1. Całym sercem dziękuję wszystkim siostrom i braciom – parafianom za bezinteresowną pracę na rzecz naszej wspólnoty, ofiarę w wysokości 500 zł. od anonimowego ofiarodawcy na projekt „Kościół naszym domem”, firmie Egzoland za kompozycje kwiatowe, które zdobią wejście do naszej świątyni, prace porządkowe na terenie naszej posesji. Zapraszamy do wspólnego kontynuowania naszych prac w najbliższą sobotę od godz. 9.00.

2. 25 lipca, w poniedziałek, we wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców, podczas Mszy św. składkowej, modlić się będziemy dla nas o bezpieczną i roztropną jazdę. Przy okazji poświęcenia pojazdów będzie można złożyć ofiarę na fundusz Miva zaopatrujący misjonarzy w pojazdy.

3. We wtorek, na Mszy św. o godz. 18.00, we wspomnienie św. Joachima i Anny modlić się będziemy w intencji dziadków i babć prosząc o zdrowie żyjącym i życie wieczne zmarłym.

4. Zapraszamy do włączenia się poprzez modlitwę, pomysły, ofiary i zakup wyposażenia w nasz parafialny projekt „KOŚCIÓŁ NASZYM DOMEM” w ramach którego chcemy przystosować pomieszczenia domu parafialnego do potrzeb formacji dzieci, młodzieży i osób starszych. W tym celu ma powstać: sala konferencyjna z możliwościami projekcji multimedialnych, sala spotkań małych grup, kawiarenka z aneksem kuchennym, gdzie po Mszy św. będzie można zwyczajnie zatrzymać się na niedzielną pogawędkę, a także mają zostać wyremontowane pomieszczenia sanitarne. Marzeniem naszym jest, by przynajmniej jakaś część pomieszczeń była gotowa na rozpoczęcie roku szkolnego. Na ten cel zostały dzisiaj zebrane ofiary na tacę. Poszukujemy także indywidualnych ofiarodawców i sponsorów potrzebnych sprzętów, których prosimy by skontaktowali się bezpośrednio z ks. Proboszczem.

5. Przyjmowanie Komunii św. w postawie klęczącej jest wyrazem naszej wiary i szacunku wobec Najświętszego Sakramentu. W naszym kościele uczymy się dopiero w ten sposób przyjmować Komunię. Dlatego prosimy o podchodzenie do klęczników w dwóch rzędach, aby kapłan mógł na zmianę udzielać Komunii. Osoby, które nie mogą uklęknąć, przyjmują przy klęczniku w postawie stojącej.

6. Ostatnio ochrzczeni: Karolina Rogalska, Alicja Pełszyńska, Maksymilian Piotr Chwatko
7. Zapowiedzi przedślubne: Artur Januszyk z naszej parafii i Justyna Kazimieruk z par. Rafała Kalinowskiego

2016-VII-25 poniedziałek – Święto św. Jakuba Apostoła
7:oo + Bronisław Lewoc (25 greg)