W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 10.30 zapraszamy dzieci, które w przed rokiem przystąpiły do I Komunii Świętej. Spowiedź ich i rodziców w sobotę od godz. 17.00.

Od 19 do 21 maja odbędzie się w naszej parafii kurs ewangelizacyjny Eureka na który zapraszamy młodzież licealną i gimnazjalną, która chce pogłębić przyjaźń z Panem Bogiem. Bliższe informacje w zakrystii.

Dzieci i młodzież (od 3 klasy szkoły podstawowej) naszej parafii zachęcamy do wzięcia udziału w dwutygodniowych wakacjach z Bogiem w formie rekolekcji oazowych Ruchu Światło Życie. Zapisy u ks. Wojciecha.

Zapraszamy na parafialną pielgrzymkę śladami Jezusa do Ziemi Świętej. Planujemy ją od 6 do 13 września 2017 r. Bliższe informacje i zapisy w zakrystii.

Jeszcze dzisiaj, po Mszy św. o godz. 18.00 można dołączyć do uczestników kursu przedmałżeńskiego. Potrwa on do 11 czerwca włącznie.

Spotkania formacyjne:

Schola „Przyjaciół Oblubieńca” (dorośli): poniedziałek 18.30 (dom parafialny)

Chór: wtorek 18.30 (dom parafialny)

Kandydaci na ministrantów: środa 17.15 (dom parafialny)

Wspólnota Przyjaciół Oblubieńca: środa, 19.00 (kościół)

Ruch Światło Życie: piątek 18.30 (dom parafialny)

Matki w modlitwie: czwartek 19.00 (dom

parafialny)

Promyki Jezusa Miłosiernego: sobota 10.00

(dom parafialny)

Schola dziecięca: niedziela 9.00 (dom parafialny)

Pierwsze objawienie fatimskie

W dniu 13 maja 1917 r. dzieci zobaczyły Piękną Panią stojącą na małym dąbku. Postać była cała w bieli i błyszczała światłem jaśniejszym niż promienie gorącego słońca. Dzieci usłyszały słowa:

– Nie bójcie się. Nic złego wam nie zrobię. – Skąd Pani jest?- zapytała Łucja. – Jestem z nieba. – Czego Pani od nas żąda?- Przyszłam prosić, abyście tu przychodzili przez sześć kolejnych miesięcy, dnia trzynastego, o tej samej godzinie. Potem powiem, kim jestem i czego chcę. Następnie wrócę jeszcze siódmy raz. – Czy ja także pójdę do nieba? – Tak. – A Hiacynta? – Też. – A Franciszek? – Także, ale musi odmówić jeszcze wiele różańców.

Łucja przypomniała sobie dwie dziewczynki, które niedawno umarły, a które za życia często bywały u niej w domu. Spytała: – Czy Maria das Neves jest już w niebie? – Tak, jest. – A Amelia? – Zostanie w czyśćcu aż do końca świata. Następnie Fatimska Pani zapytała: – Czy chcecie ofiarować się Bogu, aby znosić wszystkie cierpienia, które On wam ześle, jako zadośćuczynienie za grzechy, którymi jest obrażany, i jako prośbę o nawrócenie grzeszników? – Tak, chcemy – odpowiedziały dzieci. – Będziecie więc musiały wiele cierpieć, ale łaska Boża będzie waszą siłą. Wymawiając te słowa Matka Najświętsza rozłożyła ręce i przekazała wizjonerom światło, które spłynęło z Jej dłoni. Dotarło ono do wnętrza dzieci i – jak mówiła Łucja – w tym świetle zobaczyły się one wyraźniej niż w najdoskonalszym zwierciadle. Siła tego światła sprawiła, że dzieci padły na kolana i zaczęły wielbić Boga słowami: „Trójco Przenajświętsza, uwielbiam Cię. Mój Boże, kocham Cię w Najświętszym Sakramencie”.

Maryja powiedziała jeszcze: „Odmawiajcie codziennie różaniec, aby uprosić pokój dla świata i zakończenie wojny”.

Po tych słowach zaczęła unosić się w kierunku wschodu, by za moment zniknąć w dali.

I n t e n c j e  m s z a l n e

15.05. – Poniedziałek

7:00    1) + Eugeniusz Andrzejak ( 15 gr.)

2) + Zofia, Bronisław, Jan, Krzysztof, Kazimierz, Anna, Piotr, Józefa

3) W intencji Alicji o szczęśliwą operację i powrót do zdrowia

18:00 1) + Jan, Wacława, Zygmunt, Małgorzata z r. Piernienis oraz Lucyna i ks. Henryk

2) + Kazimiera Gil ( 15 gr.)

3) + Zofia i Stefan, zm. z r. Gryków

16.05. – Wtorek

Święto św. Andrzeja Boboli

Patrona Polski

7:00    1) + Kazimiera Gil ( 16 gr.)

2) O zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Zofii Rygorczuk

18:00 1) + Eugeniusz Andrzejak ( 16 gr.)

2) + Mieczysław Orłowski

3) + Józef Oksztol ( 7 r. )

17.05. – Środa

7:00    1) + Kazimiera Gil ( 17 gr.)

2) + Zygmunt Danowski

18:00 1) + Eugeniusz Andrzejak ( 17 gr.)

2) + Jerzy Borżym

3) + Karol Olszewski

18.05. – Czwartek

7:00    1) + Kazimiera Gil ( 18 gr.)

2) + Eugeniusz Andrzejak ( 18 gr.)

18:00 1) + Wojciech, Stanisław Godlewscy

2) W intencji Wspólnoty Matki w modlitwie

3) + Adolf Bochenko, zm. z r. Bochenko

19.05. – Piątek

7:00    1) + Kazimiera Gil ( 19 gr.)

2) + Leokadia Ziniewicz

18:00 1) + Eugeniusz Andrzejak ( 19 gr.)

2) W intencji Joanny i Stanisława Bartoszuk z okazji 29 r. ślubu z prośbą o błogosławieństwo Boże i potrzebne łaski na dalsze lata

3) + Monika Bochenko

20.05. – Sobota

7:00    1) + Kazimiera Gil ( 20 gr. )

2) + Jadwiga Rachwało

21.05. – Niedziela

18:00 1) + Eugeniusz Andrzejak ( 20 gr.)

2) W urodziny Franciszka Sokołowskiego

3) 1 urodziny Alicji

7:30    + Kazimiera Gil ( 21 gr. )

9:00    1) + Regina Murawska, Józefa, Antoni z r. Murawskich

2) + Eugeniusz Andrzejak ( 21 gr. )

10:30 1) + Leonard Wyszyński ( 3 r. )

2) Rocznica I Komunii świętej

3) 5 urodziny Magdaleny Dziełak

12:00 1) + Felicja i Antoni Łukaszuk

2) O Boże łaski dla Heleny Bodziak (sem.)

18:00 Regina Szeps ( 5 r. ), Zbigniew, Marek, Leszek, Teresa i Jerzy Kordasiewicz

Do wspólnoty Kościoła została przyjęta:

Alicja Więcko

Odeszli do Pana:

1. śp. Krystyna Swirydowicz
  2. śp. Antonina Lewko

Sakrament Małżeństwa zamierzają zawrzeć:

1. Ewa Woynarowska i Marcin Kreczko
  2. Anna Babul i Paweł Toczydłowski