Nowa jakość życia, do jakiej zaprasza nas Chrystus, jest nie tylko wyzwaniem, ale nade wszystko obietnicą Mistrza. Udział w niedzielnej Eucharystii pozwala nam z nowej perspektywy spojrzeć na własne życie i wydarzenia wokół nas.

W pierwszy czwartek miesiąca Msza Święta dziękczynna za dar Eucharystii i kapłaństwa o godz. 18.00. Będzie ona poprzedzona „Godziną Świętą” w intencji powołań do służby Bożej.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca, poświęcony wynagrodzeniu Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy świata. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 7.00 i 18.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się tego dnia o godz. 15.00 Koronką do Miłosierdzia Bożego i potrwa do godz. 21.00. Zakończy ją modlitwa o uzdrowienie duchowe i fizyczne. Spowiedź będzie od godz. 6.45 i 17.00 a także w czasie adoracji.

W pierwszą sobotę miesiąca nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi po Mszy św. o godz. 7.00. Także tego dnia w duchu fatimskim chcemy rozważać tajemnice różańcowe i uczcić Niepokalane Serce Maryi podczas Mszy Świętej i nabożeństwa fatimskiego o godz. 18.00.

W przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 12.00 wymiana tajemnic Żywego Różańca.

Tego dnia ofiary na tacę będą przeznaczone na fundusz remontowy naszej parafii, w szczególności na wymianę okien w kościele i ostatnią część remontu schodów do wejścia kościoła.

Lipiec w dawnej tradycji Kościoła poświęcony był czci Przenajświętszej Krwi naszego Zbawiciela. Zachęcamy do indywidualnego odmawiania Litanii do Najdroższej Krwi Chrystusa Pana, którą możemy odnaleźć w modlitewnikach lub w internecie.

XXIII Archidiecezjalna Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Juchnowcu odbędzie się w sobotę 6 lipca br. Pielgrzymka rozpocznie się modlitwą przed obrazem Matki Miłosierdzia w Katedrze Białostockiej o godz. 8.00. Do uczestnictwa w niej zapraszamy wszystkich wiernych, a zwłaszcza rodziny.

27. Ekumeniczna Piesza Pielgrzymka do Wilna przez Białoruś odbędzie się w dniach 16–25.08. Zapisy na pielgrzymkę przyjmowane będą w dniach 22.07-6.08. w godz. 1600– 1900, w parafii pw. Ducha Świętego przy ul. Sybiraków 2 w Białymstoku (wejście od strony ul. Sybiraków).

Na czas wypoczynku polecamy dobrą lekturę. W tym tygodniu do nabycia przy wejściu do kościoła wakacyjny numer czasopisma naszej Archidiecezji.

Wszystkich uczniów, którzy rozpoczęli wakacje, polecamy opiece Matki Bożej. Przypominamy, że nigdy nie powinno być wakacji od Pana Boga. Modlimy się o szczęśliwe i bezpieczne dni odpoczynku dla dzieci i młodzieży.

Niech Zbawiciel obficie błogosławi jubilatom, solenizantom i wszystkim naszym Parafianom, gdziekolwiek są w rozpoczynającym się tygodniu.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 3 VII – św. Tomasz Apostoł, zwany Didymos, o przydomku „niewierny”, patron Indii i Portugalii,
  • 6 VII – bł. Maria Teresa Ledóchowska (1863-1922), dziewica, misjonarka, założycielka Zgromadzenia Sióstr Misjonarek św. Piotra Klawera, zasłużona w walce z niewolnictwem w Afryce zyskała mino „Matki Afryki”.
Znalezione obrazy dla zapytania msza św.

Intencje

Poniedziałek – 1 lipca 2019 r.

7.00    1. + Mirosław, Amelia, Jan

2. + Irena Rytel

3. + Franciszek Wysocki (sem.)

18.00  1. + Tadeusz Laskowski (1 gr.)

2. + Jan Jaworowski

3. + Halina Sobolewska (sem.)

6. W 85 urodziny Jolanty i o ulgę w cierpieniu (sem.)

4. + Józef Płonowski (1 gr.)

5. + Marek Lewkowicz (1 gr.)

Wtorek – 2 lipca 2019 r.

7.00    1. + Olga Szymkowska

2. Za dusze w czyśćcu cierpiące

17.45  Nieustająca Nowenna do Miłosierdzia Bożego

18.00  1. + Jan Żywolewski

2. + Tadeusz Laskowski (2 gr.)

3. + Józef Kurnicki (30 dz. – sem.)

4. + Józef Płonowski (2 gr.)

5. + Marek Lewkowicz (2 gr.)

6. O zdrowie Roberta Zawistowskiego (sem.)

Środa – 3 lipca 2019 r.

7.00    1. + Jadwiga Ostaszewska

2. Za dusze w czyśćcu cierpiące

18.00  1. + Mieczysław (29 r.), r. Granackich,

Halickich

2. + Tadeusz Drągowski (30 dz. – sem.)

3. + Tadeusz Laskowski (3 gr.)

4. + Józef Płonowski (3 gr.)

5. + Marek Lewkowicz (3 gr.)

Czwartek – 4 lipca 2019 r.

7.00    1. Za Jarosława i Małgorzatę oraz ich rodziny

2. + Józef Więsław (5 r.)

18.00  1. + Paweł Breś

2. + Tadeusz Laskowski (4 gr.)

3. + Józef Płonowski (4 gr.)

4. + Marek Lewkowicz (4 gr.)

Piątek – 5 lipca 2019 r.

7.00    1. + Edward i Regina

2. + Tadeusz Laskowski ( 5 gr.)

18.00  1. W urodziny Antoniego i Radosława (18 ur.)

2. + Tadeusz Pietrewicz

3. W 18 urodziny Matyldy (sem.)

4. + Henryk Perkowski (30 dz. – sem.)

5. + Józef Płonowski (5 gr.)

6. + Marek Lewkowicz (5 gr.)

Sobota – 6 lipca 2019 r.

7.00    1. + Zbigniew Milewski

2. + Antoni (8 r.), Ignacy, Wincenty, Janina, Jadwiga

16.00  Ślub: Dominika Gruszewska i Michał Poduch

18.00  1. + Anna Wszeborowska

2. + Tadeusz Laskowski (6 gr.)

3. + Józef Płonowski (6 gr.)

4. + Marek Lewkowicz (6 gr.)

Niedziela – 7 lipca 2019 r.

7.30    + Tadeusz Laskowski (7 gr.)

9.00    W urodziny Łukasza

10.30  1. W 17 r. ślubu Beaty i Artura Matoszko

2. + Zofia i Eugeniusz Chomiuk

3. + Marek Lewkowicz (7 gr.)

12.00  1. W 60 ur. Marka

2. + r. Węgrów, Waszczeniuków, Gabryluków, Edward (27 r.)

3. W 19 r. ślubu Urszuli i Marcina (sem.)

4. + Józef Płonowski (7 gr.)

Chrzest: Anastazja Maria Mielech

18.00  + Ryszard, Krystyna, Marianna, Kazimierz, r. Idźkowskich, Niewińskich