Kościół jest wspólnotą zakorzenioną w Chrystusie, który jest krzewem winnym, a my jesteśmy latoroślami. Warto uświadamiać sobie tę ewangeliczną prawdę i świadczyć o niej swoim życiem. A każde uczestnictwo w Eucharystii jest nieustannym wzrastaniem w miłości.

Rozpoczęliśmy maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Każdego dnia po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo majowe, a w piątki o 20.00 na modlitwę przy grocie Maryi.

Jutro, 3 maja, uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszego narodu. Przez lata ta uroczystość jednoczyła nas wokół sanktuarium jasnogórskiego, o którym św. Jan Paweł II, powiedział że tam bije serce naszego narodu. Maryja króluje nam od wieków i nigdy nie zawiodła pokładanej w Niej nadziei, czego świadectwem są wota wdzięczności. Tego dnia Msze w kościele według porządku niedzielnego. O 20.30 rozpoczną się maryjne rozważania, które zakończymy Apelem Jasnogórskim.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Podczas „Godziny Świętej” i Mszy św. o 18.00 pomodlimy się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa. Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 7.00 i o 17.45. Adoracja Najświętszego Sakramentu od 15.00 do 21.00, z możliwością spowiedzi. Zakończy ją o 20.45 modlitwa o uzdrowienie duchowe i fizyczne.

W najbliższą sobotę (8.05), o godz. 18.00, wprowadzeniem figury Matki Bożej z Fatimy rozpocznie się w naszej parafii bezpośrednie przygotowanie do zawierzenia się Jezusowi przez Maryję. 13 maja, w rocznicę pierwszego objawienia się Matki Bożej w Fatimie zostaniemy zaproszeni do osobistego oddania się Jezusowi, do aktu, który jest nadzieją przemiany naszego życia, przylgnięcia do Boga i Jego Matki. Przygotują nas do tego siostry ze Wspólnoty Błogosławieństw w Medjugorie. Zaplanujmy nasze zajęcia tak, by móc w uczestniczyć w tym przygotowaniu i oddaniu się na trudny czas w Niepokalane Serca Maryi. Każdego dnia podczas nabożeństwa majowego będą katechezy a następnie adoracja Najświętszego Sakramentu, do 20.30 w ciszy a następnie do 21.00 prowadzona.

9 maja (niedziela), po Mszy św. o godz. 12.00 zapraszamy rodziców i młodzież, która 22 maja (sobota) ma przyjąć sakrament bierzmowania na spotkanie organizacyjne.

Zapraszamy do lektury nowego numeru „Dróg Miłosierdzia” – do nabycia przy wyjściu z kościoła.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli. Szczególną życzliwością i modlitwą otaczamy maturzystów: pomyślnych wiatrów Ducha Świętego! J

W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 3 maja – Najświętsza Maryja Panna, Królowa Polski, główna patronka Polski;

– we wtorek 4 maja – św. Florian (ok. 250-ok. 304), żołnierz, męczennik, patron strażaków;

– w czwartek 6 maja – święci apostołowie Filip (†I w.) i Jakub (†62);

– w sobotę 8 maja – św. Stanisław (między 1034 a 1040-1079), biskup i męczennik, główny patron Polski.

Odeszła do Pana: śp. Jadwiga Bielecka

Intencje

3 maja 2021 – poniedziałek

7:30     + Jadwiga Majtas

9:00     1. W intencji dziękczynnej i wynagradzającej

1. + Stefan, Apolonia Kisiel, r. Wilczko (sem.)
  2. + Eugeniusz Rogowski

10:30   1. + Krzysztof – Marian Świętoniowski

1. Za dusze w czyśćcu cierpiące

12:00   1. + Stanisława, Aleksandra, Tadeusz, Jacek

18:00   + Mieczysław Zapolski (3 gr.)

4 maja 2021 – wtorek

7:00     + Franciszka Bułatewicz

17.45   Nieustająca Nowenna do Miłosierdzia Bożego

18:00   1. + Mieczysław Zapolski (4 gr.)

1. + Michał, Leokadia, Wojciech, Michał, Julia r. Zwoleńskich
  2. + Piotr, Paweł, r. Puławskich, Jaroszewskich, Breś
  3. + Maria, Mieczysław, Tadeusz Kluk

5 maja 2021 – środa

7:00     1. + Irena Zajkowska

1. + Eugeniusz Rogowski

18:00   1. + Mieczysław Zapolski (5 gr.)

1. W intencji Przyjaciół Oblubieńca
  2. + Janina Łachmacka
  3. + Andrzej, Przemysław, Kazimierz, r. Duchnowskich, Kojro (sem.)
  4. W intencji zaangażowanych w projekt „Laudato Si” i o poszanowanie środowiska naturalnego (sem.)

6 maja 2021 – czwartek

7:00     1. + Eugeniusz Rogowski

1. + Nina Chodorowska

18:00   1. + Mieczysław Zapolski (6 gr.)

1. + Felicja, Józef Radziwon, r. Radziwonów
  2. + Eugeniusz Rogowski
  3. W intencji Bogu wiadomej

7 maja 2021 – piątek

7:00     1. + Zbigniew Pieńczak

1. + Halina Sobolewska (2 r.)
  2. + Robert Kurnicki
  3. + Krzysztof, Leszek, Henryk, r. Kozłowskich i Kondrusików (sem.)

18:00   1. + Mieczysław Zapolski (7 gr.)

1. + Eugenia Skrzos

8 maja 2021 – sobota

7:00     1. + Stanisław Jarmoc

1. + Mieczysław Żukowski

18:00   1. + Mieczysław Zapolski (8 gr.)

1. + Edward Sackowski (9 r.), Czesław, Aniela
  2. W 1 urodziny Marcela
  3. W urodziny i imieniny Stanisławy (sem.)

9 maja 2021 – niedziela

7:30     1. + Stanisława, Stanisław, Bronisław r. Drozdowskich, Marianna i Irena

1. O zdrowie Łucji i opiekę Maryi (sem.)

9:00     1. + Wojciech, Stanisława Kochanowscy; Stanisław, Olga Gorysz

1. + Stanisław, Kazimiera, Jadwiga Roziewscy

10:30   1. + Stanisław, Stanisława, Bronisława, Antoni

1. W 12 urodziny Dawida (sem.)
  2. W intencji rodziny Onoszko o bł. Boże (sem.)

12:00   W intencji Parafian

18:00   1. + Mieczysław Zapolski (9 gr.)

1. + Tadeusz Wasilewski (31 r.)

Wszechmogący Boże, który jesteś w całym wszechświecie oraz w najmniejszym z Twoich stworzeń, ześlij na nas moc swojej miłości, byśmy zatroszczyli się o życie i piękno.

PAPIEŻ FRANCISZEK, Laudato Si