Od początku września modlimy się o pokój i dobre wychowanie młodego pokolenia. Warto więc dziś przypomnieć słowa św. Jana Pawła II: „Osiągniemy pokój, wychowując do pokoju! Kościół nie przestaje powtarzać: pokój jest obowiązkiem”. Prośmy Chrystusa, aby dzieci wzrastały w poczuciu bezpieczeństwa i w harmonii, a nasza Ojczyzna uniknęła okrucieństwa wojny i terroryzmu.

Wrzesień przemierzamy z Maryją. W najbliższy wtorek (8.09), przypada jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej. Polecając Bożej Opatrzności, za przyczyną i wstawiennictwem Matki Bożej, przyszłoroczne plony, pamiętajmy, że i my jesteśmy „uprawną rolą”, na którą pada ziarno słowa Bożego. Jaki ono wydaje w moim życiu owoc – oto pytanie, jakie w kontekście tego święta warto sobie samemu postawić. Msze św. w naszym kościele o 7.00 i 18.00. O 20.30 zapraszamy na czuwanie z Maryją, które zakończy się Apelem Jasnogórskim.

13.09 (niedziela) po Mszy św. o godz. 10.30 spotkanie z rodzicami uczniów klas III, którzy w tym roku szkolnym przyjmą I Komunię; także tego dnia, po Mszy św. o 12.00 zapraszamy na spotkanie organizacyjne rodziców naszych ministrantów. Prowadzimy także zapisy od klasy III szkoły podstawowej do ministrantów.

Do końca września trwają zapisy uczniów kl. VI do programu katechetycznego przygotowującego do bierzmowania. Przypominamy, że właściwym miejscem przygotowania się i przystąpienia do sakramentów Komunii, bierzmowania i sakramentów w ogólności jest parafia zamieszkania.

Młodzież naszej parafii zapraszamy na spotkania formacyjne w Ruchu Światło-Życie. Odbywają się one w każdy piątek – rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00.

Dzieci klas 0-IV zapraszamy na sobotnie spotkania, o godz. 9.30, w Domu Parafialnym. Będzie to czas wspólnej zabawy i poznawania Pana Boga pod okiem naszych sióstr zakonnych i animatorów świeckich.

W ostatnim czasie naszymi ofiarami wsparliśmy: potrzeby Archidiecezji – 3669,00; KUL i Centrum Formacji – 2493,7; poszkodowanych w Bejrucie – 2026,25; Misje – MIVA – 896,00; Radio I – 192,39.

Zachęcamy do nabycia nowego numeru czasopisma „Drogi Miłosierdzia”. Egzemplarze znajdują się na stoliku przy wyjściu z kościoła.

W tym roku Piesza Pielgrzymka z Krzyżami do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie w formie zorganizowanej nie odbędzie się. Zapraszamy do indywidualnego pielgrzymowania w sobotę 12 września br. Msza św. w Świętej Wodzie będzie sprawowana o godz. 15.00.

Pielgrzymka pracowników administracji rządowej i samorządowej do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie odbędzie się w niedzielę, 13 września 2020 roku i przebiegać będzie według następującego porządku:  godz. 11.00 – Modlitwa różańcowa, godz. 12.00 – Msza Święta pod przewodnictwem Księdza Biskupa Henryka Ciereszki. Dojazd do Świętej Wody we własnym zakresie. Zapraszamy do uczestnictwa.

Solenizantów i jubilatów tygodnia polecamy opiece patronów i życzliwości najbliższych. Wszystkim życzymy miłego niedzielnego odpoczynku; pracownikom oświaty dzieciom i młodzieży pomyślności na rozpoczęty rok szkolny.

I n t e n c j e  m s z a l n e

7 września 2020 r. – poniedziałek

7.00    1. + Zbigniew Pieńczak

1. + Stanisław, Stanisława, Maria, Józef

18.00  Msza św. o ustanie epidemii

1. + Aniela Średzińska
  2. W urodziny Karola Chrzanowskiego
  3. + Marek Wyszyński (7 gr.)

8 września 2020 r. – wtorek

7.00    + Marek Wyszyński (8 gr.)

17.45  Nieustająca Nowenna do Miłosierdzia Bożego

18.00  Msza św. wotywna o Miłosierdziu Bożym

1. + Janina Lisowska (3 r.), Michał, Stanisław, Tadeusz
  2. W 4 urodziny Szymona Długosza
  3. + Henryk, Leszek, Krzysztof, r. Kondrusiuków, Kozłowskich
  4. + Edward, Zenona, Władysława, Aleksander, r. Sawickich

9 września 2020 r. – środa

7.00    1. + Wacław Hiero, r. Hiero

1. W urodziny Cezarego

18.00  Msza św. o rozkrzewienie wiary

1. W intencji Wspólnoty „Przyjaciele Oblubieńca”
  2. W 2 urodziny Kacpra
  3. + Marek Wyszyński (9 gr.)
  4. + Stanisław Jarmoc

10 września 2020 r. – czwartek

7.00    1. + Marek Wyszyński (10 gr.)

1. + Henryk Prokopczyk

18.00  Msza św. o powołania do służby Bożej

1. W 20 rocznicę ślubu Anny i Wojciecha
  2. + Jadwiga Stocka
  3. + Zenobiusz Bolczak

11 września 2020 r. – piątek

7.00    + Bazyli Pawluczuk

18.00  Msza św. wotywna o Duchu Świętym

1. + Mirosław Snarski
  2. + Janina (1 r.), Jan Stoccy i ich zmarli rodzice
  3. + Marek Wyszyński (11 gr.)
  4. + Ferdynand Pancewicz

12 września 2020 r. – sobota

7.00    Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP

+ ks. Tadeusz Zajkowski

18.00  1. + Ewa, Maria i zmarli z ich rodziny

1. + Władysława, Czesław, Waleria, Wiktor Szewczul
  2. + Władysław, r. Domańskich
  3. + Marek Wyszyński (12 gr.)
  4. W 6 urodziny Jakuba

13 września 2020 r. – niedziela

7.30    + Leszek Szeps (8 r.)

9.00    1. + Michalina, Antoni Gryguć

1. + Piotr Klimowicz, r. Klimowiczów

10.30  1. W 15 r. ślubu Agnieszki i Pawła

1. + Józef Kragiel, r. Kragiel i Mojsak
  2. W intencji Hani i Dagmary

12.00  1. W intencji Parafian

1. + Marek Wyszyński (13 gr.)

18.00  1. W 12 r. ślubu Elżbiety i Tomasza

1. + Antoni Cybulko (31 r.), Janina, Alina, r. Cybulków i Lipińskich