Przeżywamy radość z narodzenia Pańskiego, choć to już druga niedziela po Świętach Bożego Narodzenia.

W poniedziałek, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli, która przypomina, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras i języków. Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domów kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara (C+M+B), dodając cyfry roku Pańskiego. Ten zapis tłumaczymy też jako prośbę, aby Chrystus pobłogosławił nasz dom: „Christus mansionem benedicat”. Takie oznakowanie drzwi naszych domów stanowi świadectwo wiary wobec naszych braci i sióstr.

W uroczystość Objawienia Pańskiego obchodzimy Dzień Pomocy Misjom i Misyjny Dzień Dzieci. Dlatego taca tego dnia będzie przeznaczona na Krajowy Fundusz Misyjny. Tego dnia odwiedzą nas kolędnicy misyjni – dzieci z s. Katarzyną, które śpiewem przypomną o potrzebach misji świętych.

Po Mszy św. wieczornej zapraszamy na wspólne kolędowanie: śpiew kolęd i pastorałek a także misterium bożonarodzeniowe.

Arcybiskup Tadeusz Wojda Metropolita Białostocki zaprasza wszystkich wiernych, rodziny, młodzież i dzieci do uczestnictwa w Orszaku Trzech Króli w Białymstoku, który odbędzie się dnia 6 stycznia 2020 roku, w Uroczystość Objawienia Pańskiego. Rozpoczęcie o godz. 12.15 na dziedzińcu Pałacu Branickich. Wcześniej,  o godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza Święta w Katedrze po przewodnictwem Arcybiskupa Metropolity. Orszak, składający się z trzech grup kontynentalnych: europejskiej, azjatyckiej i afrykańskiej, przejdzie ulicami miasta i zakończy się na placu przed Katedrą.

W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.

Zapraszamy do lektury styczniowego numeru „Dróg Miłosierdzia”, którego hasłem jest „Pójdźmy i my”. Egzemplarze miesięcznika znajdują się na stoliku przy wyjściu.

We wrześniu przyszłego roku (5-12.09) zapraszamy na ośmiodniową pielgrzymkę do Francji (Lourdes, La Salette i innych ciekawych miejsc w Francji). Bliższe informacje i zapisy w zakrystii.

W naszej parafii trwają doroczne odwiedziny duszpasterskie, tzw. kolęda. Pamiętajmy, że kapłan przychodzi do naszych domów i mieszkań, a przede wszystkim do rodzin z Bożym błogosławieństwem.

Sprawy kancelaryjne prosimy załatwiać w dni powszednie od 7.30 do 8.00 oraz po telefonicznym uzgodnieniu dnia i godziny spotkania z duszpasterzem.

Program kolędy na najbliższy tydzień:

Wtorek (od 16:00): ul. Gdańska, ul. Śląska, ul. Saska, ul. Gliwicka;

Środa (od 16:00): ul. Niedźwiedzia (od Centrum Medycznego „Dojlidy” do ul. Żurawiej), ul. Bociania;

Czwartek (od 16:00): ul. Niedźwiedzia (od ul. Żurawiej do ul. Ciołkowskiego), ul. Kuropatwia, ul. Słowicza, ul. Ptasia;

Piątek (od 16:00): ul. Żubrów 4, 6, 8, 10;

Sobota (od 9:00): ul. Żubrów 12, 14, 16 i domy jednorodzinne;

Wszystkim naszym Parafianom, gdziekolwiek przebywają, życzymy radosnego świętowania i błogosławionego tygodnia. W te życzenia włączamy w sposób szczególny świętujących według kalendarza juliańskiego – Szczęść Boże!

Intencje

6 stycznia 2020 – poniedziałek

7:30    + Tadeusz Pietrewicz (6 gr.)

9:00    1. + Zbigniew Eljasiewicz (6 gr.)

1. + Irena Jodłowska (od KŻR)

10:30 + Anna, Franciszek, Marta, Franciszek, Helena; r. Kaczan, Tymko

12:00 + Romualda Sobolewska (9 r.)

18:00 + Jerzy, Edward, Jan Stoccy i ich rodzice

7 stycznia 2020 – wtorek

7:00    1. + Tadeusz Pietrewicz (7 gr.)

1. + Zbigniew Eljasiewicz (7 gr.)
  2. + Zbigniew Pieńczak (3 r.)

17:45 Nieustająca Nowenna do Miłosierdzia Bożego

18:00 + Ewa Zdrójkowska (13 r.)

8 stycznia 2020 – środa

7:00    1. + Tadeusz Pietrewicz (8 gr.)

1. + Zbigniew Eljasiewicz (8 gr.)
  2. + Piotr Siewko

17:00 Adoracja NS

18:00 1. W intencji Wspólnoty „Przyjaciele Oblubieńca”

1. + Witold i Teresa Jóźwiak
  2. + Halina Kożuchowska (30 dz.)

9 stycznia 2020 – czwartek

7:00    1. + Tadeusz Pietrewicz (9 gr.)

1. + Zbigniew Eljasiewicz (9 gr.)
  2. + ks. Maciej Pawlik, + bp Władysław Suszyński

18:00 1. + Krzysztof Lewandowski

1. W urodziny Julii

10 stycznia 2020 – piątek

7:00    1. + Tadeusz Pietrewicz (10 gr.)

1. + Zbigniew Eljasiewicz (10 gr.)
  2. + Anna, Adolf, Marian z r. Paszko

18:00 + Helena, Zygmunt, Krystyna, Wirgiliusz r. Cybulko

11 stycznia 2020 – sobota

7:00    1. + Tadeusz Pietrewicz (11 gr.)

1. + Zbigniew Eljasiewicz (11 gr.)

18:00 1. + Mirosław Snarski

1. + Rozalia (20 r.), Kazimierz, Anna, Edmund
  2. + Stanisława Kondratowicz (1 r.)

12 stycznia 2020 – niedziela

7:30    + Tadeusz Pietrewicz (12 gr.)

9:00    + Zbigniew Eljasiewicz (12 gr.)

10:30 1. + Halina Sobolewska

1. + Leszek Zadykowicz (2 r.)

12:00 W intencji Parafian

18:00 1. + Genowefa Szelengowicz (3 r.), Zdzisław