W tym tygodniu:

Pierwsza niedziela miesiąca gromadzi nas wokół Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Chwile adoracji są nie tylko wyrazem naszej miłości wobec Pana, ale jednocześnie próbą odkrywania Bożej obecności pośród codziennych spraw i ludzkich losów. Zapraszamy na modlitwę adoracyjną od niedzieli do piątku o godz. 17.00.

We wtorek, we wspomnienie św. Agaty, po Mszy Świętej o godz. 7.00 i 18.00 pobłogosławimy chleb i wodę.

Nieustanna Nowenna do Miłosierdzia Bożego we wtorki o godz. 17.45.

W przyszły poniedziałek 11 lutego obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Uprzejmie prosimy o pomoc w zorganizowaniu uczestnictwa we Mszy Świętej z udzieleniem sakramentu chorych wszystkim, którzy nie mogą na co dzień być obecni w kościele. Specjalna Msza Święta w intencji chorych i cierpiących zostanie odprawiona o godz. 10.00. Sakrament chorych może przyjąć osoba poważnie chora, osłabiona przez wiek. Skutki specjalnej łaski sakramentu namaszczenia chorych są następujące: zjednoczenie chorego z męką Chrystusa dla dobra chorego i całego Kościoła; umocnienie do przyjmowania po chrześcijańsku cierpień związanych z chorobą lub starością; przebaczenie grzechów, jeśli chory nie mógł go otrzymać przez sakrament pokuty; umocnienie ufności w Bogu. Sakrament chorych uzbraja przeciw pokusom szatana i trwodze śmierci; przywraca do zdrowia, jeśli to służy dobru duchowemu chorego; przygotowuje na przejście do życia wiecznego.

W pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy do modlitwy o powołania do służby Bożej podczas Godziny Świętej o 17:00 i Mszy św. o 18.00

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Przed wejściem do kościoła można nabyć najnowszy numer miesięcznika naszej Archidiecezji „Na Drogach Miłosierdzia”.

„Caritas Archidiecezji Białostockiej zwraca się z prośbą do wszystkich parafian o przekazanie 1% podatku na rzecz Caritas Potrzebującym. Numer KRS można znaleźć na stronie internetowej białostockiej Caritas, na plakacie na tablicy informacyjnej oraz ulotkach w przedsionku kościoła.”

Nauczycielom i wychowawcom, dzieciom i młodzieży życzymy pomyślnych wiatrów Ducha Świętego na rozpoczynający się jutro II semestr roku szkolnego. Wszystkim naszym Parafianom i Gościom „Szczęść Boże” na rozpoczynający się tydzień.

W tym tygodniu patronują nam:

• 5 II – św. Agata (ok. 235-251), dziewica i męczennica z Katanii na Sycylii, patronka kobiet karmiących i w chorobach piersi,
  • 6 II – św. Paweł Miki (1565-1597) i 25 Towarzyszy, pierwsi męczennicy na Dalekim Wschodzie, ukrzyżowani w Nagasaki w Japonii.

Odszedł do Pana:

śp. Tadeusz Pietrewicz

Intencje

4 lutego 2019 – poniedziałek

7:00    1. + Mirosław Kasacki (4 gr.)

1. + Zbigniew Milewski

18:00 1. + Andrzej Tołwiński

1. + Genowefa Bronowicka (2 r.)
  2. + Paweł Breś (30 dz.) (sem.) – od Zofii i Leszka Sztyrak

5 lutego 2019 – wtorek

7:00    1. + Mirosław Kasacki (5 gr.)

1. + Stanisław Kulesza

17:45  Nieustająca Nowenna do Miłosierdzia Bożego

18:00 1. + Jadwiga Mazurkiewicz (1 r.)

1. + Anna, Edmund
  2. + Irena, Zygmunt (sem.)

6 lutego 2019 – środa

7:00    1. + Mirosław Kasacki (6 gr.)

1. + Jerzy Cimochowski

17:00  Adoracja NS

18:00 1. + Emil Mosiej (3 r.)

1. W 2 urodziny Zosi i za jej rodziców 3. + Daniela Zabłocka – intencja od Janiny Godlewskiej i Sabiny Szafrankowskiej
  2. + Paweł Breś i za wspólnotę Przyjaciół Oblubieńca (sem.)
  3. W urodziny Filipa (sem.)

7 lutego 2019 – czwartek

7:00    1. + Mirosław Kasacki (7 gr.)

1. + Anna Wszeborowska
  2. O zdrowie Bożeny Cimochowskiej

17:00  Adoracja NS – Godzina Święta

18:00  Msza św. wotywna o Najświętszej Eucharystii

1. + Piotr Chomicz
  2. + Fewronia Sokół (34 r.)

8 lutego 2019 – piątek

7:00    1. + Mirosław Kasacki (8 gr.)

1. + Maria Zalewska

18:00 Msza św. wotywna o Duchu Świętym

1. + Mieczysław (2 r.) oraz za zmarłych rodziców
  2. + Stanisław, r. Wojnach, Czołpińskich i Panasiuk

9 lutego 2019 – sobota

7:00    1. + Mirosław Kasacki (9 gr.)

1. + Aleksander, Józef, Franciszka, Jan Wnorowscy

18:00 1. W 70 urodziny Anny

1. + Stanisława Kochanowska (3 r.), Wojciech, Jan, Stanisław i Olga Gorysz
  2. + Henryk Konkolewski (sem.)
  3. + Jan Niedzielin i Eugenia

10 lutego 2019 – niedziela

7:30    + Krystyna i Leon Kessler

9:00    1. + Mirosław Kasacki (10 gr.)

1. W urodziny Zbigniewa, Łukasza, Mateusza i Doroty (sem.)

10:30 1. + Franciszka (f) Sokołowska, r. Sokołowskich

1. W 2 urodziny Agaty i Leonarda
  2. W urodziny Martyny Ignaciuk i Julii Leonik (sem.)

12:00 W intencji Parafian

18:00 + Jan i Leonora Myślińscy