Rok Eucharystii

Ogłoszenia

Ogłoszenia z dn. 20.10.2021

Witam i dziękuję serdecznie za Wasze ubiegłotygodniowe posługi :)))

 1. Najprawdopodobniej za tydzień będziemy rozprowadzać podręcznik formacyjny „Święty Józef – twój duchowy ojciec”. W TYM TYGODNIU JESZCZE ROZWAŻAMY SŁOWO Z DNIA.

 2. Przypominam, że w ramach Diakonii Miłosierdzia, po każdym spotkaniu, W KAPLICY DOMU PARAFIALNEGO oferujemy modlitwę wstawienniczą nad każdym, kto takiej modlitwy będzie potrzebował. Osoby obmadlane będą mogły – ale nie musiały – podać intencję, w której proszą o modlitwę.

 3. Jak w każdy czwartek, nasza Wspólnota modli się Koronką do Bożego Miłosierdzia w intencji dzieła nowej ewangelizacji, a zwłaszcza w intencji Wspólnoty Przyjaciół Oblubieńca.

 4. KOCHANI! Nasz brat – Rafał zaoferował nam pomoc w rozsyłaniu sms-ów systemowych tak, aby każdy mógł dostawać istotne informacje bezpośrednio na swój numer telefonu. Ponieważ wymaga to wprowadzenia do posiadanego przez niego oprogramowania naszych numerów telefonów potrzebuję Waszej zgody na takie rozwiązanie. Bardzo proszę, by osoby, które nie chcą udostępnić swojego numeru (i nie chcą otrzymywać wiadomości ta drogą) zgłaszały to do mnie po spotkaniu. Jeśli ktoś nie zgłosi swojego sprzeciwu – uznamy, że wyraża na to zgodę 🙂

 5. Podczas spotkań prowadzimy zapisy do naszych Diakonii: Liturgicznej, Muzycznej, Miłosierdzia oraz Organizacyjnej. Osoby, które chciałyby obejrzeć ogólną prezentację przybliżającą za co która diakonia odpowiada proszę o e-mail na adres madusza@wp.pl

 6. Wszystkich, którzy dysponują siłami i wolnym czasem w najbliższą sobotę tj. 23.10.2021 serdecznie zapraszam na godzinę 9:00 na wspólne sprzątanie Domu Ojca oraz prace porządkowe wokól kościoła (grabienie liści). Im więcej nas będzie – tym krócej potrwają nasze prace.

W przypadku brzydkiej pogody zapraszamy wszystkich na godz. 9:00 tylko do prac w kościele.

 1. Gorąco zachęcamy do udziału w kursach i rekolekcjach organizowanych przez PSNE i BSNE www.rekolekcje.bialystok.pl 

Ogłoszenia z dn. 07.10.2021

Witam i baaardzo Wam dziękuję za Waszą gotowość do podjęcia tegorocznej formacji :)))

 1. W tym roku – tak jak w ubiegłym – nie będziemy już co tydzień ogłaszać, która grupa jest wyznaczona do jakiej posługi. Animatorzy otrzymają plan posług rozpisany na cały rok formacyjny. Wystarczy znaleźć swoją grupę i sprawdzić w jakim terminie za co odpowiada (albo sprawdzać sobie co środę czy aby od jutra nie będzie się miało posługi).

 2. Przypominam o koszyczku „Kto pyta – nie błądzi”, w którym można zostawiać nurtujące Was pytania odnośnie przebiegu liturgii / stanowiska kościoła / interpretacji Słowa.

 3. OD DZIŚ, w ramach Diakonii Miłosierdzia, po każdym spotkaniu, W KAPLICY DOMU PARAFIALNEGO oferujemy modlitwę wstawienniczą nad każdym, kto takiej modlitwy będzie potrzebował. Osoby obmadlane będą mogły – ale nie musiały – podać intencję, w której proszą o modlitwę.

 4. Za tydzień, 13 października 2021, w ramach spotkania weźmiemy udział w procesji fatimskiej ulicami naszego osiedla. Przypominam o zabraniu ze sobą świec i lampionów. 

 5. Najprawdopodobniej za 2 tygodnie będziemy już rozprowadzać podręcznik formacyjny „Święty Józef – twój duchowy ojciec W TYM TYGODNIU ROZWAŻAMY SŁOWO Z DNIA (czytania, psalmy, Ewangelię).

 6. Podczas spotkania Rady przyjęliśmy kalendarz wydarzeń na najbliższy rok formacyjny. Każdy może otrzymać jeden egzemplarz takiego kalendarza, aby móc odpowiednio wcześniej porezerwować sobie ważniejsze terminy.

KALENDARIUM WPO przy par. Chrystusa Króla 2021 / 2022

– 6 października 2021 – spotkanie formacyjne animatorów

– 13 października 2021 – procesja fatimska ulicami osiedla

– 20 października 2021 – spotkanie organizacyjne Diakonii Miłosierdzia (wstępnie)

– 25 października 2021 – spotkanie formacyjne scholi

– 27 października 2021 – spotkanie organizacyjne Diakonii Liturgicznej (wstępnie)

– 11 grudnia 2021 – Dzień Skupienia całej Wspólnoty

– 22 grudnia 2021 – przygotowywanie kościoła do Świąt Bożego Narodzenia

– 23 stycznia 2022 – Dzień Ciastkowy. Nasz dyżur po mszy o godz. 12:00

– 9 luty 2022 – spotkanie formacyjne animatorów

– 21 luty 2022 – spotkanie formacyjne scholi

– 2 marca 2022 – Środa Popielcowa (nie ma spotkania formacyjnego)

– 3 – 5 marca 2022 – wprowadzenie w głębię Wielkiego Postu

– 13 kwietnia 2022 – przygotowanie kościoła do Świąt Wielkanocnych

– 13-14 maja 2022 – wyjazdowy Weekend Skupienia w Surażu

– 15 czerwca 2022 – przygotowanie ołtarza na Boże Ciało

– 22 czerwca 2022 – ZAKOŃCZENIE ROKU FORMACYJNEGO po procesji


Przypominamy, że nasza Wspólnota w każdy czwartek modli się Koronką do Bożego Miłosierdzia w intencji dzieła nowej ewangelizacji, a zwłaszcza w intencji Wspólnoty Przyjaciół Oblubieńca.

 1. UWAGA! Ze względu na to, że nie działają sms-y systemowe bardzo proszę animatorów o dobrą komunikację z grupą i przekazywanie na bieżąco informacji, które Wam rozsyłam.

 2. Podczas spotkań prowadzimy zapisy do naszych Diakonii: Liturgicznej, Muzycznej, Miłosierdzia oraz Organizacyjnej. Osoby, które chciałyby obejrzeć prezentację przybliżającą za co która diakonia odpowiada proszę o e-mail na adres madusza@wp.pl

 3. DIAKONIA MIŁOSIERDZIA będzie miała swoje spotkanie organizacyjne po spotkaniu za 2 tygodnie tj. 20 października br. Bardzo proszę o obecność, ponieważ będzie na nim poruszonych kilka bardzo ważnych kwestii, przybliżających należącym do Diakonii osobom obszar działania i konkretne zadania tej Diakonii.

 4. Podczas spotkań, na pierwszej ławce jest sprawozdanie finansowe naszej Wspólnoty za okres 1.10.2021 – 30.06.2021. Wszystkich zainteresowanych zapraszam – można się z nim zapoznać.
 5. Gorąco zachęcamy do udziału w kursach i rekolekcjach organizowanych przez PSNE i BSNE www.rekolekcje.bialystok.pl

 
 
 
 
 
 

Ogłoszenia z dn. 09.06.2021

Kochani, pragniemy Wam gorąco podziękować za cały rok wspólnej formacji – dziękujemy za Wasze zaangażowanie w sprawy Wspólnoty, za podejmowane posługi, za Waszą obecność, a nade wszystko za wierność Wspólnocie i formacji kiedy wszystko wokół zamierało. Niech Bóg Wam to wszystko wynagradza z sobie tylko znaną hojnością :)))

 1. W ciągu tygodnia skończymy nasze rozważania z książeczki „31 dni z Maryją”. DO KOŃCA czerwca będziemy rozważać słowo z dnia (czytania, psalm, Ewangelia), a od 1 lipca 2021 zaczniemy FORMACJĘ WAKACYJNĄ.

 2. Formacja wakacyjna. Zalecana, ale nie obowiązkowa. Jak co roku, na czas wakacji (studenckich, ponieważ aż do końca września) ZAWIESZAMY we Wspólnocie środowe spotkania formacyjne – co nie znaczy, że przestajemy się formować! W tegoroczne wakacje proponujemy Wam podręcznik „Kochać Ojczyznę z kard. Stefanem Wyszyńskim”. Rozważania zaczynamy 1 lipca 2021. Podręcznik w cenie 20 zł będzie do nabycia u Ani podczas ogniska w przyszłą środę tj. 16 czerwca 2021. Czekamy na informację czy w te wakacje będą organizowane poniedziałkowe spotkania WPO w par. M.B. Fatimskiej.

 3. W związku z comiesięcznymi procesjami fatimskimi (13 maj – 13 październik) bardzo proszę o zgłaszanie się chętnych do niesienia figury w lipcu, sierpniu oraz wrześniu (zgłoszenia przesyłajcie do animatora lub bezpośrednio do Matyldy). Można się zgłosić kilka razy do tej samej posługi.

 4. Przypominam o zaproszeniu od białostockiego Asystenta Kościelnego WPO i naszych prowincjonalnych na Eucharystię i zakończenie Roku formacyjnego 2020/21, które odbędzie się 26 czerwca w Świętej Wodzie.

Plan spotkania:

10.00 – Eucharystia

11.00 – Wspólna modlitwa

11.20 – 14.00 Agape

Przynosimy napoje, kiełbaski na ognisko lub inne przekąski według uznania.

 1. Naszą tegoroczną formację kończymy w duchu jedności – nie wspólnotowo, lecz parafialnie, pamiętając, że parafia jest Wspólnotą wspólnot 🙂 16 czerwca 2021 (środa), po mszy świętej wieczornej zapraszamy wszystkich na ognisko w ogrodzie parafialnym, nad którym tak pięknie pracowaliście. Ze względu na nieprzewidywalność osób przychodzimy z własnym koszyczkiem (kiełbaski, ciasto, inne smakołyki), ale jeśli ktoś zapomni lub nie będzie mógł przyjść z koszyczkiem – na pewno nie pozostanie głodny :)))

 2. Drodzy uczestnicy kursów i rekolekcji organizowanych przez PSNE!

  W związku z luzowaniem obostrzeń sanitarnych, z wielką radością zapraszamy na wakacyjne kursy stacjonarne 🙂

  Kursy stacjonarne to wyjątkowy czas spędzony wspólnie:
  ➡ to bezpośrednie doświadczenie głoszonych treści
  ➡ to warsztaty i praktyka
  ➡ to czas dla Ciebie i Boga, bez obowiązków domowych
  ➡ to miejsca z dostępem do kaplicy
  ➡ to niezwykłe spotkania i ubogacające rozmowy z uczestnikami
  ➡ to możliwość interakcji i poznania ekipy
  ➡ to smaczne ciastko i dobra kawa w przerwach 🙂

  Aktualny plan kursów wakacyjnych:

   FORMACJA ODPOWIEDZIALNYCH

➡ FORMACJA EWANGELIZATORÓW

➡ FORMACJA UCZNIÓW JEZUSA

➡ FORMACJA KOBIET


Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do przekazywania tych informacji znajomym, którzy mogą potrzebować tych treści.

Życzymy spokojnych i pogodnych wakacji!
Z Panem Bogiem!

Pozdrawiamy,
Pallotyńska Szkoła Nowej Ewangelizacji

 

Ogłoszenia z dn. 26.05.2021

 1. Przypominam, że do połowy czerwca prowadzimy codzienne rozważania z książeczki „31 dni z Maryją” . Przypominam też, że we czwartki modlimy się Koronką do Bożego Miłosierdzia o wszystkie dzieła Nowej Ewangelizacji.

 2. W związku z faktem, iż procesje fatimskie w naszej parafii będą się odbywały 13-go każdego miesiąca do października włącznie bardzo Was proszę o gotowość do posług, które nam będzie wskazywał nasz pasterz. W okresie wakacyjnym też. Z pewnością będziemy co miesiąc potrzebować 4 osób równego wzrostu do niesienia figury MB Fatimskiej na ramionach, kogoś do przeczytania rozważań różańcowych i 2 osób do poprowadzenia różańca. Szczegóły poznamy bliżej 13 czerwca, ale już dziś proszę Was o wzięcie sobie do serca tej posługi 🙂

 3. Otrzymaliśmy zaproszenie od ks. Sławka oraz naszych prowincjonalnych na Eucharystię i zakończenia Roku formacyjnego 2020/21, które odbędzie się 26 czerwca w Świętej Wodzie.

Plan spotkania:

10.00 – Eucharystia

11.00 – Wspólna modlitwa

11.20 – 14.00 Agape

Przynosimy napoje, kiełbaski na ognisko lub inne przekąski według uznania.

 1. Formacja wakacyjna. Zalecana, ale nie obowiązkowa. Jak co roku, na czas wakacji (studenckich, ponieważ aż do końca września) ZAWIESZAMY we Wspólnocie środowe spotkania formacyjne – co nie znaczy, że przestajemy się formować! W tegoroczne wakacje proponujemy Wam podręcznik „Kochać Ojczyznę z kard. Stefanem Wyszyńskim”. Koszt 20 zł. Osoby, które chcą podjąć wakacyjną formację z tym podręcznikiem proszę o wpisywanie się na listę wyłożoną na spotkaniu, żebyśmy wiedzieli ile książek mamy zamówić. UWAGA! Ponieważ część z nas ten podręcznik już przerabiała, to bardzo proszę osoby, które nie są pewne czy go mają, żeby posprawdzały to w domu i za tydzień lub dwa ewentualnie wpisały się na listę. Czekamy na informację czy w te wakacje będą organizowane poniedziałkowe spotkania WPO w par. M.B. Fatimskiej.

 2. BOŻE CIAŁO – nasza Wspólnota tradycyjnie, w ramach środowego spotkania 2 czerwca zajmie się budową czwartego ołtarza przed kościołem, także bardzo proszę o Waszą obecność i pomoc we środę po mszy wieczornej i we czwartek rano. Pozostałe osoby proszę o modlitwę i aktywny udział w czwartkowej procesji 🙂 TEGO DNIA (2 czerwca) NIE BĘDZIE TRADYCYJNEGO SPOTKANIA FORMACYJNEGO.

 3. Kochani, naszą tegoroczną formację kończymy w duchu jedności – nie wspólnotowo, lecz parafialnie, pamiętając, że parafia jest Wspólnotą wspólnot 🙂 16 czerwca 2021 (środa), po mszy świętej wieczornej zapraszamy wszystkich na ognisko w ogrodzie parafialnym, nad którym tak pięknie pracowaliście. Ze względu na nieprzewidywalność osób dobrze by było przyjść z własnym koszyczkiem (kiełbaski, ciasto, inne smakołyki), ale jeśli ktoś zapomni lub nie będze mógł przyjść z koszyczkiem – na pewno nie pozostanie głodny :)))

 4. WIELKA PROŚBA …. Kochani, ogód parafialny – jak wszystko, co żyje – potrzebuje, by się o niego troszczyć. Ponieważ nasza Wspólnota tak pięknie się nim zajęła, to właśnie do Was kieruję prośbę o objęcie go opieką. Nie chodzi o to, że ktoś ma teraz w pojedynkę utrzymywać go w idealnym porządku, ale o takie gospodarskie spacery i spojrzenie: czy nie czas już na przycinanie / wzmocnienie / pielenie i zajęcie się tym (w porozumieniu z ks. proboszczem) – w miarę możliwości samemu, a kiedy będzie potrzeba to pomocą służą grupa Laudato Si i nasi bracia i siostry ze Wspólnoty 😀 Także podejmujemy próbę stworzenia w naszej Wspólnocie diakonii LAUDATO SI, do której zapraszamy kochających pracę w ogrodzie (lub we Wspólnocie lub jedno i drugie). Chętnych prosimy o wpisywanie się na listę wyłożoną na spotkaniu.

 5. Poszukujemy dwóch niań do dwójki dzieci – jedno ma roczek, a drugie prawie 2 latka.

Informacje z Lublina:

PODZIĘKOWANIE

Na początku chcemy podziękować za Waszą hojność. Dzięki Wam jałmużna wielkopostna dotarła do wielu potrzebujących we wspólnotach, parafiach, a także do organizacji misyjno-charytatywnych (zostały wsparte m.in. hospicja dziecięce, Domy Matki i Dziecka) oraz domów zakonnych.

 1. ŚWIĘTO WSPÓLNOTY

24 czerwca przypada liturgiczne wspomnienie św. Jana Chrzciciela – patrona naszej Wspólnoty. Z tej okazji w czerwcu co roku obchodziliśmy Święto Wspólnoty. W tym roku – jak i w ubiegłym – ze względu na sytuację w naszym kraju, zapraszamy do lokalnego świętowania we wspólnocie miejscowej. Formę świętowania dostosowujemy do aktualnych obostrzeń oraz decyzji ks. proboszcza.

 

 1. KURSY WAKACYJNE

Serdecznie zapraszamy i polecamy kursy ewangelizacyjne, które ruszają w formie stacjonarnej w budynku WSD w Łomży. Szczególnie zadbajmy o swoją formację jako regionalnych i prowincjalnych, a także administratorów, animatorów, rad wspólnot. Przypomnijmy, że finanse nie mogą stanowić przeszkody w rozwoju duchowym, w związku z tym zaproponujmy dofinansowanie z budżetu wspólnoty a w razie potrzeby – z regionu.

Jednocześnie przypominamy, że zapisy prowadzone są przez przez Pallotyńską Szkołę Nowej Ewangelizacji, w związku z tym z pytaniami prosimy zgłaszać się drogą mailową biuro@snepallotyni.pl lub telefoniczną 511 090 717.

Terminy kursów:

30.06-04.07 kurs SZYMON PIOTR. FORMACJA SKAŁY

https://snepallotyni.pl/szp-lomza/

30.06-04.07 kurs JAN

https://snepallotyni.pl/jan-2021/

16-26.07 kurs PAWEŁ

https://snepallotyni.pl/pawel-lipiec/

16-18.07 kurs MARIA MAGDALENA

https://snepallotyni.pl/mm-lipiec/

28.07-01.08 kurs MOJŻESZ

https://snepallotyni.pl/mojzesz/

28.07-01.08 kurs JAN

https://snepallotyni.pl/kurs-jan-28-07-01-08-21-w-lomzy/

 1. BUDOWA CENTRUM FORMACJI w Czarnej

Bardzo dziękujemy za każdą wpłatę na budowę Centrum Formacji, do której zaprosił nas Pan Bóg jako wspólnotę. W związku z pytaniami – chcemy poinformować na jakim etapie znajdują się prace.

Pandemia oraz inne wydarzenia chwilowo spowolniły nasze działania. Rozmowy ws. przepisania działki przez Kurię Radomską przedłużyły się z kilku względów: covid w kurii, covid w urzędzie radomskim, zmiana bp radomskiego, trudności z zorganizowaniem spotkania ks. Biskupa z ks. Prowincjałem.

Pomimo trudności – Vice Prowincjał jest cały czas w kontakcie z Kurią Radomską i koordynuje działania. Nasz prawnik tworzy wstępną umowę pomiędzy Fundacją Przyjaciele Oblubieńca a Pallotynami co do dzierżawy i funkcjonowania Centrum Formacji w Czarnej.

Ksiądz Prowincjał czeka na spotkanie z obecnym biskupem radomskim, aby ponownie przedstawić pomysł budowy Centrum Formacji w Czarnej, który był szczegółowo omówiony z poprzednim biskupem. Proces budowy CF może ruszyć wtedy, gdy kuria przepisze ziemię księżom pallotynom i zostanie podpisana umowa pomiędzy Fundacją Wspólnota Przyjaciele Oblubieńca a pallotynami, aby zabezpieczyć majątek jednej jak i drugiej strony.

 

 

Ogłoszenia z dn. 19.05.2021

 1. Od 14 maja prowadzimy codzienne rozważania z książeczki „31 dni z Maryją” . Będziemy ją rozważać do połowy czerwca.

 2. Na ostatnim spotkaniu zbieraliśmy koszyczek na maty i korę do wysypania ogrodowych ścieżek w naszym parafialnym EDENIE. OGROMNE BÓG ZAPŁAĆ za Waszą hojność – uzbieraliśmy 1605 zł! :))))

 3. W związku z faktem, iż procesje fatimskie, zapoczątkowane piękną procesją w dniu naszego zawierzenia tj. 13 maja będą się odbywały 13-go każdego miesiąca do października włącznie (tak jak trwały objawienia w Fatimie) bardzo Was proszę o gotowość do posług, które nam będzie wskazywał nasz pasterz. W okresie wakacyjnym też. Z pewnością będziemy co miesiąc potrzebować 4 osób równego wzrostu do niesienia figury MB Fatimskiej na ramionach, kogoś do przeczytania roważań różańcowych i 2 osób do poprowadzenia różańca. Szczegóły poznamy bliżej 13 czerwca, ale już dziś proszę Was o wzięcie sobie do serca tej posługi 🙂

4. Ruszyły zapisy na rekolekcje dla małżeństw on-line pt. „Przysięga Małżeńska – Taniec w objęciach Boga”, które w dn. 28-29 maja 2021 r. poprowadzą Dorota i Artur Lewtakowie oraz ks. Łukasz Żaba SAC. Zapisy potrwają tylko do 25 maja – tj. do przyszłego wtorku!

Szczegóły i formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie: https://www.malzenskiezmagania.pl/zapisy-na-kursy/

Wiele osób nie mogło sobie pozwolić na uczestnictwo w rekolekcjach stacjonarnych, więc zawalczmy o to, by jak najwięcej małżeństw z naszej wspólnoty wzięło udział w rekolekcjach on-line.

Rekolekcje są skierowane do małżeństw sakramentalnych. W tym czasie Bóg będzie uczył nas krok po kroku małżeńskiego tańca, jakim jest życie zgodne z przysięgą małżeńską. Poszczególne punkty przysięgi

małżeńskiej są krokami, które składają się na kształtowanie życia małżeńskiego pełnego szczęścia, jedności i pokoju, zgodnego z zamysłem Bożym. Wierność przyrzekanym wartościom sprawia, że małżeństwo osiąga harmonię podobną do pięknego tańca dwojga ludzi, którzy poruszają się w sposób zgodny i zgrany.

Kurs „Przysięga Małżeńska – Taniec w objęciach Boga” jest praktycznym narzędziem dającym wiedzę na temat przymierza małżeńskiego oraz doświadczenie wprowadzania jej w życie. Być może myślisz, że skoro już raz wypowiedziałeś przysięgę małżeńską i wiesz jak według niej żyć, to ten kurs jest niepotrzebny. Nic bardziej mylnego!

Podczas tych niezwykłych dwóch dni będziesz mógł pogłębić swoją wiedzę oraz zweryfikować, co udało Ci się już wprowadzić w życie małżeńskie, a co być może umknęło.  Kurs ten jest zaproszeniem do Szkoły tańca, w której to sam Bóg jako najlepszy „Mistrz” będzie pokazywał nam kolejne kroki, ucząc nas jedności i bliskości małżeńskiej, a także jak wprowadzać te kroki w codzienne życie.

Zapraszamy!

 

 

Ogłoszenia z dn. 05.05.2021

 1. Przed nami ostatni tydzień rozważań podręcznika ODDANIE 33. Dla tych, którzy się gubią: we czwartek 06.05.2021 wypada 27 dzień rozważań.

 2. U Ani można już nabyć książeczkę „31 dni z Maryją”, którą będziemy rozważać od 14 maja do połowy czerwca. Cena książeczki 3,50 zł. Prosimy o wpłacanie pieniążków bez reszty. Osoby nieobecne na spotkaniu będą mogły ją odebrać w tygodniu w zakrystii u Rysia.

 3. Jak było zapowiedziane –wczoraj na spotkaniu zbieraliśmy koszyczek na maty i korę do wysypania ogrodowych ścieżek w naszym parafialnym EDENIE. Koszt zakupu tych surowców wyniesie kilkaset złotych. OGROMNE BÓG ZAPŁAĆ za Waszą hojność – uzbieraliśmy 1605 zł! :))))

 4. W najbliższą sobotę 8 maja 2021, o godz. 18.00 rozpoczniemy się w naszej parafii bezpośrednie przygotowanie do zawierzenia się Jezusowi przez Maryję, które potrwa od 8 do 12 maja włącznie. UWAGA! W związku z tym NIE BĘDZIE KLASYCZNEGO SPOTKANIA WSPÓLNOTY we środę 12 maja!!!. Również dyżur liturgiczny w najbliższą środę przejmą Matki w modlitwie.

 5. W związku ze zbliżającymi się uroczystościami nasza Wspólnota została poproszona o kilka posług:

8 maja 2021 SOBOTA

– zaśpiewanie psalmu podczas mszy wieczornej: ELIZA

– oprawa muzyczna adoracji prowadzonej od 20:30 – SCHOLA WPO

10 maja 2021 PONIEDZIAŁEK

– oprawa liturgii: czytanie SYLWIA modlitwa wiernych MAREK

– oprawa muzyczna adoracji prowadzonej od 20:30 – SCHOLA WPO

12 maja 2021 ŚRODA

– oprawa muzyczna mszy świętej – schola WPO lub organista

– oprawa muzyczna adoracji prowadzonej od 20:30 – SCHOLA WPO

TEGO DNIA GRUPA ANI NIE MA DYŻURU LITURGICZNEGO!

13 maja 2021 CZWARTEK

– oprawa muzyczna mszy świętej – schola WPO we współpracy z organistą i scholą Oazową

– pierwsze czytanie podczas wieczornej mszy świętej ELA

PROCESJA FATIMSKA

– 4 osoby równego wzrostu do niesienia figury MB Fatimskiej na ramionach: GRAŻYNKA, BEATKA, HANIA, ANIA

Figurę przejmujemy na schodach głównych kościoła, idziemy w prawo i zatrzymujemy się z tyłu kościoła, na wysokości prezbiterium.

I Tajemnica różańca – MATYLDA

Dziesiątek różańca – SYLWIA

 1. Informacja do SCHOLI: we czwartek 6 maja, po mszy świętej wieczornej ok. 18:45 spotykamy się na próbę w Domu Parafialnym :)))

   

Ogłoszenia z dn. 28.04.2021

Bardzo dziękuję za podjęte posługi. Przypominam, że osoby, które pełnią posługę liturgiczną powinny zgłosić się do zakrystii co najmniej 15 minut przed mszą celem sprawdzenia treści czytania/psalmu/modlitwy wiernych i przygotowania się do posługi.

 1. W ramach naszej codziennej formacji rozważamy materiały przygotowujące do zawierzenia się Jezusowi przez Maryję. Dla tych, którzy się gubią: we czwartek 29.04.2021 wypada 20 dzień rozważań.

 2. W najbliższą sobotę 1 maja, ze względu na fakt, iż będzie to pierwsza sobota miesiąca i po mszy wieczornej będzie odmawiany różaniec Fatimski – NIE BĘDZIE SPOTKANIA REKOLEKCYJNEGO czyli wszyscy robimy rozważania w domu.

 3. 8 maja 2021 (sobota), o godz. 18.00, wprowadzeniem figury Matki Bożej z Fatimy rozpocznie się w naszej parafii bezpośrednie przygotowanie do zawierzenia się Jezusowi przez Maryję. Przygotują nas do tego siostry ze Wspólnoty Błogosławieństw w Medjugorie podczas spotkań, które będą się odbywały CODZIENNIE czyli od 8 do 12 maja włącznie. UWAGA! W związku z tym NIE BĘDZIE KLASYCZNEGO SPOTKANIA WSPÓLNOTY we środę 12 maja!!!.

 4. Podsumowując: poza spotkaniem WSPÓLNOTY 5 maja 2021 roku – od dziś wszystkie pozostałe dni rozważań robimy już INDYWIDUALNIE, w domach.

 5. Od dziś można już nabyć u Ani książeczkę „31 dni z Maryją”, którą będziemy rozważać od 14 maja do połowy czerwca. Cena książeczki 3,50 zł. Prosimy o wpłacanie pieniążków bez reszty. Osoby nieobecne na spotkaniu będą mogły ją odebrać w tygodniu w zakrystii u Rysia.

 6. Kochani, jak to zwykle w życiu bywa – koszty niektórych przedsięwzięć w praktyce przewyższają najdokładniejsze kalkulacje. Tak też się stało z naszym parafialnym EDENEM – zabrakło pieniędzy na maty i korę do wysypania ogrodowych ścieżek. Koszt zakupu tych surowców to będzie ok. … kilkuset zł. Dlatego zwracam się do Was z wielką prośbą, abyśmy jako Przyjaciele Oblubieńca zatroszczyli się ote Boże dróżki. Osoby pragnące wesprzeć dokończenie tego pięknego dzieła, które ma służyć ludziom i zwierzętom, będą mogły się w nie włączyć biorąc udział w specjalnej zbiórce pieniężnej, którą przeprowadzimy na naszym środowym spotkaniu 5 maja 2021 r.

 7. Informacja do SCHOLI: w najbliższy poniedziałek 3 maja 2021 próby NIE BĘDZIE, zostaje ona przeniesiona na czwartek 6 maja – po mszy świętej wieczornej :)))

   

   

 

Ogłoszenia z dn. 21.04.2021

Bardzo dziękuję za podjęte posługi. Przypominam, że osoby, które pełnią posługę liturgiczną powinny zgłosić się do zakrystii co najmniej 15 minut przed mszą celem sprawdzenia treści czytania/psalmu/modlitwy wiernych i przygotowania się do posługi.

 1. 10.04.2021 (sobota) rozpoczęliśmy w parafii i we Wspólnocie 33-dniowe rekolekcje przygotowujące do zawierzenia się Jezusowi przez Maryję. W tym czasie, w ramach naszej codziennej formacji rozważamy materiały przygotowujące do zawierzenia. Dla tych, którzy się gubią: JUTRO (czwartek 22.04.2021) wypada dzień 13 rozważań.

 2. Ponieważ w środy (i w soboty), na naszych spotkaniach formacyjnych, w ramach modlitwy PO konferencji robimy rozważania z dnia, to osoby, które BIORĄ UDZIAŁ w spotkaniu nie muszą ich robić tego dnia wcześniej ani później indywidualnie, w domu. Nieobecni pozostają przy codziennych (porannych lub wieczornych) rozważaniach i robią je jak każdego dnia.

 3. W związku z formułą rozważań, na naszych środowych i sobotnich spotkaniach będziemy potrzebowali osób chętnych do przeczytania LEKTURY DUCHOWEJ z dnia. Osoby chętne proszone są o wpisanie się na listę leżącą podczas spotkania na pierwszej ławce lub zgłaszanie się do Matyldy.

 4. Gorąco prosimy o pomoc w przemienianiu ogrodu parafialnego w nasz ziemski EDEN. W ubiegłą sobotę najcięższe prace wykonali nasi Panowie – w tą sobotę,24 kwietnia 2021 od godz 9:00 zapraszamy WSZYSTKICH z narzędziami ogrodniczymi. Będzie się działo :)))

 5. Ruszyły zapisy na kurs EMAUS, który zostanie poprowadzony on-line przez Pallotyńską Szkołę Ewangelizacji w dniach 7-8 maja 2021. Kurs będzie prowadzony online przez licencjonowany program do konferencji ZOOM (bez możliwości odtworzenia nagrań; jest to bardzo istotne, aby przeżywać ten kurs „na żywo”). Zapisy tylko do 28 kwietnia lub do wyczerpania miejsc. Ze względu na formę rekolekcji – liczba miejsc jest ograniczona. Link do zapisów oraz szczegóły: https://snepallotyni.pl/kurs-emaus-online-07-08-05-21/

 

Ogłoszenia z dn. 14.04.2021

Bardzo dziękuję za podjęte posługi. Przypominam, że osoby, które pełnią posługę liturgiczną powinny zgłosić się do zakrystii co najmniej 15 minut przed mszą celem sprawdzenia treści czytania/psalmu/modlitwy wiernych i przygotowania się do posługi.

 1. Gorąco dziękuję Waszym hojnym sercom za każdą złotówkę przekazaną na tegoroczną JAŁMUŻNĘ WIELKOPOSTNĄ. Zebraliśmy w sumie 1.227,57 zł – połowę przekazaliśmy do regionu na misje k. Piotra w Peru, gdzie w wiosce Lucero, po ulewie, obsunęła się ziemia i 7 rodzin (32 osoby) straciło domy. Drugą połowę jałmużny w wysokości 614 zł przekazaliśmy księdzu Proboszczowi, który ją rozdysponował pośród potrzebujących w naszej parafii. CHWAŁA PANU!

 2. 10.04.2021 (sobota) rozpoczęliśmy w parafii i we Wspólnocie 33-dniowe rekolekcje przygotowujące do zawierzenia się Jezusowi przez Maryję. Rekolekcje nie wymagają codziennego przychodzenia do kościoła, dla nas – poza środowymi spotkaniami – będzie to oznaczało jedynie dodatkowe spotkania rekolekcyjne z konferencją oraz modlitwą indywidualną w każdą sobotę rekolekcji, o godzinie 19:00. Sobotnie spotkania będą transmitowane. W tym czasie, w ramach naszej codziennej formacji rozważamy materiały przygotowujące do zawierzenia. Materiały są dostępne w dwóch formach: w formie internetowej, za darmo, na stronie www.oddanie33.pl oraz w formie książeczki do rozważań „Oddanie 33”. Dla tych, którzy się gubią: JUTRO tj. 15 kwietnia 2021 (czwartek) wypada dzień 6 rozważań.

 3. Ponieważ w środy (i w soboty), na naszych spotkaniach formacyjnych, w ramach modlitwy PO konferencji będziemy robić rozważania z dnia, to osoby, które WEZMĄ UDZIAŁ w spotkaniu nie muszą ich robić tego dnia wcześniej ani później indywidualnie, w domu. Nieobecni pozostają przy codziennych (porannych lub wieczornych) rozważaniach i robią je jak każdego dnia.

 4. W związku z formułą rozważań, na naszych środowych i sobotnich spotkaniach będziemy potrzebowali osób chętnych do przeczytania LEKTURY DUCHOWEJ. Osoby chętne proszone są o zgłaszanie się do Matyldy.

 5. Ruszyły zapisy na kurs EMAUS, który zostanie poprowadzony on-line przez Pallotyńską Szkołę Ewangelizacji w dniach 7-8 maja 2021. Kurs będzie prowadzony online przez licencjonowany program do konferencji ZOOM (bez możliwości odtworzenia nagrań; jest to bardzo istotne, aby przeżywać ten kurs „na żywo”). Zapisy tylko do 28 kwietnia lub do wyczerpania miejsc. Ze względu na formę rekolekcji – liczba miejsc jest ograniczona. Link do zapisów oraz szczegóły: https://snepallotyni.pl/kurs-emaus-online-07-08-05-21/

 6. Gorąco proszę wszystkich PANÓW, aby w najbliższą sobotę  – 17 kwietnia 2021 – znaleźli trochę czasu na pomoc przy porządkowaniu parafialnego ogrodu (wycinanie i przycinanie drzew, krzewów itp.) Każda para rąk, pił, sekatorów i innych narzędzi porządkujących się przyda 😀

Niech nam Bóg błogosławi, a Maryja z Józefem nas prowadzą przez życie zgodnie z Jego wolą 🙂

 

 

Ogłoszenia z dn. 24.03.2021

Bardzo dziękuję za podjęte posługi – zwłaszcza za sobotnie SPRZĄTANIE 🙂

Przypominam, że osoby, które pełnią posługę liturgiczną powinny zgłosić się do zakrystii co najmniej 15 minut przed mszą celem sprawdzenia treści czytania/psalmu/modlitwy wiernych i przygotowania się do posługi.

 1. Do końca postu prowadzimy rozważania z książeczki40 dni z Bogiem. Pomocnik wielkopostny. Wielki Post 2021” zgodnie z datą rozważań 🙂 Z drugiej strony książeczki znajdziemy rozważania na Triduum. Od Świąt Wielkanocnych rozważamy słowo z dnia czyli czytania, psalmy i ewangelię na dany dzień.

 2. Przypominam, że podczas Triduum Paschalnego nasza Wspólnota będzie miała swój dyżur adoracyjny (niezależnie od adoracji indywidualnej) w następujących dniach i godzinach:

Wielki Czwartek 1 kwietnia 2021 r. – godz. 21:30 – 22:00

Wielki Piątek 2 kwietnia 2021 r. – – godz. 22:15 – 23:00

Natomiast w ciągu dnia będą miały miejsce adoracje indywidualne:

w Wielki Piątek w godz. 9:00 – 18:00 i w Wielką Sobotę w godz. 9:00 – 22:00.

Jeśli ktoś nie zdążył się wpisać podczas spotkania na listę z rozpisanymi godzinami, to można jeszcze zgłosić wybraną przez siebie godzinę adoracji sms-em bezpośrednio do Matyldy tel. 505 188 268.

 1. ZA TYDZIEŃ, 31 MARCA, W RAMACH SPOTKANIA PRZYGOTOWUJEMY W KOSCIELE OŁTARZ I CIEMNICĘ, także nie będzie tradycyjnego spotkania, na którym prowadzimy powitanie Słowa i modlitwę do Ducha. Pozostałe posługi obowiązują bez zmian.

 2. 10.04.2021 (sobota) rozpoczniemy w parafii i we Wspólnocie 33-dniowe rekolekcje przygotowujące do zawierzenia się Jezusowi przez Maryję. Rekolekcje nie będą wymagały codziennego przychodzenia do kościoła, dla nas – poza środowymi spotkaniami – będzie to oznaczało jedynie dodatkowe spotkania rekolekcyjne z konferencją oraz modlitwą indywidualną w każdą sobotę rekolekcji, o godzinie 19:00.

W tym czasie, w ramach naszej codziennej formacji rozważać będziemy materiały przygotowujące do zawierzenia. Materiały będą dostępne w dwóch formach: w formie internetowej, za darmo, na stronie www.oddanie33.pl oraz w formie książeczki do rozważań „Oddanie 33” w cenie 15 zł. Jeśli ktoś jest zainteresowany formą papierową i nie wisał się jeszcze na listę wyłożoną podczas spotkania, to można jeszcze zgłosić wybraną przez siebie godzinę adoracji sms-em bezpośrednio do Matyldy tel. 505 188 268.

 

Ogłoszenia z dn. 17.03.2021

Bardzo dziękuję za podjęte posługi. Przypominam, że osoby, które pełnią posługę liturgiczną powinny zgłosić się do zakrystii co najmniej 15 minut przed mszą celem sprawdzenia treści czytania/psalmu/modlitwy wiernych i przygotowania się do posługi.

 1. Przez cały Wielki Post prowadzimy codzienne rozważania z książeczki „40 dni z Bogiem. Pomocnik wielkopostny. Wielki Post 2021” zgodnie z datą rozważań 🙂

 2. W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkiej Nocy i potrzebą mądrego rozplanowania sił i czasu przypominam, że podczas Triduum Paschalnego nasza Wspólnota będzie miała swój dyżur adoracyjny (niezależnie od adoracji indywidualnej) w następujących dniach i godzinach

Wielki Czwartek 1 kwietnia 2021 r. – godz. 21:30 – 22:00

Wielki Piątek 2 kwietnia 2021 r. – – godz. 22:15 – 23:00

Natomiast w ciągu dnia będą miały miejsce adoracje indywidualne:

w Wielki Piątek w godz. 9:00 – 18:00 i w Wielką Sobotę w godz. 9:00 – 22:00.

Zapraszamy do wpisywania się na listę z rozpisanymi godzinami, która w czasie spotkań jest wyłożona na pierwszej ławce. Osoby, które nie mają możliwości przyjścia na spotkanie mogą zgłaszać wybraną przez siebie godzinę adoracji do animatora.

 1. W najbliższą sobotę tj. 20 marca 2021 od godziny 9:00 zapraszamy ze sprzętem do wiosennych porządków terenów wokół kościoła oraz w samym kościele (niezależnie od pogody).

 2. Tegoroczną jałmużnę wielkopostną – decyzją Rady Generalnej – podzielimy na 2 równe części (cz. 1 przekażemy do regionu na kościelne dzieło misyjno-charytatywne, natomiast cz. 2 przekażemy osobom potrzebującym w parafii). Post, modlitwa i jałmużna (por. Mt 6, 1 – 18), są warunkami i znakami naszego nawrócenia. Niewiele, jeśli jest dzielone z miłością, nigdy się nie kończy, ale staje się rezerwą życia i szczęścia. Tak dzieje się z naszą jałmużną ofiarowaną z radością i prostotą.

 3. 10.04.2021 (sobota) rozpoczniemy w parafii 33-dniowe rekolekcje przygotowujące do zawierzenia się Jezusowi przez Maryję, prowadzone na bazie rozważań Ludwika Marii Grignion de Montfort. Rekolekcje nie będą wymagały codziennego przychodzenia do kościoła, ale raz w tygodniu, w każdą sobotę rekolekcji, o godzinie 19:00 w kościele będą miały miejsce spotkania rekolekcyjne z konferencją oraz modlitwą indywidualną.

W związku z tym, żeby nie mnożyć pracy i zadań, od 10 kwietnia rozpoczniemy we Wspólnocie, w ramach naszej codziennej formacji rozważać materiały przygotowujące do zawierzenia się Jezusowi przez Maryję. Materiały będą dostępne w dwóch formach: w formie internetowej, za darmo, na stronie www.oddanie33.pl oraz w formie książki do rozważań „Oddanie 33” w cenie 15 zł. Jeśli ktoś jest zainteresowany formą papierową proszę o wpisywanie się na listę leżącą podczas spotkań na pierwszej ławce.

Tak więc w czasie trwania tych 33-dniowych rekolekcji będą konferencje tematyczne dla wszystkich w każdą sobotę wieczorem od 10 kwietnia 2021, a my – jako Wspólnota, będziemy mieli jeszcze dodatkowe konferencje w każdą środę, w ramach naszej formacji Wspólnotowej i środowych spotkań 😀

 

 

Ogłoszenia z dn. 10.03.2021

Bardzo dziękuję za podjęte posługi. Przypominam, że osoby, które pełnią posługę liturgiczną powinny zgłosić się do zakrystii co najmniej 15 minut przed mszą celem sprawdzenia treści czytania/psalmu/modlitwy wiernych i przygotowania się do posługi.

 1. Przez cały Wielki Post prowadzimy codzienne rozważania z książeczki „40 dni z Bogiem. Pomocnik wielkopostny. Wielki Post 2021” zgodnie z datą rozważań 🙂

 2. Przypominam o wielkopostnych, co-piątkowych adoracjach Najświętszego Sakramentu po Drodze Krzyżowej, do godziny 21:00, z możliwością skorzystania z sakramentu pokuty. Zapraszam też do uczestnictwa w sobotnich, wieczornych, wielkopostnych mszach świętych połączonych z nieszporami.

 3. W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkiej Nocy i potrzebą mądrego rozplanowania sił i czasu już dziś informuję, że – jak co roku – podczas Triduum Paschalnego nasza Wspólnota będzie miała swój dyżur adoracyjny (niezależnie od adoracji indywidualnej) w następujących dniach i godzinach

Wielki Czwartek 1 kwietnia 2021 r. – godz. 21:30 – 22:00

Wielki Piątek 2 kwietnia 2021 r. – – godz. 22:15 – 23:00

Natomiast w dzień będą miały miejsce adoracje indywidualne:

Wielki Piątek – godz. 9:00 – 17:30 – adoracja indywidualna całodniowa oraz

Wielka Sobota: godz. 9:00 – 22:00 – adoracja indywidualna całodniowa

Listy z rozpisanymi godzinami adoracji indywidualnych zostaną wyłożone na najbliższym spotkaniu i będzie można się wpisywać.

 1. Proszę Was też o zaplanowanie czasu na parafialne, „terenowe” porządki przedświąteczne w sobotę ZA TYDZIEŃ tj. 20 marca 2021 od godziny 9:00.

 2. Gorąco zachęcamy do podejmowania dodatkowego, dobrowolnego postu we środy i ofiarowywania go w wybranej przez siebie intencji. Nie narzucamy nikomu formy postu ani konkretnej intencji.

 3. Zapraszamy do udziału w kursach i rekolekcjach organizowanych przez PSNE i BSNE www.snepallotyni.pl oraz www.rekolekcje.bialystok.pl

 4. Na wtorkowym spotkaniu rady generalnej podjęto decyzję w sprawie tegorocznej jałmużny wielkopostnej. Każda wspólnota po zebraniu jałmużny dzieli ją na 2 równe części (cz. 1 przekazuje do regionu, natomiast cz. 2 wspólnota sama przekazuje osobom potrzebującym).

CZĘŚĆ 1 – regionalny przekazuje na kościelne dzieło misyjno-charytatywne (np. misje, Dom Samotnej Matki, Domy Zakonne).

CZĘŚĆ 2 – dla osób potrzebujących z regionu lub parafii, znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej.

Niech zachętą do otwarcia się na uczynki miłosierdzia będą dla nas słowa papieża Franciszka:

Post, modlitwa i jałmużna (por. Mt 6, 1 – 18), są warunkami i znakami naszego nawrócenia. Droga ubóstwa i wyrzeczenia (post), spojrzenie i gesty miłości wobec zranionego człowieka (jałmużna) oraz synowski dialog z Ojcem (modlitwa) pozwalają nam wcielić w życie szczerą wiarę, żywą nadzieję i czynną miłość.

Post przeżywany jako doświadczenie wyrzeczenia prowadzi tych, którzy go praktykują w prostocie serca, do ponownego odkrycia daru Bożego i do zrozumienia prawdy o nas, jako stworzonych na Jego obraz i podobieństwo, i znajdujących w Nim spełnienie. Zgadzając się na ubóstwo i doświadczając go, ten kto pości, czyni siebie ubogim z ubogimi i „gromadzi” skarb otrzymanej i dzielonej z innymi miłości. Tak rozumiany i praktykowany post pomaga kochać Boga i bliźniego, ponieważ – jak uczy św. Tomasz z Akwinu – miłość jest poruszeniem, które skupia uwagę na drugim, uważając go „za jedno z samym sobą”

Post oznacza uwolnienie naszej egzystencji od wszystkiego, co ją przytłacza, także od przesytu informacji – prawdziwych czy fałszywych – i od dóbr konsumpcyjnych, aby otworzyć drzwi naszego serca dla Tego, który przychodzi do nas ogołocony ze wszystkiego, ale „pełen łaski i prawdy” (J 1, 14): Syna Bożego, Zbawiciela.

Miłość cieszy się, widząc kiedy inny wzrasta. Miłość jest porywem serca, który sprawia, że przekraczamy samych siebie i który stwarza więź wzajemnego dzielenia się i komunii.

Miłość jest darem, który nadaje sens naszemu życiu i dzięki któremu ludzi pozbawionych środków do życia uważamy za członków naszej rodziny, przyjaciół i braci. Niewiele, jeśli jest dzielone z miłością, nigdy się nie kończy, ale staje się rezerwą życia i szczęścia. Tak było z mąką i oliwą wdowy w Sarepcie, która ofiarowuje podpłomyk prorokowi Eliaszowi (por. 1 Krl 17, 7 – 16); oraz z bochenkami, które Jezus błogosławi, łamie i daje uczniom, aby rozdawali tłumom (por. Mk 6, 34 – 44). Tak dzieje się z naszą jałmużną, małą czy dużą, ofiarowaną z radością i prostotą.

Tylko spojrzenie, którego perspektywa została przekształcona miłością, prowadzi do pojęcia godności drugiego człowieka; ubodzy są uznani i docenieni w ich niezmiernej godności, poszanowani w swoim własnym stylu i kulturze, a zatem prawdziwie włączeni w społeczeństwo.

Drodzy bracia i siostry, każdy etap życia jest czasem wiary, nadziei i miłości. To wezwanie do przeżywania Wielkiego Postu jako drogi nawrócenia, modlitwy i dzielenia się naszymi dobrami, niech nam pomoże powrócić naszą osobistą i wspólnotową pamięcią do tej wiary, która pochodzi od żywego Chrystusa, do nadziei ożywionej tchnieniem Ducha Świętego i do miłości, której niewyczerpanym źródłem jest miłosierne serce Ojca.

 

Ogłoszenia z dn. 03.03.2021

Bardzo dziękuję za podjęte posługi – nie tylko te liturgiczne i wskazane w dyżurach, ale i te nie objęte grafikami – na rzecz parafii. Przypominam, że osoby, które pełnią posługę liturgiczną powinny zgłosić się do zakrystii co najmniej 15 minut przed mszą celem sprawdzenia treści czytania/psalmu/modlitwy wiernych i przygotowania się do posługi.

 1. Przez cały Wielki Post prowadzimy codzienne rozważania z książeczki „40 dni z Bogiem. Pomocnik wielkopostny. Wielki Post 2021”

 2. Przypominam o wielkopostnych, co-piątkowych adoracjach Najświętszego Sakramentu po Drodze Krzyżowej, do godziny 21:00 z możliwością skorzystania z sakramentu pokuty. Adoracja może być pięknym czasem dziękczynienia po dobrej spowiedzi, czasem „przewietrzenia” naszych serc i umysłów i napełnienia ich Bogiem. Sam Jezus prosi „ (…) zostańcie tu i czuwajcie ze Mną! (…) Czuwajcie i módlcie się, abyście nie ulegli pokusie

 3. Zapraszamy też do uczestnictwa w sobotnich, wieczornych, wielkopostnych mszach świętych połączonych z nieszporami .

 4. Gorąco zachęcamy do podejmowania dodatkowego, dobrowolnego postu we środy i ofiarowywania go w wybranej przez siebie intencji. Nie narzucamy nikomu formy postu ani konkretnej intencji.

 5. Zapraszamy do udziału w kursach i rekolekcjach organizowanych przez PSNE i BSNE www.snepallotyni.pl oraz www.rekolekcje.bialystok.pl

 6. W każdą środę Wielkiego Postu, o godz 22.00 na stronie WWW:  http://messaje.pl/kwadranse-biblijne-dla-doroslych-1-kogo-szukacie-j-184/ pojawiają się nowe odcinki „Kwadransów biblijnych dla dorosłych” . Dziś zostanie wyemitowany Odcinek 3.

Uwrażliwiamy na zachowywanie odległości, dezynfekcję, noszenie maseczek oraz aby nie witać się i nie żegnać poprzez dotyk. Bardzo prosimy, aby osoby z objawami infekcji NIE PRZYCHODZIŁY na spotkania . Otaczajmy się modlitwą i bądźmy dla siebie wsparciem.

Ogłoszenia z dn. 24.02.2021

Bardzo dziękuję za podjęte posługi – nie tylko te liturgiczne i wskazane w dyżurach, ale i te nie objęte grafikami – na rzecz parafii. Przypominam, że osoby, które pełnią posługę liturgiczną powinny zgłosić się do zakrystii co najmniej 15 minut przed mszą celem sprawdzenia treści czytania/psalmu/modlitwy wiernych i przygotowania się do posługi.

 1. Przez cały Wielki Post prowadzimy codzienne rozważania z książeczki „40 dni z Bogiem. Pomocnik wielkopostny. Wielki Post 2021”

 2. Animatorzy otrzymali e-mailowo dodatkową, nieobowiązkową formację na Wielki Post, przesłaną z Lublina. Gdyby ktoś chciał dodatkowo pogłębić swoją formację osobistą w tym czasie, to zachęcamy do skorzystania z przesłanych rozważań.

 3. Zapraszamy do uczestnictwa w sobotnich, wieczornych, wielkopostnych mszach świętych połączonych z nieszporami.

 4. Gorąco zachęcamy do podejmowania dodatkowego, dobrowolnego postu we środy i ofiarowywania go w wybranej przez siebie intencji. Nie narzucamy nikomu formy postu ani konkretnej intencji.

 5. Zapraszamy do udziału w kursach i rekolekcjach organizowanych przez PSNE i BSNE www.snepallotyni.pl oraz www.rekolekcje.bialystok.pl

 6. W każdą środę Wielkiego Postu, o godz 22.00 na stronie WWW:  http://messaje.pl/kwadranse-biblijne-dla-doroslych-1-kogo-szukacie-j-184/ będą się pojawiać nowe odcinki „Kwadransów biblijnych dla dorosłych” . Odcinek 1, wyemitowany tydzień temu nosił tytuł „Kogo szukacie”? Zapraszamy do oglądania.

Uwrażliwiamy na zachowywanie odległości, dezynfekcję, noszenie maseczek oraz aby nie witać się i nie żegnać poprzez dotyk. Bardzo prosimy, aby osoby z objawami infekcji NIE PRZYCHODZIŁY na spotkania . Otaczajmy się modlitwą i bądźmy dla siebie wsparciem.

 

Ogłoszenia z dn. 10.02.2021

Bardzo dziękuję za podjęte posługi – nie tylko te liturgiczne i wskazane w dyżurach, ale i te nie objęte grafikami – na rzecz parafii. Przypominam, że osoby, które pełnią posługę liturgiczną powinny zgłosić się do zakrystii co najmniej 15 minut przed mszą celem sprawdzenia treści czytania/psalmu/modlitwy wiernych i przygotowania się do posługi.

 1. W tym tygodniu tj. od czwartku 11 lutego 2021 aż do Środy Popielcowej rozważamy Słowo z dnia czyli czytania, psalmy, Ewangelię.
 2. W zakrystii (lub na stoliku przy wyjściu z kościoła) będzie jeszcze można nabyć książkę, którą będziemy rozważać przez cały Wielki Post, a mianowicie „40 dni z Bogiem. Pomocnik wielkopostny. Wielki Post 2021” – Wydawnictwo Święty Wojciech KOSZT KSIĄŻKI – 3,50 zł.

ROZWAŻANIA TEJ KSIĄŻKI ZACZNIEMY OD ŚRODY POPIELCOWEJ 17 lutego!!!

 1. Za tydzień (czyli w Środę Popielcową) nie będzie ani dyżuru liturgicznego ani spotkania formacyjnego, za to w piątek 19 lutego 2021 (pierwszy piątek Wielkiego Postu) nasza Wspólnota prowadzi Drogę Krzyżową po mszy świętej wieczornej (ok. 18:30). Bardzo proszę, by osoby, które wzięły na spotkaniu rozważania podeszły do tematu odpowiedzialnie i z zaangażowaniem: żeby poćwiczyły w domu treści, rozważyły je w sercu i przyszły Z TEKSTEM przygotowane.
 2. Zapraszam też do uczestnictwa w sobotnich, wieczornych, wielkopostnych mszach świętych połączonych z nieszporami, które się rozpoczną od soboty 20 lutego 2021 .
 3. Przypominamy, że w każdy czwartek modlimy się …. wiadomo jaka modlitwą i w jakiej intencji 🙂
 4. Gorąco zachęcamy do podejmowania dodatkowego, dobrowolnego postu we środy i ofiarowywania go w wybranej przez siebie intencji. Nie narzucamy nikomu formy postu ani konkretnej intencji.
 5. Zapraszamy do udziału w kursach i rekolekcjach organizowanych przez PSNE i BSNE www.snepallotyni.pl oraz www.rekolekcje.bialystok.pl

 

Ogłoszenia z dn. 03.02.2021

Bardzo dziękuję za podjęte posługi – nie tylko te liturgiczne i wskazane w dyżurach, ale i te nie objęte grafikami – na rzecz parafii. Przypominam, że osoby, które pełnią posługę liturgiczną powinny zgłosić się do zakrystii co najmniej 15 minut przed mszą celem sprawdzenia treści czytania/psalmu/modlitwy wiernych i przygotowania się do posługi.

 1. W tym tygodniu (od jutra) rozważamy VIII, ostatni rozdział podręcznika o Adoracji „Bóg uczący jedności”.

 2. Już dziś, po spotkaniu można nabyć książkę, którą będziemy rozważać przez cały Wielki Post, a mianowicie „40 dni z Bogiem. Pomocnik wielkopostny. Wielki Post 2021” – Wydawnictwo Święty Wojciech

40 dni z Bogiem. Pomocnik wielkopostny” to słowo Ewangelii, krótkie jej rozważanie modlitwa na każdy dzień Wielkiego Postu. Każdego dnia zapraszamy do wdzięczności oraz proponujemy fragment z literatury – słowo o nadziei, które jest świadectwem zwykłych, ludzkich poszukiwań nadziei. W każdą niedzielę Wielkiego Postu wprowadzi nas papież Benedykt XVI z fragmentem swojej encykliki o nadziei „Spe salvi”. Dopełnieniem tej pozycji jest Triduum Paschalne”, czyli przewodnik dla tych, którzy nie będą mogli uczestniczyć w liturgii Wielkiego Czwartku, Wielkiego Piątku i Wigilii Paschalnej. Obie pozycje składają się na jedną książkę.

KOSZT KSIĄŻKI – 3,50 zł.

ROZWAŻANIA TEJ KSIĄŻKI ZACZNIEMY OD ŚRODY POPIELCOWEJ 17 lutego!!!

 1. Przypominamy, że nasza Wspólnota w każdy czwartek modli się Koronką do Bożego Miłosierdzia w intencji dzieła nowej ewangelizacji, a zwłaszcza w intencji Wspólnoty Przyjaciół Oblubieńca.

 2. Diakonia Miłosierdzia, po każdym spotkaniu oferuje modlitwę wstawienniczą nad każdym, kto takiej modlitwy będzie potrzebował.

 3. Gorąco zachęcamy do podejmowania dodatkowego, dobrowolnego postu we środy i ofiarowywania go w wybranej przez siebie intencji. Nie narzucamy nikomu formy postu ani konkretnej intencji.

 4. Zapraszamy do udziału w kursach i rekolekcjach organizowanych przez PSNE i BSNE www.snepallotyni.pl oraz www.rekolekcje.bialystok.pl

 

Uwrażliwiamy na zachowywanie odległości, dezynfekcję, noszenie maseczek oraz aby nie witać się i nie żegnać poprzez dotyk. Bardzo prosimy, aby osoby z objawami infekcji NIE PRZYCHODZIŁY na spotkania . Otaczajmy się modlitwą i bądźmy dla siebie wsparciem.

 

Ogłoszenia z dn. 30.12.2020

Bardzo dziękuję za podjęte posługi – nie tylko te liturgiczne i wskazane w dyżurach, ale i te nie objęte grafikami – na rzecz parafii. Przypominam, że osoby, które pełnią posługę liturgiczną powinny zgłosić się do zakrystii co najmniej 15 minut przed mszą celem sprawdzenia treści czytania/psalmu/modlitwy wiernych i przygotowania się do posługi.

 1. W tym tygodniu (od czwartku 31 grudnia 2020 do środy 6 stycznia 2021) rozważamy IV rozdział podręcznika o adoracji: „Wiara i zaufanie Jezusowi”.

 2. W NAJBLIŻSZĄ ŚRODĘ, 6 stycznia 2020, z racji na Uroczystość Objawienia Pańskiego (Święto Trzech Króli) NIE BĘDZIE SPOTKANIA FORMACYJNEGO! Najbliższe spotkanie formacyjne odbędzie się 13 stycznia 2021.

 3. Od 6 stycznia 2021 robimy tygodniową przerwę w rozważaniach podręcznika o Adoracji. Od 7 do 13 stycznia 2021 rozważamy Słowo z dnia (czytania, psalmy). Do rozważań z podręcznika wracamy 14 stycznia, kiedy to zaczniemy rozdział V „Nawrócenie i trwanie z żywym Bogiem”.

 4. Przypominamy, że nasza Wspólnota w każdy czwartek modli się Koronką do Bożego Miłosierdzia w intencji dzieła nowej ewangelizacji, a zwłaszcza w intencji Wspólnoty Przyjaciół Oblubieńca.

 5. Podczas spotkań prowadzimy zapisy do naszych Diakonii: Liturgicznej, Muzycznej, Miłosierdzia oraz Organizacyjnej. Listy leżą na pierwszej ławce. Osoby, które chciałyby obejrzeć prezentację przybliżającą za co która diakonia odpowiada proszę o e-mail na adres madusza@wp.pl

 6. Diakonia Miłosierdzia, po każdym spotkaniu oferuje modlitwę wstawienniczą nad każdym, kto takiej modlitwy będzie potrzebował.

 7. W miesiącu styczniu, decyzją Kapituły Generalnej sprzed kilku lat, cała kolekta wspólnotowa w 100% przesyłana jest do budżetu generalnego na utrzymanie biura Wspólnoty w Lublinie.

 8. Gorąco zachęcamy do podejmowania dodatkowego, dobrowolnego postu we środy i ofiarowywania go w wybranej przez siebie intencji. Nie narzucamy nikomu formy postu ani konkretnej intencji.

 9. Zapraszamy do udziału w kursach i rekolekcjach organizowanych przez PSNE i BSNE www.snepallotyni.pl oraz www.rekolekcje.bialystok.pl

   

  Uwrażliwiamy na zachowywanie odległości, dezynfekcję, noszenie maseczek oraz aby nie witać się i nie żegnać poprzez dotyk. Bardzo prosimy, aby osoby z objawami infekcji NIE PRZYCHODZIŁY na spotkania . Otaczajmy się modlitwą i bądźmy dla siebie wsparciem.

 

 

Ogłoszenia z dn. 16.12.2020

Witam i z serca dziękuję za podjęte przez Was posługi – nie tylko te liturgiczne i wskazane w dyżurach, ale i te nieobjęte grafikami – na rzecz parafii. Przypominam, że osoby, które pełnią posługę liturgiczną powinny zgłosić się do zakrystii co najmniej 15 minut przed mszą celem sprawdzenia treści czytania/psalmu/modlitwy wiernych i przygotowania się do posługi.

 1. W tym tygodniu rozważamy III rozdział podręcznika o adoracji: „ŻYWA OBECNOŚĆ ZBAWICIELA”.

 2. W NAJBLIŻSZĄ ŚRODĘ, 23 grudnia 2020 NIE BĘDZIE SPOTKANIA FORMACYJNEGO! Zamiast niego w poniedziałek 21 grudnia 2020 będziemy przygotowywać kościół do zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Osoby, które zapisały się na listę zapraszam w poniedziałek po mszy wieczornej. Pomoce czyli własne szmatki, wiaderka, miotełki mile widziane 🙂

 3. Najbliższe spotkanie formacyjne odbędzie się 30 grudnia 2020.

 4. Od 23 grudnia 2020 robimy tygodniową przerwę w rozważaniach podręcznika o Adoracji. Od 24 do 30 grudnia 2020 rozważamy Słowo z dnia, Hymn o Logosie (początek Ewangelii wg Św. Jana) oraz fragmenty Ewangelii we Św. Mateusza i Łukasza mówiące o narodzeniu Jezusa. Do rozważań wracamy 31 grudnia, kiedy to zaczniemy rozdział IV „Wiara i zaufanie Jezusowi”.

 5. Przypominamy, że nasza Wspólnota w każdy czwartek modli się Koronką do Bożego Miłosierdzia w intencji dzieła nowej ewangelizacji, a zwłaszcza w intencji Wspólnoty Przyjaciół Oblubieńca.

 6. Podczas spotkań prowadzimy zapisy do naszych Diakonii: Liturgicznej, Muzycznej, Miłosierdzia oraz Organizacyjnej. Listy leżą na pierwszej ławce. Osoby, które chciałyby obejrzeć prezentację przybliżającą za co która diakonia odpowiada proszę o e-mail na adres madusza@wp.pl

 7. Diakonia Miłosierdzia, po każdym spotkaniu oferuje modlitwę wstawienniczą nad każdym, kto takiej modlitwy będzie potrzebował.

 8. W tym miesiącu zamiast kolekty zbieraliśmy jałmużnę adwentową, którą w całości przekażemy do regionu.

 1. Przypominam, że decyzją Kapituły Generalnej sprzed kilku lat styczniowa kolekta wspólnotowa w 100% przesyłana jest do budżetu generalnego na utrzymanie biura Wspólnoty.

 2. Gorąco zachęcamy do podejmowania dodatkowego, dobrowolnego postu we środy i ofiarowywania go w wybranej przez siebie intencji. Nie narzucamy nikomu formy postu ani konkretnej intencji.

 3. Zapraszamy do udziału w kursach i rekolekcjach organizowanych przez PSNE i BSNE www.snepallotyni.pl oraz www.rekolekcje.bialystok.pl

 4. W najbliższą sobotę zapraszamy na ostatnie w tym roku Czuwanie Adwentowe – na godzinę 19:00 🙂

Niech nadchodzący czas uświadomi nam jak wielka jest miłość Boga do nas, jak blisko nas zawsze jest i jak ważna jest nasza bliskość z Nim 🙂

Pięknych Świąt Bożego Narodzenia pachnących Bożą Miłością Kochani :*

 

Ogłoszenia z dn. 09.12.2020

Witam i z serca dziękuję za podjęte przez Was posługi – nie tylko te liturgiczne i wskazane w dyżurach, ale i te nieobjęte grafikami – na rzecz parafii. Przypominam, że osoby, które pełnią posługę liturgiczną powinny zgłosić się do zakrystii co najmniej 15 minut przed mszą celem sprawdzenia treści czytania/psalmu/modlitwy wiernych i odpowiedniego przygotowania się do posługi.

 1. W tym tygodniu rozważamy II rozdział podręcznika o adoracji: „PRZYTULENIE GRZESZNIKA”.

 2. Jak w każdy czwartek modlimy się Koronką do Bożego Miłosierdzia w intencji dzieła nowej ewangelizacji, a zwłaszcza w intencji Wspólnoty Przyjaciół Oblubieńca.

 3. Podczas spotkań prowadzimy zapisy do naszych Diakonii: Liturgicznej, Muzycznej, Miłosierdzia oraz Organizacyjnej. Listy leżą na pierwszej ławce. Osoby, które chciałyby obejrzeć prezentację przybliżającą za co która diakonia odpowiada proszę o e-mail na adres madusza@wp.pl

 4. Diakonia Miłosierdzia, po każdym spotkaniu oferuje modlitwę wstawienniczą nad każdym, kto takiej modlitwy będzie potrzebował.

 5. W poniedziałek 21 grudnia 2020 będziemy przygotowywać kościół do zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Będziemy potrzebować 10 kobiet i 10 mężczyzn. Wszystkich, którzy chcieliby i są gotowi podjąć się tego zadania prosimy o wpisywanie się na listę, która w najbliższą środę zostanie wyłożona na spotkaniu.

 6. W tym miesiącu zamiast kolekty zbieramy do koszyczka jałmużnę adwentową.

Decyzją Rady Generalnej, jałmużna adwentowa od Wspólnot z regionu spływa do Moderatora regionalnego, a suma jest dzielona na dwie równe części :

– przekazana na kształtowanie Domu Formacji Małżeństw w Lisznej, który jest prowadzony przez naszą Wspólnotę.

– przekazana na wsparcie osób będących w potrzebie z członków Wspólnot Przyjaciele Oblubieńca z regionu.

Tob 12, 8-9 „Lepiej jest dawać jałmużnę, aniżeli gromadzić złoto. Jałmużna uwalnia od śmierci i oczyszcza z każdego grzechu. Ci, którzy dają jałmużnę, nasyceni będą życiem.

 1. Gorąco zachęcamy do podejmowania dodatkowego, dobrowolnego postu we środy i ofiarowywania go w wybranej przez siebie intencji. Nie narzucamy nikomu formy postu ani konkretnej intencji.

 2. Zapraszamy do udziału w kursach i rekolekcjach organizowanych przez PSNE i BSNE www.snepallotyni.pl oraz www.rekolekcje.bialystok.pl

 3. Uwrażliwiamy na zachowywanie odległości, dezynfekcję, noszenie maseczek oraz aby nie witać się i nie żegnać poprzez dotyk. Bardzo prosimy, aby osoby z objawami infekcji NIE PRZYCHODZIŁY na spotkania . Otaczajmy się modlitwą i bądźmy dla siebie wsparciem.

 4. Wszystkich chętnych zapraszamy na sobotnie czuwanie adwentowe, które rozpocznie się o godz. 19:00 i potrwa ok. 1 – 1,5 godziny.

Ogłoszenia z dn. 02.12.2020

Witam i z serca dziękuję za podjęte przez Was posługi – nie tylko te liturgiczne i wskazane w dyżurach, ale i te nieobjęte grafikami – na rzecz parafii.

 1. W tym tygodniu rozpoczynamy rozważania podręcznika : „ADORACJA – spotkanie z żywym Bogiem”. Można je nabyć po spotkaniu lub w tygodniu – w zakrystii u Rysia. Koszt podręcznika: 15 zł. Od czwartku zapoznajemy się z treścią I tygodnia „MIŁUJĄCA OBECNOŚĆ BOGA”.

 2. Przypominamy, że nasza Wspólnota w każdy czwartek modli się Koronką do Bożego Miłosierdzia w intencji dzieła nowej ewangelizacji, a zwłaszcza w intencji Wspólnoty Przyjaciół Oblubieńca.

 3. Podczas spotkań prowadzimy zapisy do naszych Diakonii: Liturgicznej, Muzycznej, Miłosierdzia oraz Organizacyjnej. Listy leżą na pierwszej ławce. Osoby, które chciałyby obejrzeć prezentację przybliżającą za co która diakonia odpowiada proszę o e-mail na adres madusza@wp.pl

 4. Diakonia Miłosierdzia, po każdym spotkaniu oferuje modlitwę wstawienniczą nad każdym, kto takiej modlitwy będzie potrzebował.

 5. W tym miesiącu nie zbieramy kolekty na lokalne potrzeby Wspólnoty, a wszystkie zebrane do koszyczka pieniądze przekażemy na jałmużnę adwentową.

Decyzją Rady Generalnej, jałmużna adwentowa od Wspólnot z regionu spływa do Moderatora regionalnego, a suma jest dzielona na dwie równe części :

– przekazana na kształtowanie Domu Formacji Małżeństw w Lisznej, który jest prowadzony przez naszą Wspólnotę.

 • przekazana na wsparcie osób będących w potrzebie z członków Wspólnot Przyjaciele Oblubieńca z regionu.

Myśląc o jałmużnie zwróćmy uwagę na słowa Anioła z Księgi Tobiasza: Tob 12, 8-9 „Lepiej jest dawać jałmużnę, aniżeli gromadzić złoto. Jałmużna uwalnia od śmierci i oczyszcza z każdego grzechu. Ci, którzy dają jałmużnę, nasyceni będą życiem.

 1. Ksiądz Proboszcz zaoferował nam do użytku salkę sąsiadującą z dolnym kościołem. Sala wymaga odświeżenia i ewentualnego wyposażenia, ale gdybyśmy to zrobili własnym sumptem, to mielibyśmy cichy kąt do prowadzenia modlitwy wstawienniczej i ewentualnych spotkań w małych grupach, jak również mielibyśmy miejsce, w którym moglibyśmy trzymać nasze sprzęty i różne potrzebne nam rzeczy. MAMY JUŻ ZAOFEROWANE FARBY 🙂 Wrócimy do tematu po zniesieniu ograniczeń.

 2. Przypominam o pomyśle zamówienia chorągwi procesyjnej, która dla wielu pokoleń byłaby żywym symbolem naszego istnienia w strukturach parafii. Z jednej strony chorągwi znajdowałaby się ikona Przyjaciół Oblubieńca, a z drugiej – logo parafii Chrystusa Króla. Koszt takiej chorągwi to kilka tysięcy złotych, więc na razie nie jesteśmy w stanie jej zamówić (zwłaszcza, że kolektę rozdysponowujemy na potrzeby bieżące), ale jeśli ktoś poczuje pragnienie, żeby wesprzeć ten pomysł finansowo to serdecznie zapraszam i proszę o zgłaszanie się do mnie lub do Ani.

 3. Gorąco zachęcamy do udziału w kursach i rekolekcjach organizowanych przez PSNE i BSNE www.snepallotyni.pl oraz www.rekolekcje.bialystok.pl

 4. Uwrażliwiamy na zachowywanie odległości, dezynfekcję, noszenie maseczek oraz aby nie witać się i nie żegnać poprzez dotyk. Bardzo prosimy, aby osoby z objawami infekcji NIE PRZYCHODZIŁY na spotkania . Otaczajmy się modlitwą i bądżmy dla siebie wsparciem.

 5. Kochani, czasy w jakich żyjemy nie są łatwe. Pandemia, ataki na Kościół, wszechobecne kryzysy, promocja i pochwała niemoralnych zachowań, manipulacja i wiele innych zagrożeń, z którymi musimy się wciąż mierzyć. Coraz łatwiej się pogubić, ulec presji, agresji i frustracji. Właśnie w tych realiach warto jest sobie przypomnieć o trzech praktykach – niezawodnych i zbawiennych dla nas, którymi są: MODLITWA, POST, JAŁMUŻNA.

Modlitwa i post są dziełami człowieka kierowanymi „do wewnątrz”, budują one człowieka i przygotowują na spotkanie z Bogiem. Istotą postu jest zjednoczenie z Jezusem — takie, żeby pamiętała o Nim każda część nas samych, nie tylko nasz intelekt i dusza, ale także każde włókno ciała.

Poszczenie jest też takim czasem, w którym uświadamiamy sobie swoje najgłębsze potrzeby. Zaczynamy rozumieć, że pragnienia i głód, które odczuwamy, znacznie przekraczają sferę biologiczną. Poszcząc stawiamy czoło naszym lękom. Zwróćmy uwagę jak często jest tak, że człowiek je albo ucieka w coś właśnie dlatego, że się lęka: pustki, świata, konsekwencji, prawdy, przyszłości. Poszcząc od tego, w co zazwyczaj uciekamy – najmocniej czujemy jak bardzo i w których miejscach brakuje nam żywej obecności BOGA.

Takie przeżywanie postu jest w pewnym sensie odpowiedzią na to, co wydarzyło się w Raju. Adam zgrzeszył jedząc. My — nie jedząc, za to karmiąc się Słowem Bożym — staramy się odwrócić skutki jego grzechu. Post — mówi jeden z tekstów liturgii bizantyjskiej — to świetliste święto, w którym człowiek w Słowie Bożym odnajduje pokarm podobny do rajskiego pokarmu Adama.

Dzieło postu powinno być adekwatne w stosunku do tego, kim jesteśmy. Może się okazać, że dla kogoś ważniejsza od wyrzeczenia się jedzenia będzie na przykład rezygnacja z korzystania z internetu lub oglądania telewizji. Przecież karmimy nie tylko żołądek, ale wszystkie nasze zmysły!

Do tego, że w piątki się powstrzymujemy od jedzenia pokarmów mięsnych jesteśmy już po prostu przyzwyczajeni. Nie wypływa to z potrzeby serca i nie przeżywamy tego. Dlatego też dziś chcielibyśmy gorąco zachęcić do podejmowania dodatkowego, dobrowolnego postu we środy. Nie narzucamy nikomu formy postu ani konkretnej intencji – każdy ją wybierze sam – ale niech ten post będzie ofiarowany np. za Kościół, za ustąpienie pandemii lub w sprawach prywatnych (o zdrowie, o rozwiązanie problemów, o umocnienie w wierze, itd.).

Post, który podejmiemy świadomie. Post, który odczujemy. Post będący prawdziwą ofiarą składaną w intencji miłej Bogu i potrzebnej pogubionej ludzkości.

Gorąco wszystkich do tego zachęcamy.

Ogłoszenia z dn. 28.10.2020

Witam i z serca dziękuję za podjęte przez Was posługi – nie tylko te liturgiczne i wskazane w dyżurach, ale i te nieobjęte grafikami – na rzecz parafii.

 1. W tym tygodniu kończymy książeczkę  „Różaniec Świętych – nie jesteś sam” . Koszt książeczki – 5 zł. Rozważamy 5 tajemnic różańca tygodniowo. OD CZWARTKU ROZWAŻAMY TAJEMNICE CHWALEBNE. Książeczki są do nabycia w zakrystii u Rysia – można je zakupić nie tylko dla siebie, ale i na prezent.

 2. W przyszłym tygodniu rozpoczniemy nowy podręcznik: „ADORACJA – spotkanie z Bogiem”. Można je będzie nabyć po spotkaniu lub w tygodniu – w zakrystii u Rysia. Koszt podręcznika: 15 zł. Przypominam, że w tym tygodniu rozważamy tajemnice chwalebne różańca, a nie nowy podręcznik!

 3. Jak w każdy czwartek modlimy się Koronką do Bożego Miłosierdzia w intencji dzieła nowej ewangelizacji, a zwłaszcza w intencji Wspólnoty Przyjaciół Oblubieńca.

 4. Podczas spotkań prowadzimy zapisy do naszych Diakonii: Liturgicznej, Muzycznej, Miłosierdzia oraz Organizacyjnej. Listy leżą na pierwszej ławce. Osoby, które chciałyby obejrzeć prezentację przybliżającą za co która diakonia odpowiada proszę o e-mail na adres madusza@wp.pl

 5. Ksiądz Proboszcz zaoferował nam do wyłącznego użytku salkę sąsiadującą z dolnym kościołem. Sala wymaga odświeżenia i ewentualnego wyposażenia, ale gdybyśmy to zrobili własnym sumptem, to mielibyśmy cichy kąt do prowadzenia modlitwy wstawienniczej i ewentualnych spotkań w małych grupach, jak również mielibyśmy miejsce, w którym moglibyśmy trzymać nasze sprzęty i różne potrzebne nam rzeczy. MAMY JUŻ ZAOFEROWANE FARBY 🙂 Wrócimy do tematu po zniesieniu ograniczeń.

 6. Przypominam o pomyśle zamówienia chorągwi procesyjnej, która dla wielu pokoleń byłaby żywym symbolem naszego istnienia w strukturach parafii. Z jednej strony chorągwi znajdowałaby się ikona Przyjaciół Oblubieńca, a z drugiej – logo parafii Chrystusa Króla. Koszt takiej chorągwi to kilka tysięcy złotych, więc na razie nie jesteśmy w stanie jej zamówić (zwłaszcza, że kolektę rozdysponowujemy na potrzeby bieżące), ale jeśli ktoś poczuje pragnienie, żeby wesprzeć ten pomysł finansowo to serdecznie zapraszam i proszę o zgłaszanie się do mnie lub do Ani.

 7. Polecajmy Bogu w modlitwie naszych chorych. Bądźmy z nimi w kontakcie, czuwajmy, by nie zostali w swojej chorobie sami, oferujmy swoją pomoc i zachowajmy wrażliwość serca na ich potrzeby.

Ogłoszenia z dn. 21.10.2020

Dziękuję za wszystkie posługi podejmowane w tym tygodniu na rzecz Wspólnoty i naszej parafii.

 1. W tym miesiącu rozważamy książeczkę  „Różaniec Świętych – nie jesteś sam” . Koszt książeczki – 5 zł. Jeśli ktoś wpłaci więcej, to cała nadwyżka zasili Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie jako darowizna 🙂 Domówione książeczki będą do nabycia w zakrystii u Rysia (mamy nadzieję, że już od czwartku). O ich dostępności powiadomimy animatorów sms-em. Rozważamy 5 tajemnic różańca tygodniowo. W TYM TYGODNIU ROZWAŻAMY TAJEMNICE BOLESNE.

 2. Przypominamy, że nasza Wspólnota w każdy czwartek modli się Koronką do Bożego Miłosierdzia w intencji dzieła nowej ewangelizacji, a zwłaszcza w intencji Wspólnoty Przyjaciół Oblubieńca.

 3. Podczas spotkań prowadzimy zapisy do naszych Diakonii: Liturgicznej, Muzycznej, Miłosierdzia oraz Organizacyjnej. Listy leżą podczas spotkania na pierwszej ławce. Osoby, które chciałyby obejrzeć prezentację przybliżającą za co która diakonia odpowiada proszę o e-mail na adres madusza@wp.pl

 4. Wszystkich, którzy czują pragnienie modlitwy śpiewem zapraszamy do naszej scholi – próby są w każdy poniedziałek po mszy świętej wieczornej, w Domu Parafialnym. UWAGA! Poszukujemy osoby, która mogłaby zastępować naszego Krzysia w posłudze wyświetlania tekstów. Chętną (lub chętnego) zapraszam do Krzysia na krótkie szkolenie.

 5. Ksiądz Proboszcz zaoferował nam do użytku salkę sąsiadującą z dolnym kościołem. Salka wymaga odświeżenia i ewentualnego wyposażenia, ale gdybyśmy to zrobili własnym sumptem, to mielibyśmy cichy kąt do prowadzenia modlitwy wstawienniczej i ewentualnych spotkań w małych grupach, jak również mielibyśmy miejsce, w którym moglibyśmy trzymać nasze sprzęty i różne potrzebne nam rzeczy. Mamy już chętnych, którzy przekażą nam na ten cel farbę i … być może stoliczek 😛 Potrzebujemy osób, które by się zajęły odmalowaniem pomieszczenia. I kilku krzesełek lub taborecików..

 6. Przypominam o pomyśle zamówienia chorągwi procesyjnej, która dla wielu pokoleń byłaby żywym symbolem naszego istnienia w strukturach parafii. Z jednej strony chorągwi znajdowałaby się ikona Przyjaciół Oblubieńca, a z drugiej – logo parafii Chrystusa Króla. Koszt takiej chorągwi to kilka tysięcy złotych, więc na razie nie jesteśmy w stanie jej zamówić (zwłaszcza, że kolektę rozdysponowujemy na potrzeby bieżące), ale jeśli ktoś poczuje pragnienie, żeby wesprzeć ten pomysł finansowo to serdecznie zapraszam i proszę o zgłaszanie się do mnie lub do Ani Wiszniewskiej.

 7. Przypominam też o przekazanej animatorom 2 tygodnie temu treści projektu ustawowego zakazu marszów równości oraz list, na których można zbierać w grupach (jak i w rodzinie) podpisy osób pragnących poprzeć ten projekt. Podpisy zbieramy w całkowitej wolności. Z treścią ustawy można się zapoznać u swojego animatora. Listy będą wyłożone na spotkaniu.

 8. Gorąco zachęcamy do udziału w kursach i rekolekcjach organizowanych przez PSNE i BSNE wwwsnepallotyni.pl oraz www.rekolekcje.bialystok.pl

 • Uwrażliwiamy na zachowywanie odległości, dezynfekcję, noszenie maseczek oraz aby nie witać się i nie żegnać poprzez dotyk. Bardzo prosimy, aby osoby z objawami infekcji NIE PRZYCHODZIŁY na spotkania . Otaczajmy się modlitwą i bądźmy dla siebie wsparciem.

Ogłoszenia z dn. 14.10.2020

Z serca dziękuję za podjęte przez Was posługi – nie tylko te liturgiczne i wskazane w dyżurach, ale i te nieobjęte grafikami – na rzecz parafii.

 1. Przez najbliższy miesiąc, rozważamy książeczkę  „Różaniec Świętych – nie jesteś sam” . Koszt książeczki – 5 zł. Jeśli ktoś wpłaci więcej, to cała nadwyżka zasili Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie jako darowizna 🙂. Domówione książeczki będą do odbioru u Rysia. Rozważamy 5 tajemnic różańca tygodniowo. W TYM TYGODNIU ROZWAŻAMY TAJEMNICE ŚWIATŁA.

 2. Przypominamy, że nasza Wspólnota w każdy czwartek modli się Koronką do Bożego Miłosierdzia w intencji dzieła nowej ewangelizacji, a zwłaszcza w intencji Wspólnoty Przyjaciół Oblubieńca.

 3. Ze względu na istniejącą sytuację epidemiologiczną BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH w tym roku się nie odbędzie. Zostały też odwołane rekolekcje dla odpowiedzialnych (planowana na najbliższą sobotę}. Osoby, które tydzień temu wpłacały Ani pieniądze za rekolekcje zapraszam po odbiór 10 zł.

 4. Podczas spotkań prowadzimy zapisy do naszych Diakonii: Liturgicznej, Muzycznej, Miłosierdzia oraz Organizacyjnej. Osoby, które chciałyby obejrzeć prezentację przybliżającą za co która diakonia odpowiada proszę o e-mail na adres madusza@wp.pl

 5. Od dziś Diakonia Miłosierdzia, po każdym spotkaniu oferuje modlitwę wstawienniczą nad każdym, kto takiej modlitwy będzie potrzebował.

 6. Wszystkich, którzy czują pragnienie modlitwy śpiewem zapraszamy do naszej scholi – próby są w każdy poniedziałek po mszy świętej wieczornej, w Domu Parafialnym. UWAGA! Poszukujemy osoby, która mogłaby zastępować naszego Krzysia w posłudze wyświetlania tekstów. Chętną (lub chętnego) zapraszam do Krzysia na krótkie szkolenie.

 7. Przypominam o wielkiej prośbie od siostry Katarzyny o oddanie głosów (można głosować całymi rodzinami, od najmłodszych po najstarszych) na OSIEDLOWY projekt obywatelski „Rekreacja u Korczaka” – NR 067. Chodzi o utworzenie nowego placu zabaw dla dzieci i strefa relaksu dla dorosłych. W tym roku głosy można oddawać tylko drogą mailową. Już dziś, za każdy oddany głos s. Katarzyna serdecznie dziękuje.

 8. Siostry Jezusa Miłosiernego zapraszają na pierwsze z cyklu „Spotkania z Milosierdziem”. Spotkanie odbędzie się 17 października 2020 (sobota) w kaplicy Sióstr przy ul. Poleskiej 42. Program spotkania:

16:00 – Integracja

16:30 – Wprowadzenie do medytacji

17:00 – Medytacja

17:20 – Grupy dzielenia

18:00 – Podwieczorek

18:30 – Różaniec

KONTAKT: Siostry Jezusa Miłosiernego ul. Poleska 42 Białystok, tel. 85/654-55-28

 1. Gorąco zachęcamy do udziału w kursach i rekolekcjach organizowanych przez PSNE i BSNE wwwsnepallotyni.pl oraz www.rekolekcje.bialystok.pl

 2. W najbliższą sobotę od godz. 9:00 zapraszamy do pomocy przy porządkowaniu ogrodu parafialnego 🙂 Przychodzimy ze swoimi narzędziami.

Uwrażliwiamy, aby podczas spotkań zachowywać odległości, dbać o dezynfekcję rąk, noszenie maseczek oraz aby nie witać się i nie żegnać poprzez dotyk. Bardzo prosimy, aby osoby z objawami infekcji nie przychodziły na spotkania .

W tym trudnym czasie otaczajmy się nawzajem modlitwą i bądźmy dla siebie wsparciem.

Ogłoszenia z dn. 07.10.2020

 1. W tym roku – tak jak w ubiegłym – nie będziemy już co tydzień ogłaszać, która grupa jest wyznaczona do jakiej posługi. Animatorzy otrzymają plan posług rozpisany na cały rok formacyjny. Wystarczy znaleźć swoją grupę i sprawdzić w jakim terminie za co odpowiada (albo sprawdzać sobie co środę czy aby od jutra nie będzie się miało posługi).

 2. Przypominam o koszyczku „Kto pyta – nie błądzi”, w którym można zostawiać nurtujące Was pytania odnośnie przebiegu liturgii / stanowiska kościoła / interpretacji Słowa.

 3. OD PRZYSZŁEGO TYGODNIA, w ramach Diakonii Miłosierdzia, po każdym spotkaniu oferujemy modlitwę wstawienniczą nad każdym, kto takiej modlitwy będzie potrzebował. Osoby obmadlane będą mogły – ale nie musiały – podać intencję, w której proszą o modlitwę.

 4. Przez najbliższy miesiąc, zaczynając od dziś będziemy rozważać książeczkę  „Różaniec Świętych – nie jesteś sam” . Koszt książeczki – 5 zł. Jeśli ktoś wpłaci więcej, to cała nadwyżka zasili Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie jako darowizna 🙂. Książeczki są do nabycia u Ani, po spotkaniu. Będziemy rozważać 5 tajemnic różańca tygodniowo. W TYM TYGODNIU ROZWAŻAMY CZĘŚĆ RADOSNĄ Różańca.

 5. Podczas spotkania Rady przyjęliśmy kalendarz wydarzeń na najbliższy rok formacyjny. Każdy może otrzymać jeden egzemplarz takiego kalendarza, aby móc odpowiednio wcześniej porezerwować sobie ważniejsze terminy.

KALENDARIUM WPO przy par. Chrystusa Króla 2020 / 2021

– 7 października 2020 – spotkanie formacyjne animatorów

– 12 października 2020 – spotkanie formacyjne scholi

– 17 października 2020 – rekolekcje dla odpowiedzialnych (animatorzy, zastępcy, schola, administratorzy)

24 października 2020 – Bal Wszystkich Świętych

– 7 listopada 2020 – Dzień Skupienia całej Wspólnoty

– 2 grudnia 2020 – spotkanie formacyjne animatorów

– 21 grudnia 2020 – przygotowywanie kościoła do Świąt Bożego Narodzenia

– 28 grudnia 2020 – spotkanie formacyjne scholi

– 24 stycznia 2021 – Dzień Ciastkowy. Nasz dyżur po mszy o godz. 12:00

– 10 luty 2021 – spotkanie formacyjne animatorów

– 15 luty 2021 – spotkanie formacyjne scholi

– 19-21 luty 2021 – kurs Nowe Życie

– 31 marca 2021 – przygotowanie kościoła do Świąt Wielkanocnych

– 14 kwietnia 2021 – spotkanie formacyjne animatorów

– 26 kwietnia 2021 – spotkanie formacyjne scholi

– 8-9 maja 2021 – wyjazdowy Weekend Skupienia

– 2 czerwca 2021 – przygotowanie ołtarza na Boże Ciało

– 23 czerwca 2021 – ZAKOŃCZENIE ROKU FORMACYJNEGO

 1. Przypominamy, że nasza Wspólnota w każdy czwartek modli się Koronką do Bożego Miłosierdzia w intencji dzieła nowej ewangelizacji, a zwłaszcza w intencji Wspólnoty Przyjaciół Oblubieńca.

 2. UWAGA! Ze względu na to, że nie działają sms-y systemowe bardzo proszę animatorów o dobrą komunikację z grupą i przekazywanie na bieżąco informacji, które Wam rozsyłam.

 3. BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH (nasza chrześcijańska odpowiedź na Halloween) odbędzie się w tym roku W SOBOTĘ 24 października 2020 roku, tradycyjnie już w SP nr 31 przy ulicy Żurawiej. Bal będzie organizowany dla dzieci i młodzieży do ósmej klasy szkoły podstawowej. Jak co roku nasza Wspólnota została poproszona o zajęcie się jego organizacją od strony zakupów, dekoracji, zapewnienia ciast oraz sprzątania. Za tydzień wyłożymy listy z posługami.

 4. Podczas spotkań prowadzimy zapisy do naszych Diakonii: Liturgicznej, Muzycznej, Miłosierdzia oraz Organizacyjnej. Osoby, które chciałyby obejrzeć prezentację przybliżającą za co która diakonia odpowiada proszę o e-mail na adres madusza@wp.pl

 5. Wielka prośba od siostry Katarzyny: „Szczęść Boże, w imieniu społeczności SP 31 i dzieci naszego Osiedla Dojlidy zwracam się z prośbą o oddanie głosów (można głosować całymi rodzinami, od najmłodszych po najstarszych) na projekt obywatelski „Rekreacja u Korczaka” – NR 067. W naszej szkole uczy się coraz więcej dzieci, mamy 5 oddziałów przedszkolnych. Naszym marzeniem jest nowy plac zabaw dla dzieci i strefa relaksu dla dorosłych. W tym roku głosy można oddawać tylko drogą mailową, dlatego bardzo prosimy o wsparcie tego dzieła! Gdyby ktoś miał problem z oddaniem głosu tą drogą, można przyjść do naszej szkoły i pomożemy. W ubiegłym roku zabrakło nam kilkunastu głosów:( Może w tym roku się uda, dzięki życzliwości wielu osób:) Już dziś, za każdy oddany głos, serdecznie dziękuję!!! s.Katarzyna”

 6. Gorąco zachęcamy do udziału w kursach i rekolekcjach organizowanych przez PSNE i BSNE   ZAPISY na stronach: http://snepallotyni.pl/kursy/ oraz www.rekolekcje.bialystok.pl

 7. Odpowiedzialnych, którzy się zapisali na rekolekcje 17 października 2020 w Sanktuarium Miłosierdzia proszę o wpłacanie do naszej Ani 10 zł tytułem opłaty za rekolekcje.

Ogłoszenia z dn. 11.03.2020

 1. Kochani, z racji na wskazania służb odpowiedzialnych za opanowanie rozprzestrzeniania się koronawirusa nasze wczorajsze spotkanie formacyjne miało przebieg indywidualny – w domach.

 2. Na początku przyszłego tygodnia animatorzy otrzymają sms z informacją czy w następną środę tj. 18 marca spotkamy się w kościele czy również pozostaniemy w domach. W tym czasie nie ulegają zmianie nasze tygodniowe dyżury modlitewne ani dyżury liturgiczne (jeśli jest odprawiana środowa msza święta, to nasza Wspólnota odpowiada za jej oprawę) – jedynie grupy odpowiedzialne za powitanie Słowa i modlitwę do Ducha zostają zwolnione z dyżuru (o ile we środę nie będzie spotkania formacyjnego w kościele). Ogarnijmy duchową troską chorych, a nam i całemu światu prośmy o oddalenie wszelkiego zła i nawrocenie ku Panu naszemu – Jezusowi.

 3. Od czwartku 12 marca 2020 rozważamy Słowo Boże z dnia czyli czytania i Ewangelię przewidzianą na dany dzień. W tym tygodniu NIE ROZWAŻAMY kolejnego rozdziału podręcznika. Jest to okazja, aby nadrobić zaległości, które mamy, wrócić do treści, które rozważyliśmy bardzo pobieżnie i pogłębić dotychczasową formację.

 4. W tym miejscu pragnę bardzo goraco podziękować Wam za ubiegłotygodniowe posługi -zwłaszcza za cichą modlitwę ochronną „w izdebce” w intencji kursu „EMAUS” i za niedzielną pomoc przy sprzątaniu. Dziękuję Wam w imieniu wszystkich uczestników kursu – daliście nam poczuć, że w drodze do Nieba mamy prawdziwych przyjaciół :)))

 5. Jak w każdy czwartek modlimy się Koronką do Bożego Miłosierdzia za wszystkie dzieła nowej ewangelizacji, a zwłaszcza za WPO.

 6. OD KWIETNIA, w każdą pierwszą środę miesiąca, po spotkaniach będziemy ofiarowywać „pół godziny dla świątyni” czyli sprzątać dolny kościół, z którego tylko my korzystamy. .

 7. W związku ze zintensyfikowaniem prac dotyczących budowy Centrum prosimy o pomoc ludzi dobrej woli, którzy chcieliby się podzielić swoimi umiejętnościami lub materiałami budowlano-wykończeniowymi. Wszelkie propozycje prosimy zgłaszać na email: biuro@przyjacieleoblubienca.pl, w treści informacji pisząc czym możecie się podzielić oraz kontakt telefoniczny.

 8. W tym roku jest także możliwość przekazania 1% od podatku na budowę Centrum Formacji – zachęcamy do wsparcia. KRS 0000309499. Cel szczegółowy: PRZYJACIELE OBLUBIEŃCA

 9. Jałmużna wielkopostna, którą będziemy zbierać w marcu, w tym roku będzie przekazana na budowę Centrum Formacji Wspólnoty lub inny ważny cel, do którego Bóg zaprasza wspólnotę lokalną. Przypominam, że o praktykę jałmużny kilka lat temu upomniał się Pan Bóg względem całej naszej wspólnoty, jako ćwiczenie duchowe, które ma nas formować.

 10. W tym roku przypada dziesięciolecie istnienia naszej wspólnoty. Uroczyste obchody odbędą się podczas Święta Wspólnoty 20 czerwca na hali Globus w Lublinie. Decyzją naszego Pasterza na organizację tego wyjątkowego wydarzenia złożą się jedynie te osoby, które pragną wziąć udział w tych uroczystościach lub też pragną je wesprzeć. Składkę po 20 zł będziemy zbierać do końca kwietnia.

(Nie będzie już później żadnych dodatkowy opłat poza kosztami dojazdu w czerwcu dla osób spoza Lublina).

Informacje dotyczące planu i zapisów będziemy podawać wkrótce.

Ogłoszenia z dn. 04.03.2020

 1. Serdecznie dziękuję za ubiegłotygodniowe posługi – zwłaszcza tym wszystkim, którzy podjęli się przygotowania i co sobotniego śpiewania nieszporów oraz poprowadzili w ubiegły piątek Drogę Krzyżową. Dziękuję, że zawsze mogę na Was liczyć – nawet kiedy coś wpada „na ostatnią chwilę”.

 2. Od 5 marca 2020 zaczynamy rozważania VII rozdziału podręcznika „Wypłyń na głębię ze św. Wincentym Pallottim” – „DLA ZBAWIENIA DUSZ”.

 3. KURS EMAUS: Termin: 6 – 8 marca 2020

Koszt: 70 zł (w tym kawa, herbata, ciastka, sobotni obiad i kolacja) – płatność przy rejestracji. Początek: Msza święta o godzinie 18:00, po niej przechodzimy na recepcję (w Domu Parafialnym).

ZABIERAMY ZE SOBĄ: notatnik, długopis, Pismo Święte.

W związku z kursem prosimy o dwie posługi:

– objęcie wszystkich uczestników kursu modlitwą ochronną w formie adoracji w sobotę 7 marca 2020 od godziny 9:00 do 18:00 w kaplicy Domu Parafialnego. Lista wstawienników jest dostępna u Matyldy.

– pomoc w sprzątaniu po kursie. Chętnych zapraszam w niedzielę 8 marca 2020 na godz. 13:00 do Domu Parafialnego. Najlepiej ze swoim sprzętem.

 1. We czwartek nasza Wspólnota modli się – jak zwykle – Koronką do Bożego Miłosierdzia.

 2. UWAGA! OD KWIETNIA, w każdą pierwszą środę miesiąca, po spotkaniach będziemy ofiarowywać „pół godziny dla świątyni” czyli sprzątać dolny kościół, z którego tylko my korzystamy. W marcu zrobimy to WYJĄTKOWO w niedzielę 8 marca 2020, po zakończeniu kursu Emaus ok. godz. 13:00.

 3. Przypominam, że w ramach Diakonii Miłosierdzia po każdym spotkaniu można poprosić o modlitwę wstawienniczą jeśli się takiej modlitwy potrzebuje. Osoby obmadlane mogą – ale nie muszą – podać intencję, w której proszą o modlitwę.

 4. W związku ze zintensyfikowaniem prac dotyczących budowy Centrum bardzo prosimy o pomoc ludzi dobrej woli, którzy chcieliby się podzielić swoimi umiejętnościami lub materiałami budowlano-wykończeniowymi. Wszelkie propozycje prosimy zgłaszać na email: biuro@przyjacieleoblubienca.pl, w treści informacji pisząc czym mogę się podzielić oraz kontakt telefoniczny.

 5. W tym roku jest także możliwość przekazania 1% od podatku na budowę Centrum Formacji – zachęcamy do wsparcia. KRS 0000309499. Cel szczegółowy: PRZYJACIELE OBLUBIEŃCA

 6. Jałmużna wielkopostna, którą będziemy zbierać w marcu, w tym roku będzie przekazana na budowę Centrum Formacji Wspólnoty lub inny ważny cel, do którego Bóg zaprasza wspólnotę lokalną. Przypominam, że o praktykę jałmużny kilka lat temu upomniał się Pan Bóg względem całej naszej wspólnoty, jako ćwiczenie duchowe, które ma nas formować.

 7. Zachęcamy do udziału w kursach i dziełach ewangelizacyjnych PSNE I BSNE: 
  Szczególowe informacje o zbliżających się kursach znajdziecie na stronie www.rekolekcje.bialystok.pl oraz na stronie Pallotyńskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji https://snepallotyni.pl

Kursy Paweł: 3-13 lipca w Białymstoku, 17-27 lipca w Łomży

Kurs Szymon Piotr – Formacja „Skały”: 29 lipca-2 sierpnia w Łomży

Kurs Maria z Betanii – o uwielbieniu: 15-19 kwietnia w Kodniu, 5-9 sierpnia w Łomży.

 1. W tym roku przypada dziesięciolecie istnienia naszej wspólnoty. Uroczyste obchody odbędą się podczas Święta Wspólnoty 20 czerwca na hali Globus w Lublinie. Kapituła Generalna podjęła decyzję, że na organizację tego wyjątkowego wydarzenia złożymy się wszyscy jako cała wspólnota. Składkę po 20 zł (od każdego członka wspólnoty niezależnie czy się wybiera na Święto).

(Nie będzie już później żadnych dodatkowy opłat poza kosztami dojazdu w czerwcu dla osób spoza Lublina).

Informacje dotyczące planu i zapisów będziemy podawać wkrótce.

Oświadczenie księdza Krzysztofa Kralki SAC – dotychczasowego Moderatora Generalnego (do odczytania we wspólnocie):

Po 10 latach kierowania Wspólnotą Przyjaciele Oblubieńca jako Moderator Generalny postanowiłem poprosić Radę Generalną o przyjęcie mojej dymisji. We wrześniu 2019 r., po procesie rozeznania i modlitwie, postanowiliśmy, że zakończenie mojej posługi Moderatora Generalnego nastąpi w czasie Kapituły Generalnej. 

Te 10 lat to przepiękny czas Bożego prowadzenia i podejmowania decyzji konstytuujących naszą Wspólnotę. Wiele się wydarzyło, a ja mogłem przez te lata patrzeć, jak Wspólnota dojrzewa i staje się gotowa do tego, by formowani odpowiedzialni mogli przejmować coraz większe zadania.

Dziś chcę służyć naszej Wspólnocie najlepiej, jak potrafię, dając jej to, co jest najbardziej potrzebne. Poproszono mnie, bym pozostał członkiem Rady Generalnej, odpowiadając z jej ramienia za kilka bardzo ważnych przestrzeni we Wspólnocie. W pierwszej kolejności będę się zajmował formacją członków Przymierza Wspólnoty, odpowiadając za okres kandydacki, jak i za formację permanentną. Moim zadaniem będzie również koordynowanie tworzenia Centrum Formacji oraz troska o relacje ze wspólnotami wchodzącymi w skład Rodziny Przyjaciół Oblubieńca. Tej pracy będzie nadal dużo, ale w obecnym stanie Wspólnoty nie da się jej łączyć z obowiązkami, jakie ma Moderator Generalny.

Chcę podziękować wszystkim, z którymi przez te 10 lat przyszło mi współpracować i zakładać fundamenty naszej Wspólnoty. Jesteście wspaniali, a wasze oddane serca pozwoliły, że jako Wspólnota jesteśmy dziś w tym miejscu. Zdaję sobie również sprawę z tego, że jako człowiek słaby i grzeszny wielokrotnie zawodziłem i nie stawałem na wysokości zadania. Przepraszam za każdą taką sytuację.

Wierzę mocno, że Wspólnota pod wodzą nowego Moderatora Generalnego – ks. Łukasza Żaby SAC – będzie nadal służyła Kościołowi w tych przestrzeniach, do których zaprosi ją Pan.

Oświadczenie ks. Łukasza Żaby SAC – Moderatora Generalnego w sprawie budowy Centrum Formacji Wspólnoty Przyjaciele Oblubieńca (do odczytania we wspólnocie):

W czerwcu 2019r. Przełożony Prowincjalny Prowincji Chrystusa Króla Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego (Pallotyni), ks. dr Zenon Hanas SAC, odnosząc się do naszych pragnień tworzenia Centrum Formacji, zaproponował naszej Wspólnocie przejęcie domu rekolekcyjnego przy Sanktuarium Matki Bożej Wychowawczyni w Czarnej k. Stąporkowa, znanego wielu członkom naszej Wspólnoty z odbywających się tam rokrocznie kursów ewangelizacyjnych. Do dyspozycji Wspólnoty miałby zostać oddany dom rekolekcyjny z możliwością rozbudowy i adaptacji do naszych potrzeb oraz tzw. „dom ekipy”. Wspólnota zachowałaby również użytkowanie domu na ul. Monte Cassino w Lublinie.

Od tego czasu Rada Generalna rozpoczęła modlitwę i proces rozeznawania, czy Bóg zaprasza nas do zmiany lokalizacji Centrum Formacji. Bóg pokazał nam, że jest to Jego propozycja i że nie wolno nam przejść wobec niej obojętnie. Pokazał również wyraźnie, że wcześniejsza lokalizacja nie była pomyłką, lecz etapem w odkrywaniu Bożych zamysłów. Podjęliśmy decyzję, że do czasu Kapituły Generalnej dokonamy potrzebnych ekspertyz i obliczeń co do możliwości i kosztów rozbudowy Czarnej. Nie mieliśmy również wątpliwości, że to Kapituła Generalna ma się pochylić nad propozycją ks. Prowincjała i podjąć decyzję w tej sprawie.

Z pomocą kompetentnych specjalistów sprawdziliśmy możliwość rozbudowy domu w Czarnej, zasięgając również informacji w odpowiednich urzędach. Przygotowaliśmy wstępny kosztorys rozbudowy i dokonaliśmy porównania z kosztami, jakie należałoby ponieść w Dąbrówce. Remont i rozbudowa proponowanego nam domu będzie według tych wyliczeń trzykrotnie niższa niż zakup działki i wybudowanie Centrum od podstaw. Czas, po jakim moglibyśmy zacząć w pełni korzystać z wyremontowanej części istniejącego budynku, to około dwa lata. W tym czasie trwałaby dobudowa nowego skrzydła, w którym oprócz części rekolekcyjnej mieściłby się dom formacyjny dla mężczyzn i kobiet. Zakończenie inwestycji jest możliwe w 2023 roku. Wszystko oczywiście jest uzależnione od stabilnego finansowania.

Podczas Kapituły Generalnej gościliśmy ks. Prowincjała Zenona Hanasa SAC, który jeszcze raz oficjalnie przedstawił swoją propozycję członkom Kapituły. Następnie ks. Krzysztof Kralka SAC przedstawił Kapitule cały proces rozeznawania tego tematu przez Radę Generalną. Po nim nastąpił czas dyskusji, pytań i odpowiedzi oraz wspólna modlitwa Kapituły Generalnej, po której odbyło się głosowanie nad przyjęciem lub odrzuceniem propozycji ks. Prowincjała. Kapituła zatwierdziła tę uchwałę JEDNOGŁOŚNIE i z dużym entuzjazmem. Całości towarzyszyła jedność i wielka radość z tego, iż Centrum będzie mogło zaistnieć tak szybko. Z ogromną radością informujemy, że ROZPOCZYNAMY to, czego tak bardzo pragnęliśmy – zaczynamy prace związane z budową Centrum Formacji Wspólnoty Przyjaciele Oblubieńca.

Postanowieniem Rady Generalnej za budowę Centrum będzie odpowiedzialny ks. Krzysztof Kralka SAC. Rozpoczęliśmy już spotkania przedstawicieli Rady Generalnej z Radami Regionów w celu przekazania szczegółowych informacji. Będzie to czas na dyskusję i szerokie spojrzenie na cały proces, przez jaki od początku pojawienia się myśli o tworzeniu Centrum Bóg przeprowadził Wspólnotę. Niebawem wszystkie informacje dotrą do każdej wspólnoty i będziemy mogli wspólnie wielbić Boga za wielkie rzeczy, jakich dokonał. Prosimy zatem o cierpliwość i modlitwę.

ks. Łukasz Żaba SAC

Moderator Generalny Wspólnoty Przyjaciele Oblubieńca

%MCEPASTEBIN%

Ogłoszenia z dn. 19.02.2020

 1. Od 20 lutego 2020 zaczynamy rozważania V rozdziału podręcznika „Wypłyń na głębię ze św. Wincentym Pallottim” – „DLA NIESKOŃCZONEJ CHWAŁY BOŻEJ”, a tydzień później tj. 27 lutego zaczynamy rozdział VI „Dla zniszczenia grzechu”.

 2. ZE WZGLĘDU NA ŚRODĘ POPIELCOWĄ ZA TYDZIEŃ tj. 26 lutego 2020 SPOTKANIA FORMACYJNEGO NIE BĘDZIE!!! W związku z tym grupki, które odpowiadają 26 lutego za oprawę mszy, powitanie Słowa oraz modlitwę do Ducha Świętego nie mają swoich dyżurów. Pozostałe dyżury tj. tygodniowe dyżury modlitewne OBOWIĄZUJĄ NORMALNIE.

 3. KURS EMAUS: Termin: 6 – 8 marca 2020

Słowo objawia prawdę tym, którzy go słuchają z wiarą.

Słowo przemienia serca tych, którzy je z ufnością zachowują.

Koszt: 70 zł (w tym kawa, herbata, ciastka, sobotni obiad i kolacja) – w tym zaliczka 20 zł lub pełna płatność przy rejestracji.

Początek: Msza święta o godzinie 18:00, po niej przechodzimy na recepcję (w dolnym kościele lub Domu Parafialnym) ZABIERAMY ZE SOBĄ: notatnik, długopis, Pismo Święte

 1. We czwartek nasza Wspólnota modli się Koronką do Bożego Miłosierdzia. W sposób szczególny prosimy także o modlitwę w intencji Kapituły Generalnej naszej wspólnoty, która odbędzie się 21-23 lutego w Warszawie.

 2. UWAGA! OD KWIETNIA, w każdą pierwszą środę miesiąca, po spotkaniach będziemy ofiarowywać „pół godziny dla świątyni” czyli sprzątać dolny kościół, z którego tylko my korzystamy. W marcu zrobimy to WYJĄTKOWO w niedzielę 8 marca 2020, po zakończeniu kursu Emaus ok. godz. 13:00.

 3. Przypominam, że w ramach Diakonii Miłosierdzia po każdym spotkaniu można poprosić o modlitwę wstawienniczą jeśli się takiej modlitwy potrzebuje. Osoby obmadlane mogą – ale nie muszą – podać intencję, w której proszą o modlitwę.

 4. GORĄCO ZAPRASZAMY wszystkich śpiewających w najbliższą sobotę na WARSZTATY ŚPIEWANIA NIESZPORÓW. Odbędą się one w najbliższą sobotę tj. 22 lutego 2020 w Domu Parafialnym. Początek o godz. 9:00 – kończymy około południa. Nabyte umiejętności będzie można wykorzystać w każdą sobotę Wielkiego Postu podczas wieczornych mszy świętych.

 5. W niedzielę, 1 marca 2020 roku, w Katedrze, o godzinie 15:00 odbędzie się KONFERENCJA O SPOWIEDZI. Konferencję poprowadzi ks. Kamil Dąbrowski.

 6. Zachęcamy do udziału w kursach i dziełach ewangelizacyjnych PSNE I BSNE: 
  Szczególowe informacje o zbliżających się kursach znajdziecie na stronie www.rekolekcje.bialystok.pl oraz na stronie Pallotyńskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji https://snepallotyni.pl

Kursy Paweł: 3-13 lipca w Białymstoku, 17-27 lipca w Łomży
Kurs Szymon Piotr – Formacja „Skały”: 29 lipca-2 sierpnia w Łomży
Kurs Maria z Betanii – o uwielbieniu: 15-19 kwietnia w Kodniu, 5-9 sierpnia w Łomży.

Ogłoszenia z dn. 12.02.2020

 1. Od 13 lutego 2020 zaczynamy rozważania IV rozdziału podręcznika „Wypłyń na głębię ze św. Wincentym Pallottim” – „MARYJA – KRÓLOWA APOSTOŁÓW”.

 2. KURS EMAUS: Jeśli odkryłeś Biblię i pragniesz ją nie tylko czytać, ale i rozumieć, przyłącz się do uczniów podążających z Jerozolimy do Emaus. To do nich dołącza się Nieznajomy, który w drodze wyjaśnia im Pisma. Nalegają, by pozostał z nimi. Poznanie Pisma doprowadza ich do poznania Jezusa. On sam zaprasza Ciebie do tego samego! Pragnie, by i Twoje serce pałało miłością do Słowa Bożego, byś poznając Je i Nim się karmiąc nawiązywał głębszą relację z Jezusem – Słowem.

WARUNKI UCZESTNICTWA: skończone 18 lat, przebyty kurs Nowe Życie lub SOW

Termin: 6 – 8 marca 2020

Miejsce: Parafia Chrystusa Króla w Białymstoku

Koszt: 70 zł (w tym kawa, herbata, ciastka, sobotni obiad i kolacja) – w tym zaliczka 20 zł lub

potwierdzenie uczestnictwa i pełna płatność przy rejestracji.

Początek: Msza święta o godzinie 18:00, po niej przechodzimy na recepcję (w dolnym kościele lub

Domu Parafialnym) ZABIERAMY ZE SOBĄ: notatnik, długopis, Pismo Święte

ZAPISY:  do 19 lutego 2020 !!!

ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ DOFINANSOWANIA KURSU – informacje u Ani Wiszniewskiej

 1. We czwartek nasza Wspólnota modli się Koronką do Bożego Miłosierdzia. W sposób szczególny prosimy także o modlitwę w intencji Kapituły Generalnej naszej wspólnoty, która odbędzie się 21-23 lutego w Warszawie.

 2. 25 kwietnia 2020r. w Seminarium Duchownym w Białymstoku, godzinach 9.00 – 18.00 odbędą się warsztaty dla schól ze wspólnoty Przyjaciele Oblubieńca . Koszt to 30 zł ( w tym obiad). 

 3. W tym roku jest także możliwość przekazania 1% od podatku na budowę Centrum Formacji – zachęcamy do wsparcia. KRS 0000309499. Cel szczegółowy: PRZYJACIELE OBLUBIEŃCA

 4. Zachęcamy do udziału w kursach i dziełach ewangelizacyjnych PSNE I BSNE: 
  Szczególowe informacje o zbliżających się kursach znajdziecie na stronie www.rekolekcje.bialystok.pl oraz na stronie Pallotyńskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji https://snepallotyni.pl

Kurs Nowe życie: 14-16 lutego w Niewodnicy Kościelnej
Kurs Eureka: 14-16 lutego w Jaświłach
Rekolekcje małżeńskie: 15-16 lutego 2020 w Białymstoku
Kursy Paweł: 3-13 lipca w Białymstoku, 17-27 lipca w Łomży
Kurs Szymon Piotr – Formacja „Skały”: 29 lipca-2 sierpnia w Łomży
Kurs Maria z Betanii – o uwielbieniu: 15-19 kwietnia w Kodniu, 5-9 sierpnia w Łomży.

Ogłoszenia z dn. 05.02.2020

 1. Od 6 lutego 2020 zaczynamy rozważania III rozdziału podręcznika „Wypłyń na głębię ze św. Wincentym Pallottim” – „WIECZERNIK – IKONA KOŚCIOŁA”.

 2. KURS EMAUS: Jeśli odkryłeś Biblię i pragniesz ją nie tylko czytać, ale i rozumieć, przyłącz się do uczniów podążających z Jerozolimy do Emaus. To do nich dołącza się Nieznajomy, który w drodze wyjaśnia im Pisma. Nalegają, by pozostał z nimi. Poznanie Pisma doprowadza ich do poznania Jezusa. On sam zaprasza Ciebie do tego samego! Pragnie, by i Twoje serce pałało miłością do Słowa Bożego, byś poznając Je i Nim się karmiąc nawiązywał głębszą relację z Jezusem – Słowem.

WARUNKI UCZESTNICTWA: skończone 18 lat, przebyty kurs Nowe Życie

Termin: 6 – 8 marca 2020

Miejsce: Parafia Chrystusa Króla w Białymstoku

Koszt: 70 zł (w tym kawa, herbata, ciastka, sobotni obiad i kolacja) – w tym zaliczka 20 zł lub

potwierdzenie uczestnictwa i pełna płatność przy rejestracji.

Początek: Msza święta o godzinie 18:00, po niej przechodzimy na recepcję (w dolnym kościele lub

Domu Parafialnym) ZABIERAMY ZE SOBĄ: notatnik, długopis, Pismo Święte

ZAPISY:  do 12 lutego 2020 !!!

 1. We czwartek nasza Wspólnota modli się Koronką do Bożego Miłosierdzia w intencji dzieła nowej ewangelizacji, a zwłaszcza w intencji Wspólnoty Przyjaciół Oblubieńca. W tym czasie w sposób szczególny prosimy także o modlitwę w intencji Kapituły Generalnej naszej wspólnoty, która odbędzie się 21-23 lutego w Warszawie.

 2. UWAGA! Uległ zmianie termin kursu „Chłopiec z chlebami” dla animatorów, zastępców animatorów, posługujących, odpowiedzialnych za diakonie i osób pragnących się formować w posługach. Kurs będzie miał miejsce w dniach 6-7 marca 2020 (w czasie naszego Emaus). Miejsce: SP nr 38, ul Porzeczkowa 11 Koszt: 70 zł. Opłata na miejscu przy rejestracji. Zapisy będą trwać do 19 lutego 2020. Lista jest wykładana podczas spotkań.

 3. Pod koniec lutego ruszy SOW w par. MB z Gwadelupe. Spotkania będą się odbywały we czwartki poczynając od 27.02.2020. Pierwsze spotkanie „ochotników” odbędzie się już 16.02.2020 o godz. 18:45 w kaplicy przy ulicy Wrocławskiej 11.

 4. W tym roku jest także możliwość przekazania 1% od podatku na budowę Centrum Formacji – zachęcamy do wsparcia. KRS 0000309499. Cel szczegółowy: PRZYJACIELE OBLUBIEŃCA

 5. Zachęcamy do udziału w kursach i dziełach ewangelizacyjnych PSNE I BSNE: 
  Szczególowe informacje o zbliżających się kursach znajdziecie na stronie www.rekolekcje.bialystok.pl oraz na stronie Pallotyńskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji https://snepallotyni.pl

Ogłoszenia z dn. 29.01.2020

 1. Od 30 stycznia 2020 zaczynamy rozważania II rozdziału podręcznika „Wypłyń na głębię ze św. Wincentym Pallottim” – „Jezus Chrystus – Apostoł Ojca Przedwiecznego”. Jeśli ktoś jeszcze nie nabył podręcznika – zapraszam do Ani lub po każdej mszy do Rysia. Koszt podręcznika – 20 zł. .

 2. Cała kolekta styczniowa od wszystkich wspólnot przekazana zostanie do budżetu generalnego na utrzymanie biura Wspólnoty i centralnych działań ewangelizacyjno-formacyjnych.

 3. We czwartek nasza Wspólnota modli się Koronką do Bożego Miłosierdzia w intencji dzieła nowej ewangelizacji, a zwłaszcza w intencji Wspólnoty Przyjaciół Oblubieńca.

 4. UWAGA! Uległ zmianie termin kursu „Chłopiec z chlebami” dla animatorów, zastępców animatorów, posługujących, odpowiedzialnych za diakonie i osób pragnących się formować w posługach. Kurs będzie miał miejsce w dniach 6-7 marca 2020 (w czasie naszego Emaus). Miejsce: SP nr 38, ul Porzeczkowa 11 Koszt: 70 zł. Opłata na miejscu przy rejestracji. Zapisy będą trwać do 19 lutego 2020. Lista jest wykładana podczas spotkań.

 5. Pod koniec lutego ruszy SOW w par. MB z Gwadelupe. Spotkania będą się odbywały we czwartki poczynając od 27.02.2020. W związku z tym potrzebni są animatorzy oraz muzyczni. Jeśli ktoś z Was ma czas i możliwość posługiwania na SOW w tej parafii jako animator grupy lub grający / śpiewający to bardzo proszę o zgłaszanie się do mnie. Temat jest pilny. Pierwsze spotkanie „ochotników” odbędzie się już 16.02.2020 o godz. 18:45 w kaplicy przy ulicy Wrocławskiej 11.

 6. Zachęcamy do udziału w kursach i dziełach ewangelizacyjnych PSNE I BSNE: 
  7-9.02.2020 Rekolekcje Fatimskie w Bogdankach 
  oraz
  7.02-9.02.2020r.  – Kurs Maria Magdalena w Lublinie
  14-16.02.2020r. LECTIO DIVINA – modlitwa Słowem Bożym w Lublinie

Szczególowe informacje o zbliżających się kursach znajdziecie na stronie www.rekolekcje.bialystok.pl oraz na stronie Pallotyńskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji https://snepallotyni.pl

Wieczory z Kardynałem Prymasem Wyszyńskim. ABC Wyszyńskiego – to tytuł cyklu spotkań poświęconych osobie i nauczaniu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w ramach przygotowania do uroczystości Jego beatyfikacji w dniu 7 czerwca br. Podczas tych spotkań chodzi o wprowadzenie wiernych w kontakt z osobą i duchowym przesłaniem Kardynała dla Polski i Polaków dlatego będą składały się na nie: wystawy, koncerty, filmy i debaty kompetentnych osób znających sylwetkę Kardynała Prymasa. Wierni Archidiecezji Białostockiej będą mogli spotykać się w każdym miesiącu w Centrum Wystawienniczo Konferencyjnym przy ul. kościelnej 1 i oprócz audiowizualnych form będą mogli wysłuchać krótkiej prelekcji o Prymasie Wyszyńskim a także podjąć debatę na dany temat.

Droga życia i świętości Prymasa Kardynała Wyszyńskiego” – to tytuł pierwszego z cyklu spotkań nt. „ABC Wyszyńskiego”. Pierwsze spotkanie odbędzie się w czwartek 16 stycznia 2020 r. o godzinie 18.00. O drodze życia i świętości opowie dr Ewa Czaczkowska autorka Biografii o Wyszyńskim, dziennikarka, historyk i nauczyciel akademicki.

Spotkania z tego cyklu są otwarte dla wszystkich zainteresowanych i będą odbywały się z udziałem ekspertów, w tym historyków, biografów i osób znających i pamiętających Kardynała Wyszyńskiego. W ramach cyklu „Wieczory z Kardynałem Prymasem Wyszyńskim. ABC Wyszyńskiego” zaplanowano sześć spotkań. Formuła każdego z nich będzie zróżnicowana. Elementem wspólnym będzie wystąpienie na określony temat przygotowany przez głównego prelegenta. Po wystąpieniach przewiduje się dyskusję z możliwością zadawania pytań z sali.