Wierzę w Kościół Chrystusowy - Rok Duszpasterski 2022/2023

Relolekcje Lectio Divina w Seminarium Duchownym

Opublikowano 29 kwietnia 2023 przez użytkownika Parafia w kategorii Aktualności
Zaktualizowano 29 kwietnia 2023

Archidiecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne zaprasza wszystkie zainteresowane osoby na rekolekcje Lectio Divina ze św. Markiem. Rekolekcje „Lectio divina” oparte są na wielowiekowej praktyce modlitwy Słowem Bożym. Składają się na nią cztery etapy modlitwy słowem Bożym: lectio (czytanie) – meditatio (medytacja) – oratio (modlitwa) – contemplatio (kontemplacja). Wierne i cierpliwe kroczenie drogą „Lectio divina” pomaga przemodlić i zgłębić słowo Boże, aż do całkowitego poddania się jego działaniu, aż do zjednoczenia się z Jezusem, Słowem Wcielonym, który przemienia ludzkie życie i staje się jego Panem.

Rekolekcje odbędą się w dniach 15-23 lipca w budynku AWSD w Białymstoku przy ul. Warszawskiej 46.