Narodzenie św. Jana Chrzciciela poprzedziło narodziny Zbawiciela. Jan był ostatnim z proroków Starego Testamentu i jednocześnie pierwszym świętym Nowego Testamentu, którego śmierć w obronie prawdy i moralności była również zapowiedzią zbawczej śmierci Jezusa. Wielkość Jana, „największego spośród narodzonych z niewiasty”, może być właściwie odczytana tylko w świetle życia Chrystusa, który sam jest prawdziwą światłością świata.

W piątek, w uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, naszymi modlitwami będziemy wspierać osobę i dzieła Ojca Świętego. Msze Święte o godz. 7.00, 9.00, 18.00. Tradycyjnie w tym dniu zbierana ofiara przekazywana jest na działalność Stolicy Apostolskiej. Ze względu na uroczystość liturgiczną w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W przyszłą niedzielę będziemy gościć ks. Adama Wińskiego, naszego parafianina, misjonarza na Kubie. Podzieli się z nami świadectwem misjonarskiego życia. Będziemy mogli wesprzeć jego misję ofiarami.

Białostocka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w dniach 30 lipca–12 sierpnia 2018 roku. Pielgrzymka wyruszy pod hasłem „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”. Zapisy na pielgrzymkę przyjmowane będą od 23 do 29 lipca br., w godz. 1700-1900, w „Piwnicy Akademickiej” przy białostockiej Katedrze – ul. Kościelna 2. Ci, którzy z różnych powodów nie mogą wyruszyć na pielgrzymi szlak, a chcą wesprzeć pielgrzymów zachęcamy, aby łączyli się duchowo zapisując się do „Grupy Złotej” powierzając także intencje, w których każdego dnia pielgrzymowania będą modlili się pielgrzymi. Wszelkie informacje dotyczące pielgrzymki można znaleźć na stronie internetowej: www.pielgrzymka.net.pl lub na facebook.

Zapraszamy na Mszę świętą w intencji ochrony życia ludzkiego 29.06.2018 roku, godz. 18.00 w katedrze białostockiej. Eucharystii będzie przewodniczył i kazanie wygłosi ks. Tomasz Kancelarczyk ze Szczecina, założyciel Fundacji Małych Stópek. Tego dnia będzie można podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Po Mszy świętej spotkanie otwarte z gościem w sali nr 12.

Przy wyjściu można złożyć ofiary do puszek na KUL i Centrum Pastoralno-Katechetyczne.

Solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia polecamy szczególnej opiece św. Jana Chrzciciela.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 28 VI – św. Ireneusz (ok. 130-202), biskup Lyonu w Galii, pisarz chrześcijański i obrońca wiary, męczennik.
  • 29 VI – święci Piotr i Paweł (I w.), Apostołowie, męczennicy.