Pan Jezus wysłał swoich uczniów na pierwszą misję. Wyposażył ich obficie w dary duchowe. Cały Kościół do dzisiaj jest wyposażony w te duchowe dary, szczególnie pod postacią sakramentów świętych. Możemy z nich owocnie korzystać tylko wtedy, gdy zaufamy Jezusowi.

Jutro wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z góry Karmel. Z tej okazji zachęcamy wszystkich do świadomego noszenia przy sobie znaków przynależności do Chrystusa. Jednym z tych znaków jest szkaplerz lub medalik zawieszony na szyi albo noszony w kieszeni ubrania. Przypominamy, że taki znak powinien być pobłogosławiony przez kapłana i noszony w godny sposób. Pamiętajmy o słowach Chrystusa: „kto się przyzna do Mnie przed ludźmi, do tego Ja przyznam się przed Ojcem moim”.

W wakacyjne wtorki Nieustająca Nowenna do Miłosierdzia Bożego będzie odprawiana po wieczornej Mszy św.

Zachęcamy, aby z sakramentu pokuty korzystać przed rozpoczęciem Mszy św. Spowiadamy kwadrans przed rozpoczęciem Eucharystii. Pozwoli to lepiej przeżyć i spowiedź i Mszę św.

30 lipca wyruszy z Białegostoku piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Zapisy są prowadzone w parafii katedralnej. Zapraszamy do zapisania się do tzw. „Grupy Złotej”, którą tworzą osoby wspierające pielgrzymów modlitwą, zaś ich osobiste intencje włączone są w pielgrzymkę. Zapisy prowadzone są w zakrystii.

W dniach 16 -25 sierpnia 2018 r. organizowana jest XXVI Ekumeniczna Piesza Pielgrzymka do Wilna. W tym roku przebiegać ona będzie pod hasłem: „Mocni w Duchu”. Pielgrzymka wyruszy 16 sierpnia po Mszy Świętej o godz. 5:30 w Białostockiej Katedrze. Zapisy na Pielgrzymkę będą trwały od 16 lipca do 3 sierpnia br. w Parafii p.w. Ducha Świętego w Białymstoku, ul. Sybiraków 2, od poniedziałku do piątku w godz. 16.00-19.00. Wymagany jest paszport. Zapraszamy do udziału wszystkich chętnych, więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej www.wilenska.bialystok.pl

Niech Jezus obdarzy swoimi duchowymi darami solenizantów i jubilatów całego tygodnia. Wszystkim życzymy miłego niedzielnego odpoczynku, wyjeżdżającym na urlopy i wakacje „Szczęść Boże” na drogę, odpoczynek i powrót, pracującym siły.