Obietnica zmartwychwstałego Chrystusa wypełniła się. Zebrani w Wieczerniku Apostołowie otrzymują Ducha Świętego, który po wniebowstąpieniu Chrystusa będzie strzegł Kościoła i prowadził go na spotkanie z Mistrzem na końcu dziejów. Od dnia Pięćdziesiątnicy Kościół odkrywa swoje misyjne posłannictwo i głosi Dobrą Nowinę aż po krańce ziemi.

Dzisiaj Mszą św. o godz. 9.00 ks. bp Henryk Ciereszko rozpoczął wizytację kanoniczną, która odbywa się w każdej parafii co pięć lat. Ma ona na celu lepsze poznanie potrzeb parafii i ożywienie duszpasterskie. W dniu dzisiejszym Ks. Biskup będzie modlił się z nami na Mszach św. o godz. 9.00, 12.00 (z sakramentem bierzmowania) i 18.00, spotka się ze wspólnotami naszej parafii, radą ekonomiczną i duszpasterską, pracownikami, odwiedzi chorych i rodziny. Jutro złoży wizytę w szkołach znajdujących się na terenie naszej parafii i w szpitalu. Powierzajmy Panu Bogu ten czas, prosząc o jego duchowe owoce.

Dzisiejsza uroczystość kończy okres Wielkanocy. Przypominamy jednocześnie, że czas Komunii św. wielkanocnej tradycyjnie jest liczony od Środy Popielcowej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej, czyli do przyszłej niedzieli. Zachęcamy tych, którzy z różnych powodów w tym czasie jeszcze nie wypełnili trzeciego przykazania kościelnego, aby skorzystali z sakramentu pokuty i zjednoczyli się z Chrystusem w Eucharystii.

Sakrament pokuty w naszej świątyni

sprawowany jest w tygodniu od 6.45 i 17.45 oraz w niedziele i uroczystości kwadrans przed Mszą św.

Wszystkich czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszamy do modlitwy podczas nabożeństw czerwcowych, po Mszy św. o godz. 18.00.

W poniedziałek obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Modlić się będziemy w intencji papieża, Kościoła powszechnego oraz naszej archidiecezji i parafii.

W czwartek 13 czerwca obchodzimy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech udział w wieczornej Mszy Świętej będzie okazją do modlitwy za kapłanów, o nowych kapłanów oraz duchowym przygotowaniem do uroczystości Bożego Ciała.

W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Trójcy Świętej.

W dniach 21-23.06 br. organizowana jest Piesza Pielgrzymka Różanostocka do Sanktuarium Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych. Pielgrzymi wyruszą po Mszy Świętej o godz. 11:30 w Białostockiej Katedrze. Pielgrzymka zakończy się w Różanymstoku w niedzielę, 23.06 uroczystą Mszą św. o godz. 17:00 pod przewodnictwem Arcybiskupa Tadeusza Wojdy. Do udziału zapraszamy wszystkich chętnych, jednak w sposób szczególny młodzież pragnącą podziękować Chrystusowi i Jego Matce za kończący się kolejny rok katechetyczny, szkolny i akademicki. Zapisy w zakrystii i kancelarii.

Zachęcamy małżeństwa i rodziny do włączenia się w duchową i ludzką formację w Ruchu Domowego Kościoła. Najbliższe spotkanie odbędzie się dzisiaj po Mszy św. o godz. 18.00.

Wspólnota „Matki w Modlitwie” organizuje w dniach 21-22.09 pielgrzymkę do Torunia, Lichenia i Kalisza. Zapisy w zakrystii.

Matce Kościoła polecamy solenizantów, jubilatów i wszystkich naszych Parafian, gdziekolwiek są.

W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Henryka Perkowskiego, Tadeusza Drągowskiego i Józefa Kurnickiego. Wieczny odpoczynek…

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 10 VI– Najświętsza Maryja Panna, Matka Kościoła,
  • 11 VI – św. Barnaba (I w.), uczeń Pana Jezusa, towarzysz wypraw misyjnych św. Pawła, nazywany apostołem,
  •  14 VI – bł. Michał Kozal (1893-1943), wychowawca kleryków, biskup pomocniczy gnieźnieński, męczennik II wojny światowej.
Znalezione obrazy dla zapytania msza św.

Intencje

10 czerwca 2019 – poniedziałek

7:00     1. + Teresa Czauż (10 gr.)

2. + Dorota Urban (42 r.), Kazimierz, Jan, Stanisław, Józef z r. Urban

3. W intencji dziękczynnej, o zdrowie oraz opiekę Matki Bożej dla Alexa (sem.)

18:00   1. W intencji Beaty z rodziną, Piotra i Anny z ich rodzinami

2. + Jarosław Kisłowski

3. + Mieczysław Orłowski i jego rodzice

4. + Jarosław Kisłowski (10 gr.)

11 czerwca 2019 – wtorek

7:00     1. + Irena Rytel

2. + Wanda Kozakiewicz

18:00   1. + Teresa Czauż (11 gr.)

2. + Jarosław Kisłowski (11 gr.)

12 czerwca 2019 – środa

7:00     + Alina Cybulko, Antoni, Janina

18:00   1. + Teresa Czauż (12 gr.)

2. + Jan, Luba Dubis

3. + Maria, Piotr

4. + Jarosław Kisłowski (12 gr.)

13 czerwca 2019 – czwartek

7:00     1. + Teresa Czauż (13 gr.)

2. + Regina, Antoni, Jan, Wacław, Zofia r. Dołkin

3. + Antoni Bielecki (sem.)

18:00   1. + Janina, Antoni i Tadeusz Tymińscy, r. Tymińskich i Żebrowskich

2. O zdrowie, błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej dla Henryka

3. W intencji Lecha Szuhalskiego z okazji rocznicy urodzin (sem.)

4. + Jarosław Kisłowski (13 gr.)

14 czerwca 2019 – piątek

7:00     1. + Teresa Czauż (14 gr.)

2. + Zenona (f), Edward

18:00   Ślub: Emilia Borowska, Karol Rogowski

18:00   1. + Przemysław Roszkowski (1 r.)

2. + Stanisław i Stanisława

3. W urodziny Jadwigi Bieleckiej (sem.)

4. + Jarosław Kisłowski (14 gr.)

15 czerwca 2019 – sobota

7:00     1. + Teresa Czauż (15 gr.)

2. W urodziny Urszuli (sem.)

18:00   1. + Ryszard Sokołowski

2. + Zbigniew Milewski

3. O umocnienie darów Ducha Św. przyjętych w sakramencie bierzmowania Julii (sem.)

4. + Jarosław Kisłowski (15 gr.)

16 czerwca 2019 – niedziela

7:30     + Teresa Czauż (16 gr.)

9:00     + Jadwiga, Jan, Leszek r. Jeleniewskich; Franciszka (f), Jan, Regina, r. Niewińskich

10:30   1. + Jarosław Kisłowski (16 gr.)

2. W 1 urodziny Maciusia

3. W 2 urodziny Karola (sem.)

12:00   1. W intencji Parafian

2. O błogosławieństwo Boże i wypełnienie powołania Krystynie (sem.)

18:00   + Jan Czołpiński, Zofia, Jan Mądry