Dzisiaj środa, 20 stycznia - spotkanie kolędowe (o godz. 19:00) dla mieszkańców ulic:
Dojlidzka, Folwarczna, Szczecińska

Rok Eucharystii

Kliknij po szczegóły

Ogłoszenia

Ogłoszenia z dn. 30.12.2020

Bardzo dziękuję za podjęte posługi – nie tylko te liturgiczne i wskazane w dyżurach, ale i te nie objęte grafikami – na rzecz parafii. Przypominam, że osoby, które pełnią posługę liturgiczną powinny zgłosić się do zakrystii co najmniej 15 minut przed mszą celem sprawdzenia treści czytania/psalmu/modlitwy wiernych i przygotowania się do posługi.

 1. W tym tygodniu (od czwartku 31 grudnia 2020 do środy 6 stycznia 2021) rozważamy IV rozdział podręcznika o adoracji: „Wiara i zaufanie Jezusowi”.

 2. W NAJBLIŻSZĄ ŚRODĘ, 6 stycznia 2020, z racji na Uroczystość Objawienia Pańskiego (Święto Trzech Króli) NIE BĘDZIE SPOTKANIA FORMACYJNEGO! Najbliższe spotkanie formacyjne odbędzie się 13 stycznia 2021.

 3. Od 6 stycznia 2021 robimy tygodniową przerwę w rozważaniach podręcznika o Adoracji. Od 7 do 13 stycznia 2021 rozważamy Słowo z dnia (czytania, psalmy). Do rozważań z podręcznika wracamy 14 stycznia, kiedy to zaczniemy rozdział V „Nawrócenie i trwanie z żywym Bogiem”.

 4. Przypominamy, że nasza Wspólnota w każdy czwartek modli się Koronką do Bożego Miłosierdzia w intencji dzieła nowej ewangelizacji, a zwłaszcza w intencji Wspólnoty Przyjaciół Oblubieńca.

 5. Podczas spotkań prowadzimy zapisy do naszych Diakonii: Liturgicznej, Muzycznej, Miłosierdzia oraz Organizacyjnej. Listy leżą na pierwszej ławce. Osoby, które chciałyby obejrzeć prezentację przybliżającą za co która diakonia odpowiada proszę o e-mail na adres madusza@wp.pl

 6. Diakonia Miłosierdzia, po każdym spotkaniu oferuje modlitwę wstawienniczą nad każdym, kto takiej modlitwy będzie potrzebował.

 7. W miesiącu styczniu, decyzją Kapituły Generalnej sprzed kilku lat, cała kolekta wspólnotowa w 100% przesyłana jest do budżetu generalnego na utrzymanie biura Wspólnoty w Lublinie.

 8. Gorąco zachęcamy do podejmowania dodatkowego, dobrowolnego postu we środy i ofiarowywania go w wybranej przez siebie intencji. Nie narzucamy nikomu formy postu ani konkretnej intencji.

 9. Zapraszamy do udziału w kursach i rekolekcjach organizowanych przez PSNE i BSNE www.snepallotyni.pl oraz www.rekolekcje.bialystok.pl

   

  Uwrażliwiamy na zachowywanie odległości, dezynfekcję, noszenie maseczek oraz aby nie witać się i nie żegnać poprzez dotyk. Bardzo prosimy, aby osoby z objawami infekcji NIE PRZYCHODZIŁY na spotkania . Otaczajmy się modlitwą i bądźmy dla siebie wsparciem.

 

 

Ogłoszenia z dn. 16.12.2020

Witam i z serca dziękuję za podjęte przez Was posługi – nie tylko te liturgiczne i wskazane w dyżurach, ale i te nieobjęte grafikami – na rzecz parafii. Przypominam, że osoby, które pełnią posługę liturgiczną powinny zgłosić się do zakrystii co najmniej 15 minut przed mszą celem sprawdzenia treści czytania/psalmu/modlitwy wiernych i przygotowania się do posługi.

 1. W tym tygodniu rozważamy III rozdział podręcznika o adoracji: „ŻYWA OBECNOŚĆ ZBAWICIELA”.

 2. W NAJBLIŻSZĄ ŚRODĘ, 23 grudnia 2020 NIE BĘDZIE SPOTKANIA FORMACYJNEGO! Zamiast niego w poniedziałek 21 grudnia 2020 będziemy przygotowywać kościół do zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Osoby, które zapisały się na listę zapraszam w poniedziałek po mszy wieczornej. Pomoce czyli własne szmatki, wiaderka, miotełki mile widziane 🙂

 3. Najbliższe spotkanie formacyjne odbędzie się 30 grudnia 2020.

 4. Od 23 grudnia 2020 robimy tygodniową przerwę w rozważaniach podręcznika o Adoracji. Od 24 do 30 grudnia 2020 rozważamy Słowo z dnia, Hymn o Logosie (początek Ewangelii wg Św. Jana) oraz fragmenty Ewangelii we Św. Mateusza i Łukasza mówiące o narodzeniu Jezusa. Do rozważań wracamy 31 grudnia, kiedy to zaczniemy rozdział IV „Wiara i zaufanie Jezusowi”.

 5. Przypominamy, że nasza Wspólnota w każdy czwartek modli się Koronką do Bożego Miłosierdzia w intencji dzieła nowej ewangelizacji, a zwłaszcza w intencji Wspólnoty Przyjaciół Oblubieńca.

 6. Podczas spotkań prowadzimy zapisy do naszych Diakonii: Liturgicznej, Muzycznej, Miłosierdzia oraz Organizacyjnej. Listy leżą na pierwszej ławce. Osoby, które chciałyby obejrzeć prezentację przybliżającą za co która diakonia odpowiada proszę o e-mail na adres madusza@wp.pl

 7. Diakonia Miłosierdzia, po każdym spotkaniu oferuje modlitwę wstawienniczą nad każdym, kto takiej modlitwy będzie potrzebował.

 8. W tym miesiącu zamiast kolekty zbieraliśmy jałmużnę adwentową, którą w całości przekażemy do regionu.

 1. Przypominam, że decyzją Kapituły Generalnej sprzed kilku lat styczniowa kolekta wspólnotowa w 100% przesyłana jest do budżetu generalnego na utrzymanie biura Wspólnoty.

 2. Gorąco zachęcamy do podejmowania dodatkowego, dobrowolnego postu we środy i ofiarowywania go w wybranej przez siebie intencji. Nie narzucamy nikomu formy postu ani konkretnej intencji.

 3. Zapraszamy do udziału w kursach i rekolekcjach organizowanych przez PSNE i BSNE www.snepallotyni.pl oraz www.rekolekcje.bialystok.pl

 4. W najbliższą sobotę zapraszamy na ostatnie w tym roku Czuwanie Adwentowe – na godzinę 19:00 🙂

Niech nadchodzący czas uświadomi nam jak wielka jest miłość Boga do nas, jak blisko nas zawsze jest i jak ważna jest nasza bliskość z Nim 🙂

Pięknych Świąt Bożego Narodzenia pachnących Bożą Miłością Kochani :*

 

Ogłoszenia z dn. 09.12.2020

Witam i z serca dziękuję za podjęte przez Was posługi – nie tylko te liturgiczne i wskazane w dyżurach, ale i te nieobjęte grafikami – na rzecz parafii. Przypominam, że osoby, które pełnią posługę liturgiczną powinny zgłosić się do zakrystii co najmniej 15 minut przed mszą celem sprawdzenia treści czytania/psalmu/modlitwy wiernych i odpowiedniego przygotowania się do posługi.

 1. W tym tygodniu rozważamy II rozdział podręcznika o adoracji: „PRZYTULENIE GRZESZNIKA”.

 2. Jak w każdy czwartek modlimy się Koronką do Bożego Miłosierdzia w intencji dzieła nowej ewangelizacji, a zwłaszcza w intencji Wspólnoty Przyjaciół Oblubieńca.

 3. Podczas spotkań prowadzimy zapisy do naszych Diakonii: Liturgicznej, Muzycznej, Miłosierdzia oraz Organizacyjnej. Listy leżą na pierwszej ławce. Osoby, które chciałyby obejrzeć prezentację przybliżającą za co która diakonia odpowiada proszę o e-mail na adres madusza@wp.pl

 4. Diakonia Miłosierdzia, po każdym spotkaniu oferuje modlitwę wstawienniczą nad każdym, kto takiej modlitwy będzie potrzebował.

 5. W poniedziałek 21 grudnia 2020 będziemy przygotowywać kościół do zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Będziemy potrzebować 10 kobiet i 10 mężczyzn. Wszystkich, którzy chcieliby i są gotowi podjąć się tego zadania prosimy o wpisywanie się na listę, która w najbliższą środę zostanie wyłożona na spotkaniu.

 6. W tym miesiącu zamiast kolekty zbieramy do koszyczka jałmużnę adwentową.

Decyzją Rady Generalnej, jałmużna adwentowa od Wspólnot z regionu spływa do Moderatora regionalnego, a suma jest dzielona na dwie równe części :

– przekazana na kształtowanie Domu Formacji Małżeństw w Lisznej, który jest prowadzony przez naszą Wspólnotę.

– przekazana na wsparcie osób będących w potrzebie z członków Wspólnot Przyjaciele Oblubieńca z regionu.

Tob 12, 8-9 „Lepiej jest dawać jałmużnę, aniżeli gromadzić złoto. Jałmużna uwalnia od śmierci i oczyszcza z każdego grzechu. Ci, którzy dają jałmużnę, nasyceni będą życiem.

 1. Gorąco zachęcamy do podejmowania dodatkowego, dobrowolnego postu we środy i ofiarowywania go w wybranej przez siebie intencji. Nie narzucamy nikomu formy postu ani konkretnej intencji.

 2. Zapraszamy do udziału w kursach i rekolekcjach organizowanych przez PSNE i BSNE www.snepallotyni.pl oraz www.rekolekcje.bialystok.pl

 3. Uwrażliwiamy na zachowywanie odległości, dezynfekcję, noszenie maseczek oraz aby nie witać się i nie żegnać poprzez dotyk. Bardzo prosimy, aby osoby z objawami infekcji NIE PRZYCHODZIŁY na spotkania . Otaczajmy się modlitwą i bądźmy dla siebie wsparciem.

 4. Wszystkich chętnych zapraszamy na sobotnie czuwanie adwentowe, które rozpocznie się o godz. 19:00 i potrwa ok. 1 – 1,5 godziny.

Ogłoszenia z dn. 02.12.2020

Witam i z serca dziękuję za podjęte przez Was posługi – nie tylko te liturgiczne i wskazane w dyżurach, ale i te nieobjęte grafikami – na rzecz parafii.

 1. W tym tygodniu rozpoczynamy rozważania podręcznika : „ADORACJA – spotkanie z żywym Bogiem”. Można je nabyć po spotkaniu lub w tygodniu – w zakrystii u Rysia. Koszt podręcznika: 15 zł. Od czwartku zapoznajemy się z treścią I tygodnia „MIŁUJĄCA OBECNOŚĆ BOGA”.

 2. Przypominamy, że nasza Wspólnota w każdy czwartek modli się Koronką do Bożego Miłosierdzia w intencji dzieła nowej ewangelizacji, a zwłaszcza w intencji Wspólnoty Przyjaciół Oblubieńca.

 3. Podczas spotkań prowadzimy zapisy do naszych Diakonii: Liturgicznej, Muzycznej, Miłosierdzia oraz Organizacyjnej. Listy leżą na pierwszej ławce. Osoby, które chciałyby obejrzeć prezentację przybliżającą za co która diakonia odpowiada proszę o e-mail na adres madusza@wp.pl

 4. Diakonia Miłosierdzia, po każdym spotkaniu oferuje modlitwę wstawienniczą nad każdym, kto takiej modlitwy będzie potrzebował.

 5. W tym miesiącu nie zbieramy kolekty na lokalne potrzeby Wspólnoty, a wszystkie zebrane do koszyczka pieniądze przekażemy na jałmużnę adwentową.

Decyzją Rady Generalnej, jałmużna adwentowa od Wspólnot z regionu spływa do Moderatora regionalnego, a suma jest dzielona na dwie równe części :

– przekazana na kształtowanie Domu Formacji Małżeństw w Lisznej, który jest prowadzony przez naszą Wspólnotę.

 • przekazana na wsparcie osób będących w potrzebie z członków Wspólnot Przyjaciele Oblubieńca z regionu.

Myśląc o jałmużnie zwróćmy uwagę na słowa Anioła z Księgi Tobiasza: Tob 12, 8-9 „Lepiej jest dawać jałmużnę, aniżeli gromadzić złoto. Jałmużna uwalnia od śmierci i oczyszcza z każdego grzechu. Ci, którzy dają jałmużnę, nasyceni będą życiem.

 1. Ksiądz Proboszcz zaoferował nam do użytku salkę sąsiadującą z dolnym kościołem. Sala wymaga odświeżenia i ewentualnego wyposażenia, ale gdybyśmy to zrobili własnym sumptem, to mielibyśmy cichy kąt do prowadzenia modlitwy wstawienniczej i ewentualnych spotkań w małych grupach, jak również mielibyśmy miejsce, w którym moglibyśmy trzymać nasze sprzęty i różne potrzebne nam rzeczy. MAMY JUŻ ZAOFEROWANE FARBY 🙂 Wrócimy do tematu po zniesieniu ograniczeń.

 2. Przypominam o pomyśle zamówienia chorągwi procesyjnej, która dla wielu pokoleń byłaby żywym symbolem naszego istnienia w strukturach parafii. Z jednej strony chorągwi znajdowałaby się ikona Przyjaciół Oblubieńca, a z drugiej – logo parafii Chrystusa Króla. Koszt takiej chorągwi to kilka tysięcy złotych, więc na razie nie jesteśmy w stanie jej zamówić (zwłaszcza, że kolektę rozdysponowujemy na potrzeby bieżące), ale jeśli ktoś poczuje pragnienie, żeby wesprzeć ten pomysł finansowo to serdecznie zapraszam i proszę o zgłaszanie się do mnie lub do Ani.

 3. Gorąco zachęcamy do udziału w kursach i rekolekcjach organizowanych przez PSNE i BSNE www.snepallotyni.pl oraz www.rekolekcje.bialystok.pl

 4. Uwrażliwiamy na zachowywanie odległości, dezynfekcję, noszenie maseczek oraz aby nie witać się i nie żegnać poprzez dotyk. Bardzo prosimy, aby osoby z objawami infekcji NIE PRZYCHODZIŁY na spotkania . Otaczajmy się modlitwą i bądżmy dla siebie wsparciem.

 5. Kochani, czasy w jakich żyjemy nie są łatwe. Pandemia, ataki na Kościół, wszechobecne kryzysy, promocja i pochwała niemoralnych zachowań, manipulacja i wiele innych zagrożeń, z którymi musimy się wciąż mierzyć. Coraz łatwiej się pogubić, ulec presji, agresji i frustracji. Właśnie w tych realiach warto jest sobie przypomnieć o trzech praktykach – niezawodnych i zbawiennych dla nas, którymi są: MODLITWA, POST, JAŁMUŻNA.

Modlitwa i post są dziełami człowieka kierowanymi „do wewnątrz”, budują one człowieka i przygotowują na spotkanie z Bogiem. Istotą postu jest zjednoczenie z Jezusem — takie, żeby pamiętała o Nim każda część nas samych, nie tylko nasz intelekt i dusza, ale także każde włókno ciała.

Poszczenie jest też takim czasem, w którym uświadamiamy sobie swoje najgłębsze potrzeby. Zaczynamy rozumieć, że pragnienia i głód, które odczuwamy, znacznie przekraczają sferę biologiczną. Poszcząc stawiamy czoło naszym lękom. Zwróćmy uwagę jak często jest tak, że człowiek je albo ucieka w coś właśnie dlatego, że się lęka: pustki, świata, konsekwencji, prawdy, przyszłości. Poszcząc od tego, w co zazwyczaj uciekamy – najmocniej czujemy jak bardzo i w których miejscach brakuje nam żywej obecności BOGA.

Takie przeżywanie postu jest w pewnym sensie odpowiedzią na to, co wydarzyło się w Raju. Adam zgrzeszył jedząc. My — nie jedząc, za to karmiąc się Słowem Bożym — staramy się odwrócić skutki jego grzechu. Post — mówi jeden z tekstów liturgii bizantyjskiej — to świetliste święto, w którym człowiek w Słowie Bożym odnajduje pokarm podobny do rajskiego pokarmu Adama.

Dzieło postu powinno być adekwatne w stosunku do tego, kim jesteśmy. Może się okazać, że dla kogoś ważniejsza od wyrzeczenia się jedzenia będzie na przykład rezygnacja z korzystania z internetu lub oglądania telewizji. Przecież karmimy nie tylko żołądek, ale wszystkie nasze zmysły!

Do tego, że w piątki się powstrzymujemy od jedzenia pokarmów mięsnych jesteśmy już po prostu przyzwyczajeni. Nie wypływa to z potrzeby serca i nie przeżywamy tego. Dlatego też dziś chcielibyśmy gorąco zachęcić do podejmowania dodatkowego, dobrowolnego postu we środy. Nie narzucamy nikomu formy postu ani konkretnej intencji – każdy ją wybierze sam – ale niech ten post będzie ofiarowany np. za Kościół, za ustąpienie pandemii lub w sprawach prywatnych (o zdrowie, o rozwiązanie problemów, o umocnienie w wierze, itd.).

Post, który podejmiemy świadomie. Post, który odczujemy. Post będący prawdziwą ofiarą składaną w intencji miłej Bogu i potrzebnej pogubionej ludzkości.

Gorąco wszystkich do tego zachęcamy.

Ogłoszenia z dn. 28.10.2020

Witam i z serca dziękuję za podjęte przez Was posługi – nie tylko te liturgiczne i wskazane w dyżurach, ale i te nieobjęte grafikami – na rzecz parafii.

 1. W tym tygodniu kończymy książeczkę  „Różaniec Świętych – nie jesteś sam” . Koszt książeczki – 5 zł. Rozważamy 5 tajemnic różańca tygodniowo. OD CZWARTKU ROZWAŻAMY TAJEMNICE CHWALEBNE. Książeczki są do nabycia w zakrystii u Rysia – można je zakupić nie tylko dla siebie, ale i na prezent.

 2. W przyszłym tygodniu rozpoczniemy nowy podręcznik: „ADORACJA – spotkanie z Bogiem”. Można je będzie nabyć po spotkaniu lub w tygodniu – w zakrystii u Rysia. Koszt podręcznika: 15 zł. Przypominam, że w tym tygodniu rozważamy tajemnice chwalebne różańca, a nie nowy podręcznik!

 3. Jak w każdy czwartek modlimy się Koronką do Bożego Miłosierdzia w intencji dzieła nowej ewangelizacji, a zwłaszcza w intencji Wspólnoty Przyjaciół Oblubieńca.

 4. Podczas spotkań prowadzimy zapisy do naszych Diakonii: Liturgicznej, Muzycznej, Miłosierdzia oraz Organizacyjnej. Listy leżą na pierwszej ławce. Osoby, które chciałyby obejrzeć prezentację przybliżającą za co która diakonia odpowiada proszę o e-mail na adres madusza@wp.pl

 5. Ksiądz Proboszcz zaoferował nam do wyłącznego użytku salkę sąsiadującą z dolnym kościołem. Sala wymaga odświeżenia i ewentualnego wyposażenia, ale gdybyśmy to zrobili własnym sumptem, to mielibyśmy cichy kąt do prowadzenia modlitwy wstawienniczej i ewentualnych spotkań w małych grupach, jak również mielibyśmy miejsce, w którym moglibyśmy trzymać nasze sprzęty i różne potrzebne nam rzeczy. MAMY JUŻ ZAOFEROWANE FARBY 🙂 Wrócimy do tematu po zniesieniu ograniczeń.

 6. Przypominam o pomyśle zamówienia chorągwi procesyjnej, która dla wielu pokoleń byłaby żywym symbolem naszego istnienia w strukturach parafii. Z jednej strony chorągwi znajdowałaby się ikona Przyjaciół Oblubieńca, a z drugiej – logo parafii Chrystusa Króla. Koszt takiej chorągwi to kilka tysięcy złotych, więc na razie nie jesteśmy w stanie jej zamówić (zwłaszcza, że kolektę rozdysponowujemy na potrzeby bieżące), ale jeśli ktoś poczuje pragnienie, żeby wesprzeć ten pomysł finansowo to serdecznie zapraszam i proszę o zgłaszanie się do mnie lub do Ani.

 7. Polecajmy Bogu w modlitwie naszych chorych. Bądźmy z nimi w kontakcie, czuwajmy, by nie zostali w swojej chorobie sami, oferujmy swoją pomoc i zachowajmy wrażliwość serca na ich potrzeby.

Ogłoszenia z dn. 21.10.2020

Dziękuję za wszystkie posługi podejmowane w tym tygodniu na rzecz Wspólnoty i naszej parafii.

 1. W tym miesiącu rozważamy książeczkę  „Różaniec Świętych – nie jesteś sam” . Koszt książeczki – 5 zł. Jeśli ktoś wpłaci więcej, to cała nadwyżka zasili Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie jako darowizna 🙂 Domówione książeczki będą do nabycia w zakrystii u Rysia (mamy nadzieję, że już od czwartku). O ich dostępności powiadomimy animatorów sms-em. Rozważamy 5 tajemnic różańca tygodniowo. W TYM TYGODNIU ROZWAŻAMY TAJEMNICE BOLESNE.

 2. Przypominamy, że nasza Wspólnota w każdy czwartek modli się Koronką do Bożego Miłosierdzia w intencji dzieła nowej ewangelizacji, a zwłaszcza w intencji Wspólnoty Przyjaciół Oblubieńca.

 3. Podczas spotkań prowadzimy zapisy do naszych Diakonii: Liturgicznej, Muzycznej, Miłosierdzia oraz Organizacyjnej. Listy leżą podczas spotkania na pierwszej ławce. Osoby, które chciałyby obejrzeć prezentację przybliżającą za co która diakonia odpowiada proszę o e-mail na adres madusza@wp.pl

 4. Wszystkich, którzy czują pragnienie modlitwy śpiewem zapraszamy do naszej scholi – próby są w każdy poniedziałek po mszy świętej wieczornej, w Domu Parafialnym. UWAGA! Poszukujemy osoby, która mogłaby zastępować naszego Krzysia w posłudze wyświetlania tekstów. Chętną (lub chętnego) zapraszam do Krzysia na krótkie szkolenie.

 5. Ksiądz Proboszcz zaoferował nam do użytku salkę sąsiadującą z dolnym kościołem. Salka wymaga odświeżenia i ewentualnego wyposażenia, ale gdybyśmy to zrobili własnym sumptem, to mielibyśmy cichy kąt do prowadzenia modlitwy wstawienniczej i ewentualnych spotkań w małych grupach, jak również mielibyśmy miejsce, w którym moglibyśmy trzymać nasze sprzęty i różne potrzebne nam rzeczy. Mamy już chętnych, którzy przekażą nam na ten cel farbę i … być może stoliczek 😛 Potrzebujemy osób, które by się zajęły odmalowaniem pomieszczenia. I kilku krzesełek lub taborecików..

 6. Przypominam o pomyśle zamówienia chorągwi procesyjnej, która dla wielu pokoleń byłaby żywym symbolem naszego istnienia w strukturach parafii. Z jednej strony chorągwi znajdowałaby się ikona Przyjaciół Oblubieńca, a z drugiej – logo parafii Chrystusa Króla. Koszt takiej chorągwi to kilka tysięcy złotych, więc na razie nie jesteśmy w stanie jej zamówić (zwłaszcza, że kolektę rozdysponowujemy na potrzeby bieżące), ale jeśli ktoś poczuje pragnienie, żeby wesprzeć ten pomysł finansowo to serdecznie zapraszam i proszę o zgłaszanie się do mnie lub do Ani Wiszniewskiej.

 7. Przypominam też o przekazanej animatorom 2 tygodnie temu treści projektu ustawowego zakazu marszów równości oraz list, na których można zbierać w grupach (jak i w rodzinie) podpisy osób pragnących poprzeć ten projekt. Podpisy zbieramy w całkowitej wolności. Z treścią ustawy można się zapoznać u swojego animatora. Listy będą wyłożone na spotkaniu.

 8. Gorąco zachęcamy do udziału w kursach i rekolekcjach organizowanych przez PSNE i BSNE wwwsnepallotyni.pl oraz www.rekolekcje.bialystok.pl

 • Uwrażliwiamy na zachowywanie odległości, dezynfekcję, noszenie maseczek oraz aby nie witać się i nie żegnać poprzez dotyk. Bardzo prosimy, aby osoby z objawami infekcji NIE PRZYCHODZIŁY na spotkania . Otaczajmy się modlitwą i bądźmy dla siebie wsparciem.

Ogłoszenia z dn. 14.10.2020

Z serca dziękuję za podjęte przez Was posługi – nie tylko te liturgiczne i wskazane w dyżurach, ale i te nieobjęte grafikami – na rzecz parafii.

 1. Przez najbliższy miesiąc, rozważamy książeczkę  „Różaniec Świętych – nie jesteś sam” . Koszt książeczki – 5 zł. Jeśli ktoś wpłaci więcej, to cała nadwyżka zasili Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie jako darowizna 🙂. Domówione książeczki będą do odbioru u Rysia. Rozważamy 5 tajemnic różańca tygodniowo. W TYM TYGODNIU ROZWAŻAMY TAJEMNICE ŚWIATŁA.

 2. Przypominamy, że nasza Wspólnota w każdy czwartek modli się Koronką do Bożego Miłosierdzia w intencji dzieła nowej ewangelizacji, a zwłaszcza w intencji Wspólnoty Przyjaciół Oblubieńca.

 3. Ze względu na istniejącą sytuację epidemiologiczną BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH w tym roku się nie odbędzie. Zostały też odwołane rekolekcje dla odpowiedzialnych (planowana na najbliższą sobotę}. Osoby, które tydzień temu wpłacały Ani pieniądze za rekolekcje zapraszam po odbiór 10 zł.

 4. Podczas spotkań prowadzimy zapisy do naszych Diakonii: Liturgicznej, Muzycznej, Miłosierdzia oraz Organizacyjnej. Osoby, które chciałyby obejrzeć prezentację przybliżającą za co która diakonia odpowiada proszę o e-mail na adres madusza@wp.pl

 5. Od dziś Diakonia Miłosierdzia, po każdym spotkaniu oferuje modlitwę wstawienniczą nad każdym, kto takiej modlitwy będzie potrzebował.

 6. Wszystkich, którzy czują pragnienie modlitwy śpiewem zapraszamy do naszej scholi – próby są w każdy poniedziałek po mszy świętej wieczornej, w Domu Parafialnym. UWAGA! Poszukujemy osoby, która mogłaby zastępować naszego Krzysia w posłudze wyświetlania tekstów. Chętną (lub chętnego) zapraszam do Krzysia na krótkie szkolenie.

 7. Przypominam o wielkiej prośbie od siostry Katarzyny o oddanie głosów (można głosować całymi rodzinami, od najmłodszych po najstarszych) na OSIEDLOWY projekt obywatelski „Rekreacja u Korczaka” – NR 067. Chodzi o utworzenie nowego placu zabaw dla dzieci i strefa relaksu dla dorosłych. W tym roku głosy można oddawać tylko drogą mailową. Już dziś, za każdy oddany głos s. Katarzyna serdecznie dziękuje.

 8. Siostry Jezusa Miłosiernego zapraszają na pierwsze z cyklu „Spotkania z Milosierdziem”. Spotkanie odbędzie się 17 października 2020 (sobota) w kaplicy Sióstr przy ul. Poleskiej 42. Program spotkania:

16:00 – Integracja

16:30 – Wprowadzenie do medytacji

17:00 – Medytacja

17:20 – Grupy dzielenia

18:00 – Podwieczorek

18:30 – Różaniec

KONTAKT: Siostry Jezusa Miłosiernego ul. Poleska 42 Białystok, tel. 85/654-55-28

 1. Gorąco zachęcamy do udziału w kursach i rekolekcjach organizowanych przez PSNE i BSNE wwwsnepallotyni.pl oraz www.rekolekcje.bialystok.pl

 2. W najbliższą sobotę od godz. 9:00 zapraszamy do pomocy przy porządkowaniu ogrodu parafialnego 🙂 Przychodzimy ze swoimi narzędziami.

Uwrażliwiamy, aby podczas spotkań zachowywać odległości, dbać o dezynfekcję rąk, noszenie maseczek oraz aby nie witać się i nie żegnać poprzez dotyk. Bardzo prosimy, aby osoby z objawami infekcji nie przychodziły na spotkania .

W tym trudnym czasie otaczajmy się nawzajem modlitwą i bądźmy dla siebie wsparciem.

Ogłoszenia z dn. 07.10.2020

 1. W tym roku – tak jak w ubiegłym – nie będziemy już co tydzień ogłaszać, która grupa jest wyznaczona do jakiej posługi. Animatorzy otrzymają plan posług rozpisany na cały rok formacyjny. Wystarczy znaleźć swoją grupę i sprawdzić w jakim terminie za co odpowiada (albo sprawdzać sobie co środę czy aby od jutra nie będzie się miało posługi).

 2. Przypominam o koszyczku „Kto pyta – nie błądzi”, w którym można zostawiać nurtujące Was pytania odnośnie przebiegu liturgii / stanowiska kościoła / interpretacji Słowa.

 3. OD PRZYSZŁEGO TYGODNIA, w ramach Diakonii Miłosierdzia, po każdym spotkaniu oferujemy modlitwę wstawienniczą nad każdym, kto takiej modlitwy będzie potrzebował. Osoby obmadlane będą mogły – ale nie musiały – podać intencję, w której proszą o modlitwę.

 4. Przez najbliższy miesiąc, zaczynając od dziś będziemy rozważać książeczkę  „Różaniec Świętych – nie jesteś sam” . Koszt książeczki – 5 zł. Jeśli ktoś wpłaci więcej, to cała nadwyżka zasili Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie jako darowizna 🙂. Książeczki są do nabycia u Ani, po spotkaniu. Będziemy rozważać 5 tajemnic różańca tygodniowo. W TYM TYGODNIU ROZWAŻAMY CZĘŚĆ RADOSNĄ Różańca.

 5. Podczas spotkania Rady przyjęliśmy kalendarz wydarzeń na najbliższy rok formacyjny. Każdy może otrzymać jeden egzemplarz takiego kalendarza, aby móc odpowiednio wcześniej porezerwować sobie ważniejsze terminy.

KALENDARIUM WPO przy par. Chrystusa Króla 2020 / 2021

– 7 października 2020 – spotkanie formacyjne animatorów

– 12 października 2020 – spotkanie formacyjne scholi

– 17 października 2020 – rekolekcje dla odpowiedzialnych (animatorzy, zastępcy, schola, administratorzy)

24 października 2020 – Bal Wszystkich Świętych

– 7 listopada 2020 – Dzień Skupienia całej Wspólnoty

– 2 grudnia 2020 – spotkanie formacyjne animatorów

– 21 grudnia 2020 – przygotowywanie kościoła do Świąt Bożego Narodzenia

– 28 grudnia 2020 – spotkanie formacyjne scholi

– 24 stycznia 2021 – Dzień Ciastkowy. Nasz dyżur po mszy o godz. 12:00

– 10 luty 2021 – spotkanie formacyjne animatorów

– 15 luty 2021 – spotkanie formacyjne scholi

– 19-21 luty 2021 – kurs Nowe Życie

– 31 marca 2021 – przygotowanie kościoła do Świąt Wielkanocnych

– 14 kwietnia 2021 – spotkanie formacyjne animatorów

– 26 kwietnia 2021 – spotkanie formacyjne scholi

– 8-9 maja 2021 – wyjazdowy Weekend Skupienia

– 2 czerwca 2021 – przygotowanie ołtarza na Boże Ciało

– 23 czerwca 2021 – ZAKOŃCZENIE ROKU FORMACYJNEGO

 1. Przypominamy, że nasza Wspólnota w każdy czwartek modli się Koronką do Bożego Miłosierdzia w intencji dzieła nowej ewangelizacji, a zwłaszcza w intencji Wspólnoty Przyjaciół Oblubieńca.

 2. UWAGA! Ze względu na to, że nie działają sms-y systemowe bardzo proszę animatorów o dobrą komunikację z grupą i przekazywanie na bieżąco informacji, które Wam rozsyłam.

 3. BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH (nasza chrześcijańska odpowiedź na Halloween) odbędzie się w tym roku W SOBOTĘ 24 października 2020 roku, tradycyjnie już w SP nr 31 przy ulicy Żurawiej. Bal będzie organizowany dla dzieci i młodzieży do ósmej klasy szkoły podstawowej. Jak co roku nasza Wspólnota została poproszona o zajęcie się jego organizacją od strony zakupów, dekoracji, zapewnienia ciast oraz sprzątania. Za tydzień wyłożymy listy z posługami.

 4. Podczas spotkań prowadzimy zapisy do naszych Diakonii: Liturgicznej, Muzycznej, Miłosierdzia oraz Organizacyjnej. Osoby, które chciałyby obejrzeć prezentację przybliżającą za co która diakonia odpowiada proszę o e-mail na adres madusza@wp.pl

 5. Wielka prośba od siostry Katarzyny: „Szczęść Boże, w imieniu społeczności SP 31 i dzieci naszego Osiedla Dojlidy zwracam się z prośbą o oddanie głosów (można głosować całymi rodzinami, od najmłodszych po najstarszych) na projekt obywatelski „Rekreacja u Korczaka” – NR 067. W naszej szkole uczy się coraz więcej dzieci, mamy 5 oddziałów przedszkolnych. Naszym marzeniem jest nowy plac zabaw dla dzieci i strefa relaksu dla dorosłych. W tym roku głosy można oddawać tylko drogą mailową, dlatego bardzo prosimy o wsparcie tego dzieła! Gdyby ktoś miał problem z oddaniem głosu tą drogą, można przyjść do naszej szkoły i pomożemy. W ubiegłym roku zabrakło nam kilkunastu głosów:( Może w tym roku się uda, dzięki życzliwości wielu osób:) Już dziś, za każdy oddany głos, serdecznie dziękuję!!! s.Katarzyna”

 6. Gorąco zachęcamy do udziału w kursach i rekolekcjach organizowanych przez PSNE i BSNE   ZAPISY na stronach: http://snepallotyni.pl/kursy/ oraz www.rekolekcje.bialystok.pl

 7. Odpowiedzialnych, którzy się zapisali na rekolekcje 17 października 2020 w Sanktuarium Miłosierdzia proszę o wpłacanie do naszej Ani 10 zł tytułem opłaty za rekolekcje.

Ogłoszenia z dn. 11.03.2020

 1. Kochani, z racji na wskazania służb odpowiedzialnych za opanowanie rozprzestrzeniania się koronawirusa nasze wczorajsze spotkanie formacyjne miało przebieg indywidualny – w domach.

 2. Na początku przyszłego tygodnia animatorzy otrzymają sms z informacją czy w następną środę tj. 18 marca spotkamy się w kościele czy również pozostaniemy w domach. W tym czasie nie ulegają zmianie nasze tygodniowe dyżury modlitewne ani dyżury liturgiczne (jeśli jest odprawiana środowa msza święta, to nasza Wspólnota odpowiada za jej oprawę) – jedynie grupy odpowiedzialne za powitanie Słowa i modlitwę do Ducha zostają zwolnione z dyżuru (o ile we środę nie będzie spotkania formacyjnego w kościele). Ogarnijmy duchową troską chorych, a nam i całemu światu prośmy o oddalenie wszelkiego zła i nawrocenie ku Panu naszemu – Jezusowi.

 3. Od czwartku 12 marca 2020 rozważamy Słowo Boże z dnia czyli czytania i Ewangelię przewidzianą na dany dzień. W tym tygodniu NIE ROZWAŻAMY kolejnego rozdziału podręcznika. Jest to okazja, aby nadrobić zaległości, które mamy, wrócić do treści, które rozważyliśmy bardzo pobieżnie i pogłębić dotychczasową formację.

 4. W tym miejscu pragnę bardzo goraco podziękować Wam za ubiegłotygodniowe posługi -zwłaszcza za cichą modlitwę ochronną „w izdebce” w intencji kursu „EMAUS” i za niedzielną pomoc przy sprzątaniu. Dziękuję Wam w imieniu wszystkich uczestników kursu – daliście nam poczuć, że w drodze do Nieba mamy prawdziwych przyjaciół :)))

 5. Jak w każdy czwartek modlimy się Koronką do Bożego Miłosierdzia za wszystkie dzieła nowej ewangelizacji, a zwłaszcza za WPO.

 6. OD KWIETNIA, w każdą pierwszą środę miesiąca, po spotkaniach będziemy ofiarowywać „pół godziny dla świątyni” czyli sprzątać dolny kościół, z którego tylko my korzystamy. .

 7. W związku ze zintensyfikowaniem prac dotyczących budowy Centrum prosimy o pomoc ludzi dobrej woli, którzy chcieliby się podzielić swoimi umiejętnościami lub materiałami budowlano-wykończeniowymi. Wszelkie propozycje prosimy zgłaszać na email: biuro@przyjacieleoblubienca.pl, w treści informacji pisząc czym możecie się podzielić oraz kontakt telefoniczny.

 8. W tym roku jest także możliwość przekazania 1% od podatku na budowę Centrum Formacji – zachęcamy do wsparcia. KRS 0000309499. Cel szczegółowy: PRZYJACIELE OBLUBIEŃCA

 9. Jałmużna wielkopostna, którą będziemy zbierać w marcu, w tym roku będzie przekazana na budowę Centrum Formacji Wspólnoty lub inny ważny cel, do którego Bóg zaprasza wspólnotę lokalną. Przypominam, że o praktykę jałmużny kilka lat temu upomniał się Pan Bóg względem całej naszej wspólnoty, jako ćwiczenie duchowe, które ma nas formować.

 10. W tym roku przypada dziesięciolecie istnienia naszej wspólnoty. Uroczyste obchody odbędą się podczas Święta Wspólnoty 20 czerwca na hali Globus w Lublinie. Decyzją naszego Pasterza na organizację tego wyjątkowego wydarzenia złożą się jedynie te osoby, które pragną wziąć udział w tych uroczystościach lub też pragną je wesprzeć. Składkę po 20 zł będziemy zbierać do końca kwietnia.

(Nie będzie już później żadnych dodatkowy opłat poza kosztami dojazdu w czerwcu dla osób spoza Lublina).

Informacje dotyczące planu i zapisów będziemy podawać wkrótce.

Ogłoszenia z dn. 04.03.2020

 1. Serdecznie dziękuję za ubiegłotygodniowe posługi – zwłaszcza tym wszystkim, którzy podjęli się przygotowania i co sobotniego śpiewania nieszporów oraz poprowadzili w ubiegły piątek Drogę Krzyżową. Dziękuję, że zawsze mogę na Was liczyć – nawet kiedy coś wpada „na ostatnią chwilę”.

 2. Od 5 marca 2020 zaczynamy rozważania VII rozdziału podręcznika „Wypłyń na głębię ze św. Wincentym Pallottim” – „DLA ZBAWIENIA DUSZ”.

 3. KURS EMAUS: Termin: 6 – 8 marca 2020

Koszt: 70 zł (w tym kawa, herbata, ciastka, sobotni obiad i kolacja) – płatność przy rejestracji. Początek: Msza święta o godzinie 18:00, po niej przechodzimy na recepcję (w Domu Parafialnym).

ZABIERAMY ZE SOBĄ: notatnik, długopis, Pismo Święte.

W związku z kursem prosimy o dwie posługi:

– objęcie wszystkich uczestników kursu modlitwą ochronną w formie adoracji w sobotę 7 marca 2020 od godziny 9:00 do 18:00 w kaplicy Domu Parafialnego. Lista wstawienników jest dostępna u Matyldy.

– pomoc w sprzątaniu po kursie. Chętnych zapraszam w niedzielę 8 marca 2020 na godz. 13:00 do Domu Parafialnego. Najlepiej ze swoim sprzętem.

 1. We czwartek nasza Wspólnota modli się – jak zwykle – Koronką do Bożego Miłosierdzia.

 2. UWAGA! OD KWIETNIA, w każdą pierwszą środę miesiąca, po spotkaniach będziemy ofiarowywać „pół godziny dla świątyni” czyli sprzątać dolny kościół, z którego tylko my korzystamy. W marcu zrobimy to WYJĄTKOWO w niedzielę 8 marca 2020, po zakończeniu kursu Emaus ok. godz. 13:00.

 3. Przypominam, że w ramach Diakonii Miłosierdzia po każdym spotkaniu można poprosić o modlitwę wstawienniczą jeśli się takiej modlitwy potrzebuje. Osoby obmadlane mogą – ale nie muszą – podać intencję, w której proszą o modlitwę.

 4. W związku ze zintensyfikowaniem prac dotyczących budowy Centrum bardzo prosimy o pomoc ludzi dobrej woli, którzy chcieliby się podzielić swoimi umiejętnościami lub materiałami budowlano-wykończeniowymi. Wszelkie propozycje prosimy zgłaszać na email: biuro@przyjacieleoblubienca.pl, w treści informacji pisząc czym mogę się podzielić oraz kontakt telefoniczny.

 5. W tym roku jest także możliwość przekazania 1% od podatku na budowę Centrum Formacji – zachęcamy do wsparcia. KRS 0000309499. Cel szczegółowy: PRZYJACIELE OBLUBIEŃCA

 6. Jałmużna wielkopostna, którą będziemy zbierać w marcu, w tym roku będzie przekazana na budowę Centrum Formacji Wspólnoty lub inny ważny cel, do którego Bóg zaprasza wspólnotę lokalną. Przypominam, że o praktykę jałmużny kilka lat temu upomniał się Pan Bóg względem całej naszej wspólnoty, jako ćwiczenie duchowe, które ma nas formować.

 7. Zachęcamy do udziału w kursach i dziełach ewangelizacyjnych PSNE I BSNE: 
  Szczególowe informacje o zbliżających się kursach znajdziecie na stronie www.rekolekcje.bialystok.pl oraz na stronie Pallotyńskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji https://snepallotyni.pl

Kursy Paweł: 3-13 lipca w Białymstoku, 17-27 lipca w Łomży

Kurs Szymon Piotr – Formacja „Skały”: 29 lipca-2 sierpnia w Łomży

Kurs Maria z Betanii – o uwielbieniu: 15-19 kwietnia w Kodniu, 5-9 sierpnia w Łomży.

 1. W tym roku przypada dziesięciolecie istnienia naszej wspólnoty. Uroczyste obchody odbędą się podczas Święta Wspólnoty 20 czerwca na hali Globus w Lublinie. Kapituła Generalna podjęła decyzję, że na organizację tego wyjątkowego wydarzenia złożymy się wszyscy jako cała wspólnota. Składkę po 20 zł (od każdego członka wspólnoty niezależnie czy się wybiera na Święto).

(Nie będzie już później żadnych dodatkowy opłat poza kosztami dojazdu w czerwcu dla osób spoza Lublina).

Informacje dotyczące planu i zapisów będziemy podawać wkrótce.

Oświadczenie księdza Krzysztofa Kralki SAC – dotychczasowego Moderatora Generalnego (do odczytania we wspólnocie):

Po 10 latach kierowania Wspólnotą Przyjaciele Oblubieńca jako Moderator Generalny postanowiłem poprosić Radę Generalną o przyjęcie mojej dymisji. We wrześniu 2019 r., po procesie rozeznania i modlitwie, postanowiliśmy, że zakończenie mojej posługi Moderatora Generalnego nastąpi w czasie Kapituły Generalnej. 

Te 10 lat to przepiękny czas Bożego prowadzenia i podejmowania decyzji konstytuujących naszą Wspólnotę. Wiele się wydarzyło, a ja mogłem przez te lata patrzeć, jak Wspólnota dojrzewa i staje się gotowa do tego, by formowani odpowiedzialni mogli przejmować coraz większe zadania.

Dziś chcę służyć naszej Wspólnocie najlepiej, jak potrafię, dając jej to, co jest najbardziej potrzebne. Poproszono mnie, bym pozostał członkiem Rady Generalnej, odpowiadając z jej ramienia za kilka bardzo ważnych przestrzeni we Wspólnocie. W pierwszej kolejności będę się zajmował formacją członków Przymierza Wspólnoty, odpowiadając za okres kandydacki, jak i za formację permanentną. Moim zadaniem będzie również koordynowanie tworzenia Centrum Formacji oraz troska o relacje ze wspólnotami wchodzącymi w skład Rodziny Przyjaciół Oblubieńca. Tej pracy będzie nadal dużo, ale w obecnym stanie Wspólnoty nie da się jej łączyć z obowiązkami, jakie ma Moderator Generalny.

Chcę podziękować wszystkim, z którymi przez te 10 lat przyszło mi współpracować i zakładać fundamenty naszej Wspólnoty. Jesteście wspaniali, a wasze oddane serca pozwoliły, że jako Wspólnota jesteśmy dziś w tym miejscu. Zdaję sobie również sprawę z tego, że jako człowiek słaby i grzeszny wielokrotnie zawodziłem i nie stawałem na wysokości zadania. Przepraszam za każdą taką sytuację.

Wierzę mocno, że Wspólnota pod wodzą nowego Moderatora Generalnego – ks. Łukasza Żaby SAC – będzie nadal służyła Kościołowi w tych przestrzeniach, do których zaprosi ją Pan.

Oświadczenie ks. Łukasza Żaby SAC – Moderatora Generalnego w sprawie budowy Centrum Formacji Wspólnoty Przyjaciele Oblubieńca (do odczytania we wspólnocie):

W czerwcu 2019r. Przełożony Prowincjalny Prowincji Chrystusa Króla Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego (Pallotyni), ks. dr Zenon Hanas SAC, odnosząc się do naszych pragnień tworzenia Centrum Formacji, zaproponował naszej Wspólnocie przejęcie domu rekolekcyjnego przy Sanktuarium Matki Bożej Wychowawczyni w Czarnej k. Stąporkowa, znanego wielu członkom naszej Wspólnoty z odbywających się tam rokrocznie kursów ewangelizacyjnych. Do dyspozycji Wspólnoty miałby zostać oddany dom rekolekcyjny z możliwością rozbudowy i adaptacji do naszych potrzeb oraz tzw. „dom ekipy”. Wspólnota zachowałaby również użytkowanie domu na ul. Monte Cassino w Lublinie.

Od tego czasu Rada Generalna rozpoczęła modlitwę i proces rozeznawania, czy Bóg zaprasza nas do zmiany lokalizacji Centrum Formacji. Bóg pokazał nam, że jest to Jego propozycja i że nie wolno nam przejść wobec niej obojętnie. Pokazał również wyraźnie, że wcześniejsza lokalizacja nie była pomyłką, lecz etapem w odkrywaniu Bożych zamysłów. Podjęliśmy decyzję, że do czasu Kapituły Generalnej dokonamy potrzebnych ekspertyz i obliczeń co do możliwości i kosztów rozbudowy Czarnej. Nie mieliśmy również wątpliwości, że to Kapituła Generalna ma się pochylić nad propozycją ks. Prowincjała i podjąć decyzję w tej sprawie.

Z pomocą kompetentnych specjalistów sprawdziliśmy możliwość rozbudowy domu w Czarnej, zasięgając również informacji w odpowiednich urzędach. Przygotowaliśmy wstępny kosztorys rozbudowy i dokonaliśmy porównania z kosztami, jakie należałoby ponieść w Dąbrówce. Remont i rozbudowa proponowanego nam domu będzie według tych wyliczeń trzykrotnie niższa niż zakup działki i wybudowanie Centrum od podstaw. Czas, po jakim moglibyśmy zacząć w pełni korzystać z wyremontowanej części istniejącego budynku, to około dwa lata. W tym czasie trwałaby dobudowa nowego skrzydła, w którym oprócz części rekolekcyjnej mieściłby się dom formacyjny dla mężczyzn i kobiet. Zakończenie inwestycji jest możliwe w 2023 roku. Wszystko oczywiście jest uzależnione od stabilnego finansowania.

Podczas Kapituły Generalnej gościliśmy ks. Prowincjała Zenona Hanasa SAC, który jeszcze raz oficjalnie przedstawił swoją propozycję członkom Kapituły. Następnie ks. Krzysztof Kralka SAC przedstawił Kapitule cały proces rozeznawania tego tematu przez Radę Generalną. Po nim nastąpił czas dyskusji, pytań i odpowiedzi oraz wspólna modlitwa Kapituły Generalnej, po której odbyło się głosowanie nad przyjęciem lub odrzuceniem propozycji ks. Prowincjała. Kapituła zatwierdziła tę uchwałę JEDNOGŁOŚNIE i z dużym entuzjazmem. Całości towarzyszyła jedność i wielka radość z tego, iż Centrum będzie mogło zaistnieć tak szybko. Z ogromną radością informujemy, że ROZPOCZYNAMY to, czego tak bardzo pragnęliśmy – zaczynamy prace związane z budową Centrum Formacji Wspólnoty Przyjaciele Oblubieńca.

Postanowieniem Rady Generalnej za budowę Centrum będzie odpowiedzialny ks. Krzysztof Kralka SAC. Rozpoczęliśmy już spotkania przedstawicieli Rady Generalnej z Radami Regionów w celu przekazania szczegółowych informacji. Będzie to czas na dyskusję i szerokie spojrzenie na cały proces, przez jaki od początku pojawienia się myśli o tworzeniu Centrum Bóg przeprowadził Wspólnotę. Niebawem wszystkie informacje dotrą do każdej wspólnoty i będziemy mogli wspólnie wielbić Boga za wielkie rzeczy, jakich dokonał. Prosimy zatem o cierpliwość i modlitwę.

ks. Łukasz Żaba SAC

Moderator Generalny Wspólnoty Przyjaciele Oblubieńca

%MCEPASTEBIN%

Ogłoszenia z dn. 19.02.2020

 1. Od 20 lutego 2020 zaczynamy rozważania V rozdziału podręcznika „Wypłyń na głębię ze św. Wincentym Pallottim” – „DLA NIESKOŃCZONEJ CHWAŁY BOŻEJ”, a tydzień później tj. 27 lutego zaczynamy rozdział VI „Dla zniszczenia grzechu”.

 2. ZE WZGLĘDU NA ŚRODĘ POPIELCOWĄ ZA TYDZIEŃ tj. 26 lutego 2020 SPOTKANIA FORMACYJNEGO NIE BĘDZIE!!! W związku z tym grupki, które odpowiadają 26 lutego za oprawę mszy, powitanie Słowa oraz modlitwę do Ducha Świętego nie mają swoich dyżurów. Pozostałe dyżury tj. tygodniowe dyżury modlitewne OBOWIĄZUJĄ NORMALNIE.

 3. KURS EMAUS: Termin: 6 – 8 marca 2020

Słowo objawia prawdę tym, którzy go słuchają z wiarą.

Słowo przemienia serca tych, którzy je z ufnością zachowują.

Koszt: 70 zł (w tym kawa, herbata, ciastka, sobotni obiad i kolacja) – w tym zaliczka 20 zł lub pełna płatność przy rejestracji.

Początek: Msza święta o godzinie 18:00, po niej przechodzimy na recepcję (w dolnym kościele lub Domu Parafialnym) ZABIERAMY ZE SOBĄ: notatnik, długopis, Pismo Święte

 1. We czwartek nasza Wspólnota modli się Koronką do Bożego Miłosierdzia. W sposób szczególny prosimy także o modlitwę w intencji Kapituły Generalnej naszej wspólnoty, która odbędzie się 21-23 lutego w Warszawie.

 2. UWAGA! OD KWIETNIA, w każdą pierwszą środę miesiąca, po spotkaniach będziemy ofiarowywać „pół godziny dla świątyni” czyli sprzątać dolny kościół, z którego tylko my korzystamy. W marcu zrobimy to WYJĄTKOWO w niedzielę 8 marca 2020, po zakończeniu kursu Emaus ok. godz. 13:00.

 3. Przypominam, że w ramach Diakonii Miłosierdzia po każdym spotkaniu można poprosić o modlitwę wstawienniczą jeśli się takiej modlitwy potrzebuje. Osoby obmadlane mogą – ale nie muszą – podać intencję, w której proszą o modlitwę.

 4. GORĄCO ZAPRASZAMY wszystkich śpiewających w najbliższą sobotę na WARSZTATY ŚPIEWANIA NIESZPORÓW. Odbędą się one w najbliższą sobotę tj. 22 lutego 2020 w Domu Parafialnym. Początek o godz. 9:00 – kończymy około południa. Nabyte umiejętności będzie można wykorzystać w każdą sobotę Wielkiego Postu podczas wieczornych mszy świętych.

 5. W niedzielę, 1 marca 2020 roku, w Katedrze, o godzinie 15:00 odbędzie się KONFERENCJA O SPOWIEDZI. Konferencję poprowadzi ks. Kamil Dąbrowski.

 6. Zachęcamy do udziału w kursach i dziełach ewangelizacyjnych PSNE I BSNE: 
  Szczególowe informacje o zbliżających się kursach znajdziecie na stronie www.rekolekcje.bialystok.pl oraz na stronie Pallotyńskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji https://snepallotyni.pl

Kursy Paweł: 3-13 lipca w Białymstoku, 17-27 lipca w Łomży
Kurs Szymon Piotr – Formacja „Skały”: 29 lipca-2 sierpnia w Łomży
Kurs Maria z Betanii – o uwielbieniu: 15-19 kwietnia w Kodniu, 5-9 sierpnia w Łomży.

Ogłoszenia z dn. 12.02.2020

 1. Od 13 lutego 2020 zaczynamy rozważania IV rozdziału podręcznika „Wypłyń na głębię ze św. Wincentym Pallottim” – „MARYJA – KRÓLOWA APOSTOŁÓW”.

 2. KURS EMAUS: Jeśli odkryłeś Biblię i pragniesz ją nie tylko czytać, ale i rozumieć, przyłącz się do uczniów podążających z Jerozolimy do Emaus. To do nich dołącza się Nieznajomy, który w drodze wyjaśnia im Pisma. Nalegają, by pozostał z nimi. Poznanie Pisma doprowadza ich do poznania Jezusa. On sam zaprasza Ciebie do tego samego! Pragnie, by i Twoje serce pałało miłością do Słowa Bożego, byś poznając Je i Nim się karmiąc nawiązywał głębszą relację z Jezusem – Słowem.

WARUNKI UCZESTNICTWA: skończone 18 lat, przebyty kurs Nowe Życie lub SOW

Termin: 6 – 8 marca 2020

Miejsce: Parafia Chrystusa Króla w Białymstoku

Koszt: 70 zł (w tym kawa, herbata, ciastka, sobotni obiad i kolacja) – w tym zaliczka 20 zł lub

potwierdzenie uczestnictwa i pełna płatność przy rejestracji.

Początek: Msza święta o godzinie 18:00, po niej przechodzimy na recepcję (w dolnym kościele lub

Domu Parafialnym) ZABIERAMY ZE SOBĄ: notatnik, długopis, Pismo Święte

ZAPISY:  do 19 lutego 2020 !!!

ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ DOFINANSOWANIA KURSU – informacje u Ani Wiszniewskiej

 1. We czwartek nasza Wspólnota modli się Koronką do Bożego Miłosierdzia. W sposób szczególny prosimy także o modlitwę w intencji Kapituły Generalnej naszej wspólnoty, która odbędzie się 21-23 lutego w Warszawie.

 2. 25 kwietnia 2020r. w Seminarium Duchownym w Białymstoku, godzinach 9.00 – 18.00 odbędą się warsztaty dla schól ze wspólnoty Przyjaciele Oblubieńca . Koszt to 30 zł ( w tym obiad). 

 3. W tym roku jest także możliwość przekazania 1% od podatku na budowę Centrum Formacji – zachęcamy do wsparcia. KRS 0000309499. Cel szczegółowy: PRZYJACIELE OBLUBIEŃCA

 4. Zachęcamy do udziału w kursach i dziełach ewangelizacyjnych PSNE I BSNE: 
  Szczególowe informacje o zbliżających się kursach znajdziecie na stronie www.rekolekcje.bialystok.pl oraz na stronie Pallotyńskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji https://snepallotyni.pl

Kurs Nowe życie: 14-16 lutego w Niewodnicy Kościelnej
Kurs Eureka: 14-16 lutego w Jaświłach
Rekolekcje małżeńskie: 15-16 lutego 2020 w Białymstoku
Kursy Paweł: 3-13 lipca w Białymstoku, 17-27 lipca w Łomży
Kurs Szymon Piotr – Formacja „Skały”: 29 lipca-2 sierpnia w Łomży
Kurs Maria z Betanii – o uwielbieniu: 15-19 kwietnia w Kodniu, 5-9 sierpnia w Łomży.

Ogłoszenia z dn. 05.02.2020

 1. Od 6 lutego 2020 zaczynamy rozważania III rozdziału podręcznika „Wypłyń na głębię ze św. Wincentym Pallottim” – „WIECZERNIK – IKONA KOŚCIOŁA”.

 2. KURS EMAUS: Jeśli odkryłeś Biblię i pragniesz ją nie tylko czytać, ale i rozumieć, przyłącz się do uczniów podążających z Jerozolimy do Emaus. To do nich dołącza się Nieznajomy, który w drodze wyjaśnia im Pisma. Nalegają, by pozostał z nimi. Poznanie Pisma doprowadza ich do poznania Jezusa. On sam zaprasza Ciebie do tego samego! Pragnie, by i Twoje serce pałało miłością do Słowa Bożego, byś poznając Je i Nim się karmiąc nawiązywał głębszą relację z Jezusem – Słowem.

WARUNKI UCZESTNICTWA: skończone 18 lat, przebyty kurs Nowe Życie

Termin: 6 – 8 marca 2020

Miejsce: Parafia Chrystusa Króla w Białymstoku

Koszt: 70 zł (w tym kawa, herbata, ciastka, sobotni obiad i kolacja) – w tym zaliczka 20 zł lub

potwierdzenie uczestnictwa i pełna płatność przy rejestracji.

Początek: Msza święta o godzinie 18:00, po niej przechodzimy na recepcję (w dolnym kościele lub

Domu Parafialnym) ZABIERAMY ZE SOBĄ: notatnik, długopis, Pismo Święte

ZAPISY:  do 12 lutego 2020 !!!

 1. We czwartek nasza Wspólnota modli się Koronką do Bożego Miłosierdzia w intencji dzieła nowej ewangelizacji, a zwłaszcza w intencji Wspólnoty Przyjaciół Oblubieńca. W tym czasie w sposób szczególny prosimy także o modlitwę w intencji Kapituły Generalnej naszej wspólnoty, która odbędzie się 21-23 lutego w Warszawie.

 2. UWAGA! Uległ zmianie termin kursu „Chłopiec z chlebami” dla animatorów, zastępców animatorów, posługujących, odpowiedzialnych za diakonie i osób pragnących się formować w posługach. Kurs będzie miał miejsce w dniach 6-7 marca 2020 (w czasie naszego Emaus). Miejsce: SP nr 38, ul Porzeczkowa 11 Koszt: 70 zł. Opłata na miejscu przy rejestracji. Zapisy będą trwać do 19 lutego 2020. Lista jest wykładana podczas spotkań.

 3. Pod koniec lutego ruszy SOW w par. MB z Gwadelupe. Spotkania będą się odbywały we czwartki poczynając od 27.02.2020. Pierwsze spotkanie „ochotników” odbędzie się już 16.02.2020 o godz. 18:45 w kaplicy przy ulicy Wrocławskiej 11.

 4. W tym roku jest także możliwość przekazania 1% od podatku na budowę Centrum Formacji – zachęcamy do wsparcia. KRS 0000309499. Cel szczegółowy: PRZYJACIELE OBLUBIEŃCA

 5. Zachęcamy do udziału w kursach i dziełach ewangelizacyjnych PSNE I BSNE: 
  Szczególowe informacje o zbliżających się kursach znajdziecie na stronie www.rekolekcje.bialystok.pl oraz na stronie Pallotyńskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji https://snepallotyni.pl

Ogłoszenia z dn. 29.01.2020

 1. Od 30 stycznia 2020 zaczynamy rozważania II rozdziału podręcznika „Wypłyń na głębię ze św. Wincentym Pallottim” – „Jezus Chrystus – Apostoł Ojca Przedwiecznego”. Jeśli ktoś jeszcze nie nabył podręcznika – zapraszam do Ani lub po każdej mszy do Rysia. Koszt podręcznika – 20 zł. .

 2. Cała kolekta styczniowa od wszystkich wspólnot przekazana zostanie do budżetu generalnego na utrzymanie biura Wspólnoty i centralnych działań ewangelizacyjno-formacyjnych.

 3. We czwartek nasza Wspólnota modli się Koronką do Bożego Miłosierdzia w intencji dzieła nowej ewangelizacji, a zwłaszcza w intencji Wspólnoty Przyjaciół Oblubieńca.

 4. UWAGA! Uległ zmianie termin kursu „Chłopiec z chlebami” dla animatorów, zastępców animatorów, posługujących, odpowiedzialnych za diakonie i osób pragnących się formować w posługach. Kurs będzie miał miejsce w dniach 6-7 marca 2020 (w czasie naszego Emaus). Miejsce: SP nr 38, ul Porzeczkowa 11 Koszt: 70 zł. Opłata na miejscu przy rejestracji. Zapisy będą trwać do 19 lutego 2020. Lista jest wykładana podczas spotkań.

 5. Pod koniec lutego ruszy SOW w par. MB z Gwadelupe. Spotkania będą się odbywały we czwartki poczynając od 27.02.2020. W związku z tym potrzebni są animatorzy oraz muzyczni. Jeśli ktoś z Was ma czas i możliwość posługiwania na SOW w tej parafii jako animator grupy lub grający / śpiewający to bardzo proszę o zgłaszanie się do mnie. Temat jest pilny. Pierwsze spotkanie „ochotników” odbędzie się już 16.02.2020 o godz. 18:45 w kaplicy przy ulicy Wrocławskiej 11.

 6. Zachęcamy do udziału w kursach i dziełach ewangelizacyjnych PSNE I BSNE: 
  7-9.02.2020 Rekolekcje Fatimskie w Bogdankach 
  oraz
  7.02-9.02.2020r.  – Kurs Maria Magdalena w Lublinie
  14-16.02.2020r. LECTIO DIVINA – modlitwa Słowem Bożym w Lublinie

Szczególowe informacje o zbliżających się kursach znajdziecie na stronie www.rekolekcje.bialystok.pl oraz na stronie Pallotyńskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji https://snepallotyni.pl

Wieczory z Kardynałem Prymasem Wyszyńskim. ABC Wyszyńskiego – to tytuł cyklu spotkań poświęconych osobie i nauczaniu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w ramach przygotowania do uroczystości Jego beatyfikacji w dniu 7 czerwca br. Podczas tych spotkań chodzi o wprowadzenie wiernych w kontakt z osobą i duchowym przesłaniem Kardynała dla Polski i Polaków dlatego będą składały się na nie: wystawy, koncerty, filmy i debaty kompetentnych osób znających sylwetkę Kardynała Prymasa. Wierni Archidiecezji Białostockiej będą mogli spotykać się w każdym miesiącu w Centrum Wystawienniczo Konferencyjnym przy ul. kościelnej 1 i oprócz audiowizualnych form będą mogli wysłuchać krótkiej prelekcji o Prymasie Wyszyńskim a także podjąć debatę na dany temat.

Droga życia i świętości Prymasa Kardynała Wyszyńskiego” – to tytuł pierwszego z cyklu spotkań nt. „ABC Wyszyńskiego”. Pierwsze spotkanie odbędzie się w czwartek 16 stycznia 2020 r. o godzinie 18.00. O drodze życia i świętości opowie dr Ewa Czaczkowska autorka Biografii o Wyszyńskim, dziennikarka, historyk i nauczyciel akademicki.

Spotkania z tego cyklu są otwarte dla wszystkich zainteresowanych i będą odbywały się z udziałem ekspertów, w tym historyków, biografów i osób znających i pamiętających Kardynała Wyszyńskiego. W ramach cyklu „Wieczory z Kardynałem Prymasem Wyszyńskim. ABC Wyszyńskiego” zaplanowano sześć spotkań. Formuła każdego z nich będzie zróżnicowana. Elementem wspólnym będzie wystąpienie na określony temat przygotowany przez głównego prelegenta. Po wystąpieniach przewiduje się dyskusję z możliwością zadawania pytań z sali.