Ogłoszenia z dn. 22.01.2020

1. Bardzo Wam dziękuję za Waszą obecność i Wasz wkład w niedzielny „Dzień Ciastkowy” oraz za posługi podejmowane w czasie tygodnia.

2. Od 23 stycznia 2020 zaczynamy rozważania podręcznika „Wypłyń na głębię ze św. Wincentym Pallottim”. Rozważamy rozdział I „Bóg, Miłość Nieskończona”. Jeśli ktoś jeszcze nie nabył podręcznika – zapraszam do Ani. Koszt podręcznika – 20 zł. .

3. Cała kolekta styczniowa od wszystkich wspólnot przekazywana jest do budżetu generalnego na utrzymanie biura Wspólnoty i centralnych działań ewangelizacyjno-formacyjnych.

4. We czwartek całą Wspólnotą modlimy się Koronką do Bożego Miłosierdzia w intencji dzieła nowej ewangelizacji, a zwłaszcza w intencji Wspólnoty Przyjaciół Oblubieńca.

5. W dniach 28-29.02.2020 będzie miał miejsce kurs „Chłopiec z chlebami” dla animatorów, zastępców animatorów, posługujących, odpowiedzialnych za diakonie i osób pragnących się formować w posługach. Miejsce i koszt zostaną podane później. Zapisy będą trwać do 12 lutego 2020. Lista jest wykładana podczas spotkań.

6. Pod koniec lutego ruszy SOW w par. MB z Gwadelupe. Spotkania będą się odbywały we czwartki poczynając od 27.02.2020. W związku z tym potrzebni są animatorzy oraz muzyczni. Jeśli ktoś z Was ma czas i możliwość posługiwania na SOW w tej parafii jako animator grupy lub grający / śpiewający to bardzo proszę o zgłaszanie się do mnie. Temat jest pilny. Pierwsze spotkanie „ochotników” odbędzie się już 16.02.2020 o godz. 18:45 w kaplicy przy ulicy Wrocławskiej 11.

7. Zachęcamy do udziału w kursach i dziełach ewangelizacyjnych PSNE I BSNE:
    7-9.02.2020 Rekolekcje Fatimskie w Bogdankach
    7.02-9.02.2020r.  – Kurs Maria Magdalena w Lublinie
    14-16.02.2020r. LECTIO DIVINA – modlitwa Słowem Bożym w Lublinie

Szczególowe informacje o zbliżających się kursach znajdziecie na stronie www.rekolekcje.bialystok.pl oraz na stronie Pallotyńskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji https://snepallotyni.pl

Wieczory z Kardynałem Prymasem Wyszyńskim. ABC Wyszyńskiego – to tytuł cyklu spotkań poświęconych osobie i nauczaniu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w ramach przygotowania do uroczystości Jego beatyfikacji w dniu 7 czerwca br. Podczas tych spotkań chodzi o wprowadzenie wiernych w kontakt z osobą i duchowym przesłaniem Kardynała dla Polski i Polaków dlatego będą składały się na nie: wystawy, koncerty, filmy i debaty kompetentnych osób znających sylwetkę Kardynała Prymasa. Wierni Archidiecezji Białostockiej będą mogli spotykać się w każdym miesiącu w Centrum Wystawienniczo Konferencyjnym przy ul. kościelnej 1 i oprócz audiowizualnych form będą mogli wysłuchać krótkiej prelekcji o Prymasie Wyszyńskim a także podjąć debatę na dany temat.

Droga życia i świętości Prymasa Kardynała Wyszyńskiego” – to tytuł pierwszego z cyklu spotkań nt. „ABC Wyszyńskiego”. Pierwsze spotkanie odbędzie się w czwartek 16 stycznia 2020 r. o godzinie 18.00. O drodze życia i świętości opowie dr Ewa Czaczkowska autorka Biografii o Wyszyńskim, dziennikarka, historyk i nauczyciel akademicki.

Spotkania z tego cyklu są otwarte dla wszystkich zainteresowanych i będą odbywały się z udziałem ekspertów, w tym historyków, biografów i osób znających i pamiętających Kardynała Wyszyńskiego. W ramach cyklu „Wieczory z Kardynałem Prymasem Wyszyńskim. ABC Wyszyńskiego” zaplanowano sześć spotkań. Formuła każdego z nich będzie zróżnicowana. Elementem wspólnym będzie wystąpienie na określony temat przygotowany przez głównego prelegenta. Po wystąpieniach przewiduje się dyskusję z możliwością zadawania pytań z sali.