W ubiegłym tygodniu zakończyliśmy wizyty duszpasterskie. Dziękujemy Panu Bogu za otwarte przed nami drzwi Waszych domów, życzliwość jaką nas obdarzaliście, troskę       o naszą parafialną wspólnotę. Zaświadcza to o Waszej wierze, pragnieniu Boga i odpowiedzialności za Kościół.

Odwiedziliśmy 828 domów, które zamieszkuje 2531 parafian. Ufamy, że wraz z Bożym błogosławieństwem wnieśliśmy do Waszych rodzin chrześcijańską radość a wraz z nią pomnożenie wiary, nadziei i miłości. Z radością poznaliśmy tych, których dotychczas znaliśmy tylko z widzenia, z nadzieją na częstsze spotkania wychodziliśmy od tych, których widzieliśmy po raz pierwszy.

Budżet naszej parafii, dzięki Waszej ofiarności wzrósł o 84 360 zł., 20 euro i 20 funtów, które jak ufam spożytkujemy dla dobra naszej parafialnej wspólnoty poprzez system wentylacyjny dachu i wnętrza naszej świątyni oraz ogrzewanie. Trwają prace nad najlepszymi i możliwymi nam rozwiązaniami.

W przyszłą niedzielę gościć będziemy w naszej parafii ks. abpa Jeana Abdou Arbach z Homs w Syrii. Podzieli się on z nami doświadczeniem Kościoła nowych męczenników za wiarę w Chrystusa.   W sobotę odprawi w naszej katedrze Mszę św. o godz. 18.00 a także spotka się ze wspólnotami modlitewnymi naszego miasta w Centrum Konferencyjno-Wystawienniczym przy ul. Kościelnej 3.

We wtorek, po Mszy św. wieczornej, w sali parafialnej odbędzie się pierwsze spotkanie tych, którzy talentem muzycznym chcą chwalić Boga – chóru parafialnego. Serdecznie zapraszamy.

Przed wyjściem z kościoła można zaopatrzyć się w świece gromniczne. Dobrowolne ofiary na ten cel są przeznaczone na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej.

Spotkania formacyjne:

Schola „Przyjaciół Oblubieńca” (dorośli): poniedziałek 18.30 (dom parafialny)

Chór: wtorek 18.30 (dom parafialny)

Kandydaci na ministrantów: środa 17.15 (dom parafialny)

Wspólnota Przyjaciół Oblubieńca: środa, 19.00 (kościół dolny)

Ruch Światło Życie: piątek 18.30 (dom parafialny)

Matki w modlitwie: czwartek 19.00 (dom parafialny)

Promyki Jezusa Miłosiernego: sobota 10.00 (dom parafialny)

Schola dziecięca: niedziela  9.00 (dom parafialny)

Studentom życzymy pomyślnego finału I semestru, uczniom i nauczycielom radosnego odpoczynku feryjnego. Wszystkim naszym Parafianom i Gościom – „Szczęść Boże” na rozpoczynający się tydzień.

Niedziela, 22 stycznia 2017 r.

18:00 1) O zdrowie żony Haliny i wytrwałość przy pielęgnacji chorego męża

2) + Anna Ambrożewicz (1r)

7:30  + Ryszard Puszko (11r.)

9:00 + Tadeusz, Mirosław, zm. z r. Czarneckich

10:30  1 r. sakramentu małżeństwa Pauliny i   Wojciecha

12:00 Msza św. dziękczynna z ok 50 r. ślubu Marii i Ludwika za otrzymane łaski i dobro

18:00 Dziękczynna z ok 40 r. urodzin Grzegorza

Poniedziałek, 23 stycznia 2017 r.

7:00   + Eugenia, Stanisław

18:00 1)+ Mirosław Poznański, Alina Poznańska

2) + Helena Oksztol

Wtorek, 24 stycznia 2017 r.

Wspomnienie św. Franciszka Salezego

7:00   + Danuta i Stanisław Sawiccy

18:00 W int. Doroty z ok. urodzin

Środa, 25 stycznia 2017 r.

Święto Nawrócenia św. pawła

7:00    + Romuald Szczerbiński

18:00  O zdrowie i bł. Boże dla Mirosława,  Moniki, Ireny, Mariusza i Dariusza Piotrowskich

Czwartek,  26 stycznia 2017 r.

Wspomnienie Świętych Tymoteusza i Tytusa, biskupów

7:00   + Romuald Szczerbiński

18:00 W int. wspólnoty „Matki w modlitwie”

Piątek, 27 stycznia 2017 r.

Wspomnienie bł. Jerzego Matulewicza, biskupa

7:00  + Jan, Bronisława, Waldemar Szymańscy

18:00 + Antoni Rutkowski

Sobota, 28 stycznia 2017 r.

Wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła

7:00  1) + Seweryna Tomaszewicz

2) + Antoni Bochenko, zm z r. Bochenko

Niedziela, 29 stycznia 2017 r.

18:00 1) W int. Agnieszki i Marcina

2) W int. Zdzisława i Teresy z ok. 55r. ślubu z prośbą o bł. Boże i łaski na dalsze lata

7:30 + Krystyna Mikucka

9:00 + Monika, Zygmunt, Alina

10:30  W int. Marty i Beatki w 6 rocznicę urodzin z prośbą o bł. Boże i opiekę MB

12:00 + Władysława, Franciszek Sitko oraz Stefania i Edward Zapolscy

18:00 + Kazimiera Michalewicz (30dz.)

Lepiej jest iść słuszną drogą potykając się, niż wielkimi krokami błądzić po bezdrożach.

Św. Tomasz z Akwinu