Rok Eucharystii

Kliknij, aby przeczytać

Ogłoszenia

OGŁOSZENIA z 23.06.2020

Kochani,

z radością informuję, że od 6.07.2020r. ruszają poniedziałkowe, wakacyjne spotkania Wspólnoty Przyjaciele Oblubieńca w parafii Matki Bożej Fatimskiej

Plan każdego spotkania: godz.  18.00 – Msza  święta, po niej  2 – 3 krótkie świadectwa,  modlitwa uwielbienia,  dziesiątka Różańca i Apel Jasnogórski.

Dyżurujące wspólnoty są odpowiedzialne za liturgię i przebieg spotkania. NASZ DYŻUR PRZYPADA 27 LIPCA 2020 r. !!!

Potrzebujemy 2 osób do wniesienia ikony, osoby do czytania, psalmu, modlitwy wiernych i 2 osób do krótkiego świadectwa. Świadectwo ma być na temat: Jak formacja i bycie we Wspólnocie wpływa na trudne sytuacje życiowe np. przeżywanie epidemii / relacje z rodziną / osobistą relację z Bogiem / korzystanie z sakramentów itp.

Chętnych proszę o zgłaszanie się do Matyldy tel. 505 188 268

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w wakacyjnych kursach ewangelizacyjnych:

– 26-28 czerwca kurs MARIA MAGDALENA dla kobiet w Lublinie

– 3-5 oraz 10-12 lipca kurs NOWE ŻYCIE w Lublinie

– 17-27 lipca kurs PAWEŁ w Łomży

– 29 lipca -2 sierpnia KURS JAN W Łomży

– 29 lipca -2 sierpnia KURS SZYMON PIOTR – FORMACJA „SKAŁY” w Łomży

– 6-9 sierpnia KURS JEZUS W 4 EWANGELIACH W Łomży

– 7-9 sierpnia KURS SIEDMIORO MŁODYCH w Łomży

ZAPISY:http://snepallotyni.pl/kursy/

KURSY BĘDĄ ZORGANIZOWANE ZGODNIE Z ZACHOWANIEM WSZYSTKICH WYMOGÓW SANITARNYCH. KAŻDY UCZESTNIK BĘDZIE NOCOWAĆ W POKOJU 1-OSOBOWYM.

 

Ogłoszenia z dn. 11.03.2020

 1. Kochani, z racji na wskazania służb odpowiedzialnych za opanowanie rozprzestrzeniania się koronawirusa nasze wczorajsze spotkanie formacyjne miało przebieg indywidualny – w domach.

 2. Na początku przyszłego tygodnia animatorzy otrzymają sms z informacją czy w następną środę tj. 18 marca spotkamy się w kościele czy również pozostaniemy w domach. W tym czasie nie ulegają zmianie nasze tygodniowe dyżury modlitewne ani dyżury liturgiczne (jeśli jest odprawiana środowa msza święta, to nasza Wspólnota odpowiada za jej oprawę) – jedynie grupy odpowiedzialne za powitanie Słowa i modlitwę do Ducha zostają zwolnione z dyżuru (o ile we środę nie będzie spotkania formacyjnego w kościele). Ogarnijmy duchową troską chorych, a nam i całemu światu prośmy o oddalenie wszelkiego zła i nawrocenie ku Panu naszemu – Jezusowi.

 3. Od czwartku 12 marca 2020 rozważamy Słowo Boże z dnia czyli czytania i Ewangelię przewidzianą na dany dzień. W tym tygodniu NIE ROZWAŻAMY kolejnego rozdziału podręcznika. Jest to okazja, aby nadrobić zaległości, które mamy, wrócić do treści, które rozważyliśmy bardzo pobieżnie i pogłębić dotychczasową formację.

 4. W tym miejscu pragnę bardzo goraco podziękować Wam za ubiegłotygodniowe posługi -zwłaszcza za cichą modlitwę ochronną „w izdebce” w intencji kursu „EMAUS” i za niedzielną pomoc przy sprzątaniu. Dziękuję Wam w imieniu wszystkich uczestników kursu – daliście nam poczuć, że w drodze do Nieba mamy prawdziwych przyjaciół :)))

 5. Jak w każdy czwartek modlimy się Koronką do Bożego Miłosierdzia za wszystkie dzieła nowej ewangelizacji, a zwłaszcza za WPO.

 6. OD KWIETNIA, w każdą pierwszą środę miesiąca, po spotkaniach będziemy ofiarowywać „pół godziny dla świątyni” czyli sprzątać dolny kościół, z którego tylko my korzystamy. .

 7. W związku ze zintensyfikowaniem prac dotyczących budowy Centrum prosimy o pomoc ludzi dobrej woli, którzy chcieliby się podzielić swoimi umiejętnościami lub materiałami budowlano-wykończeniowymi. Wszelkie propozycje prosimy zgłaszać na email: biuro@przyjacieleoblubienca.pl, w treści informacji pisząc czym możecie się podzielić oraz kontakt telefoniczny.

 8. W tym roku jest także możliwość przekazania 1% od podatku na budowę Centrum Formacji – zachęcamy do wsparcia. KRS 0000309499. Cel szczegółowy: PRZYJACIELE OBLUBIEŃCA

 9. Jałmużna wielkopostna, którą będziemy zbierać w marcu, w tym roku będzie przekazana na budowę Centrum Formacji Wspólnoty lub inny ważny cel, do którego Bóg zaprasza wspólnotę lokalną. Przypominam, że o praktykę jałmużny kilka lat temu upomniał się Pan Bóg względem całej naszej wspólnoty, jako ćwiczenie duchowe, które ma nas formować.

 10. W tym roku przypada dziesięciolecie istnienia naszej wspólnoty. Uroczyste obchody odbędą się podczas Święta Wspólnoty 20 czerwca na hali Globus w Lublinie. Decyzją naszego Pasterza na organizację tego wyjątkowego wydarzenia złożą się jedynie te osoby, które pragną wziąć udział w tych uroczystościach lub też pragną je wesprzeć. Składkę po 20 zł będziemy zbierać do końca kwietnia.

(Nie będzie już później żadnych dodatkowy opłat poza kosztami dojazdu w czerwcu dla osób spoza Lublina).

Informacje dotyczące planu i zapisów będziemy podawać wkrótce.

 

 

Ogłoszenia z dn. 04.03.2020

 1. Serdecznie dziękuję za ubiegłotygodniowe posługi – zwłaszcza tym wszystkim, którzy podjęli się przygotowania i co sobotniego śpiewania nieszporów oraz poprowadzili w ubiegły piątek Drogę Krzyżową. Dziękuję, że zawsze mogę na Was liczyć – nawet kiedy coś wpada „na ostatnią chwilę”.

 2. Od 5 marca 2020 zaczynamy rozważania VII rozdziału podręcznika „Wypłyń na głębię ze św. Wincentym Pallottim” – „DLA ZBAWIENIA DUSZ”.

 3. KURS EMAUS: Termin: 6 – 8 marca 2020

Koszt: 70 zł (w tym kawa, herbata, ciastka, sobotni obiad i kolacja) – płatność przy rejestracji. Początek: Msza święta o godzinie 18:00, po niej przechodzimy na recepcję (w Domu Parafialnym).

ZABIERAMY ZE SOBĄ: notatnik, długopis, Pismo Święte.

W związku z kursem prosimy o dwie posługi:

– objęcie wszystkich uczestników kursu modlitwą ochronną w formie adoracji w sobotę 7 marca 2020 od godziny 9:00 do 18:00 w kaplicy Domu Parafialnego. Lista wstawienników jest dostępna u Matyldy.

– pomoc w sprzątaniu po kursie. Chętnych zapraszam w niedzielę 8 marca 2020 na godz. 13:00 do Domu Parafialnego. Najlepiej ze swoim sprzętem.

 1. We czwartek nasza Wspólnota modli się – jak zwykle – Koronką do Bożego Miłosierdzia.

 2. UWAGA! OD KWIETNIA, w każdą pierwszą środę miesiąca, po spotkaniach będziemy ofiarowywać „pół godziny dla świątyni” czyli sprzątać dolny kościół, z którego tylko my korzystamy. W marcu zrobimy to WYJĄTKOWO w niedzielę 8 marca 2020, po zakończeniu kursu Emaus ok. godz. 13:00.

 3. Przypominam, że w ramach Diakonii Miłosierdzia po każdym spotkaniu można poprosić o modlitwę wstawienniczą jeśli się takiej modlitwy potrzebuje. Osoby obmadlane mogą – ale nie muszą – podać intencję, w której proszą o modlitwę.

 4. W związku ze zintensyfikowaniem prac dotyczących budowy Centrum bardzo prosimy o pomoc ludzi dobrej woli, którzy chcieliby się podzielić swoimi umiejętnościami lub materiałami budowlano-wykończeniowymi. Wszelkie propozycje prosimy zgłaszać na email: biuro@przyjacieleoblubienca.pl, w treści informacji pisząc czym mogę się podzielić oraz kontakt telefoniczny.

 5. W tym roku jest także możliwość przekazania 1% od podatku na budowę Centrum Formacji – zachęcamy do wsparcia. KRS 0000309499. Cel szczegółowy: PRZYJACIELE OBLUBIEŃCA

 6. Jałmużna wielkopostna, którą będziemy zbierać w marcu, w tym roku będzie przekazana na budowę Centrum Formacji Wspólnoty lub inny ważny cel, do którego Bóg zaprasza wspólnotę lokalną. Przypominam, że o praktykę jałmużny kilka lat temu upomniał się Pan Bóg względem całej naszej wspólnoty, jako ćwiczenie duchowe, które ma nas formować.

 7. Zachęcamy do udziału w kursach i dziełach ewangelizacyjnych PSNE I BSNE: 
  Szczególowe informacje o zbliżających się kursach znajdziecie na stronie www.rekolekcje.bialystok.pl oraz na stronie Pallotyńskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji https://snepallotyni.pl

Kursy Paweł: 3-13 lipca w Białymstoku, 17-27 lipca w Łomży

Kurs Szymon Piotr – Formacja „Skały”: 29 lipca-2 sierpnia w Łomży

Kurs Maria z Betanii – o uwielbieniu: 15-19 kwietnia w Kodniu, 5-9 sierpnia w Łomży.

 1. W tym roku przypada dziesięciolecie istnienia naszej wspólnoty. Uroczyste obchody odbędą się podczas Święta Wspólnoty 20 czerwca na hali Globus w Lublinie. Kapituła Generalna podjęła decyzję, że na organizację tego wyjątkowego wydarzenia złożymy się wszyscy jako cała wspólnota. Składkę po 20 zł (od każdego członka wspólnoty niezależnie czy się wybiera na Święto).

(Nie będzie już później żadnych dodatkowy opłat poza kosztami dojazdu w czerwcu dla osób spoza Lublina).

Informacje dotyczące planu i zapisów będziemy podawać wkrótce.

Oświadczenie księdza Krzysztofa Kralki SAC – dotychczasowego Moderatora Generalnego (do odczytania we wspólnocie):

Po 10 latach kierowania Wspólnotą Przyjaciele Oblubieńca jako Moderator Generalny postanowiłem poprosić Radę Generalną o przyjęcie mojej dymisji. We wrześniu 2019 r., po procesie rozeznania i modlitwie, postanowiliśmy, że zakończenie mojej posługi Moderatora Generalnego nastąpi w czasie Kapituły Generalnej. 

Te 10 lat to przepiękny czas Bożego prowadzenia i podejmowania decyzji konstytuujących naszą Wspólnotę. Wiele się wydarzyło, a ja mogłem przez te lata patrzeć, jak Wspólnota dojrzewa i staje się gotowa do tego, by formowani odpowiedzialni mogli przejmować coraz większe zadania.

Dziś chcę służyć naszej Wspólnocie najlepiej, jak potrafię, dając jej to, co jest najbardziej potrzebne. Poproszono mnie, bym pozostał członkiem Rady Generalnej, odpowiadając z jej ramienia za kilka bardzo ważnych przestrzeni we Wspólnocie. W pierwszej kolejności będę się zajmował formacją członków Przymierza Wspólnoty, odpowiadając za okres kandydacki, jak i za formację permanentną. Moim zadaniem będzie również koordynowanie tworzenia Centrum Formacji oraz troska o relacje ze wspólnotami wchodzącymi w skład Rodziny Przyjaciół Oblubieńca. Tej pracy będzie nadal dużo, ale w obecnym stanie Wspólnoty nie da się jej łączyć z obowiązkami, jakie ma Moderator Generalny.

Chcę podziękować wszystkim, z którymi przez te 10 lat przyszło mi współpracować i zakładać fundamenty naszej Wspólnoty. Jesteście wspaniali, a wasze oddane serca pozwoliły, że jako Wspólnota jesteśmy dziś w tym miejscu. Zdaję sobie również sprawę z tego, że jako człowiek słaby i grzeszny wielokrotnie zawodziłem i nie stawałem na wysokości zadania. Przepraszam za każdą taką sytuację.

Wierzę mocno, że Wspólnota pod wodzą nowego Moderatora Generalnego – ks. Łukasza Żaby SAC – będzie nadal służyła Kościołowi w tych przestrzeniach, do których zaprosi ją Pan.

Oświadczenie ks. Łukasza Żaby SAC – Moderatora Generalnego w sprawie budowy Centrum Formacji Wspólnoty Przyjaciele Oblubieńca (do odczytania we wspólnocie):

W czerwcu 2019r. Przełożony Prowincjalny Prowincji Chrystusa Króla Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego (Pallotyni), ks. dr Zenon Hanas SAC, odnosząc się do naszych pragnień tworzenia Centrum Formacji, zaproponował naszej Wspólnocie przejęcie domu rekolekcyjnego przy Sanktuarium Matki Bożej Wychowawczyni w Czarnej k. Stąporkowa, znanego wielu członkom naszej Wspólnoty z odbywających się tam rokrocznie kursów ewangelizacyjnych. Do dyspozycji Wspólnoty miałby zostać oddany dom rekolekcyjny z możliwością rozbudowy i adaptacji do naszych potrzeb oraz tzw. „dom ekipy”. Wspólnota zachowałaby również użytkowanie domu na ul. Monte Cassino w Lublinie.

Od tego czasu Rada Generalna rozpoczęła modlitwę i proces rozeznawania, czy Bóg zaprasza nas do zmiany lokalizacji Centrum Formacji. Bóg pokazał nam, że jest to Jego propozycja i że nie wolno nam przejść wobec niej obojętnie. Pokazał również wyraźnie, że wcześniejsza lokalizacja nie była pomyłką, lecz etapem w odkrywaniu Bożych zamysłów. Podjęliśmy decyzję, że do czasu Kapituły Generalnej dokonamy potrzebnych ekspertyz i obliczeń co do możliwości i kosztów rozbudowy Czarnej. Nie mieliśmy również wątpliwości, że to Kapituła Generalna ma się pochylić nad propozycją ks. Prowincjała i podjąć decyzję w tej sprawie.

Z pomocą kompetentnych specjalistów sprawdziliśmy możliwość rozbudowy domu w Czarnej, zasięgając również informacji w odpowiednich urzędach. Przygotowaliśmy wstępny kosztorys rozbudowy i dokonaliśmy porównania z kosztami, jakie należałoby ponieść w Dąbrówce. Remont i rozbudowa proponowanego nam domu będzie według tych wyliczeń trzykrotnie niższa niż zakup działki i wybudowanie Centrum od podstaw. Czas, po jakim moglibyśmy zacząć w pełni korzystać z wyremontowanej części istniejącego budynku, to około dwa lata. W tym czasie trwałaby dobudowa nowego skrzydła, w którym oprócz części rekolekcyjnej mieściłby się dom formacyjny dla mężczyzn i kobiet. Zakończenie inwestycji jest możliwe w 2023 roku. Wszystko oczywiście jest uzależnione od stabilnego finansowania.

Podczas Kapituły Generalnej gościliśmy ks. Prowincjała Zenona Hanasa SAC, który jeszcze raz oficjalnie przedstawił swoją propozycję członkom Kapituły. Następnie ks. Krzysztof Kralka SAC przedstawił Kapitule cały proces rozeznawania tego tematu przez Radę Generalną. Po nim nastąpił czas dyskusji, pytań i odpowiedzi oraz wspólna modlitwa Kapituły Generalnej, po której odbyło się głosowanie nad przyjęciem lub odrzuceniem propozycji ks. Prowincjała. Kapituła zatwierdziła tę uchwałę JEDNOGŁOŚNIE i z dużym entuzjazmem. Całości towarzyszyła jedność i wielka radość z tego, iż Centrum będzie mogło zaistnieć tak szybko. Z ogromną radością informujemy, że ROZPOCZYNAMY to, czego tak bardzo pragnęliśmy – zaczynamy prace związane z budową Centrum Formacji Wspólnoty Przyjaciele Oblubieńca.

Postanowieniem Rady Generalnej za budowę Centrum będzie odpowiedzialny ks. Krzysztof Kralka SAC. Rozpoczęliśmy już spotkania przedstawicieli Rady Generalnej z Radami Regionów w celu przekazania szczegółowych informacji. Będzie to czas na dyskusję i szerokie spojrzenie na cały proces, przez jaki od początku pojawienia się myśli o tworzeniu Centrum Bóg przeprowadził Wspólnotę. Niebawem wszystkie informacje dotrą do każdej wspólnoty i będziemy mogli wspólnie wielbić Boga za wielkie rzeczy, jakich dokonał. Prosimy zatem o cierpliwość i modlitwę.

ks. Łukasz Żaba SAC

Moderator Generalny Wspólnoty Przyjaciele Oblubieńca

 

%MCEPASTEBIN%

 

Ogłoszenia z dn. 19.02.2020

 1. Od 20 lutego 2020 zaczynamy rozważania V rozdziału podręcznika „Wypłyń na głębię ze św. Wincentym Pallottim” – „DLA NIESKOŃCZONEJ CHWAŁY BOŻEJ”, a tydzień później tj. 27 lutego zaczynamy rozdział VI „Dla zniszczenia grzechu”.

 2. ZE WZGLĘDU NA ŚRODĘ POPIELCOWĄ ZA TYDZIEŃ tj. 26 lutego 2020 SPOTKANIA FORMACYJNEGO NIE BĘDZIE!!! W związku z tym grupki, które odpowiadają 26 lutego za oprawę mszy, powitanie Słowa oraz modlitwę do Ducha Świętego nie mają swoich dyżurów. Pozostałe dyżury tj. tygodniowe dyżury modlitewne OBOWIĄZUJĄ NORMALNIE.

 3. KURS EMAUS: Termin: 6 – 8 marca 2020

Słowo objawia prawdę tym, którzy go słuchają z wiarą.

Słowo przemienia serca tych, którzy je z ufnością zachowują.

Koszt: 70 zł (w tym kawa, herbata, ciastka, sobotni obiad i kolacja) – w tym zaliczka 20 zł lub pełna płatność przy rejestracji.

Początek: Msza święta o godzinie 18:00, po niej przechodzimy na recepcję (w dolnym kościele lub Domu Parafialnym) ZABIERAMY ZE SOBĄ: notatnik, długopis, Pismo Święte

 1. We czwartek nasza Wspólnota modli się Koronką do Bożego Miłosierdzia. W sposób szczególny prosimy także o modlitwę w intencji Kapituły Generalnej naszej wspólnoty, która odbędzie się 21-23 lutego w Warszawie.

 2. UWAGA! OD KWIETNIA, w każdą pierwszą środę miesiąca, po spotkaniach będziemy ofiarowywać „pół godziny dla świątyni” czyli sprzątać dolny kościół, z którego tylko my korzystamy. W marcu zrobimy to WYJĄTKOWO w niedzielę 8 marca 2020, po zakończeniu kursu Emaus ok. godz. 13:00.

 3. Przypominam, że w ramach Diakonii Miłosierdzia po każdym spotkaniu można poprosić o modlitwę wstawienniczą jeśli się takiej modlitwy potrzebuje. Osoby obmadlane mogą – ale nie muszą – podać intencję, w której proszą o modlitwę.

 4. GORĄCO ZAPRASZAMY wszystkich śpiewających w najbliższą sobotę na WARSZTATY ŚPIEWANIA NIESZPORÓW. Odbędą się one w najbliższą sobotę tj. 22 lutego 2020 w Domu Parafialnym. Początek o godz. 9:00 – kończymy około południa. Nabyte umiejętności będzie można wykorzystać w każdą sobotę Wielkiego Postu podczas wieczornych mszy świętych.

 5. W niedzielę, 1 marca 2020 roku, w Katedrze, o godzinie 15:00 odbędzie się KONFERENCJA O SPOWIEDZI. Konferencję poprowadzi ks. Kamil Dąbrowski.

 6. Zachęcamy do udziału w kursach i dziełach ewangelizacyjnych PSNE I BSNE: 
  Szczególowe informacje o zbliżających się kursach znajdziecie na stronie www.rekolekcje.bialystok.pl oraz na stronie Pallotyńskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji https://snepallotyni.pl

Kursy Paweł: 3-13 lipca w Białymstoku, 17-27 lipca w Łomży
Kurs Szymon Piotr – Formacja „Skały”: 29 lipca-2 sierpnia w Łomży
Kurs Maria z Betanii – o uwielbieniu: 15-19 kwietnia w Kodniu, 5-9 sierpnia w Łomży.

 

Ogłoszenia z dn. 12.02.2020

 1. Od 13 lutego 2020 zaczynamy rozważania IV rozdziału podręcznika „Wypłyń na głębię ze św. Wincentym Pallottim” – „MARYJA – KRÓLOWA APOSTOŁÓW”.

 2. KURS EMAUS: Jeśli odkryłeś Biblię i pragniesz ją nie tylko czytać, ale i rozumieć, przyłącz się do uczniów podążających z Jerozolimy do Emaus. To do nich dołącza się Nieznajomy, który w drodze wyjaśnia im Pisma. Nalegają, by pozostał z nimi. Poznanie Pisma doprowadza ich do poznania Jezusa. On sam zaprasza Ciebie do tego samego! Pragnie, by i Twoje serce pałało miłością do Słowa Bożego, byś poznając Je i Nim się karmiąc nawiązywał głębszą relację z Jezusem – Słowem.

WARUNKI UCZESTNICTWA: skończone 18 lat, przebyty kurs Nowe Życie lub SOW

Termin: 6 – 8 marca 2020

Miejsce: Parafia Chrystusa Króla w Białymstoku

Koszt: 70 zł (w tym kawa, herbata, ciastka, sobotni obiad i kolacja) – w tym zaliczka 20 zł lub

potwierdzenie uczestnictwa i pełna płatność przy rejestracji.

Początek: Msza święta o godzinie 18:00, po niej przechodzimy na recepcję (w dolnym kościele lub

Domu Parafialnym) ZABIERAMY ZE SOBĄ: notatnik, długopis, Pismo Święte

ZAPISY:  do 19 lutego 2020 !!!

ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ DOFINANSOWANIA KURSU – informacje u Ani Wiszniewskiej

 1. We czwartek nasza Wspólnota modli się Koronką do Bożego Miłosierdzia. W sposób szczególny prosimy także o modlitwę w intencji Kapituły Generalnej naszej wspólnoty, która odbędzie się 21-23 lutego w Warszawie.

 2. 25 kwietnia 2020r. w Seminarium Duchownym w Białymstoku, godzinach 9.00 – 18.00 odbędą się warsztaty dla schól ze wspólnoty Przyjaciele Oblubieńca . Koszt to 30 zł ( w tym obiad). 

 3. W tym roku jest także możliwość przekazania 1% od podatku na budowę Centrum Formacji – zachęcamy do wsparcia. KRS 0000309499. Cel szczegółowy: PRZYJACIELE OBLUBIEŃCA

 4. Zachęcamy do udziału w kursach i dziełach ewangelizacyjnych PSNE I BSNE: 
  Szczególowe informacje o zbliżających się kursach znajdziecie na stronie www.rekolekcje.bialystok.pl oraz na stronie Pallotyńskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji https://snepallotyni.pl

Kurs Nowe życie: 14-16 lutego w Niewodnicy Kościelnej
Kurs Eureka: 14-16 lutego w Jaświłach
Rekolekcje małżeńskie: 15-16 lutego 2020 w Białymstoku
Kursy Paweł: 3-13 lipca w Białymstoku, 17-27 lipca w Łomży
Kurs Szymon Piotr – Formacja „Skały”: 29 lipca-2 sierpnia w Łomży
Kurs Maria z Betanii – o uwielbieniu: 15-19 kwietnia w Kodniu, 5-9 sierpnia w Łomży.

 

Ogłoszenia z dn. 05.02.2020

 1. Od 6 lutego 2020 zaczynamy rozważania III rozdziału podręcznika „Wypłyń na głębię ze św. Wincentym Pallottim” – „WIECZERNIK – IKONA KOŚCIOŁA”.

 2. KURS EMAUS: Jeśli odkryłeś Biblię i pragniesz ją nie tylko czytać, ale i rozumieć, przyłącz się do uczniów podążających z Jerozolimy do Emaus. To do nich dołącza się Nieznajomy, który w drodze wyjaśnia im Pisma. Nalegają, by pozostał z nimi. Poznanie Pisma doprowadza ich do poznania Jezusa. On sam zaprasza Ciebie do tego samego! Pragnie, by i Twoje serce pałało miłością do Słowa Bożego, byś poznając Je i Nim się karmiąc nawiązywał głębszą relację z Jezusem – Słowem.

WARUNKI UCZESTNICTWA: skończone 18 lat, przebyty kurs Nowe Życie

Termin: 6 – 8 marca 2020

Miejsce: Parafia Chrystusa Króla w Białymstoku

Koszt: 70 zł (w tym kawa, herbata, ciastka, sobotni obiad i kolacja) – w tym zaliczka 20 zł lub

potwierdzenie uczestnictwa i pełna płatność przy rejestracji.

Początek: Msza święta o godzinie 18:00, po niej przechodzimy na recepcję (w dolnym kościele lub

Domu Parafialnym) ZABIERAMY ZE SOBĄ: notatnik, długopis, Pismo Święte

ZAPISY:  do 12 lutego 2020 !!!

 1. We czwartek nasza Wspólnota modli się Koronką do Bożego Miłosierdzia w intencji dzieła nowej ewangelizacji, a zwłaszcza w intencji Wspólnoty Przyjaciół Oblubieńca. W tym czasie w sposób szczególny prosimy także o modlitwę w intencji Kapituły Generalnej naszej wspólnoty, która odbędzie się 21-23 lutego w Warszawie.

 2. UWAGA! Uległ zmianie termin kursu „Chłopiec z chlebami” dla animatorów, zastępców animatorów, posługujących, odpowiedzialnych za diakonie i osób pragnących się formować w posługach. Kurs będzie miał miejsce w dniach 6-7 marca 2020 (w czasie naszego Emaus). Miejsce: SP nr 38, ul Porzeczkowa 11 Koszt: 70 zł. Opłata na miejscu przy rejestracji. Zapisy będą trwać do 19 lutego 2020. Lista jest wykładana podczas spotkań.

 3. Pod koniec lutego ruszy SOW w par. MB z Gwadelupe. Spotkania będą się odbywały we czwartki poczynając od 27.02.2020. Pierwsze spotkanie „ochotników” odbędzie się już 16.02.2020 o godz. 18:45 w kaplicy przy ulicy Wrocławskiej 11.

 4. W tym roku jest także możliwość przekazania 1% od podatku na budowę Centrum Formacji – zachęcamy do wsparcia. KRS 0000309499. Cel szczegółowy: PRZYJACIELE OBLUBIEŃCA

 5. Zachęcamy do udziału w kursach i dziełach ewangelizacyjnych PSNE I BSNE: 
  Szczególowe informacje o zbliżających się kursach znajdziecie na stronie www.rekolekcje.bialystok.pl oraz na stronie Pallotyńskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji https://snepallotyni.pl

 

 

 

 

Ogłoszenia z dn. 29.01.2020

 1. Od 30 stycznia 2020 zaczynamy rozważania II rozdziału podręcznika „Wypłyń na głębię ze św. Wincentym Pallottim” – „Jezus Chrystus – Apostoł Ojca Przedwiecznego”. Jeśli ktoś jeszcze nie nabył podręcznika – zapraszam do Ani lub po każdej mszy do Rysia. Koszt podręcznika – 20 zł. .

 2. Cała kolekta styczniowa od wszystkich wspólnot przekazana zostanie do budżetu generalnego na utrzymanie biura Wspólnoty i centralnych działań ewangelizacyjno-formacyjnych.

 3. We czwartek nasza Wspólnota modli się Koronką do Bożego Miłosierdzia w intencji dzieła nowej ewangelizacji, a zwłaszcza w intencji Wspólnoty Przyjaciół Oblubieńca.

 4. UWAGA! Uległ zmianie termin kursu „Chłopiec z chlebami” dla animatorów, zastępców animatorów, posługujących, odpowiedzialnych za diakonie i osób pragnących się formować w posługach. Kurs będzie miał miejsce w dniach 6-7 marca 2020 (w czasie naszego Emaus). Miejsce: SP nr 38, ul Porzeczkowa 11 Koszt: 70 zł. Opłata na miejscu przy rejestracji. Zapisy będą trwać do 19 lutego 2020. Lista jest wykładana podczas spotkań.

 5. Pod koniec lutego ruszy SOW w par. MB z Gwadelupe. Spotkania będą się odbywały we czwartki poczynając od 27.02.2020. W związku z tym potrzebni są animatorzy oraz muzyczni. Jeśli ktoś z Was ma czas i możliwość posługiwania na SOW w tej parafii jako animator grupy lub grający / śpiewający to bardzo proszę o zgłaszanie się do mnie. Temat jest pilny. Pierwsze spotkanie „ochotników” odbędzie się już 16.02.2020 o godz. 18:45 w kaplicy przy ulicy Wrocławskiej 11.

 6. Zachęcamy do udziału w kursach i dziełach ewangelizacyjnych PSNE I BSNE: 
  7-9.02.2020 Rekolekcje Fatimskie w Bogdankach 
  oraz
  7.02-9.02.2020r.  – Kurs Maria Magdalena w Lublinie
  14-16.02.2020r. LECTIO DIVINA – modlitwa Słowem Bożym w Lublinie

Szczególowe informacje o zbliżających się kursach znajdziecie na stronie www.rekolekcje.bialystok.pl oraz na stronie Pallotyńskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji https://snepallotyni.pl

 

Wieczory z Kardynałem Prymasem Wyszyńskim. ABC Wyszyńskiego – to tytuł cyklu spotkań poświęconych osobie i nauczaniu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w ramach przygotowania do uroczystości Jego beatyfikacji w dniu 7 czerwca br. Podczas tych spotkań chodzi o wprowadzenie wiernych w kontakt z osobą i duchowym przesłaniem Kardynała dla Polski i Polaków dlatego będą składały się na nie: wystawy, koncerty, filmy i debaty kompetentnych osób znających sylwetkę Kardynała Prymasa. Wierni Archidiecezji Białostockiej będą mogli spotykać się w każdym miesiącu w Centrum Wystawienniczo Konferencyjnym przy ul. kościelnej 1 i oprócz audiowizualnych form będą mogli wysłuchać krótkiej prelekcji o Prymasie Wyszyńskim a także podjąć debatę na dany temat.

Droga życia i świętości Prymasa Kardynała Wyszyńskiego” – to tytuł pierwszego z cyklu spotkań nt. „ABC Wyszyńskiego”. Pierwsze spotkanie odbędzie się w czwartek 16 stycznia 2020 r. o godzinie 18.00. O drodze życia i świętości opowie dr Ewa Czaczkowska autorka Biografii o Wyszyńskim, dziennikarka, historyk i nauczyciel akademicki.

Spotkania z tego cyklu są otwarte dla wszystkich zainteresowanych i będą odbywały się z udziałem ekspertów, w tym historyków, biografów i osób znających i pamiętających Kardynała Wyszyńskiego. W ramach cyklu „Wieczory z Kardynałem Prymasem Wyszyńskim. ABC Wyszyńskiego” zaplanowano sześć spotkań. Formuła każdego z nich będzie zróżnicowana. Elementem wspólnym będzie wystąpienie na określony temat przygotowany przez głównego prelegenta. Po wystąpieniach przewiduje się dyskusję z możliwością zadawania pytań z sali.