Dzisiejsza niedziela w sposób szczególny w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Siłę mediów podkreśla Katechizm Kościoła katolickiego, zauważając ich wielki wpływ na przekaz informacji oraz rozwój kultury i kształcenie. Media mogą być wspaniałym narzędziem ewangelizacyjnym. Umiejmy roztropnie korzystać z dobrodziejstw mediów, ale pamiętajmy, że one powinny służyć człowiekowi, a nie odwrotnie. Zadbajmy też o to, aby właściwie i dla swojego ubogacenia korzystało z nich nasze młode pokolenie.

Zachęcamy, aby poza nauką znaleźć właściwe miejsce dla swojego wzrostu duchowego, dla umacniania swojej komunii z Bogiem. Jest w tym względzie w naszej parafii wiele propozycji, które zamieściliśmy w biuletynie i na naszej stronie internetowej.

W tym tygodniu we wtorek wspominamy św. Pio z Pietrelciny, wytrwałego spowiednika i kierownika duchowego. Zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty w naszej świątyni w dni powszednie od godz. 6.45 i 17.45. Tego dnia jest odpust u naszych sąsiadów. Zapraszamy do skorzystania z czasu szczególnej, odpustowej łaski.

Zapraszamy przygotowujących się do bierzmowania:

27.09 (niedziela) – po Mszy św. o godz. 10.30, uczniowie klas VI z rodzicami

27.09 (niedziela) – po Mszy św. o godz. 12.00 uczniowie klas VIII i I szkół ponadpodstawowych

4.10 (niedziela) – po Mszy św. o godz. 12.00, uczniowie klas VII z rodzicami.

W sobotę (26.09), po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie formacyjne lektorów i tych, którzy chcą podjąć w naszej wspólnocie posługę czytania Słowa Bożego.

W niedzielę (27.09), o godz. 19.00 w dolnym kościele odbędzie się spektakl teatralny Tajemnica Eucharystii oparty o objawienia Cataliny Rivas. Serdecznie zapraszamy.

Procesja z relikwiami bł. ks. Michała Sopoćki, z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego do Katedry, odbędzie się w niedzielę (27.09) o godz. 16.00. Procesję poprzedzi Msza św. o godz. 15.00. Msza św. w intencji mieszkańców Białegostoku w Dniu Patrona miasta, bł. ks. Michała Sopoćki, będzie sprawowana w poniedziałek (28.09), o godz. 18.00 w Katedrze białostockiej. Mszy św. przewodniczyć będzie Arcybiskup Tadeusz Wojda Metropolita Białostocki. Tego dnia będzie też miała miejsce całodzienna transmisja online wydarzeń pt. „Dzień z bł. Michałem Sopoćko Patronem Białegostoku” na kanale You Tube ArchiBial Media.

Solenizantom i jubilatom życzymy wszelkiego błogosławieństwa i pogody ducha. Wszystkim naszym Parafianom, gdziekolwiek są, niech towarzyszy Boże błogosławieństwo.

Spotkania formacyjne:

poniedziałek, godz. 19.00 – schola Wspólnoty „Przyjaciele Oblubieńca” (sala św. Antoniego)

środa (od października), godz. 18.00 – Msza św. i spotkanie formacyjne Wspólnoty „Przyjaciele Oblubieńca” (kościół dolny)

czwartek (od października), godz. 18.00 – Msza św. i spotkanie modlitewne Wspólnoty „Matki w modlitwie” (kaplica domu parafialnego i sale parafialne)

piątek, godz. 18.00 – Msza św. i spotkanie formacyjne młodzieży Ruchu Światło-Życie (sala bł. Michała Sopoćki)

sobota, godz. 9.30 Oaza Dzieci Bożych; ministranci i lektorzy (ostatnia sobota miesiąca po Mszy św. o godz. 18.00)

niedziela, godz. 9.15 – schola dziecięca (sala bł. Michała Sopoćki)

W tym tygodniu patronują nam:

• 21 IX – św. Mateusz Apostoł i Ewangelista (†około 60), Pan Jezus dokonał w nim cudu nawrócenia, stał się Chrystusowym uczniem i autorem jednej z Ewangelii.
  • 23 IX – św. ojciec Pio (1887-1968), prezbiter, kapucyn, stygmatyk i mistyk, wielki czciciel Eucharystii i Matki Bożej.

I n t e n c j e  m s z a l n e

21 września 2020 – poniedziałek

7:00    1. + Stanisława (1 r.) i Kazimierz (44 r.) Krupa

1. O pomyślny zabieg dla Jana Mikuckiego (sem.)

18:00 1. + Kazimierz, Stanisława, Natalia, Romuald, Wanda, Stanisław

1. W 3 urodziny Alicji
  2. + Helena Kolenda (3 r.)
  3. + Marek Wyszyński (21 gr.)

22 września 2020 – wtorek

7:00    1. + Wiesława Jastrzeńska

1. + Stefania i Edmund Orłowscy, r. Grycewicz i Orłowskich (sem.)

17:00  Nieustająca Nowenna do Miłosierdzia Bożego

18:00 1. W dniu urodzin Antoniego

1. + Marek Wyszyński (22 gr.)
  2. + Tadeusz Kaczan, Anna i Ludwik, Helena, Aleksandra, Ludwik (sem.)

23 września 2020 – środa

7:00    Za dusze w czyśćcu cierpiące

18:00 1. + Stefania, Edmund, Mieczysław r. Orłowskich i Grycewiczów

1. + Marek Wyszyński (23 gr.)
  2. Za Adę i Matyldę

24 września 2020 – czwartek

7:00    1. + Stanisław Mieleszkiewicz

1. + Irena Hryniewska (2 r.), Andrzej, Marian

18:00 1. W intencji wspólnoty „Matki w modlitwie” i ich rodzin

1. W 4 urodziny Aleksandry
  2. + Marek Wyszyński (24 gr.)

25 września 2020 – piątek

7:00    + Marek Wyszyński (25 gr.)

18:00 1. + Ewa Baranowska (2 r.), Mirosław Snarski

1. + Hilary Prolejko

26 września 2020 – sobota

7:00    + Marek Wyszyński (26 gr.)

18:00 1. W urodziny Danuty Andrzejak

1. W urodziny Alicji
  2. Za Prezydenta i Ojczyznę

27 września 2020 – niedziela

7:30    + Kazimiera, Michał r. Jarmoc

9:00    1. W 11 r. ślubu Marzeny i Rafała

1. W intencji Gabriela, Tomasza i Grzegorza o błogosławieństwo Boże i otwartość na Ducha Św.

10:30 1. + r. Iłendo

1. + Jadwiga i Mieczysław Kucbora (sem.)
  2. + Feliksa (f), Stanisława (f), Adela, Wanda, Maria, Henryk, Antoni (sem.)

12:00 1. W intencji Parafian

1. + Marek Wyszyński (27 gr.)
  2. + Danuta i Mikołaj Gierasimiuk, Stanisława Kondratowicz (sem.)

18:00 W 14 r. ślubu Agnieszki i Bartłomieja Ondruchów i za ich dzieci: Joannę, Alicję i Wojtusia