W kolejną niedzielę Wielkanocy usłyszeliśmy obietnicę posłania uczniom Ducha Świętego. Trzecia Osoba Trójcy Świętej prowadzi Kościół do pełnego zjednoczenia z Chrystusem i na spotkanie z Bogiem Ojcem. Przygotujmy się na przyjęcie darów Ducha Świętego poprzez odprawienie nowenny przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, którą rozpoczniemy w najbliższy piątek podczas nabożeństwa majowego.

W dzisiejszej modlitwie szczególnie pamiętamy o naszych matkach z okazji ich święta. Niech Najświętsza Maryja Panna, wzór macierzyńskiego serca, nieustannie wyprasza potrzebne dary, a wdzięczność i miłość najbliższych zawsze radują Wasze serca. Nabożeństwo w intencji matek dzisiaj po Mszy św. o godz. 18.00.

Powoli dopełnia się czas wielkanocnej radości. Przypominamy wiernym o przykazaniu kościelnym, wynikającym z troski o nasze duchowe dobro, które mówi: „Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię św.”.

W piątek, na zakończenie maryjnego majowego miesiąca, oddamy cześć Matce Bożej, obchodząc święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. W sobotę Msza Święta ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 7.00 a po niej nabożeństwo maryjne.  Po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na różaniec fatimski i pierwsze w tym roku nabożeństwo czerwcowe.

Wszystkie dzieci naszej parafii z okazji Dnia Dziecka zawierzymy Niepokalanemu Sercu Maryi podczas sobotniej Mszy św. o godz. 18.00 i nabożeństwa fatimskiego.

W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

W dniach od 8-9.06 (niedziela, poniedziałek za dwa tygodnie) odwiedzi naszą wspólnotę ks. bp Henryk Ciereszko. Okazją ku temu jest wizytacja kanoniczna, która odbywa się w każdej parafii co pięć lat. Ma ona na celu lepsze poznanie potrzeb parafii i ożywienie duszpasterskie. W pierwszym dniu wizytacji Ks. Biskup będzie modlił się z nami na Mszach św. o godz. 9.00, 12.00 (z sakramentem bierzmowania) i 18.00, spotka się ze wspólnotami naszej parafii, radą ekonomiczną i duszpasterską, pracownikami, odwiedzi chorych i rodziny. W drugim dniu wizytacji złoży wizytę w szkołach znajdujących się na terenie naszej parafii i w szpitalu. Powierzajmy Panu Bogu ten czas, prosząc o jego duchowe owoce.

Wspólnota „Matki w Modlitwie” organizuje w dniach 21-22.09 pielgrzymkę do Torunia, Lichenia i Kalisza. Zapisy w zakrystii.

W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Tadeusza Falkowskiego. Wieczny odpoczynek…

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 29 V – św. Urszula Ledóchowska (1865-1939), polska zakonnica, patriotka, założycielka zgromadzenia sióstr urszulanek szarych,
  • 31 V – święto Nawiedzenia NMP,
  • 1 VI – św. Justyn (zm. ok. 165 r.), rzymski filozof, obrońca wiary, męczennik.
Znalezione obrazy dla zapytania msza św.

Intencje

27 maja 2019 – poniedziałek

7:00    1. + Wiesław Świerszcz (27 gr.)

2. + Regina Szeps, Janina Wrotnowska oraz za zmarłych z ich rodzin

17:00  Adoracja NS

18:00 1. + Piotr Chomicz (27 gr.)

2. + Anna Wszeborowska

3. + Paweł Breś (27 gr.)

4. Dziękczynna za dar przyjęcia Komunii świętej przez Anię (sem.)

5. Dziękczynna od Marioli (sem.)

28 maja 2019 – wtorek

7:00    1. + Wiesław Świerszcz (28 gr.)

2. + Irena Rytel

17:45  Nieustająca Nowenna do Miłosierdzia Bożego

18:00 Msza św. wotywna o Miłosierdziu Bożym

1. + Piotr Chomicz (28 gr.)

2. + Daniela Zabłocka

3. + Paweł Breś (28 gr.)

4. + Remigiusz Siwik (sem.)

5. + Leszek Grodzki (sem.)

29 maja 2019 – środa

7:00    1. + Wiesław Świerszcz (29 gr.)

2. + Jarosław Kisłowski

17:00  Adoracja NS

18:00 1. + Piotr Chomicz (29 gr.)

2. + Genowefa Perkowska

3. + Paweł Breś (29 gr.)

4. O szczęśliwą operację Helenie (sem.)

5. O łaskę zdrowia Krysi Laszczkowskiej (sem.)

30 maja 2019 – czwartek

7:00    1. + Wiesław Świerszcz (30 gr.)

2. + Krystyna, Franciszek Szerszeń

17:00  Adoracja NS

18:00 1. + Piotr Chomicz (30 gr.)

2. + Antonina Radziwon

3. W intencji wspólnoty Matki w modlitwie i ich rodzin (sem.)

4. + Paweł Breś (30 gr.)

5. Intencja dziękczynna w rocznicę święceń kapłańskich ks. Radosława (sem.)

6. O zdrowie dla Krzysztofa (sem.)

31 maja 2019 – piątek

7:00    1. + Tadeusz Pietrewicz

2. + Aniela i Feliks Tarasiewicz

18:00 1. + Bronisław Korolczuk

2. + Aniela, Józef Stawowscy

1 czerwca 2019 – sobota

7:00    1. + Teresa Czauż (1 gr.)

2. O zdrowie duszy i ciała, błogosławieństwo Boże i opiekę Maryi dla dzieci i wnuków

3. O zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Pauliny, Pawła i Marleny (sem.)

18:00 1. O zdrowie dla Krzysztofa (sem.)

2. + Jarosław Kiesłowski (1 gr.)

3. + Salomea Szyszko (9 r.), Romuald, Agnieszka, Albin, Wanda, Lucjan

4. + Jan Litwińczuk

5. + Janina i Julian

2 czerwca 2019 – niedziela

7:30    + Teresa Czauż (2 gr.)

9:00    1. W intencji Ksawerego, Kornelii, Klary, Zofii, Laury i Tymoteusza o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej

2. + Jarosław Kiesłowski (2 gr.)

10:30 1. + Anna i Edward Burbula, r. Burbula i Szydlik

2. W 12 urodziny Izy i błogosławieństwo Boże dla Rafała (sem.)

3. + Helena Kolenda (sem.)

12:00 W intencji Parafian

Chrzest: Maja Samojlik