1. Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Białostockiej zaprasza małżeństwa do świętowania rocznic ślubu. Bez względu na obchodzoną rocznicę zapraszamy 3 października (sobota) do Białostockiej Katedry na Mszę Świętą o godz. 18:00. Zachęcamy by małżonkowie o godz. 17:45 ustawili się przed Katedrą, skąd wprowadzi ich na Eucharystię Ks. Arcybiskup. Po homilii nastąpi odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Tradycyjnie prosimy, aby małżonkowie przynieśli ze sobą jedną czerwoną różę. Zostaną one zebrane przy wejściu do kościoła i przyniesione w procesji z darami oraz złożone przy ołtarzu Matki Bożej.
  2. W dniach 2-4 października oraz 22-24 listopada odbędą się w Hodyszewie weekendowe rekolekcje dla małżeństw przeżywających trudności lub chcących odświeżyć swoją relację, prowadzone przez diecezjalny ośrodek stowarzyszenia Spotkania Małżeńskie. Wielu uczestników bardzo chwali metodę pracy, której podstawą jest 11 spotkań małżonków w atmosferze pełnej intymności i dialogu. Szczegółowe informacje i kontakt do organizatorów na stronie internetowej pl(oraz na plakacie – jeśli został wywieszony).