1.       W Kościele katolickim Boże Narodzenie obchodzi się przez osiem dni. Zapraszamy do celebracji Wydarzenia, które otworzyło człowiekowi drogę do wieczności, poprzez uczestnictwo w Eucharystii, w dni powszednie o godz. 7.00 i 18.00 oraz modlitwę osobistą w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu, od niedzieli do piątku o godz. 17.00.

Jutro (26 grudnia) Święto św. Szczepana, Diakona, Pierwszego Męczennika. Taca będzie przeznaczona na KUL i Centrum Formacji Pastoralno-Katechetycznej w Białymstoku.

27 grudnia 2016 r. (wtorek) Święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Na Mszach św. o godz. 7.00 i 18.00 poświęcenie wina.

30 grudnia 2016 r. (piątek) Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Na Mszach św. o godz. 7.00 i 18.00 będziemy powierzać Panu Bogu rodziny naszej parafii, szczególnie przeżywające kryzys.

31 grudnia 2016 r. (sobota) zakończenie roku kalendarzowego Msza św. w intencji przebłagalno-dziękczynnej a także za tych, którzy w tym roku odeszli spośród nas do Pana. Po Mszy św. nabożeństwo dziękczynne za otrzymane łaski i przeproszenie za popełnione grzechy.

2.       Od środy 28 grudnia pragniemy odwiedzić Was Kochani w domach z modlitwą i błogosławieństwem podczas tzw. „Kolędy”.

Naszych nowych Parafian prosimy o założenie kart w kancelarii.

Niech odwiedziny duszpasterskie będą okazją do bliższego poznania się, wsłuchania się w siebie dla dobra naszej wspólnoty. Prosimy wszystkich o modlitwę, by był to nam wszystkim czas Bożej łaski.

Porządek „Kolędy”, która potrwa do 18 stycznia 2017 r. znajdziecie na naszej stronie internetowej.

Przy tej okazji chcemy zaproponować, wydaje się, że konieczną w naszej wspólnocie inwestycję: mechaniczną wentylację i ogrzewanie z odzyskiem ciepła naszego kościoła. Nietrudno zauważyć w zimowe dni na posadzce i ścianach wilgoć, w dolnych pomieszczeniach pleśń, a także poczuć chłód. Będzie to z czasem powodowało grzyb i niszczenie. Na ten cel przeznaczone będą kolędowe ofiary na kościół.

Porządek „Kolędy” na najbliższy tydzień:

Środa, od godz. 16.00: ul. Szczecińska, ul. Mickiewicza (od stawów w kierunku kościoła), ul. Ładna

Czwartek, od godz. 16.00: ul. Wiewiórcza (zabudowania szeregowe), ul. Wiewiórcza (od ul. Mickiewicza do końca), ul. Łosia

Piątek, od godz. 16.00: ul. Pod Krzywą, ul. Ciołkowskiego (od ul. Mickiewicza do kościoła)

W czasie „Kolędy” kancelaria czynna będzie rano (7.30-8.00). Inne godziny załatwiania spraw proszę ustalać telefonicznie.

3.       Ks. Adamowi Wińskiemu, naszemu Parafianinowi prowadzącemu misję na Kubie, wraz życzeniami bożonarodzeniowymi posłaliśmy od naszej wspólnoty parafialnej 1400 zł. W jego imieniu serdecznie dziękuję za ten gest życzliwości i troski.

4.       Bardzo serdecznie dziękujemy za liczne gesty życzliwości wobec naszej wspólnoty: projekt i dekorację kościoła, słodkie prezenty dzieciom i młodzieży i wszelkie dobro, którego w ostatnich dniach doświadczyliśmy. Dziękujemy ministrantom, scholi dziecięcej i „Przyjaciół Oblubieńca”.

Wraz z księżmi Franciszkiem, Wojciechem i Andrzejem życzmy, by świąteczny czas odnowił i wzmocnił więzi rodzinne, rozpalił na nowo miłość do Boga i człowieka a wszystkim samotnym przypomniał, że „kto wierzy w Chrystusa nigdy nie jest sam”. Prosimy, by te życzenia zanieść osobom starszym, chorym, które nie mogły być z nami w ten świąteczny czas a także naszym Parafianom rozsianym po całym świecie – niech Bóg nam wszystkim błogosławi, poczujmy w te dni Jego Boską Miłość. Bóg dla każdego z nas stał się Człowiekiem!

2016-XII-25 Uroczystość Narodzenia Pańskiego
24:oo 1)+ Irena, Antoni Rogulscy

2)+ Jan, Lucyna, Czesław, Krzysztof, Ryszard, zm. z r. Ciereszko

9:oo + Antoni Korol
10.3o 1)+Bolesław, Julianna, Władysława, Józef Mosiej
12:oo MP
18:oo +Zm z r. Rabiczko (25 gr.)
2016-XII- 26 Poniedziałek  – święto św. Szczepana Pierwszego Męczennika
7:3o 1) + zm. z r. Rabiczko (26 gr.)
9:oo  Z ok. 25 r. ślubu Beaty i Krzysztofa z prośbą o opiekę Bożą i bł.
1o:3o + Tomasz Prokopowski (2r.)
12:oo z ok. 7 r. ślubu Marcina i Katarzyny
18:oo  + Antoni Zdanuczyk
2016- XII – 27 Wtorek  – Święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty
7:oo 1) Dziękczynna z ok. 60 r. urodzin Czesława z prośbą o potrzebne łaski i bł. Boże
18:oo 1) + Zm. z r. Rabiczko (27 gr.)

2) W int. Barbary o bł. Boże i opiekę MB

2016- XII – 28 Środa – święto św. młodzianków męczenników
7:oo 1)+Wiesław (12r.) Stanisława, Genowefa, Kazimierz

2) + Zm. z r. Rabiczko (28 gr.)

18:oo 1) Z ok. 31 r. ślubu Ewy i Jacka o Bożą opiekę i bł. Boże

2016-XII -31 Sobota – św. Sylwestra
7:oo 1) + Stanisław Taudul
2016-XII – 29 Czwartek
7:oo 1) + Krystyna Zajkowska (17r.)

2) + Krystyna Mikucka (3o dz.)

3)+  Stanisław Barcewicz

18: oo 1) Zm. z r. Rabiczko (29 gr.)
2016-XII- 30 Piątek
7:oo 1) Zm. z r. Rabiczko (30 gr.)

2) Z ok 20 r. ślubu Dariusza i Elżbiety

3) Wint. Józefa i Krystyny

18:oo 1)  W int. Marzeny i Krzysztofa z ok. 10 r. ślubu z prośbą o bł. Boże dla nich i całej rodz.

Zapowiedzi przedślubne:

Przemysław Godebski, kawaler, parafii tutejszej i Katarzyna Tomaszuk, parafii Ducha Św. w Białymstoku

Boże Narodzenie nie jest bajką dla dzieci, lecz odpowiedzią Boga na dramat ludzkości poszukującej prawdziwego pokoju”

BENEDYKT XVI