZEK