W dzisiejszą niedzielę wspominamy ofiary II wojny światowej. Obchodząc 80. rocznicę hitlerowskiej agresji na Polskę, dziękujemy Bożej Opatrzności za polskich bohaterów i ostateczne ocalenie naszej ziemskiej Ojczyzny. Z tej okazji biskupi polscy i niemieccy napisali do nas list, który zamieściliśmy na naszej stronie internetowej i w formie papierowej na stoliku przy wejściu do kościoła.

Dobiegł końca czas wakacji. Dziękując Panu Bogu za wypoczynek, pragniemy zawierzać czas nowego roku szkolnej i katechetycznej pracy. Msza Święta z okazji rozpoczęcia roku szkolnego jutro o godz. 8.00. Błogosławieństwo przyborów szkolnych dla uczniów klas pierwszych 8.09 (niedziela), podczas Mszy Św. o godz. 10.30.

W poniedziałek (2.09), po Mszy św. o godz. 18.00, w Domu Parafialnym odbędzie się zebranie Rady Duszpasterskiej.

W najbliższą środę (4.09), o godz. 18.30, jak tylko pozwoli pogoda, serdecznie zapraszamy na ognisko integracyjne „Pożegnanie wakacji” w ogrodzie parafialnym. Z racji na niemożność przewidzenia ilości uczestników spotkania prosimy o zatroszczenie się o tzw. „koszyczek”. Słodkości i napoje będą przygotowane.

Serdecznie zapraszamy na czwartkową modlitwę o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne o godz. 17.00.

Pierwszy piątek miesiąca przeżyjemy w duchu wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za nasze grzechy. Msza wotywna ku czci Bożego Serca o godz. 7.00 i 18.00. O 15.00 Koronką do Miłosierdzia Bożego rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu, która potrwa do 21.00. Zakończy ją modlitwa o uzdrowienie duchowe i fizyczne a także o dary Ducha Świętego dzieciom i młodzieży rozpoczynającym rok szkolny. Spowiedź św. od godz. 6.45, 17.00 oraz podczas wieczornej adoracji.

Niepokalane Serce Maryi uczcimy w pierwszą sobotę miesiąca podczas Mszy Świętej o godz. 7.00. Po Mszy Świętej o godz. 18.00, w duchu fatimskim będziemy rozważali tajemnice różańca św.

Od przyszłej niedzieli wznawiamy Msze św. o godz. 10.30 z udziałem dzieci. Rodziców zachęcamy, by posłali swoje pociechy także na próby dziecięcego zespołu muzycznego – niedziela, godz. 9.15.

Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Krypnie wyruszy w sobotę 7 września br. o godz. 7.00 sprzed Białostockiej Katedry. Serdecznie zapraszamy wszystkich do wyruszenia na pielgrzymkowy szlak. Zapisy przyjmowane będą w zakrystii i kancelarii. Ukoronowaniem pątniczej wędrówki będzie uroczysta Msza Święta celebrowana w Krypnie o godz. 18.00.

15 września (niedziela) po Mszy św. o godz. 10.30 spotkanie z rodzicami uczniów klas III, którzy w tym roku szkolnym przyjmą I Komunię; także tego dnia, po Mszy św. o 12.00 zapraszamy na spotkanie organizacyjne rodziców naszych ministrantów.

Zapraszamy do lektury najnowszego numeru miesięcznika „Drogi Miłosierdzia”.

Solenizantów i jubilatów tygodnia polecamy opiece patronów i życzliwości najbliższych. Wszystkim życzymy miłego niedzielnego odpoczynku; pracownikom oświaty dzieciom i młodzieży pomyślnych wiatrów Ducha Świętego na rozpoczynający się rok szkolny.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

• 3 IX – św. Grzegorz Wielki (540-604), Rzymianin, papież, ogłoszony Doktorem Kościoła.

Intencje

2 września 2019 – poniedziałek

7:00    1. + Jan Zawadzki (2 gr.)

1. + Janina, Teofil, Janusz, Jadwiga, Kazimierz

8:00    Msza święta na rozpoczęcie roku szkolnego

18:00 1. Za dusze w czyśćcu cierpiące

1. + Jacek Skalski
  2. W urodziny Diany (sem.)

3 września 2019 – wtorek

7:00    1. + Jan Zawadzki (3 gr.)

1. + Jadwiga Ostaszewska
  2. + Jan, Maria, Józef, Czesław, Bronisław, Henryk, Stanisława

17:45  Nieustająca Nowenna do Miłosierdzia Bożego

18:00 1. W intencji Wiesława o potrzebne łaski

1. + Irena Rytel

4 września 2019 – środa

7:00    1. + Jan Zawadzki (4 gr.)

1. + Felicja, Jan, Bronisława, Janina

18:00 Msza św. o rozkrzewienie wiary

1. + Teresa Kordasiewicz (10 r.), Jerzy, r. Kordasiewiczów, Zajkowskich
  2. + Paweł Breś
  3. + Kazimierz Koroloczuk
  4. + Zajkowski Tadeusz (12 r.), r. Zajkowskich, Popławskich (sem.)
  5. O powrót do zdrowia i pomyślną rehabilitację Janowi (sem.)

5 września 2019 – czwartek

7:00    1. + Jan Zawadzki (5 gr.)

1. + Mieczysław Zapolski

18:00 Msza św. o powołania do służby Bożej

1. + Zbigniew Milewski
  2. + Franciszek Siemieniako (5 r.)
  3. + Henryk Perkowski

6 września 2019 – piątek

7:00    Msza św. ku czci NSJ

1. + Jan Zawadzki (6 gr.)

18:00 Msza św. ku czci NSJ

1. W 17 urodziny Natalii (sem.)
  2. + Wasyli Tiuchtij (23 r.)
  3. W urodziny Mateusza
  4. W imieniny Beaty (sem.)

7 września 2019 – sobota

7:00    Msza św. ku czci NSM

1. + Jan Zawadzki (7 gr.)
  2. + Stanisław i Stanisława oraz zm. z r. Woronieckich

18:00 1. + Janina Lisowska (2 r.), r. Lisowskich

1. + Anna Wszeborowska
  2. W urodziny Karola Chrzanowskiego (sem.)

8 września 2019 – niedziela

7:30    1. + Antoni, Janina Cybulko, r. Cybulków i Lipińskich

1. + Wacław Hiero, r. Hiero (sem.)

9:00    1. Leokadia, Władysław, Marta, Stanisław r. Mioduszewskich

1. W 25 urodziny Tomasza

10:30 1. + Jan Zawadzki (8 gr.)

1. + z r. Iłendo (sem.)

12:00 1. W intencji Parafian

1. + Henryk, Leszek, Krzysztof r. Kondrusików i Kozłowskich (sem.)

Chrzest: Olga Dudzicz

18:00 W 40 r. ślubu Ireny i Waldemara