1. Archidiecezjalne „Radio i” zaprasza na cotygodniową audycję „Moja Parafia”. Na antenie prezentowane będą kolejne wspólnoty parafialne, ich specyfika, aktywność duchowa i pastoralna oraz posługa duszpasterska i zaangażowanie wiernych. Audycja emitowana będzie w soboty o godz. 14.00. Zakończy ją Koronka do Bożego Miłosierdzia nagrana w prezentowanej w parafii.
  2. Przypominamy, że w Wielkim Poście w ”Radiu i” w każdy piątek o godz. 19:30 i 21:30 jest nabożeństwo Drogi Krzyżowej, a w niedziele o godz. 21:30 Gorzkie Żale wraz z kazaniem pasyjnym. Na antenie znajdziemy również wielkopostne rekolekcje w niedziele o godz. 15:15 i 21:15.
  3. Ukazał się kolejny numer „Dróg Miłosierdzia”. Może on być dobrą pomocą w naszym wielkopostnym dążeniu do Boga. W wywiadzie „Pozwólmy dotknąć się miłosierdziu Boga” werbista, o. Krzysztof Grzybek odpowiada na pytanie „co zrobić, żeby spowiedź była dobra”. Polecamy również artykuły „Grzechy cudze” oraz „Wielki i święty Tydzień”. Warto sięgnąć do tekstu „Po prostu dobry Człowiek” o Doktorze Tadeuszu Beszcie-Borowskim, założycielu Hospicjum Opatrzności Bożej w Białymstoku. Zapraszamy do lektury!
  4. Msza Święta dziękczynna za ocalenie miasta Białegostoku, w 35. rocznicę katastrofy pociągu przewożącego chlor, będzie sprawowana w sobotę, 9 marca 2024 r., o godz. 18.00 w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego.
  5. Msza Święta ku czci św. Kazimierza Królewicza, Głównego Patrona Metropolii Białostockiej, będzie sprawowana 4 marca br. (poniedziałek) o godz.18.00 w kościele św. Kazimierza w Białymstoku. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  6. Duszpasterstwo Rodzin zaprasza na wielkopostne rekolekcje związków niesakramentalnych, które odbędą się w dniach 6-7 marca 2024 r. o godz.18:00 w starym kościele Farnym. Rekolekcje na temat „Wierzę, Panie” wygłosi ks. Krzysztof Kamiński. 
  7. Wielkopostny Dzień Skupienia zelatorów i członków Żywego Różańca odbędzie się w sobotę 09 marca 2024 r. w parafii pw. Matki Bożej Różańcowej w Białymstoku, ul. Narewska 26. Początek o godz. 10.00. W programie Droga Krzyżowa, konferencja, różaniec i Msza Święta. Przewidziane zakończenie około godz. 13.00.