Wiara w zmartwychwstanie Chrystusa staje się naszym udziałem dzięki świadectwom przekazanym nam na kartach Nowego Testamentu. Rozpoczynający się dzisiaj Tydzień Biblijny jest dla nas zachętą do częstszego sięgania po Pismo Święte, które jest niewyczerpanym źródłem mądrości i przewodnikiem na drogach wiary.

W przyszłą, czwartą niedzielę Wielkanocy, zwaną niedzielą Dobrego Pasterza, pragniemy modlić się w intencji o nowe powołania kapłańskie i do życia konsekrowanego. Tego dnia modlitwą i ofiarą wesprzemy nasze Archidiecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne.Z tej okazji Ks. Rektor napisał do nas list z którego treścią możemy się zapoznać odwiedzając naszą stronę internetową

Spotkanie formacyjne zelatorek i zelatorów Kół Żywego Różańca Archidiecezji Białostockiej oraz odpowiedzialnych za inne grupy różańcowe odbędzie się w salach przy Katedrze białostockiej w sobotę, 11 maja 2019 roku o godz. 10.00.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Przed wejściem do kościoła można nabyć najnowszy numer miesięcznika naszej Archidiecezji „Na Drogach Miłosierdzia”.

Rozpoczyna się czas tegorocznych egzaminów dojrzałości. Wszystkich maturzystów, polecamy opiece świętych patronów i życzliwej modlitwie parafian. Naszym parafianom i gościom życzymy dobrej niedzieli.

Biblia zawiera Słowo Boże, które jest zawsze aktualne i skuteczne. Ktoś powiedział: co by się stało, gdybyśmy traktowali Biblię, tak jak traktujemy nasze telefony komórkowe? Gdybyśmy nosili ją zawsze przy sobie, albo przynajmniej małą Ewangelię kieszonkową, co by się stało? Gdybyśmy po nią wracali, gdy jej zapomnimy – kiedy zapomnisz telefonu komórkowego – wracasz, żeby go zaleźć! Gdybyśmy ją otwierali wielokrotnie w ciągu dnia, gdybyśmy czytali wiadomości Boga zawarte w Biblii, tak jak czytamy wiadomości z komórki… Co by się stało? Oczywiście porównanie jest paradoksalne, ale zmusza do myślenia. Rzeczywiście, gdybyśmy zawsze mieli Słowo Boże w sercu, żadna pokusa nie mogłaby oddalić nas od Boga i żadna przeszkoda nie mogłaby nas do skłonić do zboczenia z drogi dobra; umielibyśmy pokonywać nasze codzienne sugestie zła, które jest w nas i poza nami. Bylibyśmy bardziej zdolni do przeżywania życia zmartwychwstałego według Ducha Świętego, przyjmując i miłując naszych braci, zwłaszcza tych najsłabszych i najbardziej potrzebujących, a także naszych nieprzyjaciół.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

•  6 V – św. Filip i św. Jakub, Apostołowie,

• 8 V – św. Stanisław (1030-1079), biskup krakowski, męczennik, główny patron Polski, przez św. Jana Pawła II nazwany „patronem chrześcijańskiego ładu moralnego”.

Intencje:

6 maja 2019 – poniedziałek

7:00     1. + Wiesław Świerszcz (6 gr.)

2. + Robert Kurnicki

3. O wszelkie potrzebne łaski i dalszą opiekę dla Krystyny (sem.)

18:00   1.  + Piotr Chomicz (6 gr.)

2. O zdrowie, bł. Boże i pomyślnie zdane egzaminy dla Emilii

3. + Paweł Breś (6 gr.)

4. O pomyślne zdanie matury, zdrowie i potrzebne łaski dla Gabrieli (sem.)

7 maja 2019 – wtorek

7:00     1. + Wiesław Świerszcz (7 gr.)

2. + Eugenia Skrzos

18:00   1. + Piotr Chomicz (7 gr.)

2. + Józef i Felicja Radziwon oraz zm. z r. Radziwon

3. + Paweł Breś (7 gr.)

8 maja 2019 – środa

7:00     1. + Wiesław Świerszcz (8 gr.)

2. + Wojciech, Stanisław Godlewscy

3. 2 urodziny Krzysztofa o zdrowie, bł. Boże i wszelkie potrzebne łaski (sem.)

18:00   1. + Piotr Chomicz (8 gr.)

2. + Edward Cackowski (7 r.), Czesław, Aniela

3. + Stanisław, Stanisława, Bronisława, Antoni (sem.)

4. + Stanisław, Olga, Antoni Koniecko (sem.)

5. + Paweł Breś (8 gr.)

6. + Jadwiga i Józef Krawczyk, zm. z r. Krawczyków (sem.)

9 maja 2019 –  czwartek

7:00     1. + Przemysław Roszkowski

2. + Wiesław Świerszcz (9 gr.)

18:00   1. + Piotr Chomicz (9 gr.)

2. + Witold Iłendo (34 r.), Bronisława, Kazimierz

3. + Paweł Breś (9 gr.)

4. + Kazimierz Karolczuk (sem.)

10 maja 2019 – piątek

7:00     1. + Wiesław Świerszcz (10 gr.)

2. O zdrowie, szczęśliwą pracę, silną wiarę i potrzebne łaski Grzegorzowi (sem.)

18:00   1. + Piotr Chomicz (10 gr.)

2. + Jan i Leonora Myślińscy

3. + Henryk Kuczyński (1 r.)

4. + Paweł Breś (10 r.)

11 maja 2019 – sobota

7:00     1. + Piotr Chomicz (11 gr.)

2. + Wiesław Świerszcz (11 gr.)

3. O szczęśliwą śmierć i przebaczenie grzechów Antoniemu Mierzyńskiemu (sem.)

18:00   1. W intencji Ani z okazji urodzin

2. 18 urodziny Dominiki

3. + Paweł Breś (11 r.)

12 maja 2019 – niedziela

7:30     1. + Wiesław Świerszcz (12 gr.)

2. + Antonina Lewko (2 r.) (sem.)

9:00     + Jadwiga, Mieczysław, Aleksandra, Mirosław r. Sokołowskich

10:30   1. + Piotr Chomicz (12 gr.)

2. 10 urodziny Dawida (sem.)

12:00   1. W intencji Parafian

2. + r. Okrasińskich: Bolesław, Romualda (f) (sem.)

18:00   1. + Eugeniusz Rożkowski (20 r.)

2. + Paweł Breś (12 gr.)