Ogłoszenia parafialne:

1.      Trwa Adwent – czas przygotowania się na Boże Narodzenie; dziękczynienia Bogu, że stał się Człowiekiem i odnowienia czuwania przed powtórnym Jego przyjściem na końcu czasu.

Zapraszamy w adwentowy czas na roraty – Msze św. o Najświętszej Maryi Pannie: dzieci                      (z lampionami) w adwentowe piątki na godz. 18.00, dorosłych w adwentowe soboty na godz. 7.00 i 18.00.

W soboty adwentu o godz. 17.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu połączoną z modlitwą niedzielnym Słowem Bożym, tzw. Lectio Divina, pomoże nam ono zrozumieć Słowo i przyjąć je do swojego życia jako żywego Boga – wciąż uzdrawiającego                           i przemieniającego właśnie swoim Słowem. Zachęcamy, by przynosić ze sobą Biblie.

Rekolekcje adwentowe w naszym kościele odbędą się w dniach 17-18 grudnia (sobota, niedziela). Poprowadzi je ks. Andrzej Brzozowski – proboszcz z Grabówki.

Opłatki wigilijne są do nabycia w zakrystii i kancelarii. Ofiary złożone na ten cel będą przeznaczone na potrzeby naszej parafii. W świece Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” można się zaopatrzyć przy wejściu do kościoła.

2.      We wtorek wspomnienie św. Mikołaja, Biskupa słynącego z wielkich dzieł miłosierdzia. Z jego osobą wiąże się zwyczaj obdarowywania dzieci. Nie zapomnijmy o religijnym charakterze tego zwyczaju.

3.      W czwartek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.30, 9.00, 18.00 i 19.30.

4.      W ramach przygotowań do I Komunii Świętej w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10.30 poświęcenie medalików. Rodziców prosimy, by zatroszczyli się o zewnętrzne znaki przynależności do Pana Jezusa i Jego Matki. Może być nim tzw. Cudowny Medalik związany z objawieniami Matki Bożej św. Katarzynie Laboure.

5.      Zapraszamy do lektury nowego, Bożonarodzeniowego numeru Dróg Miłosierdzia.

6.      Wszystkim naszym drogim Parafianom i Gościom życzymy radosnej niedzieli, błogosławionego tygodnia pracy i nauki. Szczęść Boże.

Spotkania formacyjne:

Kandydaci na ministrantów: niedziela po Mszy św. o 10.30

Wspólnota Przyjaciół Oblubieńca: środa, 19.00 (kościół dolny)

Ministranci: czwartek, 17.00

Spotkania formacyjne młodzieży: piątek 18.00 (dom parafialny)

Matki w modlitwie: czwartek 19.00 (dom parafialny)

Promyki Jezusa Miłosiernego: sobota 10.00 (dom parafialny)

Schola dziecięca: niedziela  9.00 (dom parafialny)

2016-XII-3 Sobota

Msza z niedzieli

1) + zm z r. Rabiczko (3 gr.)

2) W int. ks. Franciszka

2016-XII-4 II Niedziela Adwentu
7.3o

Zm. z  r. Rabiczko (4 gr.)

9.oo

+ Stanisław, Waleria, Tadeusz, zm. z r. Budlewskich

10.3o 1)+ Henryk, zm. z r. Hryniewickich i Żebrowskich

2) MP

12:oo

+ Stanisław, Genowefa, Jan zm. z r. Perkowskich i Stasiuk

+ Helena, Czesław, zm. z r. Tyborowskich

2016-XII- 5 Poniedziałek
7:oo

1) Zm. z  r. Rabiczko (5 gr.)

2) + Zdzisław Smorczewski

1)+ Antoni Woliński, Jadwiga, Leokadia (5r.), Kazimierz

2) + Helena Oksztol

2016- XII – 6 Wtorek
7:oo 1) + Edward, Anna, Wacław, Zdzisław z r. Średzińskich

2) W int. Józefa i Krystyny

18:oo

1) Zm. z  r. Rabiczko (6 gr.)

2) + Emil Mosiej

2016- XII – 7 Środa – Wspomnienie św. Ambrożego biskupa i doktora Kościoła

1)+ Antoni, Bronisława, Anna, Stanisław z r. Korol

2) + Edward Kurnicki (4r) i o zdr. Katarzyny

18:oo

1) Zm. z  r. Rabiczko (7 gr.)

2) + Zdzisław Smorczewski

2016-XII – 8 Czwartek – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP
7:3o

Zm. z  r. Rabiczko (8 gr.)

9:oo

+ Leokadia, Michał, Wojciech, Anna, Aleksander, zm. z r. Dzienis i Gogol

18: oo

Dziękczynna za łaskę chrztu Dominika z prośbą o bł. Boże i opiekę MB

19:3o

+ Wacław Proniewski (15r.)

2016-XII- 9 Piątek
7:oo

1) zm. z r. Rabiczko (gr. 9)

2) + Helena Oksztol