W naszym kościele w wielkopostne dni:

Droga Krzyżowa: piątek, g. 18.30
Droga Krzyżowa dla dzieci: piątek, g. 16.30
Adoracja Najświętszego Sakramentu: niedziela – czwartek, g. 16.45-18.00, piątek – 16.45-18.00 i po Drodze Krzyżowej do godz. 20.00
Gorzkie Żale: wtorek, czwartek, g. 18.30; niedziela, g. 17.30
Nieszpory wielkopostne: sobota g. 18.00
Godzinki o Męce Pańskiej: niedziela, g. 8.40
Rekolekcje wielkopostne: 17 – 19 marca (niedziela – wtorek)
Rekolekcje wielkopostne dla dzieci i młodzieży: 18 – 20 marca (poniedziałek – środa)

W dzisiejszej liturgii słowa zostały nam przypomniane Boże przykazania – dziesięć słów Boga, na których warto i trzeba budować gmach swojego życia. W Wielkim Poście próbujemy uczynić je fundamentem. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych.
Przypominamy, że za udział w rekolekcjach wielkopostnych, w nabożeństwach Drogi Krzyżowej, Gorzkich Żali można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
Najlepszym owocem czasu nawrócenia i przemiany będzie oczyszczenie serca w sakramencie pokuty i pojednania. Kapłani każdego dnia służą posługą w konfesjonale od 6.45 i 17.45.

Przypominamy o wielkopostnych akcjach Caritas. Przy wyjściu z kościoła są rozprowadzane wielkanocne „paschaliki” – dochód z ich sprzedaży zasili Caritas.

W piątek (8.03), przypada Międzynarodowy Dzień Kobiet. Pamiętajmy w tym dniu, ale nie tylko wtedy, o niewiastach: babciach, mamach, żonach, córkach, wnuczkach. Wyraźmy im naszą życzliwość dobrym słowem i drobnym gestem, modlitwą. Zapraszamy do modlitwy w tej intencji na Mszy św. o 18.00.

W maju przyszłego roku będą w naszej parafii misje Święte – w 10 rocznicę ostatnich misji i poświęcenia naszego kościoła. Przygotowuje je dziesięcioosobowy zespół. Wszystkich parafian prosimy o modlitwę w tej intencji i zgłaszanie pocztą elektroniczną propozycji, które pomogą naszej wspólnocie jak najlepiej przeżyć ten szczególny czas odnowienia wiary i powrotu do Chrystusa i Kościoła.

Przedszkole prowadzone w ścisłym centrum Białegostoku, przez Siostry Miłosierdzia, z najdłuższą tradycją niepublicznych placówek naszego miasta organizuje dzień otwarty. Bliższe informacje na stronie przedszkole-szarytki.pl

Na naszej stronie internetowej znajdziemy szczegółowe informacje o czekających wydarzeniach: rekolekcjach dla małżeństw niesakramentalnych, nowym programie Radia „i” „Moja parafia”, uroczystościach ku czci św. Kazimierza, mszy dziękczynnej za ocalenie miasta w 35 rocznicę katastrofy kolejowej – zainteresowanych zapraszamy!

Otaczamy solenizantów i jubilatów modlitwą, przekazując im najserdeczniejsze życzenia. Owocnych zmagań wielkopostnych!

Odszedł do Pana: śp. Wojciech Milewski

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
W poniedziałek (4.03) – św. Kazimierz królewicz, gorliwy czciciel Eucharystii i Matki Bożej, który bronił najuboższych i najbardziej potrzebujących, stając się ich orędownikiem wobec swojego ojca, polskiego króla, Kazimierza Jagiellończyka.