Słowa dzisiejszej Ewangelii nie są wyłącznie przypomnieniem obowiązku troski o głodnych, ubogich i cierpiących. Chrystus oczekuje od nas serc i umysłów zdolnych dostrzegać prawdziwe źródła ludzkiej biedy. Początkiem takiej postawy jest właściwy dystans do wszystkiego, co sami posiadamy.

W piątek z okazji Święta Katedry Świętego Piotra Apostoła, podczas Mszy Świętej o godz. 18.00 będziemy modlili się o ducha apostolskiej gorliwości, zdrowie i potrzebne łaski dla Papieża Franciszka.

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.30, w domu parafialnym odbędzie się spotkanie rodziców dzieci klas trzecich, które w tym roku szkolnym przystąpią do I Komunii Świętej. Natomiast po Mszy św. godz. 12.00, również w domu parafialnym odbędzie się spotkanie rodziców młodzieży klas III gimnazjum i VIII szkoły podstawowej, która w przyszłym roku przyjmie sakrament bierzmowania.

W dniach od 1-3 marca odbędą się w Hodyszewie wyjazdowe rekolekcje dla młodzieży naszej parafii. Zapisy bezpośrednio u ks. Wojciecha lub w zakrystii i biurze parafialnym.

Od 8 do 10 marca (piątek wieczór, sobota i niedziela do południa) odbędą się w naszej parafii rekolekcje „Nowe Życie”. To sposobność do odnowienia i pogłębienia wiary i przyjaźni z Jezusem Chrystusem. Zapraszaliśmy Was kochani na te rekolekcje podczas wizyt duszpasterskich. Zapisy, z racji na ograniczoną ilość miejsc i organizację prowadzimy w zakrystii.

Zachęcamy, by intencje, które nosimy w naszych sercach: chorych, zagubionych i strapionych, borykających się z rozmaitymi problemami a także dziękczynienia i przebłagania powierzać wspólnocie parafialnej. Będą one włączane w Nieustającą Nowennę do Miłosierdzia Bożego i sprawowaną w intencji wszystkich Parafian niedzielną Eucharystię o godz. 12.00 a także w modlitwę grup formacyjnych naszej Parafii. Przy wejściu do kościoła jest księga do której takie intencje możemy wpisywać.

Prowadzimy zapisy na ministrantów, informacje w zakrystii.

Parafia Niepokalanego Serca Maryi w Dojlidach organizuje w czerwcu tego roku pielgrzymkę do Fatimy. Szczegóły na ulotkach, które znajdują się przy wejściu do kościoła i stronie internetowej parafii.

Nasza wspólnota we wrześniu będzie pielgrzymowała do Sanktuarium św. Charbela w Libanie. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Szczegóły w zakrystii.

Boże błogosławieństwo niech towarzyszy wszystkim drogim jubilatom i solenizantom a także naszym Parafianom, gdziekolwiek są.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 22 II – święto Katedry Świętego Piotra Apostoła,
  • 23 II – św. Polikarp (ok. 69-155), męczennik, ustanowiony przez św. Jana Apostoła biskupem Smyrny.

Intencje

18 lutego 2019 – poniedziałek

7:00    + Mirosław Kasacki (18 gr.)

18:00 1. + Tomasz Sarosiek

1. + Paweł Breś
  2. + Kazimierz (19 r.), Eugenia Lewandowscy
  3. W intencji Agnieszki o bł. Boże, odnalezienie pokoju serca i opiekę Matki Bożej (sem.)

19 lutego 2019 – wtorek

7:00    1. + Mirosław Kasacki (19 gr.)

1. + Robert Cylwik
  2. W intencji Krystyny o łaskę zdrowia

17:45  Nieustająca Nowenna do Miłosierdzia Bożego

18:00 Msza św. wotywna o Miłosierdziu Bożym

1. + Maciej Kotarski (5 r.)
  2. + Mieczysław Zapolski
  3. W urodziny Ewy (sem.)
  4. + Witold, Leokadia i Jan Rydzewscy (sem.)

20 lutego 2019 – środa

7:00    1. + Mirosław Kasacki (20 gr.)

1. + Paweł Breś

18:00  1. W urodziny Agnieszki

1. W intencji Bogu wiadomej
  2. + Paweł Breś i za wspólnotę Przyjaciół Oblubieńca (sem.)
  3. + Jarosław Kisłowski (30 dz.) (sem.)

21 lutego 2019 – czwartek

7:00    1. + Mirosław Kasacki (21 gr.)

1. + Antonina i Stanisław Wróblewscy

18:00 1. + Maria Gorbacz

1. + Daniela Zabłocka
  2. + Jan Jaworowski (sem.)

22 lutego 2019 – piątek

7:00    1. + Mirosław Kasacki (22 gr.)

1. + Jan Perkowski (10 r.), Genowefa i Stanisław oraz Zofia i Antoni

18:00 1. + Przemysław Roszkowski

1. + Kazimierz Konstantynowicz, r. Konstantynowiczów
  2. + Jerzy Kuniec (30 dz.) (sem.)

23  lutego 2019 – sobota

7:00    Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi

1. + Mirosław Kasacki (23 gr.)
  2. + Regina Żukowska

18:00 1. + Ewa Baranowska i Antoni Turecki (19 r.)

1. + Franciszek i Janina
  2. + Aleksander Sankiewicz (1 r.) (sem.)

24 lutego 2019 – niedziela

7:30    + Genowefa, Teofila (f), Józefa (f), Emilian, Antoni r. Romanowicz

9:00    1. + Mirosław Kasacki (24 gr.)

1. + Paweł (6 r.), Paulina Choroszucha oraz zm. z r. Choroszucha (sem.)

10:30 1. 8 urodziny Ksawerego

1. + Henryka (f), Józef, Maria r, Czajkowskich (sem.)

12:00 1. W intencji Parafian

1. + Teresa i Kazimierz Olechowscy (sem.)

Chrzest: Maja Mucharska

18:00 + Władysław, Leokadia r. Domańskich

Boże, daj mi siłę,

abym mógł zrobić wszystko,

czego ode mnie żądasz.

A potem żądaj ode mnie, czego chcesz.

św. Augustyn