„Czy Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?” – pytanie wybrzmiewające w dzisiejszą niedzielę może znaleźć wiele odpowiedzi. Ostatecznie sprowadza się jednak do pytania o naszą duchową kondycję. Podejmujmy nieustannie trud gotowości na spotkanie z Panem.

Rozpoczęliśmy dzisiaj w Kościele Tydzień Misyjny. Wpisuje się on w trwający w Kościele nadzwyczajny miesiąc misyjny. Przypomnijmy, że został on ogłoszony przez papieża Franciszka dla uczczenia 100. rocznicy ukazania się misyjnej encykliki „Maximum illud” papieża Benedykta XV. Dla całego Kościoła ma to być czas zdecydowanego ożywienia naszego zapału do tego, by dzielić się wiarą i Chrystusem. To miesiąc misyjnego nawrócenia Kościoła. Niech więc intencje misyjne będą obecne w naszej modlitwie wspólnej i osobistej.

Gościmy w naszej wspólnocie s. Anikę, misjonarkę z Kamerunu. Dziękując za świadectwo jej posługi, otoczmy modlitwą wszystkie działa misyjne w Kościele. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na potrzeby misji.

Nauczycieli akademickich i pracowników naukowych zapraszamy dzisiaj po Mszy św. o godz. 18.00 i różańcu do Domu Parafialnego, na spotkanie z cyklu „Wiara i rozum”.

Przypominamy, że codziennie nabożeństwo różańcowe rozpoczynamy po Mszy św. o godz. 18.00. Dzieci z rodzicami zapraszamy w poniedziałki i piątki, na godz. 17.00, do dolnego kościoła.

We wtorek liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II. Zapraszamy do udziału we Mszy Świętej o godz. 18.00 oraz do osobistego sięgania do duchowego dziedzictwa świętego papieża.

Msza św. z okazji Imienin Księdza Arcybiskupa Tadeusza Wojdy Metropolity Białostockiego będzie sprawowana w Katedrze białostockiej w niedzielę, 27 października br. o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy do modlitwy w intencji Najdostojniejszego Solenizanta.

Urządzamy „Bal Wszystkich Świętych”, na który serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież. Odbędzie się on 27.10 (niedziela) w szkole przy ul. Żurawiej. Początek o godz. 15.00. W programie balu: tańce, gry i zabawy, konkurs wiedzy o kardynale Stefanie Wyszyńskim, wkrótce błogosławionym i na najbardziej rozpoznawalny strój świętych. Zapisy w zakrystii i u katechetów w naszych szkołach.

Od 1 do 3.11 (1, 3.11 godz. 17.00; 2.11 godz. 9.00) modlić się będziemy za zmarłych. Przed wejściem do kościoła znajdziecie Kochani kartki na których można wpisać imiona zmarłych a następnie złożyć je w kancelarii lub zakrystii a także w skarbonce z napisem „Wypominki”.

Serdeczna życzenia kierujemy pod adresem jubilatów i solenizantów nowego tygodnia. Wszystkim naszym Parafianom, gdziekolwiek są posyłamy pasterskie pozdrowienie: „Szczęść Boże na rozpoczynający się tydzień”.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

• 22 X – św. Jan Paweł II (1920-2005), Polak, jeden z największych papieży naszych czasów.

Intencje

21 października 2019 – poniedziałek

7:00   1. Dziękczynna za otrzymane łaski oraz z prośbą o dalsze błogosławieństwo Andrzejowi

1. + Helena Kępa

17:00 Adoracja NS

18:00            1. + Janina Roszkowska (21 gr.)

1. + Genowefa, Leokadia, Stanisława (f), Zbigniew Piotrowski

22 października 2019 – wtorek

7:00   O błogosławieństwo Boże Michałowi i zdrowie dla Ewy

17:45 Nieustająca Nowenna do Miłosierdzia Bożego

18:00            1. + Maria Gorbacz

1. + Janina Roszkowska (22 gr.)
  2. + Mieczysław Sienkiewicz

23 października 2019 – środa

7:00   O  szczęśliwe rozwiązanie dla Natalii, o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej dla niej i jej rodziny

18:00            Msza św. o rozkrzewienie wiary

1. + Janina Roszkowska (23 gr.)
  2. + Olga Szymkowska
  3. + Mieczysław Sienkiewicz

24 października 2019 – czwartek

7:00   + Stanisława Krupa (30 dz.)

18:00            Msza św. o powołania do służby Bożej

1. + Józef Janowicz
  2. + Janina Roszkowska (24 gr.)
  3. + Henryk Wróblewski (30 dz.)

25 października 2019 – piątek

7:00   1. + Wiktoria Mazurczyk (29 r.), Halina i Antoni

1. + Marian Falewicz

18:00            Msza św. wotywna do Ducha Świętego

1. + Felicja, Józef Radziwon, Henryk, Marek r. Radziwonów
  2. + Janina Roszkowska (25 gr.)

26 października 2019 – sobota

7:00   Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu Maryi

+ Sabin, Anna Frołowicz

18:00            1. + Krzysztof Mściwujewski (4 r.), r. Mściwujewskich

1. + Janina Roszkowska (26 gr.)

27 października 2019 – niedziela

7:30   + Janina Roszkowska (27 gr.)

9:00   + Tadeusz Aleksandra, Stanisław, Jacek r. Smaczny

10:30            W 61 r. ślubu Jadwigi i Józefa oraz za całą rodzinę

12:00            1. W intencji Parafian

1. W 14 urodziny Patrycji (sem.)

18:00            + Tadeusz Iwaszczuk, Janina, Regina r. Iwaszczuków i Ondruchów