Droga Krzyżowa: piątek, g. 18.30

Droga Krzyżowa dla dzieci: piątek, g. 17.00 (do 29.03 odwołana)

Adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi: niedziela – piątek, g. 17.00-18.00, piątek, g. 19.15-21.00

Gorzkie Żale: wtorek, czwartek, g. 18.30; niedziela, g. 12.45

Nieszpory wielkopostne: sobota g. 18.00

Dzisiejsza – czwarta niedziela Wielkiego Postu – różni się nieco od pozostałych. W tradycji Kościoła nazywamy ją niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości. Widzimy to w zmianie postnego fioletu na różowy kolor szat liturgicznych. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, której świat dać nie może. Potwierdzają to wydarzenia, których doświadczamy. Są one przypomnieniem o wartościach nieprzemijających. Podejmijmy nad nimi refleksję. Niech ten czas będzie okazją do nawrócenia, do odnowienia naszej przyjaźni z Bogiem, powrotu do korzeni wiary.

We wtorek (24.03), obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką. Wybór daty nawiązuje do dnia, w którym Niemcy w 1944 roku w Markowej zamordowali rodzinę Ulmów: Józefa i Wiktorię oraz ich dzieci, wraz z ukrywającymi się u nich Żydami. Dzień ten ustanowiono w 2018 roku, aby upamiętnić Polaków – bohaterów, którzy w akcie heroicznej odwagi, męstwa, współczucia i solidarności, wierni najwyższym wartościom etycznym i nakazom chrześcijańskiego miłosierdzia ratowali swoich żydowskich bliźnich od zagłady.

Mimo, że okres Wielkiego Postu jest w liturgii czasem uprzywilejowanym i raczej nie obchodzi się w tym czasie żadnych świąt i wspomnień, są jednak wyjątki od tej reguły. Należy do nich obchód uroczystości Zwiastowania Pańskiego, którą będziemy przeżywali w najbliższą środę (25.03). Tego dnia celebrujemy początek naszego Odkupienia. Syn Boży wcielił się w łono Najświętszej Maryi Panny, aby wyzwolić nas spod panowania grzechu. Msze Święte tego dnia w naszym kościele sprawujemy o godz. 7.00 i 18.00.

Uroczystość Zwiastowania Pańskiego jest zarazem Dniem Świętości Życia i Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. W tym dniu osoby, które pragną podjąć się zadania modlitwy w intencji zagrożonego życia dziecka poczętego, będą mogły rozpocząć swoją dziewięciomiesięczną nowennę. Zainteresowani w przedsionku kościoła znajdą materiały zawierające potrzebne informacje i teksty do złożenia przyrzeczeń duchowej adopcji. Pamiętajmy tego dnia o modlitwie nie tylko za poczęte dzieci, ale również za ich matki i ojców. Prośmy, aby życie było szanowane od poczęcia aż do naturalnej śmierci, by osoby starsze czy nieuleczalnie chore mogły godnie przeżywać swoje ostatnie dni na tej ziemi, nie lękając się o to, że zostaną nagle tego życia pozbawione.

Zachęcamy, by tegoroczne rekolekcje przeżyć na modlitwie i rozważaniu Słowa Bożego w domu. Od najbliższej niedzieli, na naszej stronie internetowej zaproponujemy rekolekcje rozważania. Papież Franciszek wzywa: „Nie zmarnujmy tego czasu!”.

Od jutra zapraszamy do korzystania z wielkopostnej spowiedzi przygotowującej do Wielkanocy: poniedziałek- czwartek 17.00-18.30; piątek 17.00-21.00; sobota 17.00-19.00; niedziela kwadrans przed każdą Mszą św.

Przypominamy o ograniczeniach związanych z przebywaniem w miejscach publicznych (maksymalnie do 50 0sób) i odległości przynajmniej 1 m. pomiędzy zgromadzonymi (miejmy to w pamięci przystępując do Komunii Świętej i spowiedzi). Z tego powodu zostały przygotowane numery na ławkach – zajmujemy tyko miejsca oznaczone. Prosimy o uszanowanie tego porządku. Przy tej okazji przypominamy, że nasz kościół otwarty jest przez cały dzień. Zachęcamy do indywidualnej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem a także do duchowego udziału w transmisjach Mszy św. i innych nabożeństw. Codziennie o godz. 20.30 łączymy się z Wami Kochani na modlitwie różańcowej w kaplicy domu parafialnego, transmitowanej na naszej stronie internetowej (www.parafiachk.pl) i Facebook’u.

W duchu wiary i chrześcijańskiej miłości bądźmy absolutnie posłuszni naszym pasterzom i odpowiednim służbom. Modlitwą i życzliwością ogarnijmy wszystkich, którzy z narażeniem życia podejmują służbę potrzebującym.

Przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego oraz naszą wielkopostną jałmużnę, którą tradycyjnie chcemy wspomóc misję naszego parafianina ks. Adama Wińskiego na Kubie.

Pozdrawiamy Was. Jesteście obecni w naszych sercach. Wszystkich zawierzamy wstawienniczej modlitwie naszej Matki.

W ostatnim czasie odszedł do Pana śp. Tadeusz Adamczuk, Bogdan Necel, Teresa Pawłowska, Jadwiga Czołpińska, Krystyna Sołtysik

Intencje

23 marca 2020 – poniedziałek

7:00     1. + Leon

1. + Marian Falelwicz
  2. O błogosławieństwo Boże Annie i rodzinie

17:00  Adoracja NS z możliwością spowiedzi

18:00   1. + Olga Szymkowska (1 r.)

1. + Krzysztof Lewandowski

24 marca 2020 – wtorek

7:00     + Teresa Dzieniszewska

17:45  Nieustająca Nowenna do Miłosierdzia Bożego