W naszym kościele w wielkopostne dni:

Droga Krzyżowa: piątek, g. 18.30
Droga Krzyżowa dla dzieci: piątek, g. 16.30
Adoracja Najświętszego Sakramentu: niedziela – czwartek, g. 16.45-18.00, piątek – 16.45-18.00 i po Drodze Krzyżowej do godz. 20.00
Gorzkie Żale: wtorek, czwartek, g. 18.30; niedziela, g. 17.30
Nieszpory wielkopostne: sobota g. 18.00
Godzinki o Męce Pańskiej: niedziela, g. 8.40
Rekolekcje wielkopostne: 17 – 19 marca (niedziela – wtorek)
Rekolekcje wielkopostne dla dzieci i młodzieży: 18 – 20 marca (poniedziałek – środa)

W piątą niedzielę Wielkiego Postu zmienia się charakter tego okresu na bardziej pasyjny, co ukaże nam liturgia najbliższych dni, a ponadto podtrzymywany w naszej ojczyźnie zwyczaj zasłaniania krzyży.

Rozpoczęły się rekolekcje wielkopostne – szczególny czas łaski. Uczyńmy wszystko, co możliwe, abyśmy mogli uczestniczyć we wszystkich dniach rekolekcji. Przygotujmy się rzetelnie do spowiedzi świętej, którą przeżyjemy w poniedziałek i wtorek. Pełne uczestnictwo w rekolekcjach, spowiedź, Komunia Święta, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu i modlitwa w intencjach Ojca Świętego pozwalają nam uzyskać odpust zupełny. W rekolekcyjne dni (poniedziałek, wtorek) nie będzie Mszy św. o godz. 7.00, także nie będzie czynne biuro parafialne.
Porządek rekolekcyjnych spotkań:
17.03 (niedziela) – 8.00, 10.00, 12.00, 18.00
18-19.03 (poniedziałek-wtorek) – 9.00, 18.00, 19.30 (nie ma Mszy św. o 7.00)
Rekolekcje dla dzieci i młodzieży:
18-20.03 (poniedziałek-środa) – 10.30 (kl. 0-IV), 12.15 (kl. V-VIII)
Serdecznie zapraszamy!

We wtorek będzie uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i Patrona Kościoła powszechnego. W modlitwach pamiętajmy o solenizantach: Arcybiskupie Józefie, w przeddzień o Arcybiskupie Edwardzie.

Miejska Droga Krzyżowa pod przewodnictwem naszego Księdza Arcybiskupa Józefa odbędzie w piątek (22.03) i przejdzie od Archikatedry do kościoła do kościoła św. Rocha. Rozpoczęcie o godz. 19.00 przed Archikatedrą. Zapraszamy do uczestnictwa.

W piątek (22.03), po Drodze Krzyżowej w naszym kościele, w ramach przygotowań do sakramentu bierzmowania będzie adoracja krzyża i spowiedź. Zapraszamy do włączenia się w modlitwę młodych.

W przyszłą sobotę (23.03) odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną – zapisy w zakrystii, kancelarii i telefonicznie.

Niedzielą Palmową (24.03),wspominającą uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy, by tam oddać za nas swoje życie rozpoczniemy Wielki Tydzień. Poświęcenie palm na każdej Mszy św.
Po Mszy św. o godz. 10.00 będzie rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszą palmę. Własnoręcznie wykonane palmy, podpisane imieniem i nazwiskiem oraz wiekiem twórcy należy przynieść do zakrystii w sobotę (23.04) pomiędzy godziną 17.30-18.00. 

W Wielki Poniedziałek (25.03), po Mszy św. o godz. 18.00 parafialna Droga Krzyżowa ulicami naszego osiedla:  Wilczą, Łabędzią, Żurawią, Wilczą – zapraszamy.

Przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego oraz naszą wielkopostną jałmużnę. W tym roku przeznaczymy ją na budowę stacjonarnego hospicjum dla dzieci.

Rozpoczęliśmy Nowennę przez wstawiennictwo św. Andrzeja Boboli w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. Potrwa ona do Niedzieli Palmowej. W naszym kościele będziemy ją odprawiać codziennie o 17.45. Zachęcamy także do modlitwy w tej intencji w domach.

Na naszej stronie internetowej znajdziemy szczegółowe informacje o: rekolekcjach powołaniowych w naszym seminarium, wielkopostnych rekolekcjach dla małżeństw o różnej przynależności wyznaniowej, dniu otwartym w szkołach katolickich im. Ks. F. Blachnickiego – zainteresowanych zapraszamy.

Niech ten tydzień, poprzez udział w rekolekcjach, przygotuje nas na jak najgłębsze przeżycie Wielkiego Tygodnia i Świąt Wielkiej Nocy. Szczęść Boże wszystkim!

Odeszli do Pana: śp. Tadeusz Winkiewicz, Teresa Kierzkowska, Katarzyna Borowska.