W czerwcu, po Mszy św. wieczornej zapraszamy na nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Odnajdujemy w Nim niewyczerpane źródło miłości Boga do Człowieka – dziękujmy za tę Miłość i przepraszajmy, że przez grzech odrzucamy ją.

We wtorek (30.05) Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Archikatedralnej. Dziękujemy Panu Bogu za nasz lokalny Kościół, powierzamy Bogu jego pasterzy, szczególnie Arcybiskupa Nominata Tadeusza.

W najbliższą niedzielę (4.06) Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kończy się czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. W naszej parafii „Zielone Świątki” rozpoczną się w sobotę Mszą św. o godz. 18.00, sprawowaną przez ks. bpa Henryka Ciereszkę podczas której młodzież naszej parafii przystąpi do Sakramentu Bierzmowania. Spowiedź młodzieży, rodziców i świadków bierzmowania w czwartek od godz. 17.00.

W Pierwszą Sobotę Miesiąca w ramach przygotowania naszej parafii do zawierzenia się Niepokalanemu Sercu Maryi różaniec fatimski odbędzie się o godz. 16.30 a po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo litanijne.

Ks. Łukasz Kruszewski, który wczoraj przyjął święcenia kapłańskie odprawi Mszę św. i udzieli błogosławieństwa prymicyjnego 11 czerwca o godz. 12.00. Serdecznie zapraszamy.

W pierwszy czwartek miesiąca, podczas tzw. „Godziny Świętej” o godz. 17.00 modlić się będziemy o powołania do służby Bożej i o świętość kapłanów.

W pierwszy piątek miesiąca po Mszy św. o godz. 18.00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Jezusa. Rozpocznie ono adorację wynagrodzenia Jezusowi za grzechy, która potrwa do godz. 21.00. Zakończy ją modlitwa wstawiennicza o uzdrowienie wewnętrzne. Niech będzie to czas naszej osobistej modlitwy i skupienia. Spowiedź tego dnia będzie od godz. 6.45, 17.30 i podczas wieczornej adoracji.

W przyszłą niedzielę – pierwszą miesiąca ofiary na tacę przeznaczone są na fundusz remontowy naszej parafii.

W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12 zapraszamy na koncert muzyki klasycznej i filmowej w wykonaniu kwintetu „Prima voce”. W programie utwory m.in. J. S. Bacha, A. Vivaldiego, W. A. Mozarta i E. Morricone.

Szczęść Boże na rozpoczynający się tydzień. Życzymy otwarcia się na przyjęcie darów Ducha Świętego i Jego mocy do pełnego nadziei przeżywania chrześcijańskiego powołania.

I n t e n c j e  m s z a l n e

29.05. – Poniedziałek

Wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej

7:00   1) + Kazimiera Gil (29 gr.)

2) + Józef Kurnicki

18:00            1) O zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Małgosi i Szymona

2) + Eugeniusz Andrzejak (29 gr.)

3) + Genowefa Perkowska (w rocznicę śmierci), + Stanisław i Jan Perkowscy

30.05. – Wtorek

Święto Rocznicy Poświęcenia

Bazyliki Archikatedralnej

7:00   1) + Jan, Maria, Józef, Czesław, Michał, Anna, Bronisław

2) + Kazimiera Gil (30 gr.)

18:00            1) + Krystyna i Franciszek Szerszeń oraz zm. z r. Szerszeń i Szymczuk (sem.)

2) + Konstanty

3) + Eugeniusz Andrzejak ( 30 gr.)

31.05. – Środa –

Nawiedzenie NMP

7:00   1) + Krystyna Mikucka

2) + Aniela, Feliks Tarasiewicz

3) + Zenon Bargłowski (30 dz.)

18:00 1) O zdrowie i błogosławieństwo Boże dla dzieci i wnuków

2) + Mieczysław Orłowski

3) W intencji s. Ignacji i p. Joanny Seweryn od rodziców i dzieci pierwszokomunijnych

1.06. – I Czwartek miesiąca

7:00   1) + Katarzyna Gawina (1 gr.)

2) + Szczepan Żukowski (1 gr.)

18:00            1) + Agnieszka, Albin, Lucjan, Wanda, Salomea, Romuald Szyszko

2) O błogosławieństwo Boże i opiekę MB dla Beaty z rodziną, Piotra z rodziną i Ani

3) W intencji Iwony i Dariusza Karolczak z okazji 15 r. ślubu z prośbą o błogosławieństwo Boże całej rodzinie

2.06. – I Piątek miesiąca

7:00   1) + Katarzyna Gawina ( 2 gr. )

2) + Szczepan Żukowski ( 2 gr. )

18:00            1) + Gabryjela i Konstanty

2) + Janina i Julian

3) + Anna Burbula ( 5 r. ), zm. z r. Burbulów i Szydlików

3.06. – I Sobota miesiąca

7:00 –           1) + Leonarda Wasiluk

2) + Katarzyna Gawina ( 2 gr. )

3) + Szczepan Żukowski ( 3 gr. )

4) + Leontyna i Antoni Świerzbińscy

4.06. – Niedziela

Zesłanie Ducha Świętego

18:00            Bierzmowanie

7:30 + Katarzyna Gawina ( 4 gr. )

9:00 + Edmund ( 5 r. ), Anna

10:30 1) W 43 rocznicę sakramentu małżeństwa Haliny i Piotra Sokołowskich

2) Z okazji urodzin Wiktorii

12:00 1) + Anna Żywolewska

2) + Szczepan Żukowski ( 4 gr. )

3) W intencji Izy i Rafała Misiewicz o błogosławieństwo Boże i potrzebne łaski (sem.)

18:00 30 r. ślubu Anny i Jarosława

Odeszła do Pana – ś.p. Władysława Gniećko

Szczęśliwa dusza,

która rzeczywiście