Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień modlitw o trzeźwość narodu. To szczególny czas duchowego wsparcia wszystkich zmagających się z problemem uzależnienia oraz modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach i parafii. Nie bądźmy obojętni – jeszcze wielu potrzebuje naszego przykładu i wytężonej modlitwy. Modlitwa o łaskę trzeźwości przez cały tydzień podczas Mszy Świętych o godz. 18.00.

W poniedziałek obchodzimy uroczystość św. Kazimierza, patrona naszej prowincji kościelnej.

Dnia 6 marca rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msze Święte w Środę Popielcową o godz. 7.00, 9.00, 18.00, 19.30. Zachęcamy wiernych do przeżywania tego dnia w duchu pokuty. Przypominamy, że wierni między 18. a 60. rokiem życia, oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, są zobowiązani do zachowania postu ścisłego, który pozwala na jednorazowy posiłek do syta oraz na dwa skromne posiłki w ciągu dnia.

W środę rozpoczynamy także dni modlitwy o ducha pokuty. Prośmy w osobistej modlitwie o błogosławione owoce wielkopostnej przemiany w naszym życiu osobistym, rodzinnym, parafialnym i narodowym.

W I czwartek miesiąca zapraszamy do modlitwy o powołania kapłańskie podczas Godziny Świętej o 17.00 i Mszy św. o godz. 18.00.

Od piątku rozpoczynamy sprawowanie nabożeństw Drogi krzyżowej. Do rozważania wydarzeń z ostatnich godzin Chrystusa zapraszamy w piątki po Mszy św. o godz. 18.00.

Dzieci będę odprawiały swoją Drogę Krzyżową w dolnym kościele w piątki o godz. 17.00.

Nabożeństwo Gorzkich Żali będzie odprawiane w naszym kościele we wtorki, czwartki i niedziele po wieczornej Mszy św.

W każdy piątek Wielkiego Postu po Drodze Krzyżowej będzie miała miejsce adoracja Najświętszego Sakramentu, która potrwa do godziny 21:00 z możliwością skorzystania z sakramentu pokuty.

W każdą sobotę Wielkiego Postu o godzinie 17:00, w Domu Parafialnym, będzie wprowadzenie do modlitwy Słowem Bożym na niedzielę tzw. Lectio Divina.

Rekolekcje Wielkopostne będą w naszej parafii od 7-9 kwietnia 2019 r. Poprowadzi je o. Tomasz Zamorski, dominikanin.

Dnia 8 marca obchodzimy Dzień Kobiet. Do modlitwy w ich intencji zapraszamy podczas wieczornej Mszy Świętej.

Od 8 do 10 marca (piątek wieczór, sobota i niedziela do południa) odbędą się w naszej parafii rekolekcje „Nowe Życie”. To sposobność do odnowienia i pogłębienia wiary i przyjaźni z Jezusem Chrystusem. Zapraszaliśmy Was kochani na te rekolekcje podczas wizyt duszpasterskich. Zapisy, z racji na ograniczoną ilość miejsc i organizację prowadzimy w zakrystii.

Zachęcamy, by intencje, które nosimy w naszych sercach: chorych, zagubionych i strapionych, borykających się z rozmaitymi problemami a także dziękczynienia i przebłagania powierzać wspólnocie parafialnej. Będą one włączane w Nieustającą Nowennę do Miłosierdzia Bożego i sprawowaną w intencji wszystkich Parafian niedzielną Eucharystię o godz. 12.00 a także w modlitwę grup formacyjnych naszej Parafii. Przy wejściu do kościoła jest księga do której takie intencje możemy wpisywać.

Wszystkim jubilatom, solenizantom, paniom z okazji ich święta i wszystkim naszym Parafianom, gdziekolwiek są składamy serdeczne życzenia.

Odeszła do Pana: śp. Wanda Kozakiewicz

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

• 4 III – św. Kazimierz Królewicz (1458-1484), główny patron Litwy i młodzieży litewskiej.

Intencje

4 marca 2019 – poniedziałek

7:00    1. + Henryk Kuczyński (4 gr.)

1. W imieniny Kazimierza Bochenko
  2. + Zbigniew Hryń (4 gr.)

18:00 1. + Janina, Franciszek

1. + Paweł Breś
  2. + Kazimierz Karolczuk (sem.)
  3. + Stanisława Niewiarowska (sem.)

5 marca 2019 – wtorek

7:00    1. + Henryk Kuczyński (5 gr.)

1. W 18 urodziny Franciszka
  2. + Zbigniew Hryń (5 gr.)
  3. O zdrowie dla Grzegorza i całej rodziny, o błogosławieństwo Boże i potrzebne łaski (sem.)

17:45  Nieustająca Nowenna do Miłosierdzia Bożego

18:00 1. + Piotr Chomicz

1. + Paweł Breś (od Teresy i Andrzeja Prus)

6 marca 2019 – Środa Popielcowa

7:00    1. Jan Jaworowski (30 dz.)

1. + Zbigniew Hryń (6. gr.)

9:00    1. + Henryk Kuczyński (6 gr.)

1. + Paweł Breś i za Wspólnotę Przyjaciół Oblubieńca (sem.)

18:00 1. + Julia, Franciszek, Salomea, Katarzyna

1. + Feliks Trębicki (2 r.) (sem.)

19:30 + Helena, Teofil, Edmund, Franciszek, Aleksander

7 marca 2019 – czwartek

7:00    1. + Henryk Kuczyński (7 gr.)

1. Za kapłanów posługujących w parafii
  2. + Zbigniew Hryń (7 gr.)

18:00 1. + Zbigniew Milewski

1. + Anna Wszeborowska

8 marca 2019 – piątek

7:00    1. + Henryk Kuczyński (8 gr.)

1. + Irena Rytel
  2. + Zbigniew Hryń (8 gr.)

18:00 1. W 86 urodziny Janiny

1. + Maria Zalewska

9 marca 2019 – sobota

7:00    1. + Henryk Kuczyński (9 gr.)

1. + Zbigniew Hryń (9 gr.)

18:00 1. + Wacław, Anna i Michał

1. + Jadwiga, Feliks Minta, Helena, Władysław Kauc
  2. + Stanisław Wierciński, Jan Poteraj

10 marca 2019 – niedziela

7:30    + Roman Kowalski, r. Kowalskich

9:00    1. + Henryk Kuczyński (10 gr.)

1. + z r. Fedyk i Wrońskich (sem.)
  2. + Zbigniew Hryń (10 gr.)

10:30 1. + Henryk i Janina Karwowscy

1. + Jan i Leonora Myślińscy (sem.)

12:00 1. W intencji Parafian

1. W urodziny Wiktora i o pomyślne zdanie matury (sem.)

18:00 + Józef (3 r.) oraz rodzice Marianna i Marian