Świętowanie niedzieli to świętowanie obecności Jezusa Zmartwychwstałego wśród nas. Oddał On życie, aby nas zbawić, abyśmy mieli życie. Jego ofiara wymaga naszej odpowiedzi, dlatego zachęcajmy się nawzajem do autentycznego życia wiarą na co dzień. Tak żyły pierwsze wspólnoty chrześcijan. Trwajmy w radości Wielkiej Nocy.

Przez cały maj codziennie po Mszy św. o godz. 18.00 nabożeństwo majowe, nadto w piątki o 20.00 na modlitwę maryjną przy grocie Matki Bożej zaprasza młodzież.

Rozpoczęliśmy dni przygotowujące do zawierzenia się Jezusowi przez Maryję. Do środy włącznie, po Mszy św. o godz. 18.00 siostry ze Wspólnoty Błogosławieństw w Medjugorie poprowadzą katechezy, po nich nabożeństwo majowe i adoracja Najświętszego Sakramentu, do 20.30 w ciszy a następnie, do 21.00 prowadzona. Prosimy: skorzystajcie z tego czasu łaski.

W najbliższy czwartek (13.05), w rocznicę objawień fatimskich i zamachu na Jana Pawła II zostaniemy zaproszeni do całkowitego oddania się Bogu przez Maryję. Po Mszy św. wyruszymy z różańcem i figurą Matki Bożej w procesji maryjnej. Zabierzmy ze sobą świece. Przy tej okazji dziękujemy fundatorowi figury Matki Bożej, który chce pozostać anonimowy. Figura została wyrzeźbiona w drzewie cedrowym w Fatimie i przez sanktuarium fatimskie w Zakopanym została przywieziona do naszej wspólnoty.

W piątek rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Za udział w nowennie można uzyskać odpust zupełny. Módlmy się, by w każdym z nas Bóg odnowił dary i charyzmaty. Zachęcamy do modlitwy w intencji młodzieży, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

W piątek (14.05), w liturgii czcimy Świętego Macieja Apostoła, wybranego do grona Dwunastu w miejsce Judasza. Hebrajskie imię „Maciej” oznacza „dar Boga”. Zwróćmy się do tego Świętego, aby wspomagał nasze wysiłki codziennego stawania się darem Boga dla braci.

W niedzielę (16.05) Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: Ryszard Leszkowicz, Mariusz Wasiluk, Cecylia Lulewicz.

W tym tygodniu patronują nam:

– w piątek 14 maja – św. Maciej, apostoł, wybrany przez apostołów do ich grona, zajął miejsce Judasza.

Intencje

10 maja 2021 – poniedziałek

7:00   + Janina Łukaszuk

18:00 1. + Mieczysław Zapolski (10 gr.)

1. O zdrowie córki Karoliny, Gracjana, Adasia i Bartusia
  2. + Marek – Jan Zawadzki
  3. + Regina Grochocka
  4. + Henryk Prokopczyk 1 r. (sem.)

11 maja 2021 – wtorek

7:00   + Tomasz Zaczeniuk

17:45 Nieustająca Nowenna do Miłosierdzia Bożego

18:00 1. + Mieczysław Zapolski (11 gr.)

1. W urodziny Anny Burbuli
  2. Za dusze w czyśćcu cierpiące
  3. W intencji rodziny Bargłowskich

12 maja 2021 – środa

7:00   + Jadwiga Stocka (1 r.)

17:50 Nabożeństwo do św. Józefa

18:00 1. + Mieczysław Zapolski (12 gr.)

1. + Eugeniusz Roszkowski (22 r.)
  2. + Antonina Lewko (7 r.)
  3. W 15 ur. Piotra Matoszko dziękczynna za kolejny rok służby ministranckiej

13 maja 2021 – czwartek

7:00   W intencjach Bogu wiadomych

18:00 1. + Mieczysław Zapolski (13 gr.)

1. + Leszek Wolny
  2. + Maria i Konstanty Netopilek
  3. + Janina, Sylwester, Tadeusz, Stanisława (f), Jan

14 maja 2021 – piątek

7:00   + Irena Hryc

18:00 1. + Mieczysław Zapolski (14 gr.)

1. + Wiesław Cesnowski
  2. + Mieczysław Żukowski

15 maja 2021 – sobota

7:00   + Krystyna Raszczyk

18:00 1. + Mieczysław Zapolski (15 gr.)

1. W 6 r. ślubu Joanny i Tomasza
  2. + Nina Chodorowska
  3. O zdrowie dla Pawła

16 maja 2021 – niedziela

7:30   O dobre przygotowanie do Komunii św. dla Szymona, jego rodziców i brata

9:00   + Jadwiga, Mieczysław, Aleksandra, Mirosław r. Sokołowskich

10:30 O błogosławieństwo Boże dla Jadwigi i Andrzeja Koć oraz dzieci: Anny, Małgorzaty, Izabeli, Beaty z rodziną, Małgorzaty z synami i Radosława z rodziną

12:00 1. W intencji Parafian

1. + Emilian (1 r.), Barbara (12 r.) – sem.

18:00 1. + Mieczysław Zapolski (16 gr.)

1. W 13 urodziny Joanny (sem.)

Pochwalony bądź, Panie mój,

ze wszystkimi Twymi stworzeniami, szczególnie z panem bratem słońcem,

przez które staje się dzień

i nas przez nie oświecasz. I ono jest piękne i świecące wielkim blaskiem:

Twoim, Najwyższy jest wyobrażeniem.

ŚW. FRANCISZEK