Ogłoszenia

Ogłoszenia z dn. 16.10.2019

 1. Grupom mającym dyżur liturgiczny przypominamy o tym, że jeśli w grupie dyżurującej nie ma osoby śpiewającej to należy zgłaszać się do Elizy. W takim przypadku psalm może być albo zaśpiewany przez kogoś ze scholi albo czytany przez kogoś z grupy, a schola będzie śpiewać refren (zachęcamy do korzystania z tej opcji).

 2. Osobom czytającym w ramach dyżuru liturgicznego modlitwę wiernych przypominamy, że czytamy intencje DO intencji za zmarłych – to są przeważnie trzy pierwsze wezwania. Intencje za zmarłych oraz za nas samych czytaj kapłani. Przypominam też, że zwrotów „Módlmy się” i „Ciebie prosimy” używamy ZAMIENNIE. Starajmy się używać tylko jednej z tych dwóch form.

 3. Zapraszam do korzystania z koszyczka „Kto pyta – nie błądzi”, w którym można zostawiać nurtujące nas pytania odnośnie przebiegu liturgii / stanowiska kościoła / interpretacji Słowa. Możemy pytać o to, czego nie rozumiemy w Słowie Bożym, kościele itd.

 4. W ramach Diakonii Miłosierdzia po każdym spotkaniu oferujemy modlitwę wstawienniczą nad każdym, kto takiej modlitwy potrzebuje. Osoby obmadlane mogą – ale nie muszą – podać intencję, w której proszą o modlitwę. Diakonię i osoby potrzebujące modlitwy prosimy o pozostawanie na chwilę po spotkaniu.

 5. Rozważamy książkę „Maryja – Matka Pięknej miłości”, po 2 rozdziały tygodniowo. W tym tygodniu będą to rozdziały V i VI „Miłość szukania”, „Miłość wskazywania”. Jeśli książki zostaną (a powinno zostać kilka egzemplarzy) zachęcamy do kupienia ich komuś na prezent.

 6. Przypominamy, że nasza Wspólnota w każdy czwartek modli się Koronką do Bożego Miłosierdzia w intencji dzieła nowej ewangelizacji, a zwłaszcza w intencji Wspólnoty Przyjaciół Oblubieńca.

 7. BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH (nasza chrześcijańska odpowiedź na Halloween) odbędzie się w tym roku W NIEDZIELĘ 27 października 2018 roku w SP nr 31 przy ulicy Żurawiej. Początek o godz. 15:00. Bal będzie organizowany dla dzieci i młodzieży do ósmej klasy szkoły podstawowej. W programie: konkurs na najbardziej charakterystyczne przebranie za świętego. Zapisy dzieci i wnuków (mogą być spoza parafii) są prowadzone w parafialnej zakrystii oraz u katechetów szkół znajdujących się na terenie parafii. Będziemy potrzebowali:

 • osób, które przyniosą ciasta

 • osób, które pomogą wcześniej udekorować salę

 • osób, które pomogą przy sprzątaniu po balu.

 1. Zapraszamy do zapisywania się do naszych DIAKONII: liturgicznej, muzycznej, miłosierdzia i organizacyjnej.

Ogłoszenia z dn. 02.10.2019

 1. Witam i dziękuję za Waszą gotowość do podjęcia tegorocznej formacji.
 2. Chciałabym w tym miejscu podziękować Asi Szuhalskiej za dwuletnią posługę wiceadministratora i jednocześnie przedstawić Wam nowego Wiceadministratora naszej Wspólnoty – Anię Wiszniewską 🙂
 3. W tym roku formacyjnym dokonaliśmy małych zmian w kilku grupach:
 • połączyliśmy dotychczasowe trzy grupy: Ani Wiercińskiej i Asi Szuhalskiej, Ewy Chrzanowskiej i Agnieszki Zdanowicz w jedną wspólną grupę, której animatorem będzie Agnieszka Zdanowicz, także wszystkie dziewczyny z pozostałych dwóch grup zapraszamy od dziś do Agnieszki.
 • W trzech grupach nastąpiła zmiana animatora: Krysia Bietkał zamieniła się rolą z Asią Szeps (Krysia będzie ją zastępować w miarę możliwości), grupę Ani Mazerskiej od tego roku animować będzie Ania Laskowska, a grupę Kamila Wiercińskiego – Wojtek Zdanowicz.
 1. Od tego roku nie będziemy już co tydzień ogłaszać, która grupa jest wyznaczona do jakiej posługi. Animatorzy na spotkaniu otrzymali plan posług rozpisany na cały rok formacyjny. Wystarczy znaleźć swoją grupę i sprawdzić w jakim terminie za co odpowiada (albo sprawdzać sobie co środę czy aby od jutra nie będzie się miało posługi).
 2. Za tydzień zauważycie na spotkaniu koszyczek „Kto pyta – nie błądzi”, w którym będziecie mogli zostawiać nurtujące Was pytania odnośnie przebiegu liturgii / stanowiska kościoła / interpretacji Słowa. Będziemy mogli zapytać o to, czego nie rozumiemy w Słowie Bożym, kościele itd. Odpowiedzi usłyszymy… tego samego dnia lub na następnym spotkaniu albo na którymś z kolejnych, ale usłyszymy na pewno. Zapraszam gorąco do skorzystania z możliwości, jaką nam da ten koszyczek.
 3. W ramach Diakonii Miłosierdzia będziemy po każdym spotkaniu oferować modlitwę wstawienniczą nad każdym, kto takiej modlitwy będzie potrzebował. Osoby obmadlane będą mogły – ale nie musiały – podać intencję, w której proszą o modlitwę. Modlitwa będzie miała miejsce w dolnym kościele, po spotkaniu formacyjnym.
 4. Przez najbliższy miesiąc, zaczynając od dziś będziemy rozważać książkę „Maryja – Matka Pięknej miłości”. Książki będą do nabycia po spotkaniu. Cena – 10 zł. Będziemy rozważać po 2 rozdziały tygodniowo. W TYM TYGODNIU ROZWAŻAMY WPROWADZENIE I DWA PIERWSZE ROZDZIAŁY: „Miłość Zawierzenia” i „Miłość Milczenia”. Jeśli książeczki nam zostaną (a powinno zostać kilka egzemplarzy) zachęcamy do kupienia ich komuś na prezent. UWAGA! Brakuje nam pieniążków za 5 podręczników wakacyjnych. Gdyby ktoś sobie przypomniał…. to zapraszam do Ani.
 5. Podczas spotkania Rady przyjęliśmy kalendarz wydarzeń na najbliższy rok formacyjny. Kalendarz obejmuje spotkania formacyjne Animatorów, spotkania formacyjne Scholi, dni skupienia całej Wspólnoty oraz ważniejsze wydarzenia WPO przy naszej parafii. Każdy może otrzymać jeden egzemplarz takiego kalendarza, aby móc odpowiednio wcześniej porezerwować sobie ważniejsze terminy. UWAGA ANIMATORZY! Za tydzień, 9 października 2019 mamy spotkanie formacyjne ;P

Ogłoszenia z dn. 12.06.2019

 1. Bardzo dziękuję za aktywny udział w życiu naszego kościoła, za podjęte posługi – zarówno na Mszy Św. jak i te modlitewne. Posługi w najbliższym tygodniu tj. 13-19.06.2019 wyglądają następująco:

–      za oprawę liturgii 19.06.2019 –  grupa Jasi Chrzanowskiej i Tereski Dakowicz

Prosimy o zgłaszanie się ok 15 minut wcześniej.

 • za powitanie Słowa 19.06.2019 – POSŁUGI NIE BĘDZIE
 • za modlitwę na początku spotkania do Ducha Świętego 12.06.2019 – POSŁUGI NIE BĘDZIE
 • za całotygodniową modlitwę w 6 intencjach (13-19.06)  – grupa Marioli Kruszewskiej
 • za tygodniową modlitwę w intencjach złożonych do skrzyneczki (13-19.06)   – grupa Kamila Wiercińskiego i Karola Chrzanowskiego

za tygodniową modlitwę w intencji stworzenia Centrum Formacyjnego (13-19.06)  – grupa Asi Szuhalskiej, Ewy Chrzanowskiej i Agnieszki Zdanowicz

 1. Przypominamy, że nasza Wspólnota w każdy czwartek modli się Koronką do Bożego Miłosierdzia w intencji dzieła nowej ewangelizacji, a zwłaszcza w intencji WPO.
 2. Za tydzień, 19.06.2019 w ramach ostatniego spotkania oraz parafialnego Święta Wspólnoty, po mszy świętej wieczornej organizujemy ognisko w ogrodzie parafialnym Ponieważ trudno przewidzieć ilu nas będzie, to zapraszamy do przyniesienia własnego koszyczka z mięsiwem i ewentualnie ciastem (tak na siebie i bliźniego). Napoje, pieczywo, kubeczki, talerzyki i sztućce będą na miejscu . Jeśli ktoś ma jakiś ulubiony napój albo przekąskę to… niech przyniesie swoje 🙂

W związku z tym proszę kilku chłopaków, aby w najbliższą środę ok. godz. 17:00 przygotowali drwa na ognisko i porozstawiali pieńki do siedzenia.

 1. 20 czerwca 2019, w uroczystość BOŻEGO CIAŁA po mszy świętej o godz. 10:30 odbędzie się uroczysta procesja uliczami naszego osiedla. Nasza wspólnota odpowiada za przygotowanie IV ołtarza – przy kościele. Bardzo proszę naszych architektów i wszystkich, którzy mogliby pomóc przy jego budowie o pomoc we środę, po ognisku.
 2. BSNE organizuje w najbliższym terminie (zapisy na stronie www.rekolekcje.bialystok.pl):
 • 14 – 16 czerwca 2019 par. Zmartwychwstania kurs NOWE ŻYCIE
 • 20-23 czerwca 2019 Hermanówka, kurs JEZUS W 4 EWANGELIACH
 • 5-9 lipca 2019 Suraż, kurs JAN (duchowość ucznia Jezusa)
 1. W tegoroczne wakacje będziemy rozważać podręcznik wakacyjny „W szkole ewangelizacji św. Pawła VI” (20 zł). Podręcznik będzie do odbioru na ognisku, a później u Rysia w zakrystii !!!!

NASZ DYŻUR przypada na 12 sierpnia 2019 r – potrzebujemy chętnych do niesienia ikony, oprawy liturgii itd.

Ogłoszenia z dn. 05.06.2019

 1. Bardzo dziękuję za aktywny udział w życiu naszego kościoła, za podjęte posługi – zarówno na Mszy Św. jak i te modlitewne. Posługi w najbliższym tygodniu tj. 06 – 12.06.2019 wyglądają następująco:

–      za oprawę liturgii 12.06.2019 –  grupa Krysi Bietkał

Prosimy o zgłaszanie się ok 15 minut wcześniej.

 • za powitanie Słowa 12.06.2019 – grupa Krzysia Popławskiego
 • za modlitwę na początku spotkania do Ducha Świętego 12.06.2019 – grupa Marioli Kruszewskiej
 • za całotygodniową modlitwę w 6 intencjach (06-12.06)  – grupa grupa Kamila Wiercińskiego i Karola Chrzanowskiego
 • za tygodniową modlitwę w intencjach złożonych do skrzyneczki (06-12.06)   – Asi Szuhalskiej, Ewy Chrzanowskiej i Agnieszki Zdanowicz

za tygodniową modlitwę w intencji stworzenia Centrum Formacyjnego (06-12.06)  – grupa Eli Ogryzko i Hani Juchniewicc

 1. Przypominamy, że nasza Wspólnota w każdy czwartek modli się Koronką do Bożego Miłosierdzia w intencji dzieła nowej ewangelizacji, a zwłaszcza w intencji WPO.
 2. Od 06.06.2019 rozważamy XII rozdział naszego podręcznika: RELACJE WE WSPÓLNOCIE.
 3. Już dziś zapraszam gorąco wszystkich Przyjaciół Oblubieńca na 9 czerwca 2019 na mszę świętą odprawianą przez wizytującego naszą parafię ks bp Henryka Ciereszko o godzinie 9:00, a następnie na krótkie (ok 30 minutowe) spotkanie w Dolnym Kościele.
 4. W związku z tym potrzebuję 3 osób chętnych do posprzątania sal w Domu Parafialnym 8 czerwca (sobota) po mszy świętej wieczornej.
 5. BSNE organizuje w najbliższym terminie (zapisy na stronie www.rekolekcje.bialystok.pl):
 • 20-23 czerwca 2019 Hermanówka, kurs JEZUS W 4 EWANGELIACH
 • 5-9 lipca 2019 Suraż, kurs JAN (duchowość ucznia Jezusa)

PSNE zaprasza również na (zapisy na stronie www.snepallotyni.pl):

 • 19-29 lipca 2019 kurs Paweł w Łomży (formacja ewangelizatorów) wymaga zgody pasterza lub administratora
 • 31 lipca – 4 sierpnia 2019 kurs Piotr w Łomży – Formacja Skały (kurs duchowości dla formatorów)
 • 23 sierpnia – 2 września 2019 kurs Paweł w Hodyszewie
 1. W tegoroczne wakacje będziemy rozważać podręcznik wakacyjny „W szkole ewangelizacji św. Pawła VI” (20 zł). Podręcznik będzie do odbioru w drugiej połowie czerwca. NASZ DYŻUR przypada na 12 sierpnia 2019 r – potrzebujemy chętnych do niesienia ikony, oprawy liturgii itd.
 1. 8 czerwca jesteśmy zaproszeni do udziału w uroczystościach Wigilii Zesłania Ducha Świętego, które rozpoczną się mszą świętą pod przewodnictwem abp Tadeusza Wojdy w kościele Farnym o godz. 19:30, a po niej rozpocznie się czuwanie modlitewne do godziny 22:00.
 2. W terminie 22-23 czerwca w Łomży odbędą się rekolekcje halowe SZKOŁA UWIELBIENIA, które poprowadzi ks. Krzysztof Kralka SAC i Marcin Zieliński. Zapisy: www.snepallotyni.pl.
 3. Trwają zapisy na wspólnotową pielgrzymkę do Libanu (3-10 września) oraz do Medjugorie, Chorwacji i Węgier (14-21 września) – zapraszamy. Szczegóły i program na www.snepallotyni.pl.

Ogłoszenia z dn. 29.05.2019

 1. Bardzo dziękuję za aktywny udział w życiu naszego kościoła, za podjęte posługi – zarówno na Mszy Św. jak i te modlitewne. Posługi w najbliższym tygodniu tj. 30.05 – 05.06.2019 wyglądają następująco:

–      za oprawę liturgii 05.06.2019 –  grupa Krzysia Popławskiego

Prosimy o zgłaszanie się ok 15 minut wcześniej.

 • za powitanie Słowa 05.06.2019 – grupa Marioli Kruszewskiej
 • za modlitwę na początku spotkania do Ducha Świętego 05.06.2019 – grupa Kamila Wiercińskiego i Karola Chrzanowskiego
 • za całotygodniową modlitwę w 6 intencjach (30.05 – 05.06)  – grupa Asi Szuhalskiej, Ewy Chrzanowskiej i Agnieszki Zdanowicz
 • za tygodniową modlitwę w intencjach złożonych do skrzyneczki (30.05 – 05.06)   – grupa Eli Ogryzko i Hani Juchniewicz

za tygodniową modlitwę w intencji stworzenia Centrum Formacyjnego (30.05 – 05.06)  – grupa Ani Mazerskiej

 1. Przypominamy, że nasza Wspólnota w każdy czwartek modli się Koronką do Bożego Miłosierdzia w intencji dzieła nowej ewangelizacji, a zwłaszcza w intencji WPO
 2. Od 30.05.2019 rozważamy XI rozdział naszego podręcznika: RELACJE W PRACY
 3. Już dziś zapraszam gorąco wszystkich Przyjaciół Oblubieńca na 9 czerwca 2019 na mszę świętą odprawianą przez wizytującego naszą parafię ks bp Henryka Ciereszko o godzinie 9:00, a następnie na krótkie (ok 30 minutowe) spotkanie w Dolnym Kościele.
 4. BSNE organizuje w najbliższym terminie (zapisy na stronie www.rekolekcje.bialystok.pl):
 • 20-23 czerwca 2019 Hermanówka, kurs JEZUS W 4 EWANGELIACH
 • 5-9 lipca 2019 Suraż, kurs JAN (duchowość ucznia Jezusa)

PSNE zaprasza również na (zapisy na stronie www.snepallotyni.pl):

 • 19-29 lipca 2019 kurs Paweł w Łomży (formacja ewangelizatorów) wymaga zgody pasterza lub administratora
 • 31 lipca – 4 sierpnia 2019 kurs Piotr w Łomży – Formacja Skały (kurs duchowości dla formatorów)
 • 23 sierpnia – 2 września 2019 kurs Paweł w Hodyszewie
 1. W tegoroczne wakacje będziemy rozważać podręcznik wakacyjny „W szkole ewangelizacji św. Pawła VI” (20 zł). Podręcznik będzie do odbioru w drugiej połowie czerwca. NASZ DYŻUR przypada na 12 sierpnia 2019 r – potrzebujemy chętnych do niesienia ikony, oprawy liturgii itd.
 1. 8 czerwca jesteśmy zaproszeni do udziału w uroczystościach Wigilii Zesłania Ducha Świętego, które rozpoczną się mszą świętą pod przewodnictwem abp Tadeusza Wojdy w kościele Farnym o godz. 19:00 (lub 19:30) a po niej rozpocznie się czuwanie modlitewne.
 2. W terminie 22-23 czerwca w Łomży odbędą się rekolekcje halowe SZKOŁA UWIELBIENIA, które poprowadzi ks. Krzysztof Kralka SAC i Marcin Zieliński. Zapisy: www.snepallotyni.pl.
 3. Trwają zapisy na wspólnotową pielgrzymkę do Libanu (3-10 września) oraz do Medjugorie, Chorwacji i Węgier (14-21 września) – zapraszamy. Szczegóły i program na www.snepallotyni.pl.

Ogłoszenia z dn. 22.05.2019

 1. Bardzo dziękuję za aktywny udział w życiu naszego kościoła, za podjęte posługi – zarówno na Mszy Św. jak i te modlitewne. Posługi w najbliższym tygodniu tj. 23-29.05.2019 wyglądają następująco:

–      za oprawę liturgii 29.05.2019 –  grupa Marioli Kruszewskiej

Prosimy o zgłaszanie się ok 15 minut wcześniej.

 • za powitanie Słowa 29.05.2019 – grupa Kamila Wiercińskiego i Karola Chrzanowskiego
 • za modlitwę na początku spotkania do Ducha Świętego 29.05.2019 – grupa Asi Szuhalskiej, Ewy Chrzanowskiej i Agnieszki Zdanowicz
 • za całotygodniową modlitwę w 6 intencjach (23-29.05)  – grupa Eli Ogryzko i Hani Juchniewicz
 • za tygodniową modlitwę w intencjach złożonych do skrzyneczki (23-29.05)   – grupa Ani Mazerskiej

za tygodniową modlitwę w intencji stworzenia Centrum Formacyjnego (23-29.05)  – grupa Bożenki Tołwińskiej

 1. Przypominamy, że nasza Wspólnota w każdy czwartek modli się Koronką do Bożego Miłosierdzia w intencji dzieła nowej ewangelizacji, a zwłaszcza w intencji WPO.
 2. Od jutra tj 23.05.2019 rozważamy X rozdział naszego podręcznika: RELACJE W RODZINIE.
 3. Wielka prośba do naszych gentelmanów: w najbliższą niedzielę, 26 maja 2019 r. potrzebujemy 4 panów na godz. 17:00 do przyniesienia paru ławek przed Grotę Maryi, ponieważ – jeśli tylko pogoda pozwoli – nabożeństwo majowe w Dniu Matki będzie odprawiane przed Grotą. Po nabożeństwie wszystkie mamy otrzymają specjalne, indywidualne błogosławieństwo.
 4. Już dziś zapraszam gorąco wszystkich Przyjaciół Oblubieńca na 9 czerwca 2019 na mszę świętą odprawianą przez wizytującego naszą parafię ks bp Henryka Ciereszko o godzinie 9:00, a następnie na krótkie (ok 30 minutowe) spotkanie w Dolnym Kościele.
 5. BSNE organizuje w najbliższym terminie (zapisy na stronie www.rekolekcje.bialystok.pl):
 • 24-26 maja 2019 Bogdanki, kurs NOWE ŻYCIE wyjazdowy (z noclegami)
 • 20-23 czerwca 2019 Hermanówka, kurs JEZUS W 4 EWANGELIACH
 • 5-9 lipca 2019 Suraż, kurs JAN (duchowość ucznia Jezusa)

PSNE zaprasza również na (zapisy na stronie www.snepallotyni.pl):

 • 19-29 lipca 2019 kurs Paweł w Łomży (formacja ewangelizatorów) wymaga zgody pasterza lub administratora
 • 31 lipca – 4 sierpnia 2019 kurs Piotr w Łomży – Formacja Skały (kurs duchowości dla formatorów)
 • 23 sierpnia – 2 września 2019 kurs Paweł w Hodyszewie
 1. W tegoroczne wakacje będziemy rozważać podręcznik wakacyjny „W szkole ewangelizacji św. Pawła VI” (20 zł). Podręcznik będzie do odbioru w drugiej połowie czerwca. NASZ DYŻUR przypada na 12 sierpnia 2019 r – potrzebujemy chętnych do niesienia ikony, oprawy liturgii itd.
 2. 8 czerwca jesteśmy zaproszeni do udziału w uroczystościach Wigilii Zesłania Ducha Świętego, które rozpoczną się mszą świętą pod przewodnictwem abp Tadeusza Wojdy w kościele Farnym o godz. 19:00 (lub 19:30) a po niej rozpocznie się czuwanie modlitewne.
 3. Trwa nabór do domu formacyjnego dla chłopaków na kolejny rok formacyjny dla chłopaków do Domu Formacyjnego Pallotyńskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji w Lublinie (październik 2019-czerwiec 2020).

Rok formacyjny to:
1) mieszkanie we wspólnocie życia (wspólna modlitwa, prowadzenie domu)
2) towarzyszenie duchowe
3) czas na rozeznanie osobistego powołania
4) uczestnictwo i posługa w ekipach kursów oraz rekolekcji organizowanych przez Szkołę Ewangelizacji
5) posługa przy zakładaniu i formacji wspólnot ewangelizacyjnych
6) wykłady z Biblii, duchowości, ewangelizacji oraz metodologii Szkoły Nowej Ewangelizacji św. Andrzeja

Wymagania wobec kandydatów:
– bycie pełnoletnim,
– zdrowie psychiczne,
– przynależność do wspólnoty formacyjnej lub Szkoły Nowej Ewangelizacji,
– odbycie rozmowy kwalifikacyjnej.

Rok formacyjny polega na zamieszkaniu od 1 października 2019 do 30 czerwca 2020 w Domu Formacyjnym PSNE przy ul. Monte Cassino 16A w Lublinie.  Pobyt w domu jest bezpłatny (wymagamy jedynie osobistego ubezpieczenia zdrowotnego).  Jest tylko 8 miejsc (nabór trwa do wyczerpania miejsc)  Więcej szczegółów podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Zainteresowane osoby prosimy o kontakt mailowy z ks. Krzysztofem Kralką SAC (krzysztof.kralka@gmail.com) w treści maila prosimy o podanie swojego numeru telefonu)

 1. W terminie 22-23 czerwca w Łomży odbędą się rekolekcje halowe SZKOŁA UWIELBIENIA, które poprowadzi ks. Krzysztof Kralka SAC i Marcin Zieliński. Zapisy: www.snepallotyni.pl.
 2. Trwają zapisy na wspólnotową pielgrzymkę do Libanu (3-10 września) oraz do Medjugorie, Chorwacji i Węgier (14-21 września) – zapraszamy. Szczegóły i program na www.snepallotyni.pl.

Ogłoszenia z dn. 15.05.2019

 1. Bardzo dziękuję za aktywny udział w życiu naszego kościoła, za podjęte posługi – zarówno na Mszy Św. jak i te modlitewne. Posługi w najbliższym tygodniu tj. 16-22.05.2019 wyglądają następująco:

–      za oprawę liturgii 22.05.2019 –  grupa Kamila Wiercińskiego i Karola Chrzanowskiego

Prosimy o zgłaszanie się ok 15 minut wcześniej.

 • za powitanie Słowa 22.05.2019 – grupa Asi Szuhalskiej, Ewy Chrzanowskiej i Agnieszki Zdanowicz
 • za modlitwę na początku spotkania do Ducha Świętego 22.05.2019 – grupa Eli Ogryzko i Hani Juchniewicz
 • za całotygodniową modlitwę w 6 intencjach (16-22 .05)  – grupa Ani Mazerskiej
 • za tygodniową modlitwę w intencjach złożonych do skrzyneczki (16-22 .05)   – grupa Bożenki Tołwińskiej

za tygodniową modlitwę w intencji stworzenia Centrum Formacyjnego (16-22.05)  – grupa Eli Breś i Ani Wiszniewskiej

 1. Przypominamy, że nasza Wspólnota w każdy czwartek modli się Koronką do Bożego Miłosierdzia w intencji dzieła nowej ewangelizacji, a zwłaszcza w intencji WPO.
 2. Od jutra tj 16.05.2019 rozważamy IX rozdział naszego podręcznika: OKAZYWANIE MIŁOŚCI.
 3. Jutro tj. 16 maja przypada 10 rocznica święceń kapłańskich księdza Krzysztofa Kralki SAC – Moderatora Generalnego Wspólnoty Przyjaciół Oblubieńca i ks. Łukasza Żaby SAC – Wicemoderatora Generalnego. Pomódlmy się tego dnia za obu kapłanów o potrzebne im łaski i siły do dalszej posługi.
 4. BSNE organizuje w najbliższym terminie dwa Kursy Nowe Życie:
 • 17-19 maja 2019 w parafii Zmartwychwstania Pańskiego (kurs dochodzony) oraz
 • 24-26 maja 2019 Bogdanki, kurs wyjazdowy (z noclegami) Zapisy na stronie rekolekcje.bialystok.pl
 1. W tegoroczne wakacje będziemy rozważać podręcznik wakacyjny „W szkole ewangelizacji św. Pawła VI” o ewangelizacji na podstawie Adhortacji Apostolskiej „Evangelii Nuntiandii” papieża Pawła VI (20 zł). Podręcznik będzie do odbioru w drugiej połowie czerwca.
 2. Trwa nabór do domu formacyjnego dla chłopaków na kolejny rok formacyjny dla chłopaków do Domu Formacyjnego Pallotyńskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji w Lublinie (październik 2019-czerwiec 2020).

Rok formacyjny to:
1) mieszkanie we wspólnocie życia (wspólna modlitwa, prowadzenie domu)
2) towarzyszenie duchowe
3) czas na rozeznanie osobistego powołania
4) uczestnictwo i posługa w ekipach kursów oraz rekolekcji organizowanych przez Szkołę Ewangelizacji
5) posługa przy zakładaniu i formacji wspólnot ewangelizacyjnych
6) wykłady z Biblii, duchowości, ewangelizacji oraz metodologii Szkoły Nowej Ewangelizacji św. Andrzeja

Wymagania wobec kandydatów:
– bycie pełnoletnim,
– zdrowie psychiczne,
– przynależność do wspólnoty formacyjnej lub Szkoły Nowej Ewangelizacji,
– odbycie rozmowy kwalifikacyjnej.

Rok formacyjny polega na zamieszkaniu od 1 października 2019 do 30 czerwca 2020 w Domu Formacyjnym PSNE przy ul. Monte Cassino 16A w Lublinie.  Pobyt w domu jest bezpłatny (wymagamy jedynie osobistego ubezpieczenia zdrowotnego).  Jest tylko 8 miejsc (nabór trwa do wyczerpania miejsc)  Więcej szczegółów podamy podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Zainteresowane osoby prosimy o kontakt mailowy z ks. Krzysztofem Kralką SAC (krzysztof.kralka@gmail.com) w treści maila prosimy o podaniem swojego numeru telefonu)

 1. W terminie 22-23 czerwca w Łomży odbędą się rekolekcje halowe SZKOŁA UWIELBIENIA, które poprowadzi ks. Krzysztof Kralka SAC i Marcin Zieliński. Zapisy: www.snepallotyni.pl.
 2. Trwają zapisy na wspólnotową pielgrzymkę do Libanu (3-10 września) oraz do Medjugorie, Chorwacji i Węgier (14-21 września) – zapraszamy. Szczegóły i program na www.snepallotyni.pl.

Ogłoszenia z dn. 08.05.2019

 1. Bardzo dziękuję za aktywny udział w życiu naszego kościoła, za podjęte posługi – zarówno na Mszy Św. jak i te modlitewne. Posługi w najbliższym tygodniu tj. 09-15.05.2019 wyglądają następująco:

–      za oprawę liturgii 15.05.2019 –  grupa Asi Szuhalskiej, Ewy Chrzanowskiej i Agnieszki Zdanowicz

Prosimy o zgłaszanie się ok 15 minut wcześniej.

 • za powitanie Słowa 15.05.2019 – grupa Eli Ogryzko i Hani Juchniewicz
 • za modlitwę na początku spotkania do Ducha Świętego 15.05.2019 – grupa Ani Mazerskiej
 • za całotygodniową modlitwę w 6 intencjach (09-15.05)  – grupa Bożenki Tołwińskiej
 • za tygodniową modlitwę w intencjach złożonych do skrzyneczki (09-15.05)   – grupa Eli Breś i Ani Wiszniewskiej

za tygodniową modlitwę w intencji stworzenia Centrum Formacyjnego (09-15.05)  – grupa Pawła Jaśkiewicza i Stasia Stefańczuka

 1. Przypominamy, że nasza Wspólnota w każdy czwartek modli się Koronką do Bożego Miłosierdzia w intencji dzieła nowej ewangelizacji, a zwłaszcza w intencji WPO.
 2. Jałmużna Wielkopostna, którą przekazaliśmy na misje ks. Adama Wińskiego na Kubie wyniosła 3.343,49 zł. Wielkie Bóg zapłać za Waszą hojność 🙂
 3. Od jutra tj 09.05.2019 rozważamy VIII rozdział naszego podręcznika: Pozytywne wzmocnienia jako element miłości chrześcijańskie
 4. BSNE organizuje w najbliższym terminie dwa Kursy Nowe Życie:
 • 17-19 maja 2019 w parafii Zmartwychwstania Pańskiego (kurs dochodzony) oraz
 • 24-26 maja 2019 Bogdanki, kurs wyjazdowy (z noclegami)

Zapisy na stronie www.rekolekcje.bialystok.pl

Ogłoszenia z dn.24.04.2019

 1. Bardzo dziękujemy za aktywny udział w życiu naszego kościoła: wspólne sprzątanie, budowanie, czuwanie i gorąco zachęcamy do aktywnego udziału w procesjach, Drogach krzyżowych i innych wydarzeniach, do których zaprasza nas nasz pasterz.
 2. Dziękujemy za podjęte posługi – zarówno na Mszy Św. jak i te modlitewne. Posługi w najbliższym tygodniu tj. 25.04-01.05 wyglądają następująco:

–      za oprawę liturgii 01.05.2019 –  POSŁUGA INDYWIDUALNA

Prosimy o zgłaszanie się ok 15 minut wcześniej.

 • za powitanie Słowa 01.05.2019 – posługi nie będzie
 • za modlitwę na początku spotkania do Ducha Świętego 01.05.2019 – posługi nie będzie
 • za całotygodniową modlitwę w 6 intencjach (25.04-01.05)  – grupa Pawła Jaśkiewicza i Stasia Stefańczuka
 • za tygodniową modlitwę w intencjach złożonych do skrzyneczki (25.04-01.05)   – grupa Jasi Chrzanowskiej i Tereski Dakowicz

za tygodniową modlitwę w intencji stworzenia Centrum Formacyjnego (25.04-01.05)  – grupa Krysi Bietkał

 1. Przypominamy, że nasza Wspólnota w każdy czwartek modli się Koronką do Bożego Miłosierdzia w intencji dzieła nowej ewangelizacji, a zwłaszcza w intencji WPO.
 2. Od tj 25.04.2019 do 01.05.2019 rozważamy VI rozdział nowego podręcznika: PRZYJAŹŃ.
 3. Ponieważ za tydzień nie będzie spotkania ani ogłoszeń, to już dziś podajemy dyżury na tydzień 2– 8.05.2019

–      za oprawę liturgii 08.05.2019 –  grupa Eli Ogryzko i Hani Juchniewicz

Prosimy o zgłaszanie się ok 15 minut wcześniej.

 • za powitanie Słowa 08.05.2019 – grupa Ani Mazerskiej
 • za modlitwę na początku spotkania do Ducha Świętego 08.05.2019 – grupa Bożenki Tołwińskiej
 • za całotygodniową modlitwę w 6 intencjach (02-08.05)  – grupa Eli Breś i Ani Wiszniewskiej
 • za tygodniową modlitwę w intencjach złożonych do skrzyneczki (02-08.05)   – grupa Pawła Jaśkiewicza i Stasia Stefańczuka

za tygodniową modlitwę w intencji stworzenia Centrum Formacyjnego (02-08.05)  – grupa Jasi Chrzanowskiej i Tereski Dakowicz

 1. Od 02.05.2019 do 08.05.2019 będziemy rozważać VII rozdział podręcznika: MIŁOŚĆ.

Ogłoszenia z dn.10.04.2019

 1. Bardzo dziękuję za aktywny udział w Drodze Krzyżowej. W związku z tym, że wśród nas jest wielu lekorów przypominam, że Droga Krzyżowa prowadzona przez lektorów odbędzie się w najbliższy piątek 12 kwietnia 2019.
 2. Dziękujemy za podjęte posługi – zarówno na Mszy Św. jak i te modlitewne. Posługi w najbliższym tygodniu tj. 11-17.04 wyglądają następująco:

–    za oprawę liturgii 17.04.2019 (czytanie, psalm, modlitwa wiernych) –  grupa Eli Breś i Ani Wiszniewskiej

Prosimy o zgłaszanie się ok 15 minut wcześniej.

 • za powitanie Słowa 17 kwietnia 2019 – POSŁUGI NIE BĘDZIE
 • za modlitwę na początku spotkania do Ducha Świętego 17 kwietnia 2019 – POSŁUGI NIE BĘDZIE
 • za całotygodniową modlitwę w 6 intencjach (11-17.04)  – grupa Krysi Bietkał
 • za tygodniową modlitwę w intencjach złożonych do skrzyneczki (11-17.04)   – grupa Krzysia Popławskiego
 • za tygodniową modlitwę w intencji stworzenia Centrum Formacyjnego (11-17.04)  – grupa Marioli Kruszewskiej
 1. Przypominamy, że nasza Wspólnota w każdy czwartek modli się Koronką do Bożego Miłosierdzia w intencji dzieła nowej ewangelizacji, a zwłaszcza w intencji WPO.
 2. W najbliższą środę tj. 17.04.2019 nasze spotkanie będzie przebiegało trochę inaczej, ponieważ po mszy świętej zajmiemy się przygotowaniem kościoła do Swiąt. Zajmiemy się jego dekorowaniem i sprzątaniem. Bedzie to też dla nas możliwość poznawania się przy wspólnej pracy :)))
 3. Od jutra tj 11.04.2019 do 24.04.2019 rozważamy V rozdział nowego podręcznika: TRUDNE RELACJE (w międzyczasie będziemy też zgłębiać rozważania specjalne – OD NIEDZIELI PALMOWEJ do Poniedziałku Wielkanocnego. Na czas rozważania Męki Pańskiej i tajemnicy Zmartwychwstania odkładamy podręczniki formacyjne).
 4. Ponieważ za tydzień nie będzie ogłoszeń, to już dziś podajemy dyżury na tydzień 18 – 24.04.2019

–      za oprawę liturgii 24.04.2019 czyli we środę po świętach –  grupa Bożenki Tołwińskiej

Prosimy o zgłaszanie się ok 15 minut wcześniej.

 • za powitanie Słowa 24 kwietnia 2019 – grupa Eli Breś i Ani Wiszniewskiej
 • za modlitwę na początku spotkania do Ducha Świętego 24 kwietnia 2019 – grupa Pawła Jaśkiewicza i Stasia Stefańczuka
 • za całotygodniową modlitwę w 6 intencjach (18-24.04)  – grupa Jasi Chrzanowskiej i Tereski Dakowicz
 • za tygodniową modlitwę w intencjach złożonych do skrzyneczki (18-24.04)   – grupa Krysi Bietkał
 • za tygodniową modlitwę w intencji stworzenia Centrum Formacyjnego (18-24.04)  – grupa Krzysia Popławskiego
 1. Przypominam, że w tą sobotę tj. 13 kwietnia od godziny 9:00 rusza sprzątanie terenu wokół kościoła i kościoła.
 2. Jak co roku, w czasie Triduum będziemy mieli dodatkową okazję na indywidualne spotkanie z Panem Jezusem w NS. Adoracja indywidualna odbędzie się w Wielki Piątek w godz. 9:00 – 17:30 oraz w Wielką Sobotę w godz. 9:00 – 22:00. Prosimy o wpisywanie się w dyżury tak, abyśmy mieli pewność, że Pan Jezus nie zostanie w tym czasie sam. Listy z godzinami poszczególnych dyżurów  leżą na pierwszej ławce.

Pamiętajmy, że  NAJWAŻNIEJSZY JEST JEZUS i trwanie w NIM.

DODATKOWO, Przyjaciele Oblubieńca jako WSPÓLNOTA  mają jeszcze dwa dyżury adoracyjne:

– w Wielki Czwartek w godzinach  21:30 – 22:00

– w Wielki Piątek w godzinach  22:15 – 23:00

Tu już nie robimy list, ponieważ wierzymy, że wśród tak licznej Wspólnoty nasz Pan na pewno nie zostanie  sam

I jeszcze jedno zaproszenie:

Wszystkich Przyjaciół Oblubieńca wraz z Pasterzami zapraszamy na wspólne uwielbienie i świętowanie w dniu 23 kwietnia (wtorek) do Parafii Zmartwychwstania Pańskiego w Białymstoku przy ul. Abp R. Jałbrzykowskiego 5.

       Rozpoczynamy wspólną Eucharystią o godzinie 18.00.

 

Ks. Kan. Jerzy Marcin Sokołowski- Proboszcz

Ks. Wojciech Rogowski- Pasterz Wspólnoty

Elżbieta i Waldemar Okulus- Administratorzy Wspólnoty

Ogłoszenia z dn.03.04.2019

Dziękujemy za podjęte posługi – zarówno na Mszy Św. jak i te modlitewne. Posługi w najbliższym  tygodniu tj. 4.04- 10.04 wyglądają następująco:

– za oprawę liturgii 10.04  2019 (czytanie, psalm, modlitwa wiernych) –  grupa Pawła Jaśkiewicza i Stasia Stefańczuka

Prosimy o zgłaszanie się ok 15 minut wcześniej.

– za powitanie Słowa 10  kwietnia 2019 – grupa Jasi Chrzanowskiej i Tereski Dakowicz

– za modlitwę na początku spotkania do Ducha Świętego 10  kwietnia 2019 –– grupa Krysi Bietkał

– za całotygodniową modlitwę w 6 intencjach (04,04-10.04.2019)  – grupa Krzysia Popławskiego

– za tygodniową modlitwę w intencjach złożonych do skrzyneczki  (04,04-10.04.2019)   – grupa Marioli Kruszewskiej

– za tygodniową modlitwę w intencji stworzenia Centrum Formacyjnego (04,04-10.04.2019)  – grupa Kamila Wiercińskiego i Karola Chrzanowskiego.

Przypominamy, że nasza Wspólnota w każdy czwartek modli się Koronką do Bożego Miłosierdzia w intencji dzieła nowej ewangelizacji, a zwłaszcza w intencji WPO

W ramach dobrowolnej kolekty  jeszcze dziś i za tydzień będziemy zbierać JAŁMUŻNĘ WIELKOPOSTNĄ. Tegoroczną jałmużną wielkopostną wesprzemy misję ks. Adama Wińskiego na Kubie.

Od jutra tj 04,04 2019 rozważamy IV  rozdział nowego podręcznika:  KONFLIKTY

W sobotę 6.04  po Mszy Świętej o g. 18:00 W PARAFII DUCHA ŚWIĘTEGO zostanie odprawiona Droga Krzyżowa dla kobiet. Wszystkie Panie są zaproszone do wzięcia w niej udziału.  Możemy zaprosić nasze sąsiadki, przyjaciółki, mamy, córki, siostry.

Zabieramy ze sobą świece.

6.04 po Mszy Świętej o 18 w Domu Parafialnym odbędzie się spotkanie LEKTORÓW, na które serdecznie zapraszamy.

Jak co roku, w czasie Triduum będziemy mieli dodatkową okazję na indywidualne spotkanie z Panem Jezusem w Najświętszym  Sakramencie. Pamiętajmy, że Jezus czeka na każdego z nas. To bardzo ważne aby znaleźć czas dla Boga, na zatrzymanie się przy Nim i towarzyszenie Mu w tych dniach,  które są czasem  Jego męki.

Adoracja indywidualna odbędzie się w Wielki Piątek od godz. 9:00 do godz. 18:00 oraz w Wielką Sobotę od godz. 9:00: 00 do godz. 22:00.  Prosimy o wpisywanie się  w dyżury tak, abyśmy mieli pewność, że Pan Jezus nie zostanie w tym czasie sam.  Listy z godzinami poszczególnych dyżurów podczas spotkania leżą na pierwszej ławce. Kto może już dziś zadecydować o której godzinie będzie mógł przyjść na spotkanie z Bogiem to zapraszam do wpisywania się. Kto jeszcze tego nie wie – prosimy, aby przez tydzień to przemyślał i zaplanował.

Pamiętajmy, że  NAJWAŻNIEJSZY JEST JEZUS, a trwanie w Nim da nam życie wieczne.

DODATKOWO, Przyjaciele Oblubieńca jako WSPÓLNOTA  mają jeszcze dwa dyżury adoracyjne:

– w Wielki Czwartek w godzinach  21:30 – 22:00

– w Wielki Piątek w godzinach  22:15 – 23:00

Tu już nie robimy list, ponieważ tak licznej Wspólnoty nasz  Pan  na pewno nie zostanie  wierzymy, że wśród sam J

Na czas wielkich dni i Świąt Zmartwychwstania Pana Jezusa są przygotowane specjalne rozważania.  Ponieważ 17 kwietnia podczas spotkania nie będzie możliwości, by je rozdać (gdyż będziemy przygotowywać kościół do Świąt) rozważania te przekażemy na spotkaniu za tydzień tj. 10 kwietnia.

Dajcie znać swoim animatorom w jakiej formie(drukowane, czy mailowo) chcecie otrzymać rozważania.

Z Panem Bogiem

Ogłoszenia z dn.27.03.2019

Dziękujemy za podjęte posługi – zarówno na Mszy Św jak i te modlitewne. Posługi w najbliższym tygodniu tj. 28 marca-3 kwietnia wyglądają następująco:

– za oprawę liturgii 03.04  2019 (czytanie, psalm, modlitwa wiernych) – Jasi Chrzanowskiej i Tereski Dakowicz

Prosimy o zgłaszanie się ok 15 minut wcześniej.

– za powitanie Słowa 03 kwietnia 2019 – grupa Krysi Bietkał

– za modlitwę na początku spotkania do Ducha Świętego 3 kwietnia 2019 –grupa Krzysia Popławskiego

– za całotygodniową modlitwę w 6 intencjach (28.03-03.04.2019)  – grupa Marioli Kruszewskiej

– za tygodniową modlitwę w intencjach złożonych do skrzyneczki (28.03-03.04.2019)  – grupa Kamila Wiercińskiego i Karola Chrzanowskiego

– za tygodniową modlitwę w intencji stworzenia Centrum Formacyjnego (28.03-03.04.2019)  – grupa Asi Szuhalskiej, Ewy Chrzanowskiej i Agnieszki Zdanowicz

Przypominamy, że nasza Wspólnota w każdy czwartek modli się Koronką do Bożego Miłosierdzia w intencji dzieła nowej ewangelizacji, a zwłaszcza w intencji WPO.

Od jutra tj 28 marca 2019 rozważamy III rozdział nowego podręcznika: SZTUKA POROZUMIEWANIA SIĘ.

Moderator generalny naszej wspólnoty Ks. K. Kralka wygłosił  Orędzie Wielkopostne, zachęcamy do zapoznania się z jego treścią:

https://www.youtube.com/watch?v=Lfpv7FgN-O8&feature=youtu.be

W piątek za tydzień tj. 5 kwietnia 2019 nasza Wspólnota będzie prowadziła Drogę Krzyżową po mszy św. wieczornej. W związku z tym potrzebujemy 14 osób, które chciałyby przeczytać treść rozważań poszczególnych stacji. Rozważania rozdamy we środę za tydzień, także chętnych bardzo prosimy o obecność na kolejnym spotkaniu.

W ramach dobrowolnej kolekty przez najbliższe 2 spotkania będziemy jeszcze zbierać JAŁMUŻNĘ WIELKOPOSTNĄ. JAŁMUŻNA jest to bardzo ważne (i trudne) ćwiczenie duchowe, które uczy nas, aby nie dzielić się tylko tym, czego nam zbywa, ale tym co mamy. Praktykowanie jałmużny jest naśladowaniem czynów Boga względem ludzi. Chrześcijanin, rezygnując z dóbr materialnych, gromadzi sobie skarb duchowy, gdyż „błogosławiony ten, który myśli o nędzarzu i biednym (Ps 4, 1-4)   Tegoroczną jałmużną wielkopostną wesprzemy misję ks. Adama Wińskiego na Kubie.

Infrmacje na temat tygodniowych, wakacyjnych rekolekcji w Studzienicznej (połączonych z wypoczynkiem):

TERMIN: od 30 VII do 6 VIII.

Pokoje:  ogółem 18 x 2-osobowe, 1 x 5-osobowy

KOSZT: Tygodniowy pobyt + 3 posiłki + korzystanie z kajaków, łódki i rowerów kosztowałby 700 zł od osoby. Dzieci 0-5 lat bezpłatnie, dzieci pow. 5 lat do 10 lat – 50% ceny, dzieci powyżej 10 lat – 100% ceny.  Zapisy na liście, która podczas spotkania leży na pierwszej ławce.

Ogłoszenia z dn.20.03.2019

 1. Dziękuję za podjęte posługi – zarówno na mszy jak i te modlitewne. Posługi w najbliższym tygodniu tj. 21-27 marca wyglądają następująco:

– za oprawę liturgii 27 marca 2019 (czytanie, psalm, modlitwa wiernych) –  grupa Krysi Bietkał

Prosimy o zgłaszanie się ok 15 minut wcześniej.

– za powitanie Słowa 27 marca 2019 – grupa Krzysia Popławskiego

– za modlitwę na początku spotkania do Ducha Świętego 27 marca 2019 – grupa Marioli Kruszewskiej

– za całotygodniową modlitwę w 6 intencjach (21-27.03.2019)  – grupa Kamila Wiercińskiego i Karola Chrzanowskiego

1) za Pasterza Wspólnoty       2) za kapłanów posługujących w parafii         3) za odpowiedzialnych Wspólnoty (administratorów, animatorów, scholę)       4) za osoby ze Wspólnoty przeżywające trudności w wierze      5) o rozwój dzieła nowej ewangelizacji, a szczególnie za Wspólnotę Przyjaciół Oblubieńca    6) za całą wspólnotę parafialną

– za tygodniową modlitwę w intencjach złożonych do skrzyneczki (21-27.03.2019)  – grupa Asi Szuhalskiej, Ewy Chrzanowskiej i Agnieszki Zdanowicz

– za tygodniową modlitwę w intencji stworzenia Centrum Formacyjnego (21-27.03.2019)  – grupa Eli Ogryzko i Hani Juchniewicz

 1. Przypominamy, że nasza Wspólnota w każdy czwartek modli się Koronką do Bożego Miłosierdzia w intencji dzieła nowej ewangelizacji, a zwłaszcza w intencji WPO.
 2. W ramach dobrowolnej kolekty przez najbliższe 3 spotkania będziemy jeszcze zbierać JAŁMUŻNĘ WIELKOPOSTNĄ. JAŁMUŻNA jest to bardzo ważne (i trudne) ćwiczenie duchowe, które uczy nas, aby nie dzielić się tylko tym, czego nam zbywa, ale tym co mamy. Praktykowanie jałmużny jest naśladowaniem czynów Boga względem ludzi. Chrześcijanin, rezygnując z dóbr materialnych, gromadzi sobie skarb duchowy, gdyż „błogosławiony ten, który myśli o nędzarzu i biednym (Ps 4, 1-4) Tegoroczną jałmużną wielkopostną wesprzemy misję ks. Adama Wińskiego na Kubie.
 3. Informacje na temat tygodniowych, wakacyjnych rekolekcji w Studzienicznej (połączonych z wypoczynkiem):

TERMIN: od 30 VII do 6 VIII.

Pokoje:  ogółem 18 x 2-osobowe, 1 x 5-osobowy

KOSZT: Tygodniowy pobyt + 3 posiłki + korzystanie z kajaków, łódki i rowerów kosztowałby 700 zł od osoby. Dzieci 0-5 lat bezpłatnie, dzieci pow. 5 lat do 10 lat – 50% ceny, dzieci powyżej 10 lat – 100% ceny.  Zapisy na liście, która podczas spotkania leży na pierwszej ławce J

 1. Od jutra tj 21 marca 2019 rozważamy II rozdział nowego podręcznika: KOMUNIKACJA.

Ogłoszenia z dn.13.03.2019

 1. Dziękuję za podjęte posługi – zarówno na mszy jak i te modlitewne. Posługi w najbliższym tygodniu tj. 14-20 marca wyglądają następująco:

– za oprawę liturgii 20 marca 2019 (czytanie, psalm, modlitwa wiernych) –  grupa Krzysia Popławskiego

Prosimy o zgłaszanie się ok 15 minut wcześniej.

– za powitanie Słowa 20 marca 2019 – grupa Marioli Kruszewskiej

– za modlitwę na początku spotkania do Ducha Świętego 20 marca 2019 – grupa Kamila Wiercińskiego i Karola Chrzanowskiego

– za całotygodniową modlitwę w 6 intencjach (14 – 20.03.2019)  – grupa Asi Szuhalskiej, Ewy Chrzanowskiej i Agnieszki Zdanowicz

1) za Pasterza Wspólnoty       2) za kapłanów posługujących w parafii         3) za odpowiedzialnych Wspólnoty (administratorów, animatorów, scholę)       4) za osoby ze Wspólnoty przeżywające trudności w wierze      5) o rozwój dzieła nowej ewangelizacji, a szczególnie za Wspólnotę Przyjaciół Oblubieńca    6) za całą wspólnotę parafialną

– za tygodniową modlitwę w intencjach złożonych do skrzyneczki (14 – 20.03.2019)  – grupa Eli Ogryzko i Hani Juchniewicz

– za tygodniową modlitwę w intencji stworzenia Centrum Formacyjnego (14 – 20.03.2019)  – gr. Ani Mazerskiej

 1. Przypominamy, że nasza Wspólnota w każdy czwartek modli się Koronką do Bożego Miłosierdzia w intencji dzieła nowej ewangelizacji, a zwłaszcza w intencji WPO.
 2. Od dziś, przez najbliższe 4 spotkania będziemy zbierać JAŁMUŻNĘ WIELKOPOSTNĄ. JAŁMUŻNA jest to bardzo ważne (i trudne) ćwiczenie duchowe, które uczy nas, aby nie dzielić się tylko tym, czego nam zbywa, ale tym co mamy.

Chrystus wyraźnie poucza nas, ludzi skażonych egoizmem, abyśmy w czasie udzielanej jałmużny nie szukali siebie samych, własnej chwały, rozgłosu i korzyści osobistych, ale byśmy innych wspierali w miarę naszych możliwości, kierując się autentyczną miłością, która zawsze jest bezinteresowna. Jałmużna to przejaw miłości w konkretnym czynie. Praktykowanie jałmużny jest naśladowaniem czynów Boga względem ludzi. Chrześcijanin, rezygnując z dóbr materialnych, gromadzi sobie skarb duchowy, gdyż „błogosławiony ten, który myśli o nędzarzu i biednym (Ps 4, 1-4)

Tegoroczną jałmużną wielkopostną wesprzemy misję ks. Adama Wińskiego na Kubie.

 1. Informacje na temat tygodniowych, wakacyjnych rekolekcji w Studzienicznej (połączonych z wypoczynkiem):

TERMIN: od 30 VII do 6 VIII.

Pokoje:  ogółem 18 x 2-osobowe, 1 x 5-osobowy

KOSZT: Tygodniowy pobyt + 3 posiłki + korzystanie z kajaków, łódki i rowerów kosztowałby 700 zł od osoby. Dzieci 0-5 lat bezpłatnie, dzieci pow. 5 lat do 10 lat – 50% ceny, dzieci powyżej 10 lat – 100% ceny.  Zapisy na liście, która podczas spotkania leży na pierwszej ławce J

 1. Od jutra tj 14 marca 2019 rozważamy I rozdział nowego podręcznika: TEMPERAMENT A RELACJE.

Ogłoszenia z dn. 27.02.2019

Witam i dziękuję za podjęte posługi – zarówno na mszy jak i te modlitewne. Posługi w najbliższym tygodniu tj. 28 luty -06 marzec wyglądają następująco:

– za oprawę liturgii 27 lutego 2019 (czytanie, psalm, modlitwa wiernych) –  6 marca jest Środa Popielcowa i tę posługę podejmują parafianie

– za całotygodniową modlitwę w 6 intencjach  – grupa Ani Mazerskiej

1) za Pasterza Wspólnoty       2) za kapłanów posługujących w parafii         3) za odpowiedzialnych Wspólnoty (administratorów, animatorów, scholę)       4) za osoby ze Wspólnoty przeżywające trudności w wierze      5) o rozwój dzieła nowej ewangelizacji, a szczególnie za Wspólnotę Przyjaciół Oblubieńca    6) za całą wspólnotę parafialną

– za tygodniową modlitwę w intencjach złożonych do skrzyneczki -gr. Elizy Szorc i Bożenki Tołwińskiej

– za tygodniową modlitwę w intencji stworzenia Centrum Formacyjnego – gr. Eli Breś i Ani Wiszniewskiej

Posługi w tygodniu od 6 do 13 marca wyglądają następująco:

– za oprawę liturgii 13 marca 2019 (czytanie, psalm, modlitwa wiernych) –  gr Marioli Kruszewskiej

Prosimy o zgłaszanie się ok 15 minut wcześniej.

– za powitanie Słowa 13 marca 2019 – grupa Kamila Wiercińskiego i Karola Chrzanowskiego

– za modlitwę na początku spotkania do Ducha Świętego 20 lutego 2019 – grupa Asi Szuhalskiej, Ewy Chrzanowskiej i Agnieszki Zdanowicz

– za całotygodniową modlitwę w 6 intencjach (6-13,03,2019)  –Eli Ogryzko i Hani Juchniewicz

1) za Pasterza Wspólnoty       2) za kapłanów posługujących w parafii         3) za odpowiedzialnych Wspólnoty (administratorów, animatorów, scholę)       4) za osoby ze Wspólnoty przeżywające trudności w wierze      5) o rozwój dzieła nowej ewangelizacji, a szczególnie za Wspólnotę Przyjaciół Oblubieńca    6) za całą wspólnotę parafialną

– za tygodniową modlitwę w intencjach złożonych do skrzyneczki -grupa Ani Mazerskiej

– za tygodniową modlitwę w intencji stworzenia Centrum Formacyjnego – gr. Elizy Szorc i Bożenki Tołwińskiej

Przypominamy, że nasza Wspólnota w każdy czwartek modli się Koronką do Bożego Miłosierdzia w intencji dzieła nowej ewangelizacji, a zwłaszcza w intencji WPO.

Informacje na temat tygodniowych, wakacyjnych rekolekcji w Studzienicznej (połączonych z wypoczynkiem):

TERMIN: od 30 VII do 6 VIII.

Pokoje:  ogółem 18 x 2-osobowe, 1 x 5-osobowy

KOSZT: Tygodniowy pobyt + 3 posiłki + korzystanie z kajaków, łódki i rowerów kosztowałby 700 zł od osoby. Dzieci 0-5 lat bezpłatnie, dzieci pow. 5 lat do 10 lat – 50% ceny, dzieci powyżej 10 lat – 100% ceny.  Zapisy na liście, która podczas spotkania leży na pierwszej ławce J))

Wciąż czekamy na zgłoszenie się koordynatora ds. budowy Centrum Formacji – osoby dyspozycyjnej czasowo, której serce jest przekonane do tego dzieła, twórczej, otwartej na współpracę i nowe inicjatywy. Do obowiązków koordynatora będzie również należało uczestniczenie w kilku spotkaniach, na których koordynatorzy różnych wspólnot będą dzielili się pomysłami na zbieranie funduszy. W tym miejscu pragnę przypomnieć, że linki do filmów dokumentujących postęp prac nad Centrum Formacyjnym będą zamieszczane w ogłoszeniach parafialnych w zakładce „Przyjaciele Oblubieńca”.

UWAGA! W dniach 8 – 10 marca 2019 (piątek – niedziela) w naszej parafii odbędą się rekolekcje parafialne NOWE ŻYCIE. Zapisy w parafialnej zakrystii

Od jutra t.j. 28,02-06,03 rozważamy XI rozdział z podręcznika : OPUSZCZENIE STREFY KOMFORTU

a od  czwartku 7.03 ostatni rozdział XII: CECHY ZDROWEGO CZŁOWIECZEŃSTWA

Region prosi nas o podanie imion i nazwisk członków wspólnoty, którzy mogliby i chcieliby posługiwać na kursach w BSNE. Osoby chętne proszę o wpisywanie się na listę lub zgłaszanie się do Administratora do 13 marca 2019 .

W dniach 15- 16 marca 2019 odbędzie się kurs Chłopiec z chlebami dla animatorów oraz osób, które mogą w przyszłości taką posługę pełnić. Miejsce zostanie podane w terminie późniejszym. Koszt – 70 zł. Osoby chętne proszę o zapisywanie się na listę do 27 lutego 2019. Istnieje możliwość dofinansowania uczestnictwa.

Ogłoszenia z dn. 20.02.2019

 1. Witam i dziękuję za podjęte posługi – zarówno na mszy jak i te modlitewne. Posługi w najbliższym tygodniu tj. 21-27 lutego wyglądają następująco:

– za oprawę liturgii 27 lutego 2019 (czytanie, psalm, modlitwa wiernych) – grupa Asi Szuhalskiej, Ewy Chrzanowskiej i Agnieszki Zdanowicz. Prosimy o zgłaszanie się ok 15 minut wcześniej.

za powitanie Słowa 27 lutego 2019 – grupa  Eli Ogryzko i Hani Juchniewicz

– za modlitwę na początku spotkania do Ducha Świętego 27 lutego 2019 – grupa grupa Ani Mazerskiej

– za całotygodniową modlitwę w 6 intencjach (21-27 lutego) – grupa Elizy Szorc i Bożenki Tołwińskiej

Intencje należy rozdzielić pomiędzy członków grupy, a są one następujące:

1) za Pasterza Wspólnoty       2) za kapłanów posługujących w parafii         3) za odpowiedzialnych Wspólnoty (administratorów, animatorów, scholę)       4) za osoby ze Wspólnoty przeżywające trudności w wierze      5) o rozwój dzieła nowej ewangelizacji, a szczególnie za Wspólnotę Przyjaciół Oblubieńca    6) za całą wspólnotę parafialną

– za tygodniową modlitwę w intencjach złożonych do skrzyneczki (21-27 lutego) – grupa Eli Breś i Ani Wiszniewskiej

– za tygodniową modlitwę w intencji stworzenia Centrum Formacyjnego (21-27 lutego) – grupa Pawła Jaśkiewicza i Stasia Stefańczuka

 1. Przypominamy, że nasza Wspólnota w każdy czwartek modli się Koronką do Bożego Miłosierdzia w intencji dzieła nowej ewangelizacji, a zwłaszcza w intencji WPO.
 2. Informacje na temat tygodniowych, wakacyjnych rekolekcji w Studzienicznej (połączonych z wypoczynkiem):

TERMIN: od 30 VII do 6 VIII.

Pokoje:  ogółem 18 x 2-osobowe, 1 x 5-osobowy

KOSZT: Tygodniowy pobyt + 3 posiłki + korzystanie z kajaków, łódki i rowerów kosztowałby 700 zł od osoby. Dzieci 0-5 lat bezpłatnie, dzieci pow. 5 lat do 10 lat – 50% ceny, dzieci powyżej 10 lat – 100% ceny.  Zapisy na liście, która podczas spotkania leży na pierwszej ławce J))

 1. Animatorom i ich zastępcom przypominam o sobotnim Dniu Skupienia. 23 lutego. O godzinie 10:00 spotykamy się w Juchnowcu w Domu Pielgrzyma tuż obok kościoła. Adres: ul. Królowej Rodzin 2, 16-061 Juchnowiec. Zabieramy ze sobą Słowo Boże, coś do notowania i otwarte serce. Na miejscu będzie dostępna kawa, herbata, ciasteczka i obiad. Kończymy mszą o godz. 17:00. Są wolne miejsca w kilku samochodach 🙂
 2. Wciąż czekamy na zgłoszenie się koordynatora ds. budowy Centrum Formacji – osoby dyspozycyjnej czasowo, której serce jest przekonane do tego dzieła, twórczej, otwartej na współpracę i nowe inicjatywy. Do obowiązków koordynatora będzie również należało uczestniczenie w kilku spotkaniach, na których koordynatorzy różnych wspólnot będą dzielili się pomysłami na zbieranie funduszy. W tym miejscu pragnę przypomnieć, że linki do filmów dokumentujących postęp prac nad Centrum Formacyjnym będą zamieszczane w ogłoszeniach parafialnych w zakładce „Przyjaciele Oblubieńca”.
 3. UWAGA! W dniach 8 – 10 marca 2019 (piątek – niedziela) w naszej parafii odbędą się rekolekcje parafialne NOWE ŻYCIE. Zapisy w parafialnej zakrystii . W związku z tym 24 lutego 2019 (niedziela) – po każdej mszy będziemy dawać krótkie świadectwo zachęcające do wstąpienia do Wspólnoty. Prosimy o modlitwę za tych, którzy się zgłosili do tego zadania 🙂

Na kurs Nowe Życie potrzebnych jest od nas jeszcze 2 orędowników J Chętnych proszę o kontakt z Matyldą

W związku z rekolekcjami, za tydzień tj. 27 lutego będziemy mieli troszkę krótsze spotkanie, a po nim będziemy sprzątać dolny kościół. Można przynieść własny sprzęt. Wtedy wszystko nam pójdzie sprawniej :)))

 1. Od jutra (21 lutego) rozważamy X rozdział podręcznika: KRYZYSY.
 2. 2 marca 2019 o godz. 19:00 rozpocznie się BAL KARNAWAŁOWY organizowany przez parafię MB Fatimskiej. Szczegóły na plakacie i u Matyldy J
 3. Region prosi nas o podanie imion i nazwisk członków wspólnoty, którzy mogliby i chcieliby posługiwać na kursach w BSNE. Osoby chętne proszę o wpisywanie się na listę lub zgłaszanie się do Administratora do 13 marca 2019 .

W dniach 15- 16 marca 2019 odbędzie się kurs Chłopiec z chlebami dla animatorów oraz osób, które mogą w przyszłości taką posługę pełnić. Miejsce zostanie podane w terminie późniejszym. Koszt – 70 zł. Osoby chętne proszę o zapisywanie się na listę do 27 lutego 2019. Istnieje możliwość dofinansowania uczestnictwa.

Ogłoszenia z dn. 13.02.2019

 1. Witam i dziękuję za podjęte posługi – zarówno na mszy jak i te modlitewne. Posługi w najbliższym tygodniu tj. 14 – 20 lutego wyglądają następująco:

– za oprawę liturgii 20 lutego 2019 (czytanie, psalm, modlitwa wiernych) – grupa Eli Ogryzko i Hani Juchniewicz. Prosimy o zgłaszanie się ok 15 minut wcześniej.

za powitanie Słowa 20 lutego 2019 – grupa grupa Ani Mazerskiej

– za modlitwę na początku spotkania do Ducha Świętego 20 lutego 2019 – grupa Elizy Szorc i Bożenki Tołwińskiej

– za całotygodniową modlitwę w 6 intencjach (14 – 20 lutego) – grupa Eli Breś i Ani Wiszniewskiej

Intencje należy rozdzielić pomiędzy członków grupy, a są one następujące:

1) za Pasterza Wspólnoty                  2) za kapłanów posługujących w parafii

3) za odpowiedzialnych Wspólnoty (administratorów, animatorów, scholę)        4) za osoby ze Wspólnoty przeżywające trudności w wierze          5) o rozwój dzieła nowej ewangelizacji, a szczególnie za Wspólnotę Przyjaciół Oblubieńca    6) za całą wspólnotę parafialną

– za tygodniową modlitwę w intencjach złożonych do skrzyneczki (14 – 20 lutego) – grupa Pawła Jaśkiewicza i Stasia Stefańczuka

– za tygodniową modlitwę w intencji stworzenia Centrum Formacyjnego (14 – 20 lutego) – grupa Jasi Chrzanowskiej i Tereski Dakowicz

 1. Przypominamy, że nasza Wspólnota w każdy czwartek modli się Koronką do Bożego Miłosierdzia w intencji dzieła nowej ewangelizacji, a zwłaszcza w intencji WPO.
 2. Informacje na temat tygodniowych, wakacyjnych rekolekcji w Studzienicznej (połączonych z wypoczynkiem):

TERMIN: od 30 VII do 6 VIII.

Pokoje:  ogółem 18 x 2-osobowe, 1 x 5-osobowy

KOSZT: Tygodniowy pobyt + 3 posiłki + korzystanie z kajaków, łódki i rowerów kosztowałby 700 zł od osoby. Dzieci 0-5 lat bezpłatnie, dzieci pow. 5 lat do 10 lat – 50% ceny, dzieci powyżej 10 lat – 100% ceny.  Zapisy na liście, która podczas spotkania leży na pierwszej ławce J))

 1. Animatorom i ich zastępcom przypominam o Dniu Skupienia 23 lutego 2019 (sobota). Zapraszam do wpisywania się na listę, która również przez całe spotkanie leży na pierwszej ławce.
 2. Do końca lutego mamy wyznaczyć koordynatora ds. budowy Centrum Formacji – osobę dyspozycyjną czasowo, której serce jest przekonane do tego dzieła, twórczą, otwartą na współpracę i nowe inicjatywy. Do obowiązków koordynatora będzie również należało uczestniczenie w kilku spotkaniach, na których koordynatorzy różnych wspólnot będą dzielili się pomysłami na zbieranie funduszy. W tym miejscu pragnę przypomnieć, że linki do filmów dokumentujących postęp prac nad Centrum Formacyjnym będą zamieszczane w ogłoszeniach parafialnych w zakładce „Przyjaciele Oblubieńca”.
 3. UWAGA! W dniach 8 – 10 marca 2019 (piątek – niedziela) w naszej parafii odbędą się rekolekcje parafialne NOWE ŻYCIE. Zapisy ruszą niebawem, więc można już przypominać o tym wśród znajomych, sąsiadów, rodziny. W związku z tym 24 lutego 2019 (niedziela) – po każdej mszy będziemy dawać krótkie świadectwo zachęcające do wstąpienia do Wspólnoty. Osoby chętne bardzo proszę o zgłaszanie się po spotkaniu. Natomiast na kurs Nowe Życie potrzebnych jest od nas 3 orędowników J Chętnych proszę o kontakt.
 4. Od jutra (14 lutego) rozważamy IX rozdział podręcznika: DECYZJE I WYBORY.
 5. 2 marca 2019 o godz. 19:00 rozpocznie się BAL KARNAWAŁOWY organizowany przez parafię MB Fatimskiej. Szczegóły na plakacie i u Matyldy J
 6. Zapraszam do udziału w rekolekcjach halowych „Szkoła pełnienia woli Bożej”, prowadzonych przez ks. Krzysztofa Kralkę SAC (22.02 – 24.02.2019 r.). Zapisy na stronie rekolekcje.bialystok.pl.
 7. Region prosi nas o podanie imion i nazwisk członków wspólnoty, którzy mogliby i chcieliby posługiwać na kursach w BSNE. Osoby chętne proszę o wpisywanie się na listę lub zgłaszanie się do Administratora do 13 marca 2019 .
 8. W dniach 15- 16 marca 2019 odbędzie się kurs Chłopiec z chlebami dla animatorów oraz osób, które mogą w przyszłości taką posługę pełnić. Miejsce zostanie podane w terminie późniejszym. Koszt – 70 zł. Osoby chętne proszę o zapisywanie się na listę do 27 lutego 2019. Istnieje możliwość dofinansowania uczestnictwa.

Ogłoszenia z dn. 06.02.2019

 1. Witam i dziękuję za podjęte posługi – zarówno na mszy jak i te modlitewne. Posługi w najbliższym tygodniu tj. 7 – 13 luty wyglądają następująco:

– za oprawę liturgii 13 lutego 2019 (czytanie, psalm, modlitwa wiernych) – grupa Ani Mazerskiej. Prosimy o zgłaszanie się ok 15 minut wcześniej.

za powitanie Słowa 13 lutego 2019 – grupa grupa Elizy Szorc i Bożenki Tołwińskiej

– za modlitwę na początku spotkania do Ducha Świętego 13 lutego 2019 – grupa Eli Breś i Ani Wiszniewskiej

– za całotygodniową modlitwę w 6 intencjach (7-13 lutego) – grupa Pawła Jaśkiewicza i Stasia Stefańczuka

Intencje należy rozdzielić pomiędzy członków grupy, a są one następujące:

1) za Pasterza Wspólnoty                  2) za kapłanów posługujących w parafii

3) za odpowiedzialnych Wspólnoty (administratorów, animatorów, scholę)        4) za osoby ze Wspólnoty przeżywające trudności w wierze          5) o rozwój dzieła nowej ewangelizacji, a szczególnie za Wspólnotę Przyjaciół Oblubieńca    6) za całą wspólnotę parafialną

– za tygodniową modlitwę w intencjach złożonych do skrzyneczki (7-13 lutego) – grupa Jasi Chrzanowskiej i Tereski Dakowicz

– za tygodniową modlitwę w intencji stworzenia Centrum Formacyjnego (7-13 lutego) – grupa Krysi Bietkał

 1. Przypominamy, że nasza Wspólnota w każdy czwartek modli się Koronką do Bożego Miłosierdzia w intencji dzieła nowej ewangelizacji, a zwłaszcza w intencji WPO.
 2. Informacje na temat wakacyjnych rekolekcji w Studzienicznej:

TERMIN: od 30 VII do 6 VIII.

Pokoje:

– Poddasze (bez łazienki) – 7×2 osobowe,

– I piętro (pokoje z łazienką) – 7×2 osobowe 1×5 osobowy – wszystkie z łazienką + 1×1 osobowy (rekolekcjonista)

– Parter – 4x 2 osobowe (z łazienką)

KOSZT: Tygodniowy pobyt + 3 posiłki + korzystanie z kajaków, łódki i rowerów kosztowałby 700 zł od osoby. Dzieci 0-5 lat bezpłatnie, dzieci pow. 5 lat do 10 lat – 50% ceny, dzieci powyżej 10 lat – 100% ceny.  Zapisy na liście, która podczas spotkania leży na pierwszej ławce ))

 1. Animatorom i ich zastępcom przypominam o Dniu Skupienia 23 lutego 2019 (sobota). Zapraszam do wpisywania się na listę, która również jest wykładana na pierwszej ławce.
 2. Do końca lutego mamy wyznaczyć koordynatora ds. budowy Centrum Formacji. Ma to być osoba dyspozycyjna czasowo (nie odpowiedzialni za wspólnotę), której serce jest przekonane do tego dzieła, twórcza, otwarta na współpracę i nowe inicjatywy. Do obowiązków koordynatora będzie również należało uczestniczenie w kilku spotkaniach, na których koordynatorzy różnych wspólnot będą dzielili się pomysłami na zbieranie funduszy.
 3. Linki do filmów dokumentujących postęp prac nad Centrum Formacyjnym są zamieszczane w ogłoszeniach parafialnych w zakładce „Przyjaciele Oblubieńca”.
 4. UWAGA! W dniach 8 – 10 marca 2019 (piątek – niedziela) w naszej parafii odbędą się rekolekcje parafialne NOWE ŻYCIE. Zapisy ruszą niebawem, więc można już przypominać o tym wśród znajomych, sąsiadów, rodziny. W związku z tym 24 lutego 2019 (niedziela) – po każdej mszy będziemy dawać krótkie świadectwo zachęcające do wstąpienia do Wspólnoty. Osoby chętne bardzo proszę o zgłaszanie się po spotkaniu. Zostaniemy też poproszeni o kilka osób do posługi na kursie, ale na razie jeszcze nie wiem do jakich posług będzie potrzebna pomoc, więc… szczegóły wkrótce
 5. Od 7 lutego rozważamy VIII rozdział podręcznika: EMPATIA.
 6. 2 marca 2019 o godz. 19:00 rozpocznie się BAL KARNAWAŁOWY organizowany przez parafię MB Fatimskiej. Szczegóły na plakacie – po spotkaniu proszę osoby zainteresowane o kontakt sms-owy
 7. Zapraszam do udziału w rekolekcjach halowych „Szkoła pełnienia woli Bożej”, prowadzonych przez ks. Krzysztofa Kralkę SAC (22.02 – 24.02.2019 r.). Zapisy na stronie rekolekcje.bialystok.pl.
 8. W imieniu naszych regionalnych proszę o zgłaszanie się osób, które moglyby i chcialyby posługiwać na kursach w BSNE (oczywiście posługiwać można jedynie na kursach, które już się samemu przeszło). Listy z zapisami będą dostępne podczas środowych spotkań

Ogłoszenia z dn. 30.01.2019

 1. Witam i dziękuję za podjęte posługi – zarówno na mszy jak i te modlitewne. Posługi w najbliższym tygodniu tj. 31 stycznia – 6 luty wyglądają następująco:

– za oprawę liturgii 6 lutego 2019 (czytanie, psalm, modlitwa wiernych) – grupa Elizy Szorc i Bożenki Tołwińskiej. Prosimy o zgłaszanie się ok 15 minut wcześniej.

za powitanie Słowa 6 lutego 2019 – grupa Eli Breś i Ani Wiszniewskiej

– za modlitwę na początku spotkania do Ducha Świętego 6 lutego 2019 – grupa Pawła Jaśkiewicza i Stasia Stefańczuka

– za całotygodniową modlitwę w 6 intencjach (31 stycznia – 6 lutego) – grupa Jasi Chrzanowskiej i Tereski Dakowicz

Intencje należy rozdzielić pomiędzy członków grupy, a są one następujące:

1) za Pasterza Wspólnoty                  2) za kapłanów posługujących w parafii

3) za odpowiedzialnych Wspólnoty (administratorów, animatorów, scholę)        4) za osoby ze Wspólnoty przeżywające trudności w wierze          5) o rozwój dzieła nowej ewangelizacji, a szczególnie za Wspólnotę Przyjaciół Oblubieńca    6) za całą wspólnotę parafialną

– za tygodniową modlitwę w intencjach złożonych do skrzyneczki (31 stycznia – 6 lutego) – grupa Krysi Bietkał

– za tygodniową modlitwę w intencji stworzenia Centrum Formacyjnego (31 stycznia – 6 lutego) – grupa Krzysia Popławskiego

 1. Przypominamy, że nasza Wspólnota w każdy czwartek modli się Koronką do Bożego Miłosierdzia w intencji dzieła nowej ewangelizacji, a zwłaszcza w intencji WPO.
 2. Informacje na temat wakacyjnych rekolekcji w Studzienicznej:

TERMIN: od 30 VII do 6 VIII.

ILOŚĆ MIEJSC: Pokoje:

– Poddasze (bez łazienki) – 7×2 osobowe,

– I piętro (pokoje z łazienką) – 7×2 osobowe 1×5 osobowy – wszystkie z łazienką

– Parter – 4x 2 osobowe (z łazienką)

KOSZT: Tygodniowy pobyt + 3 posiłki + korzystanie z kajaków, łódki i rowerów kosztowałby 700 zł od osoby. Dzieci 0-5 lat bezpłatnie, dzieci pow. 5 lat do 10 lat – 50% ceny, dzieci powyżej 10 lat – 100% ceny.

 1. Zostaliśmy poproszeni, aby do 7 lutego wyznaczyć z naszej Wspólnocie koordynatora ds. budowy Centrum Formacji. Ma to być osoba dyspozycyjna czasowo (nie odpowiedzialni za wspólnotę), której serce jest przekonane do tego dzieła, twórcza, otwarta na współpracę i nowe inicjatywy. Jej zadaniem będzie inicjować sposoby pozyskiwania funduszy, animować i zachęcać do zaangażowania innych. Odbędzie się spotkanie informacyjne z koordynatorami.
 2. Od jutra rozważamy VII rozdział podręcznika: ODPOWIEDZIALNOŚĆ
 3. Linki do filmów dokumentujących postęp prac nad Centrum Formacyjnym:

Pamiętajmy o kursach formacyjnych!

Ogłoszenia z dn. 16.01.2019

 1. Witam i dziękuję za podjęte posługi – zarówno na mszy jak i te modlitewne. Posługi w najbliższym tygodniu tj. 17-23 stycznia:

– za oprawę liturgii 23 stycznia 2019 (czytanie, psalm, modlitwa wiernych) – grupa Pawła Jaśkiewicza i Stasia Stefańczuka. Prosimy o zgłaszanie się ok 15 minut wcześniej.

za powitanie Słowa 23 stycznia 2019 – NIE BĘDZIE POSŁUGI

– za modlitwę na początku spotkania do Ducha Świętego 23 stycznia 2019 – NIE BĘDZIE POSŁUGI

– za całotygodniową modlitwę w 6 intencjach (17-23 stycznia) – grupa Krzysia Popławskiego

Intencje należy rozdzielić pomiędzy członków grupy, a są one następujące:

1) za Pasterza Wspólnoty                  2) za kapłanów posługujących w parafii

3) za odpowiedzialnych Wspólnoty (administratorów, animatorów, scholę)        4) za osoby ze Wspólnoty przeżywające trudności w wierze          5) o rozwój dzieła nowej ewangelizacji, a szczególnie za Wspólnotę Przyjaciół Oblubieńca    6) za całą wspólnotę parafialną

– za tygodniową modlitwę w intencjach złożonych do skrzyneczki (17-23 stycznia) – grupa Marioli Kruszewskiej

– za tygodniową modlitwę w intencji stworzenia Centrum Formacyjnego (17-23 stycznia) – grupa Kamila Wiercińskiego i Karola Chrzanowskiego.

 1. Przypominamy, że nasza Wspólnota w każdy czwartek modli się Koronką do Bożego Miłosierdzia w intencji dzieła nowej ewangelizacji, a zwłaszcza w intencji WPO.
 2. Podczas modlitwy w Lublinie w ramach Szkolenia dotyczącego Centrum Formacji, Pan Bóg zaprosił całą wspólnotę do modlitwy nowenną do św. Wincentego Pallottiego, dając nam szczególnego patrona budowy Centrum Formacji. Nowenna rozpoczęła się od niedzieli (13 stycznia) i potrwa do 22 stycznia (wtorek). Po środzie 23 stycznia 2019 wracamy do rozważań z podręcznika – rozważamy tydzień VI WOLNOŚĆ.
 3. W niedzielę 20 stycznia będziemy organizować kolejny Dzień Ciastkowy. Nasza Wspólnota przygotowuje ciasta i dyżuruje w Domu Parafialnym po mszach świętych o godzinie 9:00 i 10:30. Robimy po 3-4 ciasta na każdą godzinę. Proszę o zgłaszanie się osób, które zapewnią poczęstunek po jednej z tych dwóch mszy oraz poświęca ok. 30 minut na „ogarnianie gości” w Domu Parafialnym.
 1. Decyzją Kapituły Generalnej sprzed kilku lat, przypominam, że kolekta styczniowa od wszystkich wspólnot przekazywana jest do budżetu generalnego na utrzymanie biura Wspólnoty i centralnych działań ewangelizacyjno-formacyjnych.
 2. Za tydzień tj. 23 stycznia w ramach spotkania będziemy porządkować dom Boży. W związku z tym podaję od razu posługi na tydzień 24 – 30 stycznia 2019:

– za oprawę liturgii 30 stycznia 2019 (czytanie, psalm, modlitwa wiernych) – grupa Eli Breś i Ani Wiszniewskiej. Prosimy o zgłaszanie się ok 15 minut wcześniej.

za powitanie Słowa 30 stycznia 2019 – grupa Pawła Jaśkiewicza i Stasia Stefańczuka

– za modlitwę na początku spotkania do Ducha Świętego 30 stycznia 2019 – grupa Jasi Chrzanowskiej i Tereski Dakowicz

– za całotygodniową modlitwę w 6 intencjach (24-30 stycznia) – grupa Krysi Bietkał

Intencje należy rozdzielić pomiędzy członków grupy, a są one następujące:

1) za Pasterza Wspólnoty                  2) za kapłanów posługujących w parafii

3) za odpowiedzialnych Wspólnoty (administratorów, animatorów, scholę)        4) za osoby ze Wspólnoty przeżywające trudności w wierze          5) o rozwój dzieła nowej ewangelizacji, a szczególnie za Wspólnotę Przyjaciół Oblubieńca    6) za całą wspólnotę parafialną

– za tygodniową modlitwę w intencjach złożonych do skrzyneczki (24-30 stycznia) – grupa Krzysia Popławskiego

– za tygodniową modlitwę w intencji stworzenia Centrum Formacyjnego (24-30 stycznia) – grupa Marioli Kruszewskiej

Pamiętajmy o kursach. Wszystkie ogłoszenia znajdziecie na stronie parafialnej.

Ogłoszenia z dn. 09.01.2019

 1. Witam i dziękuję za podjęte posługi – zarówno na mszy jak i te modlitewne. Posługi w najbliższym tygodniu tj. 10 – 16 stycznia:

– za oprawę liturgii 16 stycznia 2019 (czytanie, psalm, modlitwa wiernych) – grupa Jasi Chrzanowskiej i Tereski Dakowicz. Prosimy o zgłaszanie się ok 15 minut wcześniej.

za powitanie Słowa 16 stycznia 2019 – grupa Krysi Bietkał

– za modlitwę na początku spotkania do Ducha Świętego 16 stycznia 2019 – grupa Krzysia Popławskiego

– za całotygodniową modlitwę w 6 intencjach (10-16 stycznia) – grupa Marioli Kruszewskiej

Intencje należy rozdzielić pomiędzy członków grupy, a są one następujące:

1) za Pasterza Wspólnoty                  2) za kapłanów posługujących w parafii

3) za odpowiedzialnych Wspólnoty (administratorów, animatorów, scholę)        4) za osoby ze Wspólnoty przeżywające trudności w wierze          5) o rozwój dzieła nowej ewangelizacji, a szczególnie za Wspólnotę Przyjaciół Oblubieńca    6) za całą wspólnotę parafialną

– za tygodniową modlitwę w intencjach złożonych do skrzyneczki (10-16 stycznia) – grupa Kamila Wiercińskiego i Karola Chrzanowskiego

– za tygodniową modlitwę w intencji stworzenia Centrum Formacyjnego (10-16 stycznia) – grupa Asi Szuhalskiej, Ewy Chrzanowskiej i Agnieszki Zdanowicz.

 1. Przypominamy, że nasza Wspólnota w każdy czwartek modli się Koronką do Bożego Miłosierdzia w intencji dzieła nowej ewangelizacji, a zwłaszcza w intencji WPO.
 2. Podczas piątkowej modlitwy w Lublinie w ramach Szkolenia dotyczącego Centrum Formacji, Pan Bóg zaprosił całą wspólnotę do modlitwy nowenną do św. Wincentego Pallottiego, dając nam szczególnego patrona budowy Centrum Formacji. Nowenna rozpoczyna się od najbliższe niedzieli (13 stycznia) do 22 stycznia (wtorek). W związku z tym NIE ZACZYNAMY kolejnego rozdziału rozważań, ale do niedzieli 13 stycznia pogłębiamy rozważania o sumieniu, a od niedzieli 13 stycznia modlimy się nowenną Dziś mamy ok. 20 egzemplarzy kserokopii tej nowenny. BARDZO proszę, aby kserokopie pobrały tylko te osoby, które nie mają dostępu do e-maili lub mają utrudniony kontakt z animatorem. Wszyscy animatorzy dostaną treść modlitwy na e-mail i będą mogli ją rozesłać wszystkim w grupie.
 3. W niedzielę 20 stycznia będziemy organizować kolejny Dzień Ciastkowy. Nasza Wspólnota przygotowuje ciasta i dyżuruje w Domu Parafialnym po mszach świętych o godzinie 9:00 i 10:30. Robimy po 3-4 ciasta na każdą godzinę. Proszę o zgłaszanie się osób, które zapewnią poczęstunek po jednej z tych dwóch mszy oraz poświęca ok. 30 minut na „ogarnianie gości” w Domu Parafialnym.
 4. Koszyczek na dobrowolną kolektę znajduje się na końcu kościoła. Decyzją Kapituły Generalnej sprzed kilku lat, przypominam, że kolekta styczniowa od wszystkich wspólnot przekazywana jest do budżetu generalnego na utrzymanie biura Wspólnoty i centralnych działań ewangelizacyjno-formacyjnych.

Ogłoszenia z dn. 02.01.2019

 1. Witam i dziękuję za podjęte posługi – zarówno na mszy jak i te modlitewne. Posługi w najbliższym tygodniu tj. 3 -9 stycznia:

– za oprawę liturgii 9 stycznia 2019 (czytanie, psalm, modlitwa wiernych) – grupa Krysi Bietkał. Prosimy o zgłaszanie się ok 15 minut wcześniej.

za powitanie Słowa 9 stycznia 2019 – grupa Krzysia Popławskiego

– za modlitwę na początku spotkania do Ducha Świętego 9 stycznia 2019 – grupa Marioli Kruszewskiej

– za całotygodniową modlitwę w 6 intencjach (3-9 stycznia) – grupa Kamila Wiercińskiego i Karola Chrzanowskiego

Intencje należy rozdzielić pomiędzy członków grupy, a są one następujące:

1) za Pasterza Wspólnoty                  2) za kapłanów posługujących w parafii

3) za odpowiedzialnych Wspólnoty (administratorów, animatorów, scholę)        4) za osoby ze Wspólnoty przeżywające trudności w wierze          5) o rozwój dzieła nowej ewangelizacji, a szczególnie za Wspólnotę Przyjaciół Oblubieńca    6) za całą wspólnotę parafialną

– za tygodniową modlitwę w intencjach złożonych do skrzyneczki (3-9 stycznia) – grupa Asi Szuhalskiej, Ewy Chrzanowskiej i Agnieszki Zdanowicz

– za tygodniową modlitwę w intencji stworzenia Centrum Formacyjnego (3-9 stycznia) – grupa Eli Ogryzko i Hani Juchniewicz.

 1. Przypominamy, że nasza Wspólnota w każdy czwartek modli się Koronką do Bożego Miłosierdzia w intencji dzieła nowej ewangelizacji, a zwłaszcza w intencji WPO.
 2. Od 3 stycznia 2019 rozpoczynamy piąty tydzień naszego podręcznika Szkoły Człowieczeństwa: SUMIENIE.
 3. Decyzją Kapituły Generalnej sprzed kilku lat, przypominam, że kolekta styczniowa od wszystkich wspólnot przekazywana jest do budżetu generalnego na utrzymanie biura Wspólnoty i centralnych działań ewangelizacyjno-formacyjnych.

Pamiętajmy o kursach. Wszystkie ogłoszenia znajdziecie na stronie parafialnej.

Ogłoszenia z dn. 12.12.2018

 1. Posługi w najbliższym tygodniu tj. 13 -19 grudnia:

– za oprawę liturgii 19 grudnia (czytanie, psalm, modlitwa wiernych) – grupa Marioli Kruszewskiej

– za modlitwę na początku spotkania do Ducha Świętego – NIE BĘDZIE

– za całotygodniową modlitwę w 6 intencjach (13 -19 grudnia) – grupa Eli Ogryzko i Hani Juchniewicz

Intencje należy rozdzielić pomiędzy członków grupy, a są one następujące:

1) za Pasterza Wspólnoty                  2) za kapłanów posługujących w parafii

3) za odpowiedzialnych Wspólnoty (administratorów, animatorów, scholę)        4) za osoby ze Wspólnoty przeżywające trudności w wierze          5) o rozwój dzieła nowej ewangelizacji, a szczególnie za Wspólnotę Przyjaciół Oblubieńca    6) za całą wspólnotę parafialną

– za tygodniową modlitwę w intencjach złożonych do skrzyneczki (13 -19 grudnia) – grupa Ani Mazerskiej

– za tygodniową modlitwę w intencji stworzenia Centrum Formacyjnego (13 -19 grudnia) – grupa Elizy Szorc i Bożenki Tołowińskiej.

 1. Przypominamy, że nasza Wspólnota w każdy czwartek modli się Koronką do Bożego Miłosierdzia w intencji dzieła nowej ewangelizacji, a zwłaszcza w intencji WPO.
 2. Od 13 grudnia 2018 rozpoczynamy tydzień powtórzeniowy naszego podręcznika Szkoły Człowieczeństwa: Wracamy do treści, które opuściliśmy lub zrobiliśmy pobieżnie.
 3. Natomiast od 24 grudnia będziemy się zagłębiać w rozważania świąteczne. Animatorów bardzo proszę o to, aby w czasie dzielenia ustalili kto w ich grupie chce otrzymać ksero rozważań, a kto woli je dostać e-mailem (do nieobecnych zadzwońcie, albo sms-ujcie, tak żeby na koniec spotkania zgłosić ilość zamawianych kserokopii i żebyśmy zdążyli je przygotować na 19-go). Wszyscy animatorzy otrzymają rozważania e-mailem – tak, aby móc je porozsyłać w swojej grupce dzielenia.
 4. W najbliższą niedzielę tj. 16 grudnia 2018 po każdej z mszy będziemy prowadzić kiermasz przetworów Przyjaciół Oblubieńca. Bardzo proszę, aby po 2 Przyjaciół po każdej mszy zajęło się rozprowadzaniem przetworów i ich uzupełnianiem na stoliku.
 5. W przyszłym tygodniu tj. 19 grudnia, po mszy świętej wieczornej spotykamy się, by uwielbiać Boga pracą – będziemy dekorować kościół na nadchodzące przyjście naszego Pana. I to będzie nasze ostatnie spotkanie w tym roku.

KOLEJNE SPOTKANIE odbędzie się 3 stycznia, a dyżury będą wyglądały następująco:

– za oprawę liturgii 3 stycznia 2019 (czytanie, psalm, modlitwa wiernych) – grupa Krzysia Popławskiego. Prosimy o zgłaszanie się ok 15 minut wcześniej.

– za modlitwę na początku spotkania do Ducha Świętego 3 stycznia 2019 – grupa Kamila Wiercińskiego i Karola Chrzanowskiego

– za całotygodniową modlitwę w 6 intencjach (4-9 stycznia ) – grupa Asi Szuhalskiej, Ewy Chrzanowskiej i Agnieszki Zdanowicz

Intencje należy rozdzielić pomiędzy członków grupy, a są one następujące:

1) za Pasterza Wspólnoty                  2) za kapłanów posługujących w parafii

3) za odpowiedzialnych Wspólnoty (administratorów, animatorów, scholę)        4) za osoby ze Wspólnoty przeżywające trudności w wierze          5) o rozwój dzieła nowej ewangelizacji, a szczególnie za Wspólnotę Przyjaciół Oblubieńca    6) za całą wspólnotę parafialną

– za tygodniową modlitwę w intencjach złożonych do skrzyneczki (4-9 stycznia) – grupa Eli Ogryzko i Hani Juchniewicz

– za tygodniową modlitwę w intencji stworzenia Centrum Formacyjnego (4-9 stycznia) – grupa Ani Mazerskiej.

Pamiętajmy o kursach.

Ogłoszenia z dn. 05.12.2018

 1. Witam i dziękuję za podjęte posługi – zarówno na mszy jak i te modlitewne. Posługi w najbliższym tygodniu tj. 6 -12 grudnia:

– za oprawę liturgii 12 grudnia (czytanie, psalm, modlitwa wiernych) – grupa Kamila Wiercińskiego i Karola Chrzanowskiego. Prosimy o zgłaszanie się ok 15 minut wcześniej.

– za intronizację Słowa –  grupa Asi Szuhalskiej, Ewy Chrzanowskiej i Agnieszki Zdanowicz

– za modlitwę na początku spotkania do Ducha Świętego – grupa Eli Ogryzko i Hani Juchniewicz

– za całotygodniową modlitwę w 6 intencjach (6 -12 grudnia) – grupa Ani Mazerskiej

Intencje należy rozdzielić pomiędzy członków grupy, a są one następujące:

1) za Pasterza Wspólnoty                  2) za kapłanów posługujących w parafii

3) za odpowiedzialnych Wspólnoty (administratorów, animatorów, scholę)        4) za osoby ze Wspólnoty przeżywające trudności w wierze          5) o rozwój dzieła nowej ewangelizacji, a szczególnie za Wspólnotę Przyjaciół Oblubieńca    6) za całą wspólnotę parafialną

– za tygodniową modlitwę w intencjach złożonych do skrzyneczki (6 -12 grudnia) – grupa Elizy Szorc i Bożenki Tołowińskiej

– za tygodniową modlitwę w intencji stworzenia Centrum Formacyjnego (6 -12 grudnia) – grupa Eli Breś  i Ani Wiszniewskiej.

 1. Przypominamy, że nasza Wspólnota w każdy czwartek modli się Koronką do Bożego Miłosierdzia w intencji dzieła nowej ewangelizacji, a zwłaszcza w intencji WPO.
 2. Od 6 grudnia 2018 rozpoczynamy rozważania IV rozdziału naszego podręcznika Szkoły Człowieczeństwa: MOJA EMOCJONALNOŚĆ.
 3. W tym roku, już po raz drugi będziemy organizować kiermasz przetworów Przyjaciół Oblubieńca. Kiermasz odbędzie się w niedzielę 16 grudnia 2018 r.
 4. Od ubiegłego poniedziałku tj. 3 grudnia 2018 r rozpoczęły się zajęcia gry na gitarze dla wszystkich pragnących posługiwać muzycznie w naszej parafii i wielbić Pana właśnie na tym instrumencie J Zajęcia prowadzi Iwona Awdziej w każdy poniedziałek od godziny 20:00 do godz. 21:00 – 21:30. Osoby chętne zapraszamy z gitarami do Domu Parafialnego w najbliższy poniedziałek.
 5. Jałmużna adwentowa do której Bóg zaprasza naszą wspólnotę w tym roku będzie przekazana na budowę Centrum Formacji Wspólnoty. O praktykę jałmużny kilka lat temu upomniał się Pan Bóg względem całej naszej wspólnoty, jako ćwiczenie duchowe, które ma nas formować. Zbiórka odbędzie się na spotkaniu 12 grudnia 2018.
 6. Fundacja WPO uruchomiła sklep internetowy SKLEPDUCHOWY.PL, można w nim nabyć książki księdza Krzysztofa Kralki SAC, podręczniki formacyjne oraz inne wartościowe pozycje wydawnicze i gadżety chrześcijańskie. Ostatnio ukazały się 2 nowe książki: „Zbawienie przychodzi przez krzyż” księdza Krzysztofa Kralki SAC oraz „Być uczniem Jezusa we współczesnym świecie” księdza Franciszka Mickiewicza SAC
 7. Zapraszamy do uczestnictwa w kursach SNE. Nie zatrzymujmy się w naszej formacji, róbmy kolejne kroki wiary i pozwalajmy się Bogu formować. Najbliższe terminy:

14-16 grudnia – kurs Rafał w Hodyszewie
27-30 grudnia – kurs Jan w i Białymstoku oraz kurs Jezus w 4 Ewangeliach w Hodyszewie
24-27 stycznia – kurs Mojżesz w Białymstoku

Ogłoszenia z dn. 28.11.2018

Witam i dziękuję za podjęte posługi – zarówno na mszy jak i te modlitewne. Posługi w najbliższym tygodniu tj. 29 listopada -5 grudnia:

– za oprawę liturgii 5 grudnia (czytanie, psalm, modlitwa wiernych) – grupa Asi Szuhalskiej, Ewy Chrzanowskiej i Agnieszki Zdanowicz. Prosimy o zgłaszanie się ok 15 minut wcześniej.

– za intronizację Słowa –  grupa Eli Ogryzko i Hani Juchniewicz (POSŁUGI NIE BĘDZIE)

– za modlitwę na początku spotkania do Ducha Świętego – grupa Ani Mazerskiej

– za całotygodniową modlitwę w 6 intencjach (29 listopada -5 grudnia) – grupa Elizy Szorc i Bożenki Tołowińskiej

Intencje należy rozdzielić pomiędzy członków grupy, a są one następujące:

1) za Pasterza Wspólnoty                

 2) za kapłanów posługujących w parafii

3) za odpowiedzialnych Wspólnoty (administratorów, animatorów, scholę)       

4) za osoby ze Wspólnoty przeżywające trudności w wierze         

5) o rozwój dzieła nowej ewangelizacji, a szczególnie za Wspólnotę Przyjaciół Oblubieńca   

6) za całą wspólnotę parafialną

– za tygodniową modlitwę w intencjach złożonych do skrzyneczki (29 listopada -5 grudnia) – grupa Eli Breś  i Ani Wiszniewskiej

– za tygodniową modlitwę w intencji stworzenia Centrum Formacyjnego (29 listopada -5 grudnia) – grupa Pawła Jaśkiewicza i Stasia Stefańczuka.

 1. Przypominamy, że nasza Wspólnota w każdy czwartek modli się Koronką do Bożego Miłosierdzia w intencji dzieła nowej ewangelizacji, a zwłaszcza w intencji WPO.
 2. Od 29 listopada 2018 rozpoczynamy rozważania III rozdziału naszego podręcznika Szkoły Człowieczeństwa: ODKUPIONE CZŁOWIECZEŃSTWO.
 3. W tym roku, już po raz drugi będziemy organizować kiermasz przetworów Przyjaciół Oblubieńca. Przyjaciółki i Przyjaciół, którzy chcieliby się podzielić z innymi swoimi dziełem matki natury i swoich rąk zapraszam do przynoszenia słoiczków z opisem co jest ich zawartością. Przetwory będziemy zbierać przez najbliższe 2 tygodnie tj. do 5 grudnia. Kiermasz odbędzie się w niedzielę 16 grudnia 2018 r.
 4. Od najbliższego poniedziałku tj. 3 grudnia 2018 r rozpoczną się zajęcia gry na gitarze dla wszystkich pragnących posługiwać muzycznie w naszej parafii i wielbić Pana właśnie na tym instrumencie J Zajęcia będą prowadzone przez naszą Iwonkę Awdziej w każdy poniedziałek od godziny 20:00 do godz. 21:00 – 21:30. Osoby chętne zapraszamy z gitarami do Domu Parafialnego w najbliższy poniedziałek.
 5. Jałmużna adwentowa do której Bóg zaprasza naszą wspólnotę, w tym roku będzie przekazana na budowę Centrum Formacji Wspólnoty. O praktykę jałmużny kilka lat temu upomniał się Pan Bóg względem całej naszej wspólnoty, jako ćwiczenie duchowe, które ma nas formować. Zbiórka 12 grudnia 2018.
 6. Fundacja WPO uruchomiła sklep internetowy SKLEPDUCHOWY.PL, można w nim nabyć książki księdza Krzysztofa Kralki SAC, podręczniki formacyjne oraz inne wartościowe pozycje wydawnicze i gadżety chrześcijańskie. Ostatnio ukazały się 2 nowe książki: „Zbawienie przychodzi przez krzyż” księdza Krzysztofa Kralki SAC oraz „Być uczniem Jezusa we współczesnym świecie” księdza Franciszka Mickiewicza SAC
 7. Zapraszamy do uczestnictwa w kursach SNE. Nie zatrzymujmy się w naszej formacji, róbmy kolejne kroki wiary i pozwalajmy się Bogu formować. Najbliższe terminy:

14-16 grudnia – kurs Rafał w Hodyszewie
27-30 grudnia – kurs Jan w i Białymstoku oraz kurs Jezus w 4 Ewangeliach w Hodyszewie
24-27 stycznia – kurs Mojżesz w Białymstoku

WPO organizuje pielgrzymkę do Libanu śladami św. Charbela w terminie od 1 do 8 lutego 2019 roku. Zapisy do połowy grudnia. Ilość miejsc ograniczona – zapisy na www.snepallotyni.pl

Ogłoszenia z dn. 14.11.2018

 1. Witam i dziękuję za podjęte posługi – zarówno na mszy jak i te modlitewne. Posługi w najbliższym tygodniu tj. 15-21 listopada:

– za oprawę liturgii 21 listopada (czytanie, psalm, modlitwa wiernych) – grupa Ani Mazerskiej. Prosimy o zgłaszanie się ok 15 minut wcześniej.

– za intronizację Słowa –  grupa Elizy Szorc i Bożenki Tołwińskiej

– za modlitwę na początku spotkania do Ducha Świętego – grupa Eli Breś i Ani Wiszniewskiej

– za całotygodniową modlitwę w 6 intencjach (15-21 listopada) – grupa Pawła Jaśkiewicza i Stasia Stefańczuka

Intencje należy rozdzielić pomiędzy członków grupy, a są one następujące:

1) za Pasterza Wspólnoty

2) za kapłanów posługujących w parafii

3) za odpowiedzialnych Wspólnoty (administratorów, animatorów, scholę)

4) za osoby ze Wspólnoty przeżywające trudności w wierze

5) o rozwój dzieła nowej ewangelizacji, a szczególnie za Wspólnotę Przyjaciół Oblubieńca

6) za całą wspólnotę parafialną

– za tygodniową modlitwę w intencjach złożonych do skrzyneczki (15-21 listopada) – grupa Jasi Chrzanowskiej i Tereski Dakowicz

– za tygodniową modlitwę w intencji stworzenia Centrum Formacyjnego (15-21 listopada) – grupa Krysi Bietkał.

 1. Przypominamy, że nasza Wspólnota w każdy czwartek modli się Koronką do Bożego Miłosierdzia w intencji dzieła nowej ewangelizacji, a zwłaszcza w intencji WPO.
 2. Od 15 listopada 2018 rozpoczynamy rozważania I rozdziału naszego podręcznika Szkoły Człowieczeństwa: KIM JESTEM? MOJA TOŻSAMOŚĆ
 3. Tegoroczne hasło roku formacyjnego brzmi: „W duchu odpowiedzialności” i jest przeżywane w kierunku wzięcia odpowiedzialności za wiarę własną, za rodzinę i wspólnotę. Słowo dane nam do rozważania przez Boga w tym roku formacyjnym: 1 Tes 5,12-19; 1 J 4,19-5,21; J 17, 20-26;
 4. Zapraszamy do uczestnictwa w kursach SNE, które są obowiązkowe w ramach naszej formacji. Najbliższe terminy:

14-16 grudnia – kurs Rafał w Hodyszewie
27-30 grudnia – kurs Jan w i Białymstoku oraz kurs Jezus w 4 Ewangeliach w Hodyszewie
24-27 stycznia – kurs Mojżesz w Białymstoku

 1. WPO organizuje pielgrzymkę do Libanu śladami św. Charbela w terminie od 1 do 8 lutego 2019 roku. Plan i szczegóły leżą wydrukowane na pierwszej ławce. Zapisy do połowy grudnia. Ilość miejsc ograniczona – zapisy na snepallotyni.pl.
 2. W ramach przygotowań do uroczystości Chrystusa Króla Wszechświata oraz poprzedzającego ją 40-godzinnego nabożeństwa, w dniach 23 – 25 listopada 2018 r. będzie miało miejsce całodzienne wystawienie Najświętszego Sakramentu. Adoracje będą trwały:

23.11.2018 (piątek) – godz. 10:00 – 18:00

24.11.2018 (sobota) – godz. 10:00 – 18:00

25.11.2018 (niedziela) – godz. 13:00 – 18:00

Na pierwszej ławce leżą listy z godzinami adoracji w poszczególnych dniach. Prosimy o wpisywanie się w godzinach, które możemy i pragniemy podarować Bogu.

To NASZ Król, który będzie na nas czekał – na spotkanie i rozmowę sam na sam. Nie zasmucajmy Go swoim „nie mam czasu” kiedy On daje nam cały swój czas, a nawet własne życie – niech nie będzie godzin, w których nikt z nas do Niego nie przyjdzie…

Ogłoszenia z dn. 31.10.2018

 1. Witam i dziękuję za Waszą gotowość do podjęcia tegorocznej formacji. Zanim spotkamy się w grupach – kilka ogłoszeń. Wszystkie osoby, które są dziś z nami pierwszy raz, po ogłoszeniach zapraszam do siebie
 2. Posługi w najbliższym tygodniu tj. 1-7 listopada:

– za oprawę liturgii 7 listopada (czytanie, psalm, modlitwa wiernych) – grupa Eli Breś i Ani Wiszniewskiej. Prosimy o zgłaszanie się ok 15 minut wcześniej.

– za intronizację Słowa –  NIE BĘDZIE INTRONIZACJI

– za modlitwę na początku spotkania do Ducha Świętego – NIE BĘDZIE MODLITWY

– za całotygodniową modlitwę w 6 intencjach (1-7 listopada) – grupa Krysi Bietkał

Intencje należy rozdzielić pomiędzy członków grupy, a są one następujące:

1) za Pasterza Wspólnoty

2) za kapłanów posługujących w parafii

3) za odpowiedzialnych Wspólnoty (administratorów, animatorów, scholę)

4) za osoby ze Wspólnoty przeżywające trudności w wierze

5) o rozwój dzieła nowej ewangelizacji, a szczególnie za Wspólnotę Przyjaciół Oblubieńca

6) za całą wspólnotę parafialną

– za tygodniową modlitwę w intencjach złożonych do skrzyneczki (1-7 listopada) – grupa Krzysia Popławskiego

– za tygodniową modlitwę w intencji stworzenia Centrum Formacyjnego (1-7 listopada) – grupa Marioli Kruszewskiej.

 1. W związku z tym, że ZA TYDZIEŃ 7 listopada zostaliśmy zaproszeni do parafii Ducha Świętego na piękny spektakl „Tajemnica życia i śmierci” na postawie objawień Cataliny Rivas o tajemnicy przejścia do wieczności – ZA TYDZIEŃ SPOTKANIA NIE BĘDZIE.  Po mszy świętej SZYBCIUTKO jedziemy do naszych sąsiadów, by obejrzeć przedstawienie składające się z trzech części, podczas których, widz ma możliwość przyjrzenia się momentowi przejścia do wieczności z różnych perspektyw.

Stąd też dziś ogłaszamy posługi na kolejny tydzień 8-14 listopada:

– za oprawę liturgii 14 listopada (czytanie, psalm, modlitwa wiernych) – grupa Elizy Szorc i Bożenki Tołwińskiej. Prosimy o zgłaszanie się ok 15 minut wcześniej.

–  za intronizację Słowa – grupa Eli Breś i Ani Wiszniewskiej

– za modlitwę na początku spotkania do Ducha Świętego  – grupa Pawłą Jaśkiewicza i Stasia Stefańczuka

– za całotygodniową modlitwę w 6 intencjach (8-14 listopada) – grupa Jasi Chrzanowskiej i Tereski Dakowicz

– za tygodniową modlitwę w intencjach złożonych do skrzyneczki  – NIE BĘDZIE SKRZYNECZKI

– za tygodniową modlitwę w intencji stworzenia Centrum Formacyjnego (8-14 listopada) – grupa Krzysia Popławskiego.

 1. Przypominamy, że nasza Wspólnota w każdy czwartek modli się Koronką do Bożego Miłosierdzia w intencji dzieła nowej ewangelizacji, a zwłaszcza w intencji WPO.
 2. Koszyczek na dobrowolną kolektę znajduje się na końcu kościoła. ZASADY.
 3. Od 1 listopada 2018 zagłębiamy się w tydzień piąty naszych rozważań różańcowych, a po spektaklu czyli od 8 listopada 2018 zaczynamy tydzień szósty.
 4. Tegoroczne hasło roku formacyjnego brzmi: „W duchu odpowiedzialności” i jest przeżywane w kierunku wzięcia odpowiedzialności za wiarę własną, za małżeństwo i rodzinę oraz za wspólnotę.

Słowo dane nam do rozważania przez Boga w tym roku formacyjnym: 1 Tes 5,12-19; 1 J 4,19-5,21; J 17, 20-26;

 1. Rozpoczynamy nowy etap formacji w naszej wspólnocie: PODSTAWY FORMACJI LUDZKIEJ. Jest to etap, do którego zaprosił nas Bóg, abyśmy wraz z Nim odkrywali piękno człowieczeństwa, a także uczyli się chrześcijańskiej miłości praktycznej do bliźniego w życiu codziennym.

Etap ten obejmuje poniższe podręczniki formacyjne:

 1. Szkoła człowieczeństwa;
 2. Szkoła relacji;
 3. Szkoła życia we wspólnocie;
 4. Jezus uczy nas człowieczeństwa;
 5. Seminarium uzdrowienia wewnętrznego;
 6. Zapraszamy do uczestnictwa w kursach SNE, które są obowiązkowe w ramach naszej formacji. Najbliższe terminy:

14-16 grudnia – kurs Rafał w Hodyszewie
27-30 grudnia – kurs Jan w Lublinie i Białymstoku oraz kurs Jezus w 4 Ewangeliach w Hodyszewie
18-20 stycznia – kurs 7 Młodych z Ewangelii w Lublinie
24-27 stycznia – kurs Mojżesz w Białymstoku

 1. Wspólnota Przyjaciele Oblubieńca organizuje pielgrzymkę do Libanu śladami św. Charbela w terminie od 1 do 8 lutego 2019 roku. Plan i szczegóły na stronie. Zapisy do połowy grudnia. Ilość miejsc ograniczona – zapisy na snepallotyni.pl.
 2. Zbliża się termin urodzin księdza Krzysztofa Kralki SAC (5 listopada). Bardzo proszę, aby nasza Wspólnota tego dnia otoczyła go naszą szczególną pamięcią modlitewną w Jego intencji i posługi, którą podejmuje.

Ogłoszenia z dn. 24.10.2018

 1. Posługi w najbliższym tygodniu tj. 25- 31 października:

– za oprawę liturgii 31 października (czytanie, psalm, modlitwa wiernych) – grupa Pawła Jaśkiewicza i Stasia Stefańczuka. Prosimy o zgłaszanie się ok 15 minut wcześniej.

– za intronizację Słowa –  grupa Jasi Chrzanowskiej i Tereski Dakowicz

– za modlitwę na początku spotkania do Ducha Świętego – grupa Krysi Bietkał

– za całotygodniową modlitwę w 6 intencjach (25- 31 października) – grupa Krzysia Popławskiego

Intencje należy rozdzielić pomiędzy członków grupy, a są one następujące:

1) za Pasterza Wspólnoty

2) za kapłanów posługujących w parafii

3) za odpowiedzialnych Wspólnoty (administratorów, animatorów, scholę)

4) za osoby ze Wspólnoty przeżywające trudności w wierze

5) o rozwój dzieła nowej ewangelizacji, a szczególnie za Wspólnotę Przyjaciół Oblubieńca

6) za całą wspólnotę parafialną

– za tygodniową modlitwę w intencjach złożonych do skrzyneczki (25- 31 października) – grupa Marioli Kruszewskiej

– za tygodniową modlitwę w intencji stworzenia Centrum Formacyjnego (25- 31 października) – grupa Kamila Wiercińskiego i Karola Chrzanowskiego.

 1. Przypominamy, że nasza Wspólnota w każdy czwartek modli się Koronką do Bożego Miłosierdzia w intencji dzieła nowej ewangelizacji, a zwłaszcza w intencji WPO.
 2. Od 25 października zagłębiamy się w tydzień czwarty naszych rozważań różańcowych – Od tajemnic do Tajemnicy: droga Maryi oraz Tajemnica Chrystusa, tajemnica człowieka.
 3. BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH odbędzie się w najbliższy poniedziałek w SP nr 31 przy ulicy Żurawiej. NIE BĘDZIE MSZY ŚWIĘTEJ O GODZINIE 15:00. Zaczynamy o 16:00, kończymy o 19:00. Nasze zadanie: POSPRZĄTAĆ PO BALU. I mała prośba do panów: potrzebujemy DWÓCH silnych mężczyzn, którzy pomogą przewieźć sprzęt nagłaśniający na godzinę 15:30 do szkoły i odwieźć go po Balu.
 4. 27 października w WSAP odbędzie się konferencja dla kobiet: PEŁNA WDZIĘKU – świadoma swojej kobiecości. Pierwszą konferencję wygłosi…. Ks. Kamil Dąbrowski.
 5. Zostaliśmy zaproszeni na piękny spektakl „Tajemnica życia i śmierci” na postawie objawień Cataliny Rivas o tajemnicy przejścia do wieczności. Przedstawienie składa się z trzech części, podczas których, widz ma możliwość przyjrzenia się momentowi przejścia do wieczności z różnych perspektyw. Spektakl będzie grany 7 listopada w parafii Ducha Świętego po mszy świętej wieczornej J))

Ogłoszenia z dn. 17.10.2018

 1. Posługi w najbliższym tygodniu tj. 18-24 października:

– za oprawę liturgii 24 października (czytanie, psalm, modlitwa wiernych) – grupa Jasi Chrzanowskiej i Tereski Dakowicz. Prosimy o zgłaszanie się ok 15 minut wcześniej.

– za intronizację Słowa –  grupa Krysi Bietkał

– za modlitwę na początku spotkania do Ducha Świętego – grupa Krzysia Popławskiego

– za całotygodniową modlitwę w 6 intencjach (18 – 24 października) – grupa Marioli Kruszewskiej

Intencje należy rozdzielić pomiędzy członków grupy, a są one następujące:

1) za Pasterza Wspólnoty

2) za kapłanów posługujących w parafii

3) za odpowiedzialnych Wspólnoty (administratorów, animatorów, scholę)

4) za osoby ze Wspólnoty przeżywające trudności w wierze

5) o rozwój dzieła nowej ewangelizacji, a szczególnie za Wspólnotę Przyjaciół Oblubieńca

6) za całą wspólnotę parafialną

– za tygodniową modlitwę w intencjach złożonych do skrzyneczki (18 – 24 października) – grupa Kamila Wiercińskiego i Karola Chrzanowskiego

– za tygodniową modlitwę w intencji stworzenia Centrum Formacyjnego (18 – 24 października) – grupa Asi Szuhalskiej, Ewy Chrzanowskiej i Agnieszki Zdanowicz.

 1. Przypominamy, że nasza Wspólnota w każdy czwartek modli się Koronką do Bożego Miłosierdzia w intencji dzieła nowej ewangelizacji, a zwłaszcza w intencji WPO.
 2. Od 18 października zagłębiamy się w tydzień trzeci naszych rozważań różańcowych – Tajemnice Chrystusa, tajemnice Matki.
 3. W związku z Dniem Skupienia / jednodniowymi rekolekcjami, które odbędą się w sobotę 20.10.2018 w Zespole Szkół Katolickich przy ul. Kościelnej 1 przypominam, że podczas rekolekcji nie będzie zapewnionych obiadów – jedynie kawa, herbata i ciastka. Czas trwania: 8.45 – 17.00 (w tym Msza Święta).
 4. 27 października w WSAP odbędzie się konferencja dla kobiet: PEŁNA WDZIĘKU – świadoma swojej kobiecości. Pierwszą konferencję wygłosi…. Ks. Kamil Dąbrowski.

Zostaliśmy zaproszeni na piękny spektakl „Tajemnica życia i śmierci” na postawie objawień Cataliny Rivas o  tajemnicy przejścia do wieczności. Przedstawienie składa się z trzech części, podczas których, widz ma możliwość przyjrzenia się momentowi przejścia do wieczności z różnych perspektyw. Spektakl będzie grany 7 listopada w parafii Ducha Świętego po mszy świętej wieczornej

Ogłoszenia z dn. 10.10.2018

 1. Posługi w najbliższym tygodniu tj. 11-17 października:

– za oprawę liturgii 17 października (czytanie, psalm, modlitwa wiernych) – grupa Krysi Bietkał. Prosimy o zgłaszanie się ok 15 minut wcześniej,

– za intronizację Słowa –  grupa Krzysia Popławskiego

– za modlitwę na początku spotkania do Ducha Świętego – grupa Marioli Kruszewskiej

– za całotygodniową modlitwę w 6 intencjach (11 – 17 października) – grupa Kamila Wiercińskiego i Karola Chrzanowskiego

Intencje należy rozdzielić pomiędzy członków grupy, a są one następujące:

1) za Pasterza Wspólnoty

2) za kapłanów posługujących w parafii

3) za odpowiedzialnych Wspólnoty (administratorów, animatorów, scholę)

4) za osoby ze Wspólnoty przeżywające trudności w wierze

5) o rozwój dzieła nowej ewangelizacji, a szczególnie za Wspólnotę Przyjaciół Oblubieńca

6) za całą wspólnotę parafialną

– za tygodniową modlitwę w intencjach złożonych do skrzyneczki (11-17 października) – grupa Asi Szuhalskiej, Ewy Chrzanowskiej i Agnieszki

– za tygodniową modlitwę w intencji stworzenia Centrum Formacyjnego (11-17 października) – grupa Eli Ogryzko i Hani Juchniewicz

 1. Przypominamy, że nasza Wspólnota w każdy czwartek modli się Koronką do Bożego Miłosierdzia w intencji dzieła nowej ewangelizacji, a zwłaszcza w intencji WPO.
 2. Od 11 października zagłębiamy się w tydzień drugi naszych rozważań różańcowych.
 3. BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH, który odbędzie się 29 października 2018 roku (poniedziałek) w SP nr 31 przy ulicy Żurawiej dla dzieci i młodzieży do ósmej klasy szkoły podstawowej rozpoczynamy mszą świętą w kościele o godzinie 15:00, po czym przechodzimy do szkoły. Tam o 16:00 zaczynamy Bal, który zakończy się o 19:00. Jedną z atrakcji będzie konkurs na najlepsze przebranie świętego (+ kilka informacji o świętym).W związku z potrzebą określenia w przybliżeniu ilości osób zainteresowanych Balem i konkursem prowadzimy zapisy na Bal z zaznaczeniem, kto z uczestników balu zgłasza się też do udziału w konkursie na najlepsze przebranie. Rodziców lub dziadków, którzy zamierzają przyprowadzić swoje pociechy na Bal proszę o wpisywanie się na przygotowaną listę.
 4. W związku z Dniem Skupienia, który odbędzie się w sobotę 20.10.2018, na które zaproszeni są administratorzy, wice-administratorzy, pasterze, animatorzy, którzy obecnie posługują lub animatorzy w „stanie spoczynku” oraz ekonomowie proszę o wpisywanie się na listę wszystkich chętnych. Listę przekazujemy do Regionu w najbliższy poniedziałek tj. 15 października. Koszt organizacyjny to 10 zł – kto mas dziś to wpłaca dziś, kto nie ma – wpłaca w najbliższą środę. Na rekolekcjach nie będzie obiadów – jedynie kawa, herbata i ciastka. Miejsce: Zespół Szkół Katolickich, ul. Kościelna 1, (osoby z Białegostoku są proszone o dojazd komunikacją miejską). Czas trwania: 8.45 – 17.00 (w tym Msza Święta).
 5. 27 października w WSAP odbędzie się konferencja dla kobiet: PEŁNA WDZIĘKU – świadoma swojej kobiecości. Pierwszą konferencję wygłosi…. Ks. Kamil Dąbrowski.
 6. Zostaliśmy zaproszeni na piękny spektakl „Tajemnica życia i śmierci” na postawie objawień Cataliny Rivas o tajemnicy przejścia do wieczności. Przedstawienie składa się z trzech części, podczas których, widz ma możliwość przyjrzenia się momentowi przejścia do wieczności z różnych perspektyw. Spektakl będzie grany 7 listopada w parafii Ducha Świętego po mszy świętej wieczornej)

Ogłoszenia z dn.13.o6.2018

Dziękujemy wszystkim za podejmowane posługi w ostatnim czasie J

 1. Plan na najbliższy tydzień:

– za oprawę liturgii 20 czerwca (pierwsze / drugie czytanie, psalm, modlitwa wiernych) – gr. Krysi Bietkał

– za całotygodniową modlitwę w 6 intencjach – gr .  Kamila Wiercińskiego, Karola Chrzanowskiego

Intencje należy rozdzielić pomiędzy członków grupy, a są one następujące:

1) za Pasterza Wspólnoty

2) za kapłanów posługujących w parafii

3) za odpowiedzialnych Wspólnoty (administratorów, animatorów, scholę)

4) za osoby ze Wspólnoty przeżywające trudności w wierze

5) o rozwój dzieła nowej ewangelizacji, a szczególnie za Wspólnotę Przyjaciół Oblubieńca

6) za całą wspólnotę parafialną

 

– za tygodniową modlitwę w intencjach złożonych do skrzyneczki –gr. Ewy Chrzanowskiej, Agnieszki Zdanowicz, Asi Szuhalskiej

– za tygodniową modlitwę w intencji stworzenia Centrum Formacyjnego–gr. Eli Ogryzko i Hani Juchniewicz

 1. Przypominamy, że w każdy czwartek modlimy się Koronką do Bożego miłosierdzia w intencji naszej wspólnoty i za dzieło nowej ewangelizacji
 2. 20 czerwca kończymy rok formacyjny naszej wspólnoty i w ramach spotkania zapraszamy na wspólne ognisko. Prosimy wziąć ze sobą kiełbaski, chlebek. My zapewnimy napoje i niezbędny sprzęt J Spotkanie oczywiście rozpoczynamy Mszą Świętą o g. 18.00
 3. 06 zapraszamy wszystkich animatorów na ostatnie spotkanie formacyjne po Mszy Św. o g. 18 na Plebanii.
 4. 06 Parafia pw.M.M.Fatimskiej zaprasza wszystkich członków wspólnoty na Mszę Św. o g.18.00 pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa Tadeusza Wojdy – będziemy dziękować Bogu za Jubileusz 5-lecia Wspólnoty oraz za zakończenie roku formacyjnego, później odbędzie się Agapa
 5. Na czas wakacji proponujemy do rozważań podręcznik „o ojczyźnie” na podstawie pism prymasa tysiąclecia ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego”-koszt 20zł
 6. Czas wakacji czyli odpoczynku od pracy, nie jest czasem odpoczynku od Pana Boga, bo kto kocha jest obecny- zachęcamy jak co roku do uczestnictwa w spotkaniach modlitewnych całej wspólnoty w każdy poniedziałek o g. 18.00 w parafii pw. M.B. Fatimskiej. Nasza wspólnota swój dyżur ma 09.- i prosimy o zgłaszanie się na ten czas do posług – potrzebujemy osób do-
  1. Poprowadzenia modlitwy przed rozpoczęciem spotkania oraz nad głoszącym.
  2. 10 różańca i Apel Jasnogórski.
 1. W listopadzie planujemy zorganizować parafialny „Bal Wszystkich Świętych”, jako odpowiedź na rozpowszechniające się w Polsce halloween. Pragniemy, aby w tym dniu szczególnie wybrzmiała w naszych sercach wiara w obcowanie Świętych. Niech to będzie nasze świadectwo wiary. Jest to także dobra okazja do zgłębienia wiedzy na temat życia Świętych. Już teraz prosimy o pomoc w organizacji- potrzebujemy osób, które zajmą się dekoracją, animacją, poprowadzeniem dyskoteki, wykonanie ulotek, plakatów informujących o wydarzeniu- Podziel się swoim talentem. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do Ks. Proboszcza. Musimy się określić i zebrać do wakacji, żeby móc w wolnym czasie się spotkać i omówić co będzie trzeba do końca września przygotować.

Zapraszamy do uczestnictwa w kursach formacyjnych:

Kurs Jan 16-19.08.2018 Ożarów Mazowiecki

Kurs Apollos 4-7.07.2018 w Czarnej

Kurs Paweł 20-30.07.2018 w Czarnej

Kurs Paweł 3-13.08.2018 w Łomży

Ogłoszenia z dn.6.06.2018

Dziękujemy wszystkim za podejmowane posługi w ostatnim czasie J

 1. Plan na najbliższy tydzień:

– za oprawę liturgii 13 czerwca (pierwsze / drugie czytanie, psalm, modlitwa wiernych) – gr. Krzysia Popławskiego

– za intronizację Słowa 13 czerwca – gr. Marioli Kruszewskiej

– za modlitwę na początku spotkania do Ducha Świętego 13 czerwca – Kamila Wiercińskiego, Karola Chrzanowskiego

– za całotygodniową modlitwę w 6 intencjach – gr . gr. Ewy Chrzanowskiej, Agnieszki Zdanowicz, Asi Szuhalskiej

Intencje należy rozdzielić pomiędzy członków grupy, a są one następujące:

1) za Pasterza Wspólnoty

2) za kapłanów posługujących w parafii

3) za odpowiedzialnych Wspólnoty (administratorów, animatorów, scholę)

4) za osoby ze Wspólnoty przeżywające trudności w wierze

5) o rozwój dzieła nowej ewangelizacji, a szczególnie za Wspólnotę Przyjaciół Oblubieńca

6) za całą wspólnotę parafialną

 

– za tygodniową modlitwę w intencjach złożonych do skrzyneczki –gr. Eli Ogryzko i Hani Juchniewicz

– za tygodniową modlitwę w intencji stworzenia Centrum Formacyjnego–gr. Ani Mazerskiej

 1. Przypominamy, że w każdy czwartek modlimy się Koronką do Bożego miłosierdzia w intencji naszej wspólnoty i za dzieło nowej ewangelizacji

Przez najbliższy tydzień rozważamy czytania „z dnia” oraz wracamy do rozważań pominiętych.

 1. 20 czerwca kończymy rok formacyjny naszej wspólnoty i w ramach spotkania zapraszamy na wspólne ognisko. Prosimy wziąć ze sobą kiełbaski, chlebek. My zapewnimy napoje i niezbędny sprzęt J Spotkanie oczywiście rozpoczynamy Mszą Świętą o g. 18.00
 2. 06(środa) zapraszamy wszystkich animatorów na ostatnie spotkanie formacyjne w domutym parafialnym po Mszy Świętej o g.18.00
 3. Na czas wakacji proponujemy do rozważań podręcznik „o ojczyźnie ” na posdstawie pism Prymasa tysiąclecia ks.Kardynała Stefana Wyszyńskiego -koszt 20zł, dostaniemy go po 18’06 -powiadomimy w wiadomosci sms
 4. Czas wakacji czyli odpoczynku od pracy, nie jest czasem odpoczynku od Pana Boga, bo kto kocha jest obecny- zachęcamy jak co roku do uczestnictwa w spotkaniach modlitewnych całej wspólnoty w każdy poniedziałek o g. 18.00 w parafii pw. M.B.Fatimskiej. Nasza wspólnota swój dyżur ma 09.- i już dzisiaj prosimy o zgłaszanie się na ten czas do posług- potrzebujemy osób do-
  1. Przygotowania liturgii – czytanie, psalm, modlitwa wiernych,
  2. Poprowadzenia modlitwy przed rozpoczęciem spotkania oraz nad głoszącym.
  3. Modlitwy po konferencji.
  4. 10 różańca i Apel Jasnogórski.
 1. W listopadzie planujemy zorganizować parafialny „Bal Wszystkich Świętych”, jako odpowiedź na rozpowszechniające się w Polsce halloween. Pragniemy, aby w tym dniu szczególnie wybrzmiała w naszych sercach wiara w obcowanie Świętych. Niech to będzie nasze świadectwo wiary. Jest to także dobra okazja do zgłębienia wiedzy na temat życia Świętych. Już teraz prosimy o pomoc w organizacji- potrzebujemy osób, które zajmą się dekoracją, animacją, poprowadzeniem dyskoteki, wykonanie ulotek, plakatów informujących o wydarzeniu- Podziel się swoim talentem · Chętnych prosimy o zgłaszanie się do Ks. Proboszcza. Musimy się określić i zebrać do wakacji,zeby mocw wolnym czasie sie spotkac i omowic co bedzie trzeba do konca września przygotować :

Zapraszamy do uczestnictwa w kursach formacyjnych:

Kurs Jan 16-19.08.2018 Ożarów Mazowiecki

Kurs Apollos 4-7.07.2018 w Czarnej

Kurs Paweł 20-30.07.2018 w Czarnej

Kurs Paweł 3-13.08.2018 w Łomży

Zapisy i więcej informacji o kursach  www.snepallotyni.pl / www.rekolekcje.bialystok.pl

Ogłoszenia z dn. 23.05.2018

Dziękujemy wszystkim za podejmowane posługi  w tym tygodniu.

 1. Plan posług w najbliższym tygodniu:

– za oprawę liturgii 30 maja (pierwsze / drugie czytanie, psalm, modlitwa wiernych) – gr. Kamila Wiercińskiego, Karola Chrzanowskiego

– za intronizację Słowa 30 maja – gr. NIE BĘDZIE INTRONIZACJI

– za modlitwę na początku spotkania do Ducha Świętego – parafia DUCHA ŚWIĘTEGO (będziemy tam na wieczorze Maryjnym ;P)

– za całotygodniową modlitwę w 6 intencjach od 23.05 do 30.05 – gr . Ani Mazerskiej

Intencje należy rozdzielić pomiędzy członków grupy, a są one następujące:

1) za Pasterza Wspólnoty

2) za kapłanów posługujących w parafii

3) za odpowiedzialnych Wspólnoty (administratorów, animatorów, scholę)

4) za osoby ze Wspólnoty przeżywające trudności w wierze

5) o rozwój dzieła nowej ewangelizacji, a szczególnie za Wspólnotę Przyjaciół Oblubieńca

6)za całą wspólnotę parafialną

– za tygodniową modlitwę w intencjach złożonych dziś do skrzyneczki od 23.05 do 30.05 – gr. Elizy Szorc i Bożenki Tołwińskiej

– za tygodniową modlitwę w intencji stworzenia Centrum Formacyjnego od 23.05 do 30.05 – gr. Eli Breś i Ani Wiszniewskiej

Plan posług od 06.06.2018

– za oprawę liturgii 6 czerwca maja (pierwsze / drugie czytanie, psalm, modlitwa wiernych) – gr. Marioli Kruszewskiej

– za intronizację Słowa 6 czerwca – gr. Kamila Wiercińskiego, Karola Chrzanowskiego

– za modlitwę na początku spotkania do Ducha Świętego 6 czerwca – gr. Ewy Chrzanowskiej, Agnieszki Zdanowicz, Asi Szuhalskiej

– za całotygodniową modlitwę w 6 intencjach od 30.05 do 06.06 – gr .Eli Ogryzko i Hani Juchniewicz

Intencje należy rozdzielić pomiędzy członków grupy, a są one następujące:

1) za Pasterza Wspólnoty

2) za kapłanów posługujących w parafii

3) za odpowiedzialnych Wspólnoty (administratorów, animatorów, scholę)

4) za osoby ze Wspólnoty przeżywające trudności w wierze

5) o rozwój dzieła nowej ewangelizacji, a szczególnie za Wspólnotę Przyjaciół Oblubieńca

6)za całą wspólnotę parafialną

– za tygodniową modlitwę w intencjach złożonych do skrzyneczki – 30.05 do 06.06 gr. Ani Mazerskiej

– za tygodniową modlitwę w intencji stworzenia Centrum Formacyjnego– od 30.05 do 06.06 gr. Elizy Szorc i Bożenki Tołwińskiej

 1. 30 maja po Mszy Świętej wieczornej w ramach spotkania jedziemy do parafii Ducha Świętego. Zostaliśmy zaproszeni do współuczestnictwa w organizowanym przez tamtejszych Przyjaciół Oblubieńca wieczorze dziękczynienia poświęconemu naszej mamie – Maryi J PROSZĘ WSZYSTKICH KIEROWCÓW O PRZYGARNIĘCIE OSOB NIEZMOTORYZOWANYCH, byśmy jak najszybciej po mszy mogli dotrzeć do naszych sąsiadów, którzy będą na nas czekać z rozpoczęciem koncertu.
 2. Na spotkaniach dostępne są ulotki dotyczące Domu Formacyjnego dla dziewczyn (zaczątka Centrum Formacyjengo). Gdyby ktoś – poza modlitwą – chciał wesprzeć to dzieło stałą wpłatą np. 10 zł miesięcznie – prosimy o pobranie ulotki z numerem konta. Za każdą wpłatę ks. Krzysztof bardzo gorąco dziękuje J
 3. Przypominamy że w każdy czwartek modlimy się Koronką do Bożego miłosierdzia w intencji naszej wspólnoty i za dzieło nowej ewangelizacji
 1. Przez najbliższe dwa tygodnie rozważamy kolejny rozdział z podręcznika „Pożądania i pragnienia
 1. Wspólnota Przyjaciół Oblubieńca organizuje pielgrzymkę do Medjugorie (Chorwacja i Węgry) od 1 do 8 września. Przewodnikiem duchowym w tym czasie będzie ks. Krzysztof Kralka SAC. Koszt 1299 zł + 100 Euro. Pielgrzymka ma charakter otwarty. Zapisy na stronie snepallotyni.pl.
 2. Święto wspólnoty odbędzie się 23 czerwca 2018 roku w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie i będzie miało charakter ogólnopolski. Hasło Święta: „Zawierzyć Opatrzności”. Koszt uczestnictwa to 15 zł (PLUS KOSZTY AUTOKARU) , obiad we własnym zakresie do nabycia w punktach cateringowych na miejscu.

       Prosimy o wpisywanie się chętnych na wyjazd i deklarowanie wolnych miejsc w samochodach

 1. W listopadzie planujemy zorganizować parafialny „Bal Wszystkich Świętych” jako odpowiedź na rozpowszechniające się w Polsce halloween. Pragniemy, aby w tym dniu szczególnie wybrzmiała w naszych sercach wiara w obcowanie Świętych. Niech to będzie nasze świadectwo wiary. Jest to także dobra okazja do zgłębienia wiedzy na temat życia Świętych. Już teraz prosimy o pomoc w organizacji- potrzebujemy osób, które zajmą się dekoracją, animacją, poprowadzeniem dyskoteki, wykonanie ulotek, plakatów informujących o wydarzeniu- Podziel się swoim talentem J  Chętnych prosimy o zgłaszanie się do Ks. Proboszcza.
 1. 26 maja (najbliższa sobota) o godz. 19.00 w parafii Matki Bożej Fatimskiej w Białymstoku odbędzie się DZIEŃ JEDNOŚCI WSPÓLNOT PRZYJACIELE OBLUBIEŃCA, który będziemy przeżywać razem z Białostocką Szkołą Nowej Ewangelizacji z racji przypadającego w tym dniu liturgicznego wspomnienia św. Filipa Nereusza- patrona Szkoły, a jednocześnie podkreślając jedność i współpracę między tymi dziełami. W programie: konferencja, wspólne uwielbienie i Msza Święta J))Zapraszamy.

Zapraszamy do uczestnictwa w kursach formacyjnych:

– 30 maja – 3 czerwca – kurs Jan w Hodyszewie
– 31 maja – 3 czerwca – kurs Jezus w 4 Ewangeliach w Hermanówce

Ogłoszenia z dn. 16.05.2018r.

Dziękujemy wszystkim za podejmowane posługi w tym tygodniu.

 1. Plan posług w najbliższym tygodniu:

– za oprawę liturgii 23 maja (pierwsze / drugie czytanie, psalm, modlitwa wiernych) – gr. Ewy Chrzanowskiej, Agnieszki Zdanowicz, Asi Szuhalskiej

– za intronizację Słowa 23 maja – gr. Eli Ogryzko i Hani Juchniewicz

– za modlitwę na początku spotkania do Ducha Świętego – gr. Ani Mazerskiej

– za całotygodniową modlitwę w 5 intencjach od dziś – gr Elizy Szorc i Bożenki Tołwińskiej

Intencje należy rozdzielić pomiędzy członków grupy, a są one następujące:

1) za Pasterza Wspólnoty

2) za kapłanów posługujących w parafii

3) za odpowiedzialnych Wspólnoty (administratorów, animatorów, scholę)

4) za osoby ze Wspólnoty przeżywające trudności w wierze

5) o rozwój dzieła nowej ewangelizacji, a szczególnie za Wspólnotę Przyjaciół Oblubieńca

– za tygodniową modlitwę w intencjach złożonych dziś do skrzyneczki – gr. . Eli Breś i Ani Wiszniewskiej

– za tygodniową modlitwę w intencji stworzenia Centrum Formacyjnego– gr. Pawła Jaśkiewicza i Stasia Stefańczuka

 1. Na pierwszej ławce leżą ulotki Domu Formacyjnego dla dziewczyn (zaczątka Centrum Formacyjengo). Gdyby ktoś – poza modlitwą – chciał wesprzeć to dzieło stałą wpłatą np. 10 zł miesięcznie – prosimy o pobranie ulotki z numerem konta. Za każdą wpłatę ks. Krzysztof bardzo gorąco dziękuje J
 2. Przypominamy, że w każdy czwartek modlimy się Koronką do Bożego miłosierdzia w intencji naszej wspólnoty i za dzieło nowej ewangelizacji
 3. Przez najbliższy tydzień rozważamy kolejny rozdział podręcznika: „Relacje moim obdarowaniem i miejscem obdarowywania”
 4. Wspólnota Przyjaciół Oblubieńca organizuje pielgrzymkę do Medjugorie (Chorwacja i Węgry) od 1 do 8 września. Przewodnikiem duchowym w tym czasie będzie ks. Krzysztof Kralka SAC. Koszt 1299 zł + 100 Euro. Program dostępny w załączniku. Pielgrzymka ma charakter otwarty. Zapisy na stronie snepallotyni.pl.
 5. Święto wspólnoty odbędzie się 23 czerwca 2018 roku w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie i będzie miało charakter ogólnopolski. Hasło Święta: „Zawierzyć Opatrzności”. Koszt uczestnictwa to 15 zł (PLUS KOSZTY AUTOKARU) , obiad we własnym zakresie do nabycia w punktach cateringowych na miejscu. Plan święta DO WGLĄDU podczas spotkania- prosimy o zgłaszanie się chętnych na wyjazd
 6. 30 maja po Mszy Świętej wieczornej w ramach spotkania idziemy (lub jedziemy) do parafii Ducha Świętego. Zostaliśmy zaproszeni do współuczestnictwa w organizowanym przez tamtejszych Przyjaciół Oblubieńca wieczorze dziękczynienia poświęconemu naszej mamie – Maryi J
 7. W związku z procesją Bożego Ciała organizowaną w tym roku w naszej parafii 31 maja (czwartek) a nie w niedzielę, nasza Wspólnota jest odpowiedzialna za przygotowanie ołtarza przy wejściu do kościoła. Diakonię organizacyjną i wszystkich, którzy mają świadomość, że mogliby pomóc zrealizować to zadanie proszę o pozostanie na chwilę po spotkaniu w celu ustalenia zakresu prac i jego podziału między nas.

W listopadzie planujemy zorganizować parafialny „Bal Wszystkich Świętych” jako odpowiedź na halloween. Pragniemy, aby w tym dniu szczególnie wybrzmiała w naszych sercach wiara w obcowanie Świętych, niech to będzie nasze świadectwo i jest to także dobra okazja do zgłębienia wiedzy na temat życia Świętych- ich oddania się na służbę Bogu i drugiemu człowiekowi. Już teraz prosimy o pomoc w organizacji- potrzebujemy osób, które zajmą się dekoracją, animacją, poprowadzeniem dyskoteki, wykonanie ulotek, plakatów informujących o wydarzeniu- Podziel się swoim talentem

Ogłoszenia z dn. 9. 05. 2018r.

Dziękujemy wszystkim za podejmowane posługi podczas spotkania formacyjnego i Mszy Świętej.

 1. Plan posług w najbliższym tygodniu:

– za oprawę liturgii 16 maja (pierwsze / drugie czytanie, psalm, modlitwa wiernych) – gr. Eli Ogryzko i Hani Juchniewicz

– za intronizację Słowa 16 maja – gr. Ani Mazerskiej

– za modlitwę na początku spotkania do Ducha Świętego – gr. Elizy Szorc i Bożenki Tołwińskiej

– za całotygodniową modlitwę w 5 intencjach od dziś – gr. Eli Breś i Ani Wiszniewskiej

Intencje należy rozdzielić pomiędzy członków grupy, a są one następujące:

1) za Pasterza Wspólnoty

2) za kapłanów posługujących w parafii

3) za odpowiedzialnych Wspólnoty (administratorów, animatorów, scholę)

4) za osoby ze Wspólnoty przeżywające trudności w wierze

5) o rozwój dzieła nowej ewangelizacji, a szczególnie za Wspólnotę Przyjaciół Oblubieńca

– za tygodniową modlitwę w intencjach złożonych dziś do skrzyneczki – gr. Pawła Jaśkiewicza i Stasia Stefańczuka

– za tygodniową modlitwę w intencji stworzenia Centrum Formacyjnego– gr. Jasi Chrzanowskiej i Teresy Dakowicz

 1. Na pierwszej ławce leżą ulotki Domu Formacyjnego dla dziewczyn (zaczątka Centrum Formacyjengo). Gdyby ktoś – poza modlitwą – chciał wesprzeć to dzieło stałą wpłatą np. 10 zł miesięcznie – prosimy o pobranie ulotki z numerem konta. Za każdą wpłatę ks. Krzysztof bardzo gorąco dziękuje J
 2. Przypominamy że w każdy czwartek modlimy się Koronką do Bożego miłosierdzia w intencji naszej wspólnoty i za dzieło nowej ewangelizacji
 3. Przez najbliższy tydzień rozważamy kolejny rozdział dziewiąty z podręcznika „Mowa- dar od Boga”
 4. Wspólnota Przyjaciół Oblubieńca organizuje pielgrzymkę do Medjugorie (Chorwacja i Węgry) od 1 do 8 września. Przewodnikiem duchowym w tym czasie będzie ks. Krzysztof Kralka SAC. Koszt 1299 zł + 100 Euro. Program dostępny w załączniku. Pielgrzymka ma charakter otwarty. Zapisy w biurze i na stronie snepallotyni.pl.
 5. Święto wspólnoty odbędzie się 23 czerwca 2018 roku w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie i będzie miało charakter ogólnopolski. Hasło Święta: „Zawierzyć Opatrzności”. Koszt uczestnictwa to 15 zł (PLUS KOSZTY AUTOKARU) , obiad we własnym zakresie do nabycia w punktach cateringowych na miejscu.

Od dzisiaj prosimy o zgłaszanie się chętnych na wyjazd –lista na 1 ławce.

 1. 30 maja po mszy świętej wieczornej w ramach spotkania idziemy (lub jedziemy) do parafii Ducha Świętego. Zostaliśmy zaproszeni do współuczestnictwa w organizowanym przez tamtejszych Przyjaciół Oblubieńca wieczorze dziękczynienia poświęconemu naszej mamie – Maryi J

Zapraszamy do uczestnictwa w kursach formacyjnych:

Kurs Emaus-18-20.05  BIAŁYSTOK, SP 5 ul. Kamienna 15

Kurs Jezus w 4 Ewangeliach-31.05-3.06 – HERMANÓWKA

Zapisy i więcej informacji o kursach www.rekolekcje.bialystok.pl

Ogłoszenia z dn. 2. 05. 2018r.

Dziękujemy wszystkim za podejmowane posługi podczas spotkania formacyjnego i Mszy Świętej.

 1. Plan posług w najbliższym tygodniu tj. 9 maja:

– za oprawę liturgii (pierwsze / drugie czytanie, psalm, modlitwa wiernych) – gr. Ani Mazerskiej

-za Intronizację Słowa- gr. Elizy Szorc i Bożenki Tołwińskiej

-za Modlitwę do Ducha Świętego- gr. Eli Breś i Ani Wiszniewskiej

– za całotygodniową modlitwę w 5 intencjach – gr. Pawła Jaśkiewicza i Stasia Stefańczuka

Intencje należy rozdzielić pomiędzy członków grupy, a są one następujące:

1) za Pasterza Wspólnoty

2) za kapłanów posługujących w parafii

3) za odpowiedzialnych Wspólnoty (administratorów, animatorów, scholę)

4) za osoby ze Wspólnoty przeżywające trudności w wierze

5) o rozwój dzieła nowej ewangelizacji, a szczególnie za Wspólnotę Przyjaciół Oblubieńca

– za tygodniową modlitwę w intencjach złożonych do skrzyneczki – gr. Jasi Chrzanowskiej i Teresy Dakowicz

– za tygodniową modlitwę w intencji stworzenia Centrum Formacyjnego– gr. Krysi Bietkał

 1. Przypominamy o modlitwie Koronką do Bożego Miłosierdzia w każdy czwartek w intencji dzieła nowej ewangelizacji, a zwłaszcza w intencji Wspólnoty Przyjaciół Oblubieńca.
 2. Przypominamy że w każdy czwartek modlimy się Koronką do Bożego miłosierdzia w intencji naszej wspólnoty i za dzieło nowej ewangelizacji
 3. Przez najbliższe dwa tygodnie rozważamy piąty rozdział z podręcznika „Co mam i kim jestem?”
 4. Nasza wspólnota organizuje pielgrzymkę do Medjugorie (Chorwacja i Węgry) od 1 do 8 września. Przewodnikiem duchowym w tym czasie będzie ks. Krzysztof Kralka SAC. Koszt 1299 zł + 100 Euro. Program dostępny w załączniku. Pielgrzymka ma charakter otwarty. Zapisy w biurze i na stronie snepallotyni.pl.
 5. Święto wspólnoty odbędzie się 23 czerwca 2018 roku w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie i będzie miało charakter ogólnopolski. W roku Jubileuszu 100-lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę, również jako wspólnota pragniemy stanąć z dziękczynieniem w tym ważnym dla Polski Wotum Narodu. Hasło Święta: „Zawierzyć Opatrzności”
  Koszt uczestnictwa to 15 zł, obiad we własnym zakresie do nabycia w punktach cateringowych na miejscu.
 6. Zapraszamy do uczestnictwa w kursach formacyjnych:

Kurs Emaus-18-20,05

Kurs Jezus w 4 Ewangeliach-31,05-3,06

Zapisy: https://rekolekcje.bialystok.pl/

Ogłoszenia z dn. 18.04.2018

Dziękujemy wszystkim za podejmowane posługi podczas spotkania formacyjnego i Mszy Świętej.

 1. Plan posług w najbliższym tygodniu tj. 25 kwietnia:

– za oprawę liturgii (pierwsze / drugie czytanie, psalm, modlitwa wiernych) – gr. Eli Breś i Ani Wiszniewskiej

– za całotygodniową modlitwę w 5 intencjach – gr. Krysi Bietkał

Intencje należy rozdzielić pomiędzy członków grupy, a są one następujące:

1) za Pasterza Wspólnoty

2) za kapłanów posługujących w parafii

3) za odpowiedzialnych Wspólnoty (administratorów, animatorów, scholę)

4) za osoby ze Wspólnoty przeżywające trudności w wierze

5) o rozwój dzieła nowej ewangelizacji, a szczególnie za Wspólnotę Przyjaciół Oblubieńca

– za tygodniową modlitwę w intencjach złożonych do skrzyneczki – gr. Krzysia Popławskiego

– za tygodniową modlitwę w intencji stworzenia Centrum Formacyjnego– gr. Marioli Kruszewskiej

 

 1. Plan posług w najbliższym tygodniu tj. 2 maja:

 

– za oprawę liturgii (pierwsze / drugie czytanie, psalm, modlitwa wiernych) – gr. Elizy Szorc i Bożenki Tołwińskiej

-za Intronizację Słowa- gr. Eli Breś i Ani Wiszniewskiej

-za Modlitwę do Ducha Świętego- gr. Pawła Jaśkiewicza i Stasia Stefańczuka

– za całotygodniową modlitwę w 5 intencjach – gr. Jasi Chrzanowskiej i Teresy Dakowicz

Intencje należy rozdzielić pomiędzy członków grupy, a są one następujące:

1) za Pasterza Wspólnoty

2) za kapłanów posługujących w parafii

3) za odpowiedzialnych Wspólnoty (administratorów, animatorów, scholę)

4) za osoby ze Wspólnoty przeżywające trudności w wierze

5) o rozwój dzieła nowej ewangelizacji, a szczególnie za Wspólnotę Przyjaciół Oblubieńca

– za tygodniową modlitwę w intencjach złożonych do skrzyneczki – gr. Krysi Bietkał

– za tygodniową modlitwę w intencji stworzenia Centrum Formacyjnego– gr. Krzysia Popławskiego

 

 1. Przypominamy o modlitwie Koroną do Bożego Miłosierdzia w każdy czwartek- w intencji dzieła nowej ewangelizacji, a zwłaszcza w intencji Wspólnoty Przyjaciół Oblubieńca.
 2. Przez najbliższe dwa tygodnie rozważamy 7 rozdział z podręcznika „Świątynia Boga” oraz nadrabiamy zaległości z poprzednich tygodni.
 3. 04 kwietnia NIE BĘDZIE spotkania Wspólnoty, ponieważ tego dnia po mszy świętej wieczornej odbędzie się spotkanie formacyjne animatorów (w Domu Parafialnym). Pozostałych członków Wspólnoty prosimy o modlitwę w jego intencji oraz w intencji swoich animatorów.

Kolejne spotkanie wspólnotowe będzie 2 maja 2018

 1. W tym miesiącu dobrowolna kolekta przeznaczona będzie w całości do Lublina
 2. Serdecznie zapraszamy na konferencję „BŁOGOSŁAWCIE A NIE ZLORZECZCIE” – o mocy słowa. Spotkanie poprowadzi Ks. Kamil Dąbrowski 22.04.2018 o g. 15.00 w KATEDRZE BIALOSTOCKIEJ
 3. Nasza wspólnota organizuje pielgrzymkę do Medjugorie (Chorwacja i Węgry) od 1 do 8 września. Przewodnikiem duchowym w tym czasie będzie ks. Krzysztof Kralka SAC. Koszt 1299 zł + 100 Euro. Program dostępny w załączniku. Pielgrzymka ma charakter otwarty. Zapisy w biurze i na stronie snepallotyni.pl.
 4. Święto wspólnoty odbędzie się 23 czerwca 2018 roku w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie i będzie miało charakter ogólnopolski. W roku Jubileuszu 100-lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę, również jako wspólnota pragniemy stanąć z dziękczynieniem w tym ważnym dla Polski Wotum Narodu. Hasło Święta: „Zawierzyć Opatrzności”
  Koszt uczestnictwa to 15 zł, obiad we własnym zakresie do nabycia w punktach cateringowych na miejscu.
 5. Zapraszamy do uczestnictwa w kursach formacyjnych:

– 27-30 kwietnia –, kurs Jan w Hermanówce (BSNE)
– 30 kwietnia – 3 maja – kurs Jezus w 4 Ewangeliach w Chełmie (PSNE)
– 3-6 maja-Kurs Historia Zbawienia w Białymstoku (BSNE)

Zapisy:
PSNE: www.snepallotyni.pl
BSNE: rekolekcje.bialystok.pl
ZSE: http://www.zamojska-szkola-ewangelizacji.pl/
DSNE: http://www.snedrohiczyn.pl

Ogłoszenia z dn. 11.04.2018

Dziękujemy wszystkim za podejmowane posługi podczas spotkania formacyjnego i Mszy Świętej.

 1. Plan posług w najbliższym tygodniu tj. 18 kwietnia:

– za oprawę liturgii (pierwsze / drugie czytanie, psalm, modlitwa wiernych) – gr. Pawła Jaśkiewicza i Stasia Stefańczuka

– za intronizację Słowa – gr. Jasi Chrzanowskiej i Teresy Dakowicz

– za modlitwę na początku spotkania do Ducha Świętego – gr. Krysi Bietkał

– za całotygodniową modlitwę w 5 intencjach – gr. Krzysia Popławskiego

Intencje należy rozdzielić pomiędzy członków grupy, a są one następujące:

1) za Pasterza Wspólnoty

2) za kapłanów posługujących w parafii

3) za odpowiedzialnych Wspólnoty (administratorów, animatorów, scholę)

4) za osoby ze Wspólnoty przeżywające trudności w wierze

5) o rozwój dzieła nowej ewangelizacji, a szczególnie za Wspólnotę Przyjaciół Oblubieńca

– za tygodniową modlitwę w intencjach złożonych do skrzyneczki – gr. Marioli Kruszewskiej

– za tygodniową modlitwę w intencji stworzenia Centrum Formacyjnego– gr. Kamila Wiercińskiego i Karola Chrzanowskiego

 1. Przypominamy o modlitwie Koroną do Bożego Miłosierdzia w każdy czwartek w intencji dzieła nowej ewangelizacji, a zwłaszcza w intencji Wspólnoty Przyjaciół Oblubieńca.
 2. Przez najbliższy tydzień rozważamy piąty rozdział z podręcznika „Umierać i żyć”
 3. W tym miesiącu dobrowolna kolekta przeznaczona będzie w całości do Lublina
 4. Serdecznie zapraszamy na konferencję „BŁOGOSŁAWCIE A NIE ZLORZECZCIE” – o mocy słowa. Spotkanie poprowadzi Ks. Kamil Dąbrowski 22.04.2018 o g. 15.00 w KATEDRZE BIALOSTOCKIEJ
 5. 04 w najbliższą sobotę o 15.00 w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym przy ul. Kościelnej zapraszamy na spotkanie uBOGacające organizowane przez BSNE –Gościem będzie Leszek Dokowicz-temat spotkania: „walka i zagrożenia duchowe we współczesnym świecie”
 6. W dniach 20-22 kwietnia 2018 r. odbędą się halowe rekolekcje ewangelizacyjne „Zacznij nowe życie”. Będą prowadzone przez naszego założyciela – ks. Krzysztofa Kralkę. Polecamy je gorąco tym wszystkim, którzy nie byli na rekolekcjach „Prawda, wolność, życie”

Zapraszamy też na kursy formacyjne:

-22 24.04-Rekolekcje ewangelizacyjne Zacznij Nowe Życie(parafia pw. Matki Bożej Fatimskiej)

-27-29.04-Rekolekcje dla małżonków „aby stanowili jedno” (parafia pw. Niepokalanego Serca Maryi)

-27.04-1.05 –Kurs Jan w Hermanówce (za zgodą pasterza)

-31.05-03.06.- Kurs Jezus w 4 Ewangeliach

Zapisy i więcej informacji o kursach www.rekolekcje.bialystok.pl

W związku z wyjazdem niektórych z nas na pielgrzymkę do Fatimy już dziś informujemy, że 25 kwietnia NIE BĘDZIE spotkania Wspólnoty, ponieważ tego dnia po mszy świętej wieczornej odbędzie się spotkanie formacyjne animatorów (w Domu Parafialnym). Pozostałych członków Wspólnoty prosimy o modlitwę w jego intencji oraz w intencji swoich animatorów

Ogłoszenia z dn. 4.04.2018

Kochani! Dziękujemy Wam za pomoc w przygotowaniu naszej parafii na święta Zmartwychwstania Pana Jezusa, za wasz czas, który w tym okresie jest szczególnie cenny, za pomoc w porządkach ale także za obecność na Adoracji Najświętszego Sakramentu. Dziękujemy za Wasze wielkie serca J

Dziękujemy również za podejmowane posługi podczas spotkania formacyjnego i Mszy Świętej.

 1. Plan posług w najbliższym tygodniu tj. 11 kwietnia:

– za oprawę liturgii (pierwsze / drugie czytanie, psalm, modlitwa wiernych) – gr. Jasi Chrzanowskiej i Teresy Dakowicz (Prosimy o zgłaszanie się ok 15 minut wcześniej)\

– za intronizację Słowa – gr. Krysi Bietkał

– za modlitwę na początku spotkania do Ducha Świętego – gr. Krzysia Popławskiego

– za całotygodniową modlitwę w 5 intencjach – gr. Marioli Kruszewskiej

Intencje należy rozdzielić pomiędzy członków grupy, a są one następujące:

1) za Pasterza Wspólnoty

2) za kapłanów posługujących w parafii

3) za odpowiedzialnych Wspólnoty (administratorów, animatorów, scholę)

4) za osoby ze Wspólnoty przeżywające trudności w wierze

5) o rozwój dzieła nowej ewangelizacji, a szczególnie za Wspólnotę Przyjaciół Oblubieńca

– za tygodniową modlitwę w intencjach złożonych do skrzyneczki – gr. Kamila Wiercińskiego i Karola Chrzanowskiego

– za tygodniową modlitwę w intencji stworzenia Centrum Formacyjnego– gr. Asi Szuhalskiej, Ewy Chrzanowskiej i Agnieszki Zdanowicz

 1. Przypominamy też o modlitwie Koroną do Bożego Miłosierdzia w każdy czwartek w intencji dzieła nowej ewangelizacji, a zwłaszcza w intencji Wspólnoty Przyjaciół Oblubieńca.
 2. Przez najbliższy tydzień rozważamy piąty rozdział z podręcznika „ Relacje Rodzinne”
 3. Serdecznie zapraszamy na konferencję „BŁOGOSŁAWCIE A NIE ZLORZECZCIE” – o mocy słowa. Spotkanie poprowadzi Ks. Kamil Dąbrowski 22.04.2018 o g. 15.00 w KATEDRZE BIALOSTOCKIEJ

Zapraszamy też na kursy formacyjne:

-22-24.04-Rekolekcje ewangelizacyjne Zacznij Nowe Życie(parafia pw. Matki Bożej Fatimskiej)

-27-29.04-Rekolekcje dla małżonków „aby stanowili jedno” (parafia pw. Niepokalanego Serca Maryi)

-27.04-1.05 –Kurs Jan w Hermanówce (za zgodą pasterza)

-31.05-03.06.- Kurs Jezus w 4 Ewangeliach

Zapisy i więcej informacji o kursach www.rekolekcje.bialystok.pl

Ogłoszenia z dn. 21.03.2018

 1. Posługi w najbliższym tygodniu tj. 28 marca:

– za oprawę liturgii (pierwsze / drugie czytanie, psalm, modlitwa wiernych) – grupa Krzysia Popławskiego. Prosimy o zgłaszanie się ok 15 minut wcześniej,

– za intronizację Słowa –  tego dnia nie będzie intronizacji

– za modlitwę na początku spotkania do Ducha Świętego – tego dnia nie będzie modlitwy

– za całotygodniową modlitwę w 5 intencjach (21-27  marca) – grupa Asi Szuhalskiej, Ewy Chrzanowskiej i Agnieszki Zdanowicz

Intencje należy rozdzielić pomiędzy członków grupy, a są one następujące:

1) za Pasterza Wspólnoty

2) za kapłanów posługujących w parafii

3) za odpowiedzialnych Wspólnoty (administratorów, animatorów, scholę)

4) za osoby ze Wspólnoty przeżywające trudności w wierze

5) o rozwój dzieła nowej ewangelizacji, a szczególnie za Wspólnotę Przyjaciół Oblubieńca

– za tygodniową modlitwę w intencjach złożonych do skrzyneczki (21-27 marca) – grupa Eli Ogryzko i Hani Juchniewicz

– za tygodniową modlitwę w intencji stworzenia Centrum Formacyjnego (21-27 marca) – grupa Ani Mazerskiej

 1. Wielki Tydzień to czas, w którym każde z nas powinno nie tyle prać, sprzątać i gotować co… spojrzeć w oczy cierpiącej Miłości. Dlatego też w Wielki Czwartek, Wielki Piątek i w Wielką Sobotę będziemy mieli taką szansę. W Wielki Czwartek nasza Wspólnota ma godzinny dyżur od 22:00 do 23:00. W Wlk Piątek od godziny 9:00 do 18:00 adorujemy indywidualnie stosownie do możliwości, a pomiędzy 22:00 a 23:00 mamy dyżur Wspólnotowy. Natomiast w Wlk Sobotę adoracja indywidualna będzie trwać od godz. 9:00 do 22:00. PRZYJDŹ, POROZMAWIAJ, PRZYTUL SIĘ DO CZYSTEJ MIŁOŚCI…
 2. Przypominamy też o modlitwie Koroną do Bożego Miłosierdzia w każdy czwartek w intencji dzieła nowej ewangelizacji, a zwłaszcza w intencji Wspólnoty Przyjaciół Oblubieńca.
 3. Przez najbliższe DWA TYGODNIE rozważamy czwarty rozdział z podręcznika „ Eucharystia „
 4. Zapraszam wszystkich, którym Bóg dał wolny czas i siły, aby w sobotę przyjść i pomóc przygotować naszą Świątynię (i dom parafialny) na nadchodzące Święta. Zaczynamy o godzinie 9:00. Im więcej nas się zbierze – tym sprawniej pójdzie nam praca i pomożemy jedni drugim szybciej wrócić do domu.
 5. Za tydzień, 28 marca 2018 nasze spotkanie będzie miało trochę inną formę, ponieważ po mszy będziemy wspólnie przygotowywać dekoracje. Także spotkanie jest i modlić się będziemy tyle, że … pracą. A konferencję każdemu Bóg wygłosi indywidualnie 😀

UWAGA! Posługi na mszę i spotkanie 4 kwietnia:

– za oprawę liturgii (pierwsze / drugie czytanie, psalm, modlitwa wiernych) – grupa Krysi Bietkał. Prosimy o zgłaszanie się ok 15 minut wcześniej,

– za intronizację Słowa –  grupa Krzysia Popławskiego

– za modlitwę na początku spotkania do Ducha Świętego – grupa Marioli Kruszewskiej

– za całotygodniową modlitwę w 5 intencjach (28 marca – 3 kwietnia) – grupa Kamila Wiercińskiego i Karola Chrzanowskiego   Intencje należy już dziś rozdzielić pomiędzy członków grupy

– za tygodniową modlitwę w intencjach złożonych do skrzyneczki (28 marca – 3 kwietnia) – grupa Asi Szuhalskiej, Ewy Chrzanowskiej i Agnieszki Zdanowicz

– za tygodniową modlitwę w intencji stworzenia Centrum Formacyjnego (28 marca – 3 kwietnia) – grupa Eli Ogryzko i Hani Juchniewicz

Zapraszamy też na kursy formacyjne:

-27.04-1.05 –Kurs Jan w Hermanówce (za zgodą pasterza)

–31.05-03.06.- Kurs Jezus w 4 Ewangeliach

Zapisy na kursy  www.rekolekcje.bialystok.pl

Na terenie naszej parafii są Rodziny potrzebujące pomocy w opiece nad chorymi osobami Chodzi o kilka godzin opieki, aby odciążyć bliskich. – Prosimy Diakonię Miłosierdzia o pomoc –bliższe informacje u Ks. Proboszcza

Ogłoszenia z dn. 14.03.2018

 1. Dziękujemy wszystkim za podejmowane dotychczas posługi – zwłaszcza za te, które kazały Wam walczyć z lękiem. Od dziś, ponieważ wszyscy powinniśmy się w tym formować zmieniamy zasady i wracamy do dawnej formy – wyznaczania grup odpowiedzialnych za podjęcie danej posługi. I tak za oprawę  mszy  i spotkanie 21 marca (za tydzień)  odpowiadają:

– za oprawę liturgii (pierwsze / drugie czytanie, psalm, modlitwa wiernych) – grupa Marioli Kruszewskiej

– za intronizację Słowa – grupa Kamila Wiercińskiego i Karola Chrzanowskiego

– za modlitwę na początku spotkania do Ducha Świętego – grupa Ewy Chrzanowskiej, Agnieszki Zdanowicz i Asi Szuhalskiej

– za całotygodniową modlitwę w 5 intencjach – grupa Eli Ogryzko i Hani Juchniewicz

Intencje należy rozdzielić pomiędzy członków grupy, a są one następujące:

1) za Pasterza Wspólnoty

2) za kapłanów posługujących w parafii

3) za odpowiedzialnych Wspólnoty (administratorów, animatorów, scholę)

4) za osoby ze Wspólnoty przeżywające trudności w wierze

5) o rozwój dzieła nowej ewangelizacji, a szczególnie za Wspólnotę Przyjaciół Oblubieńca

Jeśli w grupie jest więcej niż 5 osób, to w niektórych intencjach będą się modlić po 2 osoby, ale nie może być tak, żeby w którejś z tych 5 intencji nie modlił się nikt.

– za tygodniową modlitwę w intencjach złożonych do skrzyneczki – grupa Ani Mazerskiej

– za tygodniową modlitwę w intencji stworzenia Centrum Formacyjnego – grupa Elizy Szorc i Bożenki Tołwińskiej

 1.  Przypominamy też o modlitwie Koroną do Bożego Miłosierdzia w każdy czwartek w intencji dzieła nowej ewangelizacji, a zwłaszcza w intencji Wspólnoty Przyjaciół Oblubieńca.
 2. Przez najbliższy tydzień rozważamy drugi rozdział z podręcznika ”Dwie drogi” pt. „ Święte Imię Jezus”
 3. Mamy jeszcze trochę Niebiańskich Kalendarzy, Jeśli ktoś by chciał można nabyć za dobrowolną ofiarę.
 4. Marcowa dobrowolna kolekta będzie w całości przekazana na budowę Domu Formacyjnego dla dziewczyn, jako jałmużna wielkopostna
 5. W Wielkim Poście będziemy proszeni o dyżury przy Adoracji Najświętszego Sakramentu. Warto zaplanować sobie czas na spotkanie z Panem Jezusem- konkretny plan czuwania podamy na najbliższym spotkaniu. Przyda się także nasza pomoc w przygotowaniu naszej parafii do Świąt Wielkiej Nocy –bliższe informacje na najbliższym spotkaniu
 6. W najbliższych terminach ruszają SOW-y w następujących parafiach:

14 marca – w par. MB Królowej Rodzin

21 marca – w par. Św. Rocha

9 kwietnia – w par. MB Fatimskiej

Jeśli znacie osoby, które czują pragnienie formowania się we Wspólnocie lub też które szukają Boga to zaproponujcie im te Seminaria

 1. W dniach 20-22 kwietnia 2018 r. odbędą się halowe rekolekcje ewangelizacyjne „Zacznij nowe życie”. Będą prowadzone przez naszego założyciela – ks Krzysztofa Kralkę. Polecamy je gorąco tym wszystkim, którzy nie byli na rekolekcjach „Prawda, wolność, życie”

Zapraszamy też na kursy formacyjne:

-27.04-1.05 –Kurs Jan w Hermanówce

-31.05-03.06.- Kurs Jezus w 4 Ewangeliach

Ogłoszenia z dn. 07.03.2018

 1. Dziękujemy wszystkim za podejmowane dotychczas posługi – zwłaszcza za te, które kazały Wam walczyć z lękiem. Od dziś, ponieważ wszyscy powinniśmy się w tym formować zmieniamy zasady i wracamy do dawnej formy – wyznaczania grup odpowiedzialnych za podjęcie danej posługi. I tak za oprawę  mszy  i spotkanie 14 marca (za tydzień)  odpowiadają:

– za oprawę liturgii (pierwsze / drugie czytanie, psalm, modlitwa wiernych) – grupy Kamila Wiercińskiego i Karola Chrzanowskiego

– za intronizację Słowa – grupa…… (nie będzie jeszcze intronizacji)

– za modlitwę na początku spotkania do Ducha Świętego – grupa Eli Ogryzko i Hani Juchniewicz

– za całotygodniową modlitwę w 5 intencjach – grupa Ani Mazerskiej

Intencje należy rozdzielić pomiędzy członków grupy, a są one następujące:

1) za Pasterza Wspólnoty

2) za kapłanów posługujących w parafii

3) za odpowiedzialnych Wspólnoty (administratorów, animatorów, scholę)

4) za osoby ze Wspólnoty przeżywające trudności w wierze

5) o rozwój dzieła nowej ewangelizacji, a szczególnie za Wspólnotę Przyjaciół Oblubieńca

Jeśli w grupie jest więcej niż 5 osób, to w niektórych intencjach będą się modlić po 2 osoby, ale nie może być tak, żeby w którejś z tych 5 intencji nie modlił się nikt.

– za tygodniową modlitwę w intencjach złożonych do skrzyneczki – grupa Elizy Szorc i Bożenki Tołwińskiej

– za tygodniową modlitwę w intencji stworzenia Centrum Formacyjnego – grupa Eli Breś i Ani Wiszniewskiej

Gdyby w grupie był jakiś problem z wykonaniem powierzonej posługi to można poprosić o pomoc kogoś z innej grupy, ale starajmy się nie uciekać z byle powodu od powierzonych nam zadań.

Z ochotą służcie, jak gdybyście [służyli] Panu, a nie ludziom, świadomi tego, że każdy – jeśli uczyni co dobrego, otrzyma to z powrotem od Pana” Ef 6,1…

 1.  Przypominamy też o modlitwie Koroną do Bożego Miłosierdzia w każdy czwartek w intencji dzieła nowej ewangelizacji, a zwłaszcza w intencji Wspólnoty Przyjaciół Oblubieńca.
 2. Jeśli ktoś nie przyniósł dziś ze sobą intencji, którą chciałby złożyć do naszej „słonecznej” skrzyneczki prosząc o modlitwę – może to zrobić teraz. Na pierwszej ławce leżą karteczki i długopisy.
 3. Przez najbliższy tydzień rozważamy drugi rozdział z podręcznika ”Dwie drogi” pt. „ Bóg jest miłością „
 4. Dzisiaj zbieramy pieniążki na Rodziny Syryjskie. Wszystkie osoby, które zadeklarowały wpłatę na ten cel prosimy o zgłaszanie się do Marioli.
 5. Dzisiaj także mamy ostatnią szansę, aby zaopatrzyć się w podręcznik formacyjny. Osoby, które go jeszcze nie nabyły – zapraszam po spotkaniu. Przypominam, że koszt podręcznika wynosi 20 zł.
 6. Jeśli ktoś by chciał – mamy jeszcze trochę Niebiańskich Kalendarzy za symboliczne 5 zł.
 7. |Koszyczek na dobrowolną kolektę jest wystawiany NA KAŻDYM SPOTKANIU za ławkami, na końcu kościoła. Przypominamy, że standardowa składka jest całkowicie dobrowolna. Ogólnie zasadą jest, że osoby pracujące wpłacają 10 zł, a studenci i osoby nie pracujące po 5 zł, ale składka jest w całkowitej wolności – kto może wpłaca ile chce, a kto nie może – nie wpłaca nic J

Jednakże w tym miesiącu sytuacja jest trochę inna, ponieważ przez cały marzec będziemy zbierać jałmużnę wielkopostną J)) Będzie ona w całości przekazana na budowę Domu Formacyjnego dla dziewczyn (zaczątka Centrum Formacyjnego, o którym ostatnio mówiłam i powstanie którego wszyscy Przyjaciele Oblubieńca objęli modlitwą)

 1. JAŁMUŻNA jest to bardzo ważne (i trudne) ćwiczenie duchowe, które uczy nas, aby nie dzielić się tylko tym, czego nam zbywa, ale tym co mamy.

Chrystus wyraźnie poucza nas, ludzi skażonych egoizmem, abyśmy w czasie udzielanej jałmużny nie szukali siebie samych, własnej chwały, rozgłosu i korzyści osobistych, ale byśmy innych wspierali w miarę naszych możliwości, kierując się autentyczną miłością, która zawsze jest bezinteresowna. Ponieważ miłość musi być uporządkowana, więc troskę o innych powinno się zaczynać zawsze od najbliższych osób, by następnie wspomagać inne osoby. Św. Paweł bowiem poucza nas, iż: „Nie o to bowiem idzie, żeby innym sprawić ulgę, a sobie utrapienie, lecz żeby była równość” (2 Kor 8,13).

Jałmużna to przejaw miłości w konkretnym czynie. Praktykowanie jałmużny jest naśladowaniem czynów Boga względem ludzi. Chrześcijanin, rezygnując z dóbr materialnych, gromadzi sobie skarb duchowy, gdyż „błogosławiony ten, który myśli o nędzarzu i biednym (Ps 4, 1-4).

 1. W najbliższych terminach ruszają SOW-y w następujących parafiach:

14 marca – w par. MB Królowej Rodzin

21 marca – w par. Św. Rocha

9 kwietnia – w par. MB Fatimskiej

Jeśli znacie osoby, które czują pragnienie formowania się we Wspólnocie lub też które szukają Boga to zaproponujcie im te Seminaria

 1. W dniach 20-22 kwietnia 2018 r. odbędą się halowe rekolekcje ewangelizacyjne „Zacznij nowe życie”. Będą prowadzone przez naszego założyciela – ks Krzysztofa Kralkę. Polecamy je gorąco tym wszystkim, którzy nie byli na rekolekcjach „Prawda, wolność, życie”
 2. Święto Wspólnoty. W tym roku ogólnopolskie święto odbędzie się 23 czerwca w Świątyni Opatrzności Bożej. Zachęcam do wzięcia w nim jak najliczniejszego udziału, ponieważ kolejne święto na tą skalę odbędzie się w roku 2020, a święta ogólnopolskie będą organizowane coraz rzadziej. Koszt samego uczestnictwa to 15 zł. Jedzenie będzie można zakupić na miejscu J

W tym roku Rada Generalna podjęła decyzję, by przekazać na rzecz Świątyni ofiarę, która powstanie z zebrania od każdego członka Wspólnoty (nie tylko od wyjeżdżających) 3 zł. Będziemy ją zbierać w terminie późniejszym.

Zapraszamy też na kursy formacyjne:

9-11.03.18-kurs Nowe Zycie –w Parafii św. Rocha- ostatnie chwile, aby się zapisać-koszt 70zł

-27.04-1.05 –Kurs Jan w Hermanówce

–31.05-03.06.- Kurs Jezus w 4 Ewangeliach

Zapisy na kursy  www.rekolekcje.bialystok.pl

Na terenie naszej parafii są Rodziny potrzebujące pomocy w opiece nad chorymi osobami Chodzi o kilka godzin opieki, aby odciążyć bliskich. – Prosimy Diakonię Miłosierdzia o pomoc –bliższe informacje u Ks. Proboszcza

Owocnego tygodnia

Ogłoszenia z dn. 21.02.2018 r.

 1. Dziękujemy za podejmowane posługi i zachęcamy do nich na kolejne tygodnie oraz do modlitwy w 5 intencjach. Przypominamy o dodatkowej intencji – modlitwy w intencjach złożonych na dzisiejszym spotkaniu do skrzyneczki. Animatora chętnego do podjęcia się tej modlitwy w grupie proszę o zgłoszenie się do Matyldy.

Od 7 marca Wpisując się na listę posług zwróćcie uwagę, że wraca INTRONIZACJA SŁOWA (ponieważ wracamy do górnego kościoła, chyba że zima nas zaskoczy, wtedy zostajemy w dolnym). Mamy nadzieję, że nie będzie dnia, w którym zabraknie w naszej Wspólnocie chętnych do powitania Jezusa J))

2. Przypominamy też o modlitwie Koroną do Bożego Miłosierdzia w każdy czwartek w intencji dzieła nowej ewangelizacji, a zwłaszcza w intencji Wspólnoty Przyjaciół Oblubieńca.

3. Za tydzień nie mamy spotkania formacyjnego, ale zapraszamy oczywiście na Mszę Świętą. Tego dnia, po mszy świętej wieczornej odbędzie się spotkanie formacyjne animatorów. Wszystkich pozostałych Przyjaciół prosimy w tym czasie o modlitwę w intencji animatorów i odbywającego się spotkania.

4. Na następnym spotkaniu, czyli 7.03. będziemy zbierać pieniążki na Rodziny Syryjskie.

5. Od jutra, przez najbliższe DWA tygodnie rozważamy pierwszy rozdział z podręcznika ”Dwie drogi” pt. „ Przygotowanie do wyboru”. Nasze rozważania możemy też wzmocnić rozważaniami Słowa z dnia.

Zapraszamy też na kursy formacyjne:

– 2-4 marca: kurs Siedmioro młodych w Lublinie

-9-11.03-Kurs Nowe życie-Parafia Jana Chrzciciela w Białymstoku-os. Dojlidy Górne

-27.04-1.05 –Kurs Jan w Hermanówce

-31.05-03.06.- Kurs Jezus w 4 Ewangeliach

Zapisy na kursy  www.rekolekcje.bialystok.pl

9-11.03.2018r. -kurs Rafał- Jest to kurs o towarzyszeniu duchowym. Jego patronem jest Archanioł Rafał, którego spotykamy w Księdze Tobiasza. To od niego będziemy uczyć się, jak być „aniołem w ludzkiej skórze”, jak być duchowym towarzyszem według Bożego serca.  To kurs dla tych, którzy towarzyszą, jako przyjaciele osobom znajdującym się na przykład w kryzysie, pomagając im przejść ten trudny etap życia.

 • Miejsce: Zgromadzenie zakonne Sióstr Franciszkanek Misjonarek Maryi w Dąbrowicy koło Lublina
 • Koszt: 150 PLN (cena z noclegiem i wyżywieniem)
 • Zapisy na snepallotyni.pl

Zwracamy się też z prośbą o modlitwę w intencji nowego Diakona Tomasza Mnicha, który będzie posługiwał w naszej parafii, spotkania Rady ekonomicznej Parafii, Rekolekcji głoszonych przez Ks. Proboszcza, prace remontowe w Domu Parafialnym.

Na terenie naszej parafii są Rodziny potrzebujące pomocy w opiece nad chorymi osobami. Chodzi o kilka godzin opieki, aby odciążyć bliskich. – Prosimy Diakonię Miłosierdzia o pomoc –bliższe informacje u Ks. Proboszcza

Ogłoszenia z dn. 7.02.2018

1.Dziękujemy za podejmowane posługi i prosimy o zgłaszanie się do nich na kolejne tygodnie.

2.Przypominamy o modlitwie Koronką do Bożego Miłosierdzia w każdy czwartek w intencji naszej wspólnoty.

3.Wróciła skrzynka intencyjna  do  której wrzucamy intencje w których prosimy o modlitwę. „Ona” będzie omadlana w ramach modlitwy już nie w 5 a w 6 intencjach, z tym że o ten dar prosimy całą grupę wraz z animatorem.

4.W najbliższym tygodniu rozważamy Ewangelię z dnia. Od 14.02 do codziennej medytacji posłużą nam rozważania Wielkopostne przygotowane specjalnie na ten czas, dodatkowo mamy przygotowane zdrapki na każdy dzień z konkretnym zadaniem do wykonania,  które można otrzymać od animatorów dla innego przeżycia Wielkiego Postu niż może dotychczas

5.14.02.18 nie ma spotkania formacyjnego w związku z Środą Popielcową.

6.Nowy podręcznik formacyjny „Dwie drogi” do nabycia u Asi po każdym spotkaniu- będziemy jego treści rozważać od 21.02.2018

7.Wszystkim animatorom na e-mail zostały rozesłane informacje dotyczące dodatkowej formacji „dla Animatorów”- Prosimy o zapoznanie się z ich treścią. Jeżeli Ktoś nie otrzymał wiadomości, proszę o kontakt z Matyldą.

 1. Można jeszcze zapisywać się na rekolekcje ”Zbawienie przychodzi przez Krzyż” prowadzone przez Ks. K. Kralkę – zapraszamy

Błogosławionego tygodnia

Ogłoszenia z dn. 31.02.2018

 1. Dziękujemy za podejmowane posługi i zachęcamy do nich na kolejne tygodnie oraz do modlitwy w 5 intencjach i przypominamy o modlitwie Koroną do Bożego Miłosierdzia w każdy czwartek w intencji naszej wspólnoty.
 2. 7 lutego wraca nasza skrzyneczka intencyjna :))) Na każdym spotkaniu będzie wystawiana zamknięta skrzyneczka, do której KAŻDY z nas będzie mógł wrzucić kartkę, na której napisze o modlitwę w jakiej intencji prosi. Intencje te będą przez tydzień „obmadlane” tak, jak dotychczasowe 5 intencji wykładane na pierwszej ławce. Czyli dojdzie szósta karteczka z napisem „W intencjach złożonych do skrzyneczki” :)))
 3. W najbliższym tygodniu będziemy sięgać powtórkowo do treści podręcznika próbując zrobić sobie rachunek sumienia z jego treści. Prześledźmy otwartym umysłem co nam zapadło w serca, do jakich decyzji nas Pan zaprosił i na które z nich odpowiedzieliśmy.  Jeśli ktoś chciałby powiedzieć za tydzień krótkie świadectwo w tym temacie – proszę o zgłaszanie się do Matyldy. Zapraszamy 3-4 osoby chętne. Ponadto zachęcamy do codziennego rozważania Słowa Bożego z dnia. Pamiętajmy, że to żywy i skuteczny Bóg, który przychodzi nam z pomocą w każdej walce duchowej.
 4. W związku z kończącym się okresem Bożego Narodzenia wnajbliższą sobotę, 3 lutego o godzinie 9:00 zapraszamy wszystkich, którzy chcą i mogą pomóc naszym kapłanom i przyjaciołom  w poświątecznym sprzątaniu Kościoła i  porządkowaniu terenu wokół świątyni. Im więcej nas będzie – tym sprawniej nam pójdzie demontowanie żłóbków, usuwanie choinek, sprzątanie podłóg itd. Czas powoli przygotować dom naszego Taty na zbliżający się post. Potrzebujemy bardzo również męskiej siły i mamy nadzieję, że nie tylko dziewczyn, ale i Was nie zabraknie 😀
 5. Nasza Generalna – Marta Mędrek – zwróciła się z prośbą do wszystkich Wspólnot o obejrzenie filmu o św. Ignacym Loyoli. Co prawda lista na niedzielny seans jest już zamknięta, ale organizator pokazu otrzymał zgodę od dystrybutora na zamknięte pokazy grupowe – 7 lub 8 lutego (środa, czwartek) o godzinie 19:00 lub tydzień później, także jeśli ktoś dziś poczuje pragnienie, by jednak obejrzeć ten film – proszę o szybkie zgłaszanie się do Matyldy (ponieważ 7 lutego mamy spotkanie, to sugerujemy termin 8 lutego ;P).
 6. Pieniążki na pomoc Rodzinom Syryjskim będą zbierane na najbliższym spotkaniu- Mariola
 7. Przypominamy, że w najbliższą niedzielę 02.18 o g.18’00 mamy wspólne wyjście do kina Ton na film „Ignacy Loyola”. Spotykamy się o 17.45 przed wejściem do kina J

informacje o zbliżających się kursach www.rekolekcje.bialystok.pl

Polecamy rekolekcje- Zbawienie-przychodzi-przez-Krzyż-  16-18.02.2018r.

prowadzone przez ks. Krzysztofa Kralkę

Zapraszamy też na kursy formacyjne:

– 2-4 marca: kurs Siedmioro młodych w Lublinie
– 9-11 marca: kurs Rafał (o towarzyszeniu duchowym) w Lublinie

Ogłoszenia 17.01.2018

Dziękujemy za posługę podczas Mszy św. i  spotkania wspólnotowego

 1. Zachęcamy do podejmowania posług na kolejne tygodnie oraz do modlitwy w 5 intencjach i przypominamy o modlitwie Koroną do Bożego Miłosierdzia w każdy czwartek w intencji naszej wspólnoty.
 2. W tym tygodniu rozważamy kolejny, 11 temat z podręcznika „ Chrześcijańska zbroja”
 3. Wspólne wyjście do kina 4.02.18 o g.18’00 w Kinie Ton. Koszt po mega zniżce to 10 zł -pieniążki będą zbierane na spotkaniu 31.01.18.
 4. http://rekolekcje.bialystok.pl/ – aktualności o rekolekcjach

Zapraszamy na najbliższe kursy formacyjne:
-19-22 stycznia: kurs Jezus w 4 Ewangeliach w Białymstoku (BSNE)

-19-21 stycznia: kurs Wspólna droga (dla małżeństw) w Lublinie
– 2-4 marca: kurs Siedmioro młodych w Lublinie
– 9-11 marca: kurs Rafał (o towarzyszeniu duchowym) w Lublinie

Życzę abyśmy zawsze byli mocni siłą potęgi Boga

Ogłoszenia 10 stycznia 2018

Dziękujemy za posługę podczas Mszy św. i  spotkania wspólnotowego

 1. Zachęcamy do podejmowania posług na kolejne tygodnie oraz do modlitwy w 5 intencjach i przypominamy o modlitwie Koroną do Bożego Miłosierdzia w każdy czwartek w intencji naszej wspólnoty.
 2. W tym tygodniu rozważamy kolejny, 10 temat z podręcznika „ Taktyka złego ducha”
 3. Wspólne wyjście do kina będziemy konkretnie ustalać, gdy film pojawi się w repertuarze kina. Mam nadzieję, że uda się to zorganizować. Może w kinie Ton udałoby się taki seans specjalnie dla nas zamówić, ale trzeba zebrać większą grupe, więc może chcecie zabrać na film swoją rodzinę , znajomych? Popytajcie i za tydzień proszę dać znać J
 4. http://rekolekcje.bialystok.pl/ – aktualności o rekolekcjach

Zapraszamy na najbliższe kursy formacyjne:
-19-22 stycznia: kurs Jezus w 4 Ewangeliach w Białymstoku (BSNE)

-19-21 stycznia: kurs Wspólna droga (dla małżeństw) w Lublinie
– 2-4 marca: kurs Siedmioro młodych w Lublinie
– 9-11 marca: kurs Rafał (o towarzyszeniu duchowym) w Lublinie

Terminy kursów wakacyjnych

4-7 lipca kurs Apollos (dla głoszących) w Czarnej
11-15 lipca kurs Mojżesz (szczególnie dla animatorów, administratorów i pasterzy) w Czarnej

20-30 lipca kurs Paweł w Czarnej
3-13 sierpnia kurs Paweł w Łomży

Ogłoszenia 3 stycznia 2018

Ściskam wszystkich ciepło w Nowym Roku 2018 i życzę, aby był to rok w którym będziemy potrafili liczyć dni nasze, abyśmy nie stracili tego czasu, który jest cennym darem Pana Boga dla nas, abyśmy z coraz większym zapałem i wytrwałością pogłębiali relację z Panem Bogiem

 1. Zachęcamy po podejmowania posług podczas Mszy Świętej, spotkania i modlitwy w 5 intencjach
 2. W tym tygodniu rozważamy kolejny, 9 temat z podręcznika „ Najczęściej poddawane kuszeniu wartości”
 3. 01.2018 w Domu Parafialnym odbędzie się spotkanie karnawałowe z ciastem i kawą- jeżeli Ktoś pomógłby w technicznej organizacji spotkania będziemy wdzięczni- nasza posługa potrzebna jest po Mszach Świętych po 9.00 i po 10.30- dziękuję za chętnych, którzy się już zgłosili, brakuje nam jeszcze z 2-3 osób na każdą godzinę i jeszcze 2 ciast – zgłoszenia do Asi Szuhalskiej-504586495
 4. Powstał pomysł wspólnego wyjścia do kina na film „ Ignacy Loyola” np. 20.01.2018 ok 19.30. Termin potwierdzę w późniejszym czasie, ponieważ nie ma jeszcze konkretnego repertuaru kina na ten czas, ponieważ film będzie wyświetlany od 12.01.18- zgłoszenia osób chętnych do Asi Szuhalskiej
 5. 01.2018 (jutro)  -zapraszamy na Mszę Świętą z konferencją i modlitwą o uzdrowienie na g.18.00 do parafii p.w. Św. Stanisława-konferencję i modlitwę poprowadzi egzorcysta Ks. Mirosław Janusz
 6. http://rekolekcje.bialystok.pl/ – aktualności o rekolekcjach

Praca domowa od Diakona Karola, która pomoże nam w walce duchowej- rozważ Słowo Boże z Listu do Rzymian –Rozdział 12, a także 12 rozdział z Apokalipsy św. Jana  J Bożego tygodnia J

Ogłoszenia 13 grudnia 2017

 1. Dziękujemy bardzo za posługę podczas Mszy Świętej i naszego spotkania.

Prosimy o zapisywanie na kolejne tyg. do posług.

 1. Przypominamy, że w czasie, kiedy Msza Święta jest w dolnym kościele nie ma intronizacji Słowa.
 2. Plan rozważań na najbliższe tygodnie- nie robimy kolejnego tematu z podręcznika tylko wracamy do tych treści, które zostały z jakiegoś zostały pominięte lub wymagają więcej czasu na medytację i włożenia większej pracy. 20.12 i 27.12 nie ma spotkań. W czasie tych 3 tyg. wolnego zachęcamy również do tego, aby zagłębić się w czasie Świat Bożego Narodzenia w rozważania z czytań z dnia. Najbliższe spotkanie będzie 3.01.2017
 3. Przygotowane zostały również specjalne rozważania na czas świąteczny- można się po nie zgłaszać do Matyldy lub swoich animatorów
 4. Do 19.12 w Wyższym Seminarium Duchownym wystawiana jest sztuka „ Za 5h zobaczę Jezusa” w tygodniu o g.19,a w niedzielę o 15 i 19, (15.12- nie jest wystawiana)
 5. Zapraszamy na rekolekcje adwentowe w naszej parafii 22-24.12.2017, które prowadzić będzie Ks.K.Kralka
 6. 12.17 spotkanie będzie miało formę wspólnego przygotowania parafii na Święta-dekoracja i sprzątanie kościoła- wszystkich prosimy o pomoc
 7. Zapraszamy na najbliższe kursy formacyjne:

27-30 grudnia: kurs Jan w Lublinie i Hermanówce,
kurs Jezus w 4 Ewangeliach w Hodyszewie i Krasnobrodzie

Ogłoszenia 6 grudnia 2017

Bóg zapłać za Waszą posługę w dniu dzisiejszym podczas spotkania i Mszy Świętej. Pamiętajmy o zgłaszaniu się do modlitwy do Ducha Świętego .

Msze Święte w najbliższym czasie będą odprawiane w dolnym kościele- w związku z tym

nie będzie intronizacji Słowa.

W tym tygodniu rozważamy temat „Odnowienie na drodze walki duchowej-Kerygmat”.

Dziękujemy bardzo za waszą pomoc w przygotowaniu przetworów na kiermasz, za podzielenie się talentami w tworzeniu etykietek i materiałów do dekoracji, za posługę ich rozprowadzania w niedzielę J „Przetwory są przepyszne”- to świadectwo tych, którzy zdążyli już popróbować.

Zapraszamy na kiermasz świąteczny przygotowany przez młodzież oazową w najbliższą niedzielę 10.12.17

20.12.2017 Przede wszystkim diakonia organizacyjna, ale i każdy z nas proszony jest o pomoc w dekoracji kościoła i placu przy parafii w związku ze zbliżającymi się świętami.

22-24.12.17 w naszej parafii odbędą się rekolekcje adwentowe ,które poprowadzi moderator generalny naszej wspólnoty Ks. K. Kralka – zapraszamy w tym czasie do wspólnej modlitwy

 Informacje o kursach na str. www.rekolekcje.bialystok.pl

Niech św. Paweł ukazuje  nam  w tym czasie tę głębię miłości Boga dzięki której możemy wszystko

Ogłoszenia 29 listopada 2017

Dziękujemy za waszą posługę. Piękne jest to gdy listy na kolejne tygodnie są zapełnione i nie trzeba zachęcać  do podjęcia posług. Wiem,że trudny to czas, gdy trzeba dać coś z siebie, ale właśnie między innymi na tym polega walka, że pokonujemy swoje słabości dla Pana Jezusa i dajemy się dla innych.

Pamiętajmy o przywitaniu na spotkaniu Pana Jezusa i o przyzywaniu obecności Ducha Świętego, która jest nam tak bardzo potrzebna.

W tym tygodniu rozważamy temat „Rzeczywistość pokus”

Dla chętnych są rozważania adwentowe specjalnie przygotowane na ten czas – proszę o zgłaszanie się w tej sprawie do Matyldy -505188268 ,z podaniem maila- na pocztę będą wysyłane  niezbędne treści do medytacji)

Pamiętajmy, że spotkania rozpoczynamy ok 18.45.

Przypominamy, że w tym roku koszyczek na dobrowolną kolektę na cele wspólnoty wystawiony jest podczas każdego spotkania na końcu kościoła. Kolekta grudniowa będzie przekazana w całości na potrzeby nowo powstałego Domu formacji Przyjaciół Oblubieńca.( List skierowany do nas na ten temat od Ks. Krzysztofa Kralki znajduje się w poprzednich ogłoszeniach )

Kiermasz zgromadzonych pyszności odbędzie sie w niedzielę 3.12.2017 po każdej Mszy Świętej. Będziemy też rozprowadzać świece Caritas przez 4 niedziele adwentu

Wsparcie Rodzin Syryjskich- pieniążki  na ten cel będziemy zbierać na spotkaniu za tydzień, (oczywiście tylko Ci którzy się zdeklarowali) i wspólnie dokonamy wpłaty.  Kto zobowiązał się  wesprzeć  całą rodzinę indywidualnie, nr konta, na który można przelać pieniążki można znaleźć na stronie Caritas Rodzina-Rodzinie http://rodzinarodzinie.caritas.pl ,  i tam trzeba wybrać konkretną formę wsparcia.

Można zapisać się jeszcze na warsztaty „Szkoła Głoszących”, którą poprowadzi Michał Zborowski. Szkoła ruszy w  styczniu. Obejmie 5 spotkań po 4 godziny. Są dwa terminy: piątek od 17.00 do 21.00 lub sobota np. od 10.00 do 14.00. Mamy jeszcze 1 miejsce.

Informacje o kursach na str. www.rekolekcje.bialystok.pl

Niech Święty Michał Archanioł wspiera w kolejnym tygodniu walki duchowej 🙂

Ogłoszenia 22 listopada 2017

Dziękujemy wszystkim tym, którzy podjęli posługę w tym tygodniu. Prosimy o zgłaszanie się do kolejnych posług podczas Mszy św.  i spotkania. Nie zapominajmy o intronizacji Słowa i modlitwie do Ducha Świętego- jest to bardzo ważne aby przywitać Pana Jezusa w Jego Słowie i wołać do Ducha św. o dary – może uczyńmy to naszym dziękczynieniem za dobro , które otrzymujemy?  Czy masz za co podziękować Panu Bogu ??

Zapraszamy do modlitwy w 5 intencjach

W tym tygodniu rozważamy rozdział VI podręcznika pt. „Praktyczne wskazania duchowe”

Pamiętajmy, że w listopadzie po  Mszy Świętej wieczornej nie ma modlitwy różańcowej, dlatego nasze spotkania rozpoczynamy wcześniej, ok 18.45.

Przypominamy, że w tym roku koszyczek na dobrowolną kolektę na cele wspólnoty wystawiony jest podczas każdego spotkania na końcu kościoła.

Kiermasz zgromadzonych przez nas pyszności (i ozdób) odbędzie się w niedzielę 3.12.2017. Więcej szczegółów podamy w późniejszym czasie.

„NIEBIAŃSKIE KALENDARZE 2018” będą do nabycia na koniec spotkania, w cenie 15 zł. Dodatkowo pojawiła się książka ks. Krzysztofa o modlitwie „Modlitwa serca” z  rekolekcji które odbyły się w lutym w Sokółce- koszt 20 zł.

Informacje o kursach na str www.rekolekcje.bialystok.pl

Caritas Archidiecezji Białostockiej organizuje akcję „Rodzina – rodzinie”. Dziękujemy za wasze otwarte serca gotowe do niesienia pomocy J Dzięki nim nasza Wspólnota będzie w stanie zaadoptować 3, a może nawet 4 rodziny z Syrii. Niech Wam Pan Bóg błogosławi J

W tym roku formacyjnym odbędzie się Szkoła Głoszących, którą poprowadzi Michał Zborowski. Kierowana jest do osób, które już mają doświadczenie w głoszeniu ( we wspólnocie i/lub na kursach), chcą rozwijać swój warsztat. Szkoła ruszy w  styczniu. Obejmie 5 spotkań po 4 godziny. Są dwa terminy: piątek od 17.00 do 21.00 lub sobota np. od 10.00 do 14.00. Godzinę spotkań w sobotę możemy  przesunąć, ale nie mogą kończyć się później niż o godz. 19.00.  Spotkania będą odbywały się mniej więcej raz w miesiącu. Mogą być lekkie przesunięcia w jedną lub drugą stronę. Niestety ilość miejsc jest ograniczona – każda ze wspólnot ma tylko po 3 miejsca.

W ramach przygotowań do uroczystości Chrystusa Króla Wszechświata oraz poprzedzającego ją 40-godzinnego nabożeństwa, w dniach 24 – 26 listopada 2017 r. będzie miało miejsce całodzienne wystawienie Najświętszego Sakramentu. Adoracje będą trwały:

24.11.2017 (piątek) – godz. 8:00 – 9:00 i 10:00 – 18:00

25.11.2017 (sobota) – godz. 8:00 – 9:00 i 10:00 – 18:00

26.11.2017 (niedziela) – godz. 13:00 – 18:00

To NASZ Król, który będzie na nas czekał – na spotkanie i rozmowę sam na sam. Nie zasmucajmy Go swoim „nie mam czasu” kiedy On daje nam cały swój czas, a nawet własne życie – a są jeszcze godziny, w których nikt z nas do Niego nie przyjdzie…

Moderator Generalny ks. Krzysztofa Kralka kieruje do nas słowo o inicjatywie powołania Domów Formacji Wspólnoty Przyjaciele Oblubieńca dla mężczyzn i kobiet, jako przełomowego i bardzo ważnego dzieła w historii naszej wspólnoty, do którego w ostatnim czasie zaprosił naszą wspólnotę Bóg.

Drodzy Przyjaciele Oblubieńca!
Przesyłam Wam serdeczne braterskie pozdrowienia z naszego Biura Wspólnoty
w Lublinie i zapewniam o naszej stałej modlitwie w Waszej intencji.
Tak jak już informowaliśmy, decyzją Wyższego Przełożonego Prowincji
Chrystusa Króla Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego – ks. Prowincjała Zenona
Hanasa SAC – dom mieszczący się przy ul. Bohaterów Monte Cassino 16a w Lublinie,
należący do Pallotynów, został przekazany Pallotyńskiej Szkole Nowej Ewangelizacji. Stał
się on domem formacji i ewangelizacji, w którym zamieszkała wspólnota składająca się
z trzech księży pallotynów: ks. Krzysztofa Kralki SAC, który został nowym przełożonym
naszego domu, ks. Łukasza Żaby SAC i ks. Krzysztofa Morawika SAC, trzech kleryków:
z diecezji warszawskiej, łomżyńskiej i świdnickiej oraz pięciu świeckich chłopaków
pochodzących ze wspólnot Przyjaciół Oblubieńca.
Klerycy i świeccy mogą zamieszkać w naszym nowym domu na okres jednego
roku, oddając się w tym czasie modlitwie i posłudze ewangelizacyjnej. Duże
zainteresowanie tym projektem potwierdza słuszność rozeznania o jego powołaniu do
istnienia oraz rodzi nadzieję, że Dom Formacji będzie miejscem, w którym młodzi będą się
rozwijać i rozeznawać swoje życiowe powołanie.
Plan naszego dnia jest wypełniony modlitwą, pracą i zajęciami pogłębiającymi
życie duchowe. Duża ilość modlitwy pozwala nam głosić rekolekcje i pomagać wielu
ludziom, którzy potrzebują duchowej rozmowy lub spowiedzi. Młodzi mieszkańcy naszego
domu pomagają nam w głoszeniu Ewangelii oraz angażują się w różne dzieła w wielu
parafiach. Z Domu Formacji mogą również korzystać pasterze naszych wspólnot w celu
odbycia swoich dni skupienia czy rekolekcji.
W związku z nowym sposobem użytkowania naszego domu wymagał on
pilnego remontu i przebudowy oraz zakupu nowego wyposażenia, co wiązało się
z dużymi kosztami. Prace remontowe prowadziliśmy od czerwca tego roku i zakończyliśmy
je uroczystym poświęceniem, którego dokonał bp. Mieczysław Cisło drugiego października
– we wspomnienie Aniołów Stróżów, którzy są patronami naszej kaplicy. Pragniemy
dołożyć wszelkich starań, aby mieszkańcy Domu Formacji podczas swojego pobytu poprzez
uczestnictwo w rekolekcjach ignacjańskich, szkoleniach, dniach skupienia, kursach
ewangelizacyjnych i innych sesjach dostali kompleksową formację, dzięki której po
powrocie do swoich wspólnot, lub gdziekolwiek Pan ich pośle, będą mogli służyć zdobytym
doświadczeniem i umiejętnościami dla budowania Kościoła.
Na co dzień jedną z form wsparcia funkcjonowania Domu jest możliwość
zamawiania intencji mszalnych odprawianych w domowej kaplicy. Można także
przekazywać dobrowolne ofiary, wpłacając je na konto lub składając je w Biurze
Wspólnoty. Rada Generalna rozeznała także, by jałmużnę adwentową przekazać na roczne
utrzymanie pobytu chłopaków mieszkających w Domu Formacji i zapewnienie im głębokiej
formacji duchowo-ludzkiej.
Wsłuchując się nieustannie w Boże prowadzenie względem naszej wspólnoty,
Rada Generalna wspólnoty Przyjaciele Oblubieńca, po modlitwie rozeznania, postanowiła
powołać do istnienia również Dom Formacji dla dziewczyn. W naszej wspólnocie coraz
częściej zauważamy dziewczyny nie tylko rozeznające swoje powołanie do życia
konsekrowanego w różnych zakonach, ale również do życia w bezżenności ze względu na
królestwo Boże we wspólnocie Przyjaciół Oblubieńca. Poczuliśmy konieczność
zatroszczenia się o takie osoby, tworząc odrębny dom, w którym mogłyby mieszkać, modlić
się i formować dla ewangelizacji we wspólnocie. Byłoby to miejsce stałego zamieszkania
dziewczyn, które wybiorą życie bezżenne dla ewangelizacji we wspólnocie Przyjaciół
Oblubieńca oraz tych, które chciałyby w takim domu zamieszkać na rok, by modlić się,
ewangelizować i rozeznawać swoje powołanie. Stoimy zatem przed koniecznością zakupu
lub wybudowania odpowiedniego do tego celu domu.
Pragnę zwrócić się do Was z gorącą prośbą o wsparcie duchowe i materialne tej
jakże potrzebnej inicjatywy. Pierwszorzędną sprawą jest oczywiście modlitwa, by
realizowały się plany Boże oraz by wszelkim działaniom zmierzającym do ich realizacji
towarzyszyło błogosławieństwo i łaska Pana. Nie dojdą jednak do skutku te zamierzenia bez
wsparcia finansowego, którego bardzo potrzebujemy, gdyż nie dysponujemy
wystarczającymi środkami, by zakupić lub wybudować potrzebny nam budynek.
Prowadzona przez naszą wspólnotę „Fundacja Wspólnota Przyjaciele Oblubieńca” podjęła
już konkretne działania zmierzające do przeprowadzenia zbiórki pieniężnej na ten cel.
Nigdy wcześniej jako odpowiedzialni za wspólnotę nie prosiliśmy Was o takie wsparcie
finansowe, jednakże w tym przełomowym momencie dla funkcjonowania całej naszej
wspólnoty pragnę w imieniu całej Rady Generalnej Wspólnoty zwrócić się do każdego
z Was i wszystkich tych, którym leży na sercu dzieło głoszenia Słowa Bożego, o nawet
najmniejsze wsparcie. Ponadto wielu z nas na co dzień oddaje dziesięcinę ze swoich
dochodów na cele królestwa Bożego. Pragnę prosić, by przy rozeznaniu, gdzie
przekazujecie ten dar, wziąć pod uwagę to dzieło utworzenia Domów Formacji, do którego
zaprosił nas Bóg, jako do tworzenia dwóch płuc, które pozwolą wspólnocie się rozwijać
i wypełniać Boże pragnienia w kraju i wszędzie tam, gdzie Pan nas pośle.
Już teraz dziękujemy za wszelką życzliwość i zrozumienie dla tego projektu,
a ze swojej strony obiecujemy stałą pamięć przed Panem w modlitwie i ofierze Mszy
Świętej sprawowanej codzienne w naszej kaplicy na Monte Cassino w Lublinie.
Z modlitwą
Ks. Krzysztof Kralka SAC
Moderator Generalny Wspólnoty Przyjaciele Oblubieńca
wraz z całą Radą Generalną Wspólnoty
Lublin, 11.11.2017 r.
***
Dane do wpłat:
Fundacja Wspólnota Przyjaciele Oblubieńca
Nr konta: 54 1240 2382 1111 0010 7248 1308
tytułem: „darowizna na dom formacyjny dla dziewczyn”
***
Stowarzyszenie Apostolstwa Katolickiego
ul. Boh. Monte Cassino 16a, Lublin
Nr konta: 93 1020 3147 0000 8102 0044 3366
tytułem: „darowizna na dom formacyjny dla chłopaków”

Niech św. Ignacy Loyola umacnia nas w kolejnym tygodniu walki o wieczność 🙂 Z Panem Bogiem 🙂

Ogłoszenia 15 listopada 2017

Bóg zapłać wszystkim tym, którzy podjęli posługę w tym tyg. Prosimy o zgłaszanie się do kolejnych, nie zapominajcie o intronizacji Słowa i modlitwy do Ducha Świętego.

Pamietajmy,że w Listopadzie po  Mszy Świętej nie ma juz modlitwy Różańcowej, dlatego nasze spotkania rozpoczynamy wczesniej, ok 18.45.

Przypominamy, że w tym roku koszyczek na dobrowolną kolektę na cele wspólnoty wystawiony jest podczas każdego spotkania na końcu kościoła.

Kiermasz zgromadzonych pysznosci odbedzie sie w niedzielę 3.12.2017. Wiecej szczegółów podamy w późniejszym czasie.

Rozprowadzamy juz  „NIEBIAŃSKIE KALENDARZE 2018” w cenie 15 zł (jest to forma cegiełki na działalność ewangelizacyjną wspólnoty). Dodatkowo pojawila sie książka o modlitwie „modlitwa serca” z  rekolekcji które odbyły się w lutym w Sokółce-koszt 20 zł.

Zapraszamy na najbliższe dłuższe kursy ewangelizacyjne:

8-10 grudnia-kurs Siedmioro Młodych
27-30 grudnia-kurs Jan w Lublinie i w Hermanówce oraz kurs Jezusdziełach w 4 Ewangeliach w Hodyszewie

Wiecej o kursach na str www.rekolekcje.bialystok.pl

W tym roku formacyjnym odbędzie się Szkoła Głoszących, którą poprowadzi Michał Zborowski. Kierowana jest do osób, które już mają doświadczenie w głoszeniu ( we wspólnocie i/lub na kursach), chcą rozwijać swój warsztat. Szkoła ruszy w  styczniu. Obejmie 5 spotkań po 4 godziny. Są dwa terminy: piątek od 17.00 do 21.00 lub sobota np. od 10.00 do 14.00. Godzinę spotkań w sobotę możemy  przesunąć, ale nie mogą kończyć się później niż o godz. 19.00.  Spotkania będą odbywały się mniej więcej raz w miesiącu. Mogą być lekkie przesunięcia w jedną lub drugą stronę. Niestety ilość miejsc jest ograniczona – każda ze wspólnot ma tylko po 3 miejsca.

Ks. Proboszcz (NASZ PASTERZ!)  zwrócił się do nas (a zwłaszcza Diakonii Miłosierdzia) z prośbą o to, byśmy w dniu 19 listopada 2017 r. (najbliższa niedziela) po każdej Mszy Świętej zbierali ofiary do puszek na dzieła Caritas Archidiecezji Białostockiej oraz rozdawali ulotki – deklaracje comiesięcznych wpłat na podopiecznych Caritas naszej Archidiecezji.

Wszystkich, którzy pragną spełnić ten uczynek miłosierdzia zapraszam do wpisywania się na którą godzinę kto deklaruje swoje przyjście na niedzielną Mszę i pomoc. Na każdą mszę potrzebujemy dwóch osób. Po komunii podchodzimy do stolika na końcu kościoła, bierzemy puszki i ulotki i stajemy przy wyjściach.

W ramach przygotowań do uroczystości Chrystusa Króla Wszechświata oraz poprzedzającego ją 40-godzinnego nabożeństwa, w dniach 24 – 26 listopada 2017 r. będzie miało miejsce całodzienne wystawienie Najświętszego Sakramentu. Adoracje będą trwały:

24.11.2017 (piątek) – godz. 8:00 – 9:00 i 10:00 – 18:00

25.11.2017 (sobota) – godz. 8:00 – 9:00 i 10:00 – 18:00

26.11.2017 (niedziela) – godz. 13:00 – 18:00

Bardzo prosimy o zapewnienie co najmniej godzinnych 2-osobowych dyżurów adoracyjnych w tych godzinach.  Prosimy o wpisywanie się  na te godziny, w których każdy z nas w danym dniu jest w stanie przyjść.w

To NASZ Król, który będzie na nas czekał – na spotkanie i rozmowę sam na sam. Nie zasmucajmy Go swoim „nie mam czasu” kiedy On daje nam cały swój czas, a nawet własne życie.

Caritas Archidiecezji Białostockiej organizuje dłuższoterminową akcję „Rodzina – rodzinie”. Polega ona na  podjęciu się adopcji na pół roku kilku chrześcijańskich rodzin syryjskich (dane na temat każdej z rodzin znajdują się w Archidiecezji). Miesięczne utrzymanie takiej jednej rodziny to koszt w wysokości 511 zł. Ta kwota pokryje koszt wyżywienia, opału oraz środków higienicznych.

Jako Wspólnota chrześcijańska  nie możemy pozostawać obojętni na losy naszych braci i sióstr, którzy za swoją wiarę płacą nieraz najwyższą cenę.

511 zł to bardzo mało, ale też dla wielu z nas bardzo dużo. Być może jakaś rodzina chciałaby indywidualnie zaadoptować rodzinę, ale ci z nas, którzy nie mają takiej możliwości indywidualnie – mogą działać wspólnie J Dlatego mamy propozycję, żeby KTO MOŻE zadeklarował ILE MÓGŁBY na ten cel przez pół roku przeznaczać. Pieniądze byśmy zbierali na którymś spotkaniu i przekazywali Pasterzowi. Wpłaty indywidualne na całą rodzinę najlepiej będzie przelewać na konto parafii (szczegóły u ks Proboszcza). Dzisiejsze deklaracje pomogą nam określić o adopcję ilu rodzin nasz Pasterz będzie mógł wystąpić do Caritas.

Ogłoszenia 8 listopada 2017

Dziękujemy z całego serca za Waszą posługę podczas Mszy Świętej i spotkania.  Prosimy o zgłaszanie się do kolejnych, nie zapominajcie o intronizacji Słowa i modlitwy do Ducha Świętego. Dziękujemy, za wasze otwarte serca w dzieleniu się swoimi talentami- jesteście wspaniali

Przypominamy, że w tym roku koszyczek na dobrowolną kolektę na cele wspólnoty wystawiony jest podczas każdego spotkania na końcu kościoła.

Na kurs Chłopiec z chlebami dla animatorów- można się do piątku zapisać u Asi- krótkie przypomnienie: termin 24-25,11,17, koszt 50zł,początek Msza Św. w parafii M. B. Fatimskiej o 18.00

5.11.17 swoje urodziny obchodził Moderator generalny naszej wspólnoty Ks. K. Kralka. My polecać Go będziemy dobremu Bogu w modlitwie podczas Mszy Świętej 15.11.17 o g. 18.00. Zachęcamy do wspólnej modlitwy.

Animatorzy w ramach formacji dodatkowo rozważają książkę „O naśladowaniu Chrystusa” Tomasza  A’Kempis – Kto z animatorów nie ma jeszcze tej książki prosimy o zgłoszenie się do Asi

Od przyszłego tygodnia będziemy rozprowadzać „NIEBIAŃSKIE KALENDARZE 2018” w cenie 15 zł (jest to forma cegiełki na działalność ewangelizacyjną wspólnoty).

Zapraszamy na najbliższe dłuższe kursy ewangelizacyjne:

8-10 grudnia-kurs Siedmioro Młodych
27-30 grudnia-kurs Jan w Lublinie i w Hermanówce oraz kurs Jezus w 4 Ewangeliach w Hodyszewie

 W tym roku formacyjnym odbędzie się Szkoła Głoszących, którą poprowadzi Michał Zborowski. Kierowana jest do osób, które już mają doświadczenie w głoszeniu ( we wspólnocie i/lub na kursach), chcą rozwijać swój warsztat. Szkoła ruszy w  styczniu. Obejmie 5 spotkań po 4 godziny. Są dwa terminy: piątek od 17.00 do 21.00 lub sobota np. od 10.00 do 14.00. Godzinę spotkań w sobotę możemy  przesunąć, ale nie mogą kończyć się później niż o godz. 19.00.  Spotkania będą odbywały się mniej więcej raz w miesiącu. Mogą być lekkie przesunięcia w jedną lub drugą stronę. Niestety ilość miejsc jest ograniczona – każda ze wspólnot ma tylko po 3 miejsca.

W dniach od 24 do 26 listopada w Ołtarzewie odbędą się bardzo ważne dla całej naszej wspólnoty rekolekcje o liturgii, które poprowadzi ks. Krzysztof Porosło. Rekolekcje są odpowiedzią na wnioski z Kapituły Generalnej o pogłębieniu formacji do głębokiego życia liturgicznego i są przeznaczone dla pasterzy wspólnot, administratorów, wice-administratorów, odpowiedzialnych i członków diakonii liturgicznych i diakonii uwielbienia (nie ma limitu osób dla danych wspólnot).Koszt uczestnictwa w rekolekcjach to 30 zł. Termin zgłoszeń  do 15 listopada.

Ogłoszenia 25 października 2017

Z serca dziękujemy za Waszą posługę podczas Mszy Świętej i naszego spotkania oraz całotygodniową modlitwę. Chętnych prosimy o zgłaszanie się na kolejne tygodnie do: czytań, psalmu, modlitwy wiernych, Intronizacji Słowa, modlitwy do Ducha Św.

Serdecznie zapraszamy diakonię miłosierdzia do modlitwy w 5 intencjach oraz każdego z nas do modlitwy w każdy czwartek Koronką  do Bożego Miłosierdzia za dzieło nowej ewangelizacji i Wspólnotę Przyjaciół Oblubieńca.

Koszyczek na DOBROWOLNĄ kolektę przeznaczoną na potrzeby Wspólnoty będzie wystawiony podczas każdego spotkania.

Dziękujemy za przyniesione smakołyki 🙂 co do ich dekoracji ustalimy termin i damy zanć, kiedy będzie potrzebna wasza pomoc 🙂 tych uzdolnionych artystycznie prosimy o projekt szaty graficznej etykiet na słoiczki  🙂 ( istotne aby było na niej znak wspólnoty czyli Oblubieniec z Przyjacielem 🙂

01.11.2017 , czyli za tydzień w środę nie ma spotkania. Robimy tydzień powtórkowy, warto wrócić do tych treści, które zostały pominięte lub zrobione pobieżnie. Od 1.11 będziemy rozważać temat: „Podobny we wszystkim oprócz grzechu (kuszony-zwyciężał).

Można się zapisać jeszcze na rekolekcje o modlitwie- „Wypłyń na głębię w terminie 10-12.11.17, Zapraszamy, prosimy nie zwlekac z decyzją 🙂

24-25.11 odbędzie się w szkole przy ul. Kamiennej kurs „Chłopiec z chlebami”- dla animatorów- zapisy i bliższe informacje u Asi Szuhalskiej

Zapraszamy do naszej parafii na Adorację Najświętszego Sakramentu w każdy PIERWSZY PIĄTEK miesiąca już od g. 15.00 do 21.00. Prosimy o wpisywanie się na dyżury adoracyjne (co najmniej półgodzinne). Potrzebujemy mieć pewność, że nasz Pan nie zostanie ani przez chwilę sam. Godziny, w których jesteśmy najbardziej potrzebni to 16:00 — 17:00, ale każda deklaracja będzie miła Bogu :))

Bożego tygodnia, obfitujacego w miłość i walkę o dobro  🙂

Ogłoszenia 18 października 2017

 1.  Serdecznie dziękujemy za Waszą posługę podczas Mszy Świętej i naszego spotkania oraz całotygodniową modlitwę. Chętnych prosimy o zgłaszanie się na kolejne tygodnie do: czytań, psalmu, modlitwy wiernych, Intronizacji Słowa, modlitwy do Ducha Św.
 2. Serdecznie zapraszamy diakonię miłosierdzia do modlitwy w 5 intencjach oraz każdego z nas do modlitwy w każdy czwartek Koronką  do Bożego Miłosierdzia za dzieło nowej ewangelizacji i Wspólnotę Przyjaciół Oblubieńca.
 3. Koszyczek na DOBROWOLNĄ kolektę przeznaczoną na potrzeby Wspólnoty będzie wystawiony podczas każdego spotkania.
 4. W tym tyg. Rozważamy temat: „Walka, by przyjąć słowo i Nim żyć”
 5. Można się zapisać jeszcze na rekolekcje o modlitwie- „Wypłyń na głębię” w terminie 10-12.11.17, Zapraszamy.
 6. 24-25.11 odbędzie się w szkole przy ul. Kamiennej kurs Chłopiec z chlebami , dla animatorów.
 7. Zapraszamy do naszej parafii na Adorację  Najświętszego Sakramentu w każdy PIERWSZY PIĄTEK miesiąca już od g. 15.00 do 21.00. W związku z tym prosimy o wpisywanie się na dyżury adoracyjne (co najmniej półgodzinne). Potrzebujemy mieć pewność, że nasz Pan nie zostanie ani przez chwilę sam. Godziny, w których jesteśmy najbardziej potrzebni to 16:00 – 17:00, ale każda deklaracja będzie miła Bogu :))

-Osoby, które się już wpisały na ten dyżur z ramienia innych wspólnot (Kółek Różańcowych lub Matek w Modlitwie) nie muszą się ponownie deklarować.

 1. Aktualny terminarz kursów i rekolekcji : https://rekolekcje.bialystok.pl/

Ogłoszenia 11 października 2017

 1. Ten rok rozpoczynamy od rozważań podręcznika „Szkoła walki duchowej”.

Któż z nas nie doświadcza trudności w wytrwaniu, uleganiu pokusom, zniechęceniu- walkę o duszę toczymy nieustannie , każdego dnia. –W tym tyg. pierwszy temat- „Biblijne obrazy walki duchowej”

 1. Ks. Andrzej serdecznie zaprasza wszystkich chętnych na pierwsze spotkanie Lektorów 14.10.17 po Mszy Świętej o g. 18.00
 2. Serdecznie zapraszamy diakonię miłosierdzia do modlitwy w 5 intencjach- karteczki z intencjami na pierwszej ławce; pamiętajmy o modlitwie również za siebie nawzajemJ
 3. Pamiętajmy , że Nasza Wspólnota w każdy czwartek modli się Koronką do Bożego Miłosierdzia za dzieło nowej ewangelizacji i Wspólnotę Przyjaciół Oblubieńca.
 4. Aby wesprzeć budżet naszej wspólnoty padł pomysł zorganizowania kiermaszu przetworów- prośba do diakonii organizacyjnej, ale i do nas wszystkich- podzielmy się naszymi talentami kulinarnymi oraz plastycznymi- chcemy przypomnieć parafii że jesteśmy- – przetwory będziemy zbierać za tydzień – kto co może – popatrzmy co mamy w naszych spiżarniach -proszę o przyniesienie przetworów na następną środę., a następnie zorganizujemy spotkanie, na którym zrobimy etykiety i ładną ich oprawę
  • -niezbędny jest krótki opis produktu- co to jest za smakołyk J
 5. W Wąwolnicy (14 października), dokonany zostanie akt zawierzenia całej naszej wspólnoty Matce Bożej. W naszej wspólnocie dokonamy takiego aktu zawierzenia 18.10.17. Zachęcamy do licznego uczestnictwa w przyszłą środę J
 6. 13 października, czyli najbliższy piatek będzie dniem pokutnym w całej wspólnocie, jako przebłaganie za grzechy wspólnoty. Zachęcamy do ofiarowania w tej intencji jakiegoś czynu pokutnego- modlitwę, Adorację, post- wg własnego pragnienia.

Tego dnia w parafii Matki Bożej Fatimskiej odbędzie się Msza Święta dla wspólnoty o g. 18.00 na którą serdecznie zapraszamy.

 1. Zachęcamy do uczestnictwa w kursach formacyjnych i rekolekcjach- niezbędne informacje można znaleźć na stronie internetowej rekolekcje.bialystok.pl
 • Ruszyły zapisy na rekolekcje „Wypłyń na głębię” w terminie 10-12.11.17 w Szkole Budowlano-Geodezyjnej przy ul. Słonimskiej47/1, prowadzone przez ks. Krzysztofa Kralkę SAC – poświęcone zupełnie innym tematom niż podręcznik. Będą na nich poruszane takie tematy jak: cel modlitwy chrześcijańskiej, pułapki na drodze modlitwy, Eucharystia jako modlitwa paschalna, modlitwa Ducha Świętego w nas. – zapisy i szczegóły na stronie rekolekcje.bialystok.pl.  Koszt 90zł+ 25zł obiad dla chętnych. Zapraszamy.
 • 24-25.11 odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 5 przy ul. Kamiennej kurs „Chłopiec z chlebami” -dla animatorów.
 • Kolejne SOW rozpoczęły się w:

Parafii Św. Anny

Parafii Ducha Świętego- Środy

Parafii Bł. Bolesławy Lament – Czwartki

 1. Bardzo ważna informacja dla budowania swojej więzi z Bogiem- Od tego miesiąca, czyli od października ks. Proboszcz wprowadził w naszej parafii dłuższą Adorację Najświętszego Sakramentu w każdy PIERWSZY PIĄTEK miesiąca. Teraz będzie ona trwać od godziny miłosierdzia czyli od 15:00 do 21:00 – z przerwą na Mszę Świętą wieczorną.

W związku z tym zapraszamy wszystkich do wpisywania się na dyżury adoracyjne (co najmniej półgodzinne). Potrzebujemy mieć pewność, że nasz Pan nie zostanie ani przez chwilę sam.

Osoby, które się już wpisały na ten dyżur z ramienia innych wspólnot (Kółek Różańcowych lub Matek w Modlitwie) nie muszą się ponownie deklarować – zapraszamy do wpisywania się tych, którzy jeszcze się nie zapisali. Chodzi TYLKO O PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA (nie o każdy piątek!)

Godziny, w których jesteśmy najbardziej potrzebni to 16:00 – 17:00, ale każda deklaracja będzie miła Bogu :)))

Ściskam ciepło i życzę Bożego tygodnia

Ogłoszenia 21 czerwca 2017

 1. Kochani, pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy w tym roku formacyjnym podjęli się posług podczas mszy i spotkań oraz naszym cichym „ochroniarzom”, którzy całymi tygodniami się za nas modlili. Niech Bóg, który widzi w ukryciu osobiście Wam wynagrodzi Wasze zaangażowanie i oddanie Wspólnocie.
 2. Od 22 czerwca rozważamy ostatni tydzień XVI z podręcznika pt. „On żyje – świadczyć o Jezusie”.
 3. Dziś po raz ostatni można było zakupić podręcznik wakacyjny: „Fatima-szkoła zawierzenia” w cenie 20 zł, zaś dla przyjaciół po ubiegłorocznym SOW – podręcznik „Święci uczą nas wiary” w tej samej cenie. Osoby, które wcześniej zakupiły podręcznik „Jezus – -Miłosierdzie Ojca” prosimy o jego wymianę na podręcznik o „Świętych”
 4. FORMACJA WAKACYJNA: Jak tylko zakończymy nasz podręcznik – ROZPOCZYNAMY ROZWAŻANIA pierwszego tygodnia podręczników wakacyjnych. Od 3 lipca spotkania formacyjne będą się odbywać w parafii M B Fatimskiej w PONIEDZIAŁKI!!! o godz. 19:00 (a będą poprzedzone mszą świętą o godzinie 18:00, na którą serdecznie zapraszamy :D) Będzie to czas, w którym będziemy mogli nie tylko spotkać Przyjaciół z innych białostockich Wspólnot, ale przede wszystkim wysłuchać konferencji podsumowujących dany tydzień rozważań z podręcznika oraz razem modlić się i uwielbiać Boga. Gorąco zachęcamy do udziału.  Na pierwsze spotkanie 3 lipca mamy już mieć zrobione rozważania pierwszego rozdziału podręcznika.

Spotkania będą trwały ok. 14 tygodni. NASZA PARAFIA (we współpracy z par. Jana Chrzciciela) prowadzi i odpowiada za spotkanie 17 lipca. Mamy nadzieję, że tego dnia nie zabraknie w kościele MB Fatimskiej naszych reprezentantów ;P Schola przygotowuje oprawę muzyczną mszy świętej i spotkania, a poza tym potrzebujemy osób do:

MSZA ŚWIĘTA:

– wniesienie ikony      1 osoba   Krzyś Popławski

– aklamacja                                 Eliza Szorc

– modlitwa wiernych                  Maria Balunowska

SPOTKANIE:

– krótkie powitanie i modlitwa: uwielbienie + do Ducha . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

– konferencja z rozdziału „Trzecie spotkanie z Aniołem” . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

– modlitwa po konferencji –  być może? . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

– dziesiątek różańca – być może ????. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

 1. Przypominamy, że 24 czerwca po mszy świętej wieczornej odbędzie się ostatnie spotkanie lektorów!

LINK DOKONFERENCJI: https://drive.google.com/drive/folders/0BzrV8HYqlcqUNnl2ZzFnTzdvclE?usp=sharing

Ogłoszenia 14 czerwca 2017

 1. Dziękuję serdecznie za Waszą posługę podczas mszy i naszego ostatniego spotkania oraz całotygodniową modlitwę. Do wakacji zapisy na wszystkie posługi mamy już zakończone J Natomiast wciąż aktualna pozostaje modlitwa tygodniowa w 5 wskazanych intencjach. Karteczki leżą do pobrania na pierwszej ławce.
 2. Dzisiaj zbieramy comiesięczną DOBROWOLNĄ kolektę przeznaczoną na potrzeby Wspólnoty.
 3. Przez najbliższe dni rozważamy tydzień XV z podręcznika pt. „Szczyt miłości”. I tu małe dopowiedzenie: ponieważ za tydzień tj. 21 czerwca będzie nasze ostatnie spotkanie przed wakacjami, to ostatni rozdział podręcznika tj. tydzień XVI „On żyje – -świadczyć o Jezusie” będziemy kończyć indywidualnie – bez spotkania podsumowującego. Rozważania rozpoczniemy od czwartku po środowym ognisku.
 4. Zachęcamy do zakupu u Asi Szuhalskiej podręczników wakacyjnych: dla przyjaciół o „dłuższym stażu” podręcznik „Fatima-szkoła zawierzenia” w cenie 20 zł, zaś dla przyjaciół o „krótszym stażu” podręcznik „Święci uczą nas wiary” w cenie 20 zł. Wszystkie osoby, które wcześniej zakupiły podręcznik „Jezus – -Miłosierdzie Ojca” prosimy o jego wymianę na podręcznik o „Świętych” J Chyba, że ktoś chce sobie ten podręcznik zostawić – wtedy zapraszamy do dodatkowego zakupienia podręcznika o Świętych, który będzie rozważany w regionie białostockim w czasie wakacji.
 5. FORMACJA WAKACYJNA: Jak tylko zakończymy nasz podręcznik – ROZPOCZYNAMY ROZWAŻANIA pierwszego tygodnia podręcznika wakacyjnego tj. „Fatima – szkoła zawierzenia” i „Święci uczą nas wiary”. Wszystkich, którzy pragną trwać w formacji i postanowili nie robić sobie w tej dziedzinie życia wakacji zapraszamy na cotygodniowe spotkania, które będą się odbywać w PONIEDZIAŁKI!!! o godz. 19:00 od 3 lipca aż do końca września w par. MB Fatimskiej. Będzie to czas, w którym będziemy mogli nie tylko spotkać Przyjaciół z innych białostockich Wspólnot, ale przede wszystkim wysłuchać konferencji podsumowujących dany tydzień rozważań z podręcznika oraz razem modlić się i uwielbiać Boga. Gorąco zachęcamy do udziału.  Na pierwsze spotkanie 3 lipca mamy już mieć zrobione rozważania pierwszego rozdziału podręcznika. Spotkania będą trwały ok. 14 tygodni. NASZA PARAFIA (we współpracy z par. Jana Chrzciciela) prowadzi i odpowiada za spotkanie 17 lipca. Mamy nadzieję, że tego dnia nie zabraknie w kościele MB Fatimskiej naszych reprezentantów ;P Schola przygotowuje oprawę muzyczną mszy świętej i spotkania, pozostałe posługi podamy za tydzień, ale już wiadomo, że potrzebujemy osoby chętnej do głoszenia konferencji z rozdziału „Trzecie spotkanie z Aniołem”.
 6. W najbliższą środę tj. 21 czerwca zamiast konferencji będziemy mieli czas świadectw na temat królowania Jezusa w naszym życiu (chętnym przypominamy najważniejszą zasadę: KRS: krótkie, radosne, skoncentrowane na Jezusie), po czym przejdziemy do ogrodu parafialnego na ognisko J W tym miejscu mamy prośbę do Diakonii Organizacyjnej: potrzebujemy kilku osób, które zajęłyby się: przygotowaniem miejsca, zrobieniem zakupów (napojów, kiełbasek, naczyń jednorazowych itd.) oraz „ogarnięciem” miejsca po zakończeniu ogniska. Chętnych prosimy o pozostanie na chwilę po spotkaniu.
 7. Przypominamy o procesjach organizowanych wokół naszego kościoła w oktawie Bożego Ciała oraz głównej procesji ulicami tej dzielnicy, która odbędzie się w najbliższą niedzielę tj. 18 czerwca po mszy świętej o godz. 12:00. Dziękujemy przedstawicielom Diakonii Organizacyjnej, które podjęły się dopilnowania tych procesji, ale wszystkich (zwłaszcza parafian) prosimy o wzięcie w nich aktywnego udziału, żeby nie zabrakło osób do niesienia paramentów procesyjnych.

Ogłoszenia 7 czerwca 2017

 1. Dziękuję serdecznie za Waszą posługę podczas mszy i naszego ostatniego spotkania oraz całotygodniową modlitwę. Na kolejne dwa tygodnie mamy już wszystkie posługi przypisane, więc do wakacji zapisy mamy już zakończone J Natomiast wciąż aktualna pozostaje modlitwa tygodniowa w 5 wskazanych intencjach. Karteczki leżą do pobrania na pierwszej ławce.
 2. Przez najbliższe dni rozważamy tydzień XIV z podręcznika pt. „Pogłębianie relacji”.
 3. Zachęcamy do zakupu u Asi Szuhalskiej podręczników wakacyjnych: dla przyjaciół o „dłuższym stażu” podręcznik „Fatima-szkoła zawierzenia” w cenie 20 zł, zaś dla przyjaciół o „krótszym stażu” podręcznik „Święci uczą nas wiary” w cenie 20 zł. Wszystkie osoby, które tydzień temu zakupiły podręcznik „Jezus – -Miłosierdzie Ojca” prosimy o jego wymianę na podręcznik o „Świętych” J
 4. W najbliższą środę tj. 14 czerwca, jak w każdą, co w drugą środę miesiąca podczas spotkania będzie zbierana comiesięczna DOBROWOLNA kolekta przeznaczona na potrzeby Wspólnoty. Zgodnie z założeniem osoby pracujące wpłacają 10 zł, zaś studenci i osoby niepracujące- 5 zł, ale tak naprawdę ofiara jak i jej wysokość pozostaje dobrowolna.
 5. Również za tydzień czyli 14 czerwca msza święta wieczorna będzie odprawiana w intencji naszej Wspólnoty – gorąco zachęcamy do uczestnictwa w Eucharystii i włączenia się w modlitwę, którą będziemy zanosić do Boga w intencjach każdego z nas.
 6. W związku ze zbliżającym się Świętem Bożego Ciała oraz procesjami organizowanymi w oktawie Bożego Ciała prosimy 3 osoby z Diakonii Organizacyjnej chętne do pomocy przy organizacji tych procesji. Osoby te prosimy o pozostanie na chwilkę po spotkaniu na krótkie przeszkolenie u p. Marii Domańskiej J
 7. 21 czerwca czyli już za 2 tygodnie będziemy mieli ostatnie spotkanie formacyjne przed wakacjami, które zakończymy ogniskiem. Już dziś zarezerwujcie sobie troszkę więcej czasu na ten wieczór… Reszta szczegółów za tydzień.
 8. Wszystkich (a szczególnie animatorów ) serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w kursach wakacyjnych w ramach formacji permanentnej odpowiedzialnych.

Najbliższe kursy i terminy to:

15-18 czerwca – kurs Historia Zbawienia w parafii MB Fatimskiej, kurs dochodzony

16-18 czerwca – kurs Emaus w Czarnej Białostockiej, kurs dochodzony

oraz kursy wymagające zgody Pasterza i powiadomienia administratorów:
7-17 lipca-kurs Paweł w Czarnej
19-22 lipca-kurs Sekret Pawła w Czarnej
4-14 sierpnia-kurs Paweł w Łomży
11-14 sierpnia-kurs Jan w Ołtarzewie

Ogłoszenia 31 maja 2017

 1. Bóg zapłać za Waszą posługę podczas mszy i naszego ostatniego spotkania oraz całotygodniową modlitwę. Prosimy chętnych o zgłaszanie się na kolejne tygodnie do posług: czytań, psalmu, modlitwy wiernych, Intronizacji Słowa, modlitwy do Ducha Św. J   Kartka z zapisami leży na pierwszej ławce obok  5 intencji modlitwy tygodniowej, do której zapraszamy wszystkich chętnych.
 2. Nadal można zapisywać się do naszych czterech wspólnotowych diakoni. Listy znajdują się na pierwszej ławce.
 3. Przez najbliższe dni rozważamy tydzień XIII z podręcznika pt. „Relacja”.
 4. Już dziś będzie można kupić u Asi Szuhalskiej podręczniki wakacyjne: dla przyjaciół o „dłuższym stażu” podręcznik „Fatima-szkoła zawierzenia” w cenie 20 zł, zaś dla przyjaciół o „krótszym stażu” podręcznik „Jezus-Miłosierdzie Ojca” w cenie 20 zł.
 5. Na stronie http://chcejezusa.pl/modlitwa/ możemy zapisać się do udziału we Wszechświatowym Dniu Uwielbienia 1 czerwca – w Dzień Dziecka… To Ty wybierasz 5 minut, które w ten dzień chcesz poświęcić uwielbieniu Taty, dzięki któremu jesteśmy dziećmi. Szczegóły na stronie.
 6. Od kwietnia rozpoczęło się przygotowanie do zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi naszej parafii jako odpowiedź na wezwanie Maryi w czasie objawień w Fatimie, których 100 rocznicę obchodzić będziemy w tym roku. My jako Wspólnota Przyjaciół Oblubieńca również przygotowujemy się do zawierzenia Maryi wszystkich Przyjaciół Oblubieńca. Akt zawierzenia całej Wspólnoty jest planowany 14 października w Sanktuarium MB Kębelskiej w Wąwolnicy. Zapraszamy do włączenia się w modlitwę pięciu pierwszych sobót miesiąca. III spotkanie odbędzie się w pierwszą sobotę czerwca tj. 3 czerwca o godz. 18.00 – Eucharystia a po niej nabożeństwo maryjne.
 7. W dniu 10 czerwca o godz. 11.00 w katedrze białostockiej odbędzie się ingres biskupa Tadeusza Wojdy, dlatego w tym roku nie będzie planowanego Święta Wspólnoty Przyjaciół Oblubieńca. Uroczysta msza i spotkanie zostają przełożone na koniec września.
 8. Wszystkich (a szczególnie animatorów ) serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w kursach wakacyjnych w ramach formacji permanentnej odpowiedzialnych.

Najbliższe kursy i terminy to:

15-18 czerwca – kurs Historia Zbawienia w parafii MB Fatimskiej, kurs dochodzony

16-18 czerwca – kurs Emaus w Czarnej Białostockiej, kurs dochodzony
7-17 lipca-kurs Paweł w Czarnej
19-22 lipca-kurs Sekret Pawła w Czarnej
4-14 sierpnia-kurs Paweł w Łomży
11-14 sierpnia-kurs Jan w Ołtarzewie

Ogłoszenia 24 maja 2017

 1. Składamy serdeczne Bóg zapłać za Waszą posługę podczas mszy i naszego ostatniego spotkania oraz całotygodniową modlitwę. Dziś potrzebujemy chętnych na kolejne tygodnie do posług: podczas mszy św. – czytań, psalmu, modlitwy wiernych, podczas spotkania – Intronizacji Słowa, modlitwy do Ducha Św. J Kartka z zapisami leży na pierwszej ławce obok  5 intencji modlitwy tygodniowej, do której zapraszamy wszystkich chętnych.
 2. WSZYSTKICH ANIMATORÓW zapraszamy na spotkanie formacyjne, które odbędzie się JUTRO 25 maja (czwartek) po mszy świętej wieczornej na plebanii. Gorąco prosimy by było nas jak najwięcej.
 3. UWAGA! W najbliższym tygodniu mamy dwa razy więcej do przemyślenia, ponieważ rozważamy DWA TYGODNIE z podręcznika: tydzień XI „Słowa i polecenia Jezusa” oraz XII „Nauczanie w Jerozolimie ”.
 4. W dniu 10 czerwca o godz. 11.00 w katedrze białostockiej odbędzie się ingres biskupa Tadeusza Wojdy, dlatego w tym roku nie będzie planowanego Święta Wspólnoty Przyjaciół Oblubieńca.   Uroczysta msza i spotkanie zostają przełożone na koniec września.
 5. Wszystkich (a szczególnie animatorów ) serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w kursach wakacyjnych w ramach formacji permanentnej odpowiedzialnych.

Najbliższe kursy i terminy to:

2-4 czerwca -kurs Nowe Życie, w SP przy ul. Kamiennej w Białymstoku

15-18 czerwca – kurs Historia Zbawienia w parafii MB Fatimskiej, kurs dochodzony

16-18 czerwca – kurs Emaus w Czarnej Białostockiej, kurs dochodzony
7-17 lipca-kurs Paweł w Czarnej
19-22 lipca-kurs Sekret Pawła w Czarnej
4-14 sierpnia-kurs Paweł w Łomży
11-14 sierpnia-kurs Jan w Ołtarzewie

Więcej informacji o kursach znajdziecie na stronie www.rekolekcje.bialystok.pl oraz snepallotyni.pl

 1. W czerwcu będzie można kupić podręczniki wakacyjne: dla przyjaciół o „dłuższym stażu” podręcznik „Fatima-szkoła zawierzenia” w cenie 20 zł zaś dla przyjaciół o „krótszym stażu” podręcznik „Jezus-Miłosierdzie Ojca” w cenie …. (czekam na informację od Marzenki).
 2. Przypominamy, że jutro – jak w każdy czwartek – modlimy się koronką do Miłosierdzia Bożego za…. (ciekawe kto pamięta?)

Ogłoszenia 17 maja 2017

 1. Bóg zapłać wszystkim za posługę podczas mszy i naszego ostatniego spotkania oraz posługę modlitewną. Prosimy o zgłaszanie się na kolejne tygodnie do posług: podczas mszy św. – czytań, psalmu, modlitwy wiernych, podczas spotkania – Intronizacji Słowa, modlitwy do Ducha Św. J Kartka z zapisami leży na pierwszej ławce.
 2. Na pierwszej ławce leży też 5 intencji modlitwy tygodniowej, do zabrania dla chętnych, którzy pragnęliby otoczyć modlitwą wskazane na kartkach osoby. Serdecznie zachęcamy do włączenia się w tę posługę.
 3. WSZYSTKICH ANIMATORÓW zapraszamy na spotkanie formacyjne, które odbędzie się 25 maja (czwartek) po mszy świętej wieczornej na plebanii. Bardzo prosimy o jak najliczniejszą obecność.
 4. W najbliższym tygodniu rozważamy tydzień dziesiąty z podręcznika pt. „Rabbi czy Rabbuni ”.
 5. W związku z ingresem naszego Nowego Arcybiskupa do Archikatedry Białostockiej w dniu 10 czerwca br., planowane na ten dzień Święto Wspólnoty odbędzie się w innym terminie, w tej chwili jeszcze nieznanym.
 6. Zachęcamy do udziału w kursach formacyjnych, a najbliższe to:

19-21 maja – i 2-4 czerwca -kurs Nowe Życie, w SP przy ul. Kamiennej w Białymstoku
19-21 maja-kurs Wspólna droga w Lublinie (dla małżeństw)

15-18 czerwca – kurs Historia Zbawienia w parafii MB Fatimskiej, kurs dochodzony

16-18 czerwca – kurs Emaus w Czarnej Białostockiej, kurs dochodzony

Kursy wymagające zgody Pasterza:
7-17 lipca-kurs Paweł w Czarnej
4-14 sierpnia-kurs Paweł w Łomży
11-14 sierpnia-kurs Jan w Ołtarzewie

Więcej informacji o kursach znajdziecie na stronie www.rekolekcje.bialystok.pl oraz snepallotyni.pl

Ogłoszenia 10 maja 2017

 1. Dziękuję wszystkim za posługę podczas mszy i naszego ostatniego spotkania. Bóg zapłać za wydłużoną posługę modlitewną. Prosimy o zgłaszanie się na kolejne tygodnie J Kartka z zapisami leży na pierwszej ławce. PRZYPOMINAMY, że do listy posług została dodana jeszcze jedna posługa: INTRONIZACJA SŁOWA. Osoba, która się wpisze do tej posługi ma za zadanie: zapewnić kupienie kwiatów (skromne, ale żywe – można kupić gotowy bukiet w Lidlu lub Biedronce), cztery osoby do procesji z obrusem, kwiatami, świecą i Słowem Bożym oraz poprowadzić Intronizację. Jeśli ktoś pragnąłby się tym zająć, ale nie jest pewien jak to zrobić i co mówić – niech się wpisuje i zgłasza do Matyldy potrzebę krótkiego instruktażu J
 2. Przypominamy też, że na pierwszej ławce leży 5 intencji modlitwy tygodniowej, które nie będą już rozdawane na samym początku spotkania, lecz będą wykładane do zabrania dla chętnych. Wszystkich, którzy pragnęliby otoczyć modlitwą wskazane na kartkach osoby prosimy o ich pobieranie od razu po przyjściu na spotkanie.
 3. Podczas dzisiejszego spotkania zbieramy comiesięczną, dobrowolną kolektę przeznaczoną na potrzeby Wspólnoty.
 4. WSZYSTKICH ANIMATORÓW zapraszamy na spotkanie formacyjne, które odbędzie się 25 maja (czwartek) po mszy świętej wieczornej na plebanii. Bardzo prosimy o jak najliczniejszą obecność.
 5. W ciągu najbliższego tygodnia rozważamy tydzień dziewiąty z podręcznika pt. „Tajemnice Królestwa”.
 6. Zapraszamy serdecznie do udziału w uroczystości nadania sakry biskupiej ks Tadeuszowi Wojdzie w sobotę 10 czerwca o godz. 11.00. W związku z ingresem naszego Nowego Arcybiskupa do Archikatedry Białostockiej, planowane w tym dniu Święto Wspólnoty Przyjaciele Oblubieńca odbędzie się w innym terminie, w tej chwili jeszcze nieznanym.
 7. Zachęcamy do udziału w kursach formacyjnych, a najbliższe to:

11-14 maja-kurs Historia Zbawienia w Ołtarzewie
19-21 maja-kurs Wspólna droga w Lublinie (dla małżeństw)
7-17 lipca-kurs Paweł w Czarnej
19-22 lipca-kurs Sekret Pawła w Czarnej
4-14 sierpnia-kurs Paweł w Łomży
11-14 sierpnia-kurs Jan w Ołtarzewie

Więcej informacji o kursach znajdziecie na stronie www.rekolekcje.bialystok.pl oraz snepallotyni.pl

 1. Wspólnota Przyjaciele Oblubieńca organizuje pielgrzymkę: WIEDEŃ- PRAGA-BUDAPESZT od 13 do 21 września 2017 roku. Zapisy już wkrótce na stronie snepallotyni.pl.

Ogłoszenia 26 kwietnia 2017

  1. Bóg zapłać wszystkim za posługę podczas mszy i naszego spotkania w ubiegłym tygodniu. Prosimy o zgłaszanie się na kolejne tygodnie J   Kartka z zapisami leży na pierwszej ławce.  UWAGA! Do listy posług została dodana jeszcze jedna posługa: INTRONIZACJA SŁOWA. Osoba, która się wpisze do tej posługi ma za zadanie: zapewnić kupienie kwiatów (skromne, ale żywe – można kupić gotowy bukiet w Lidlu lub Biedronce), cztery osoby do procesji z obrusem, kwiatami, świecą i Słowem Bożym oraz poprowadzić Intronizację. Jeśli ktoś pragnąłby się tym zająć, ale nie jest pewien jak to zrobić i co mówić – niech się wpisuje i zgłasza do Matyldy potrzebę krótkiego instruktażu J
  1. Na pierwszej ławce leży również 5 intencji modlitwy tygodniowej (tym razem wyjątkowo DWUTYGODNIOWEJ), które nie będą już rozdawane na samym początku spotkania, lecz będą wykładane do zabrania dla chętnych. Wszystkich, którzy pragnęliby otoczyć modlitwą wskazane na kartkach osoby prosimy o ich pobieranie od razu po przyjściu na spotkanie.
  1. Za tydzień tj. 3 maja SPOTKANIA NIE BĘDZIE! Następne nasze spotkanie będzie dopiero za dwa tygodnie w środę 10 maja (animatorzy – przekażcie to wszystkim nieobecnym). Wtedy to o godz. 18.00 rozpoczniemy mszą św. w intencji wspólnoty, a podczas spotkania będziemy zbierać comiesięczną kolektę przeznaczoną na potrzeby Wspólnoty .
  1. Przez najbliższe dwa tygodnie rozważamy tydzień siódmy z podręcznika pt. „Blisko i daleko” oraz ósmy „Pamięć i naśladowanie”.
  1. Odpowiadając na wezwanie Maryi w czasie objawień w Fatimie, których 100 rocznicę obchodzić będziemy w tym roku, od kwietnia rozpoczęło się przygotowanie do zawierzenia Niepokalanemu Sercu     Maryi naszej parafii. My jako Wspólnota Przyjaciół Oblubieńca również przygotowujemy się do       zawierzenia Maryi wszystkich Przyjaciół Oblubieńca. Akt zawierzenia całej Wspólnoty jest          planowany 14 października w Sanktuarium MB Kębelskiej w Wąwolnicy. Zapraszamy do    włączenia się w modlitwę pięciu pierwszych sobót miesiąca z nadzieją duchowej odnowy. II spotkanie         będzie w pierwszą sobotę maja tj. 6 maja o godz. 18.00 – Eucharystia a po niej nabożeństwo maryjne.
 1. Przypominam o rezerwowaniu sobie czasu w sobotę 10 czerwca 2017 kiedy to w Świętej Wodzie planowane są obchody Święta Wspólnoty Przyjaciele Oblubieńca. Rozpoczęcie o godz. 8.45 zaś     zakończenie ok godz. 15.30. Na to spotkanie możemy zaprosić swoich najbliższych, małżonków i             Nie będzie obiadu, każda rodzina przywozi ze sobą prowiant, np kiełbaski, które będzie można         upiec przy ognisku. Koszt uczestnictwa dzieci do lat 3 jest bezpłatny, dzieci w wieku od 4 do lat 17 to 5       zł, osoby dorosłe 10 zł. Prosimy wpisywać się na listy. Podajemy imię i nazwisko, a przy dzieciach ich         wiek.

     Czy są już może odpowiedzi na te pytania:

– Czy jest w naszej wspólnocie lekarz, który mógłby podjąć się posługi medycznej w czasie Święta?

– Czy znacie kogoś spoza wspólnoty, kto mógłby zaopiekować się dziećmi? Chodzi o czas od ok. 8.45 do ok. 12.00.

– Czy ktoś z naszej wspólnoty dysponuje półciężarówką, którą mógłby w razie potrzeby przewieźć ławki?

Ogłoszenia 19 kwietnia 2017

 1. Serdecznie dziękuję wszystkim za posługę podczas mszy i naszego spotkania w ubiegłym tygodniu. Prosimy o zgłaszanie się na kolejne tygodnie J   Kartka z zapisami leży na pierwszej ławce. Wielkie       Bóg zapłać wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie dekoracji kościoła na okres świąt, a także          tym, którzy czuwali przy  Panu Jezusie w czasie tych dni.
 2. Przez najbliższe dni rozważamy tydzień szósty z podręcznika pt. „Najlepszy Pasterz- troszczy się i czuwa”.
 3. Zapisy do diakoni nadal trwają , zachęcamy wszystkich do włączenia się w to dzieło.
 1. Pragnę serdecznie podziękować za ofiary złożone tydzień temu na kolektę. Zebraliśmy wyjątkowo dużo, bo 1495 zł, z czego 30 % – tj. 448,5 zł zostało przekazane do Regionu, zaś 1046,5zł na Jałmużnę Wielkopostną dla Sióstr Zawierzenia.
 2. W sobotę 10 czerwca 2017 planowane jest Święto Wspólnoty Przyjaciele Oblubieńca, które to obchody odbędą się w Świętej Wodzie. Rozpoczęcie o godz. 8.45 zaś zakończenie ok godz. 15.30. Święto jest   czasem wspólnego radowania się w gronie wspólnoty i w gronie rodzinnym. Można więc na to spotkanie       zaprosić swoich najbliższych, małżonków i dzieci. Nie będzie obiadu, każda rodzina         przywozi ze sobą koszyczek, zwłaszcza kiełbaski, które będzie można upiec przy ognisku. Koszt         uczestnictwa dzieci do lat 3 jest bezpłatny, dzieci w wieku od 4 do lat 17 to 5 zł, osoby dorosłe 10 zł.              Prosimy o rozeznanie ilu nas z danej rodziny będzie, by w ciągu najbliższych dwóch tygodni można już było wpisywać się na listy. Będziemy wtedy podawać imię i nazwisko, a przy dzieciach ich wiek.

      Bardzo proszę o rezerwowanie sobie już czasu na te sobotnie świętowanie.

      Prosimy też o zastanowienie się nad kilkoma kwestiami:

– Czy jest w naszej wspólnocie lekarz, który mógłby podjąć się posługi medycznej w czasie Święta?

– Czy znacie kogoś spoza wspólnoty, kto mógłby zaopiekować się dziećmi? Chodzi o czas od ok. 8.45 do ok. 12.00.

– Czy ktoś z naszej wspólnoty dysponuje półciężarówką, którą mógłby w razie potrzeby przewieźć ławki?

Ogłoszenia 12 kwietnia 2017

 1. Bóg zapłać wszystkim za posługę podczas mszy i naszego spotkania w ubiegłym tygodniu. Prosimy o zgłaszanie się na kolejne tygodnie J Kartka z zapisami leży na pierwszej ławce.
 2. Przez najbliższe dni rozważamy tydzień piąty z podręcznika pt. „Moc wiary”.
 3. Trwa Wielki Tydzień, więc to już ostatnia chwila by zarezerwować sobie czas na spotkanie z Jezusem   podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu w czasie Triduum Paschalnego. Zachęcamy do  wpisywania się na listy dyżurów – zwłaszcza w puste miejsca.
 1. Zapraszamy też do przyłączenia się do naszych czterech wspólnotowych diakoni. Listy znajdują się na pierwszej ławce.
 2. Dzisiaj zbieramy kolektę, która zostanie przeznaczona w 30% do regionu, a w 70% właśnie na       jałmużnę wielkopostną, która zostanie przekazana SIOSTROM ZAWIERZENIA prowadzącym Domy   Rekolekcyjne, gdzie organizują m.in. rekolekcje Ignacjańskie.

Ogłoszenia 5 kwietnia 2017

 1. Dziękuję wszystkim za ubiegłotygodniową  posługę podczas mszy i naszego spotkania. Prosimy o        zgłaszanie się do kolejnych J
 2. Przez najbliższe dni rozważamy tydzień czwarty z podręcznika pt. „Nauka słuchania Słowa”.
 3. Zbliża się Wielki Tydzień, w związku z czym coraz bliższe jest też nasze spotkanie z Jezusem podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu w czasie Triduum Paschalnego. Zapraszamy serdecznie, by już dzisiaj uzupełnić nazwiskami nasze listy.

Dyżury adoracyjne to:

W Wielki Czwartek i Piątek (13 i 14 kwietnia) 22:00 – 23:00 – dyżur konkretnie NASZEJ WSPÓLNOTY

Adoracja w Wielki Piątek 14 kwietnia 9:00 – 18:00

Adoracja w Wielką Sobotę 15 kwietnia 9:00 – 20:00

Adoracja całonocna z soboty na niedzielę czyli z 15 na 16 kwietnia od ok 22:00 do 6:00

 1. Nadal można zapisywać się do naszych czterech wspólnotowych diakoni. Listy znajdują się na pierwszej ławce.
 2. Za tydzień czyli 12 kwietnia msza święta wieczorna będzie odprawiana w intencji naszej Wspólnoty. Przyjdźmy, pomódlmy się za siebie nawzajem, prośmy o Boże prowadzenie i wzrastanie zgodnie z Jego     wolą.
 3. Podczas Wielkiego Postu wszyscy chrześcijanie, a więc i nasza Wspólnota zaproszona jest do jałmużny Ponieważ w naszej Wspólnocie za tydzień będziemy zbierać kolektę, która zostanie       przeznaczona w 30% do regionu, a w 70% właśnie na tą jałmużnę, to w kilku zdaniach przypomnę,            czym ona jest i jak wielkie ma znaczenie w życiu duchowym.

Św. Jakub Apostoł podkreśla, iż wiara chrześcijańska bez uczynków jest martwa (zob. Jk 2, 17),  a katechizm wymienia jałmużnę obok postu i modlitwy, jako jeden z trzech najważniejszych dobrych uczynków. Jałmużna więc to przejaw miłości w konkretnym czynie. Zwykle jałmużna kojarzy się nam z pieniężnym wsparciem kogoś będącego w potrzebie, jednakże jałmużna dotyczy wszelkich braków drugiego człowieka, bo „pobudką do dania jałmużny jest dopomożenie człowiekowi cierpiącemu niedostatek”. Św. Tomasz z Akwinu uczy nas, iż jałmużna to nie tylko wsparcie pieniężne, ale i wypełnianie uczynków miłosiernych co do duszy i co do ciała. Zaś Chrystus poucza nas, ludzi skażonych egoizmem, abyśmy w czasie udzielanej jałmużny nie szukali siebie samych, własnej chwały, rozgłosu i korzyści osobistych, ale byśmy innych wspierali w miarę naszych możliwości, kierując się autentyczną miłością, która zawsze jest bezinteresowna. Praktykowanie jałmużny jest więc naśladowaniem czynów Boga względem ludzi. Chrześcijanin, rezygnując z dóbr materialnych, gromadzi sobie skarb duchowy, gdyż „błogosławiony ten, który myśli o nędzarzu i biednym (Ps 4, 1-4). To konkretne ćwiczenie duchowe, które również uczy nas, aby dzielić się nie tylko tym co zbywa, ale również tym co mamy.

Rada Generalna Wspólnoty Przyjaciele Oblubieńca rozeznała, że tegoroczna jałmużna zostanie             przekazana SIOSTROM ZAWIERZENIA, które prowadzą Domy Rekolekcyjne, gdzie organizują                   m.in. rekolekcje Ignacjańskie.

 1. Odpowiadając na wezwanie Maryi w czasie objawień w Fatimie, których 100 rocznicę obchodzić będziemy w tym roku, od kwietnia rozpoczęło się przygotowanie do zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi naszej parafii. My jako Wspólnota Przyjaciół Oblubieńca również przygotowujemy się do zawierzenia Maryi wszystkich Przyjaciół Oblubieńca. Akt zawierzenia całej Wspólnoty jest planowany 14 października w Sanktuarium MB Kębelskiej w Wąwolnicy. Stąd też podwójnie zapraszamy do włączenia się w modlitwę pięciu pierwszych sobót miesiąca z nadzieją duchowej odnowy. II spotkanie w pierwszą sobotę maja tj. 6 maja o godz. 18.00 – Eucharystia a po niej nabożeństwo maryjne.
 2. Wspólnota Przyjaciele Oblubieńca organizuje pielgrzymkę: WIEDEŃ- PRAGA-BUDAPESZT od 13 do 21 września 2017 roku. Zapisy już wkrótce na stronie snepallotyni.pl. (Program na pierwszej ławce)

Ogłoszenia 29 marca 2017

1. Bóg zapłać wszystkim za ubiegłotygodniową posługę podczas mszy i naszego spotkania. Prosimy o zgłaszanie się do kolejnych terminów, a wszystkich, którzy się wpiszą na listę prosimy o przyjście odpowiednio wcześniej, by sprawdzić teksty w lekcjonarzu i intencje do modlitwy wiernych.
2. Przez najbliższe 7 dni rozważamy DWA TYGODNIE z naszego podręcznika tj. tydzień drugi pt „Misja Jezusa” i trzeci pt „Dialog z Jezusem”. Także w tym tygodniu podwajamy wysiłki (i szukamy powiązania pomiędzy tymi rozdziałami) ;P
3. W świetle tegorocznego hasła formacyjnego „W pokornej służbie” przypominamy, że wciąż trwają zapisy do powstałych dwa tygodnie temu czterech wspólnotowych diakonii. Są to (krótkie przypomnienie):
DIAKONIA LITURGICZNA – odpowiadająca za oprawę mszy świętych Wspólnotowych oraz wszystkich mszy wskazanych przez proboszcza parafii. W jej skład wchodzą: ministranci, lektorzy. Psalmiści.
DIAKONIA MUZYCZNA – jej zadaniem jest formowanie się w modlitwie śpiewem i posługa muzyczna podczas wskazanych przez ks. proboszcza mszy, nabożeństw oraz innych uroczystości. Tworzą ją osoby wchodzące w skład Wspólnotowej scholi.
DIAKONIA MIŁOSIERDZIA – dla wszystkich pragnących pełnić uczynki miłosierdzia względem ciała:
•Głodnych nakarmić. •Spragnionych napoić. •Nagich przyodziać. •Podróżnych w dom przyjąć. •Więźniów pocieszać Chorych nawiedzać Umarłych pogrzebać
i względem duszy:
•Grzeszących upominać. •Nieumiejętnych pouczać. •Wątpiącym dobrze radzić. •Strapionych pocieszać.
•Krzywdy cierpliwie znosić. •Urazy chętnie darować. •Modlić się za żywych i umarłych.
DIAKONIA ORGANIZACYJNA – dla osób o wielu talentach potrzebnych przy organizacji różnorakich wydarzeń: od sprzątania kościoła, poprzez robienie zakupów, wystroju miejsc, po organizowanie transportu, przygotowywanie festynów, ognisk, balów itd.
Wykaz Diakonii wraz z nazwiskami ich członków znajduje się na pierwszej ławce.
4. Mam nadzieję, że w Waszych sercach zrodził się odzew na zaproszenie ks. Proboszcza do Adoracji Najświętszego Sakramentu podczas Wielkiego Tygodnia i dzisiaj nasze listy zapełnią się nazwiskami.
Dyżury adoracyjne:
W Wielki Czwartek i Piątek (13 i 14 kwietnia) 22:00 – 23:00 – dyżur konkretnie NASZEJ WSPÓLNOTY
Adoracja w Wielki Piątek 14 kwietnia 9:00 – 18:00
Adoracja w Wielką Sobotę 15 kwietnia 9:00 – 20:00
Adoracja całonocna z soboty na niedzielę 15/16 kwietnia od ok 22:00 do 6:00
5. Zachęcamy do skorzystania z najbliższych kursów ewangelizacyjnych. Znajdziecie je na stronach www.rekolekcje.bialystok.pl oraz snepallotyni.pl wraz z informacjami do kogo jaki kurs jest adresowany i jaki jest jego koszt. W związku z rozbieżnościami w podawanych terminach kursów informujemy, że najbliższy kurs „Jezus w 4 Ewangeliach” odbędzie się w Hodyszewie w dniach 28 kwietnia – 1 maja (informacja potwierdzona przez biuro w Lublinie w dniu wczorajszym).
6. W sobotę 1 kwietnia o godz. 16:00 w kinie TON odbędzie się projekcja filmu „Szare Anioły” o zakonie, który żyje bardzo radykalnym charyzmatem św. Franciszka. Film jest wyświetlany pod patronatem Białostockiej Szkoły Nowej Ewangelizacji. Cena biletu 20 zł.
7. Wspólnota Przyjaciele Oblubieńca organizuje pielgrzymkę: WIEDEŃ- PRAGA-BUDAPESZT od 13 do 21 września 2017 roku. Zapisy już wkrótce na stronie www.snepallotyni.pl.

OGŁOSZENIA 22 MARCA

1. Dziękujemy wszystkim za ubiegłotygodniową posługę podczas mszy i naszego spotkania. Prosimy o zgłaszanie się (zwłaszcza naszą nowo powstałą Diakonię Liturgiczną ;P) do kolejnych terminów, a wszystkich, którzy się wpiszą na listę prosimy o przyjście odpowiednio wcześniej, by sprawdzić teksty w lekcjonarzu i intencje do modlitwy wiernych.

2. W najbliższym tygodniu rozważamy tydzień pierwszy pt „ Nauka z mocą” z nowego podręcznika formacyjnego „Studium Ewangelii Św Marka”. Dziś jest jeszcze możliwość nabycia nowej wersji podręcznika w cenie 25 zł. Pozostałe podręczniki zwrócimy do Regionu.

3. Nadal można zapisywać się do naszych wspólnotowych diakoni. Listy znajdują się na pierwszej ławce.

4. Jutro, czyli 23 marca po mszy św. wieczornej i Gorzkich żalach, w Domu parafialnym odbędzie się pierwsze spotkanie formacyjne animatorów. Mamy nadzieję, że wszyscy będą obecni.

5. W dniu 24 marca w parafii MB Fatimskiej o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. z modlitwą o uzdrowienie, którą odprawi ks Krzysztof Kralka.

6. Osobom które zgłosiły się do udziału w jednodniowej sesji o Wspólnocie Przyjaciół Oblubieńca, którą w sobotę 25 marca w Technikum Budowlanym przy ul. Słonimskiej poprowadzi ks. Krzysztof Kralka, przypominamy, że rozpoczęcie sesji będzie o godz. 9.00, zakończenie mszą św o godz. 17.30. Kwotę 20 zł (z obiadem 30 zł) prosimy wpłacać dzisiaj po spotkaniu do Krysi Laszczkowskiej. Tu mała prośba organizacyjna do „obiadujących”: ustalcie miejsce, w którym będziecie się mogli z Krysią w sobotę „znaleźć” i odebrać od niej swój kupon na obiad

7. Zachęcamy do skorzystania z najbliższych kursów ewangelizacyjnych. Znajdziecie je na stronach www.rekolekcje.bialystok.pl oraz snepallotyni.pl. Tam też dowiecie się do kogo jaki kurs jest adresowany i jaki jest jego koszt.
Pamiętajmy, że udział w każdym kursie jest czasem oddanym Bogu – czasem, w którym On sam się nad każdym z nas pochyla, każdego dotyka i czymś obdarowuje.

8. Wspólnota Przyjaciele Oblubieńca organizuje pielgrzymkę: WIEDEŃ- PRAGA-BUDAPESZT od 13 do 21 września 2017 roku. Zapisy już wkrótce na stronie www.snepallotyni.pl. (Program na pierwszej ławce)

OGŁOSZENIA 15 marca:

1. Bóg zapłać wszystkim za ubiegłotygodniową posługę podczas mszy i naszego spotkania. Prosimy o zgłaszanie się do kolejnych terminów, a wszystkich, którzy się wpiszą na listę prosimy o przyjście odpowiednio wcześniej, by sprawdzić teksty w lekcjonarzu i intencje do modlitwy wiernych.

2. W najbliższym tygodniu rozpoczynamy nowy podręcznik formacyjny „Studium Ewangelii Św Marka”, rozważaniami z tygodnia wprowadzającego pt „Słowo Boże”. Jest jeszcze możliwość nabycia tej nowej wersji podręcznika w cenie – 25 zł

3. W dniu 23 marca w czwartek po mszy św. wieczornej i Gorzkich żalach, w Domu parafialnym odbędzie się pierwsze spotkanie animatorów. Zaplanujcie już sobie ten termin proszę.

4. W dniu 24 marca w parafii MB Fatimskiej o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. z modlitwą o uzdrowienie, którą odprawi ks Krzysztof Kralka.

5. Jak już informowaliśmy zbliża się BARDZO WAŻNE WYDARZENIE W NASZEJ FORMACJI – czyli jednodniowa sesja o Wspólnocie Przyjaciół Oblubieńca, którą w sobotę 25 marca poprowadzi ks. Krzysztof Kralka. Rozpoczęcie o godz. 9.00, zakończenie mszą św o godz. 17.30. Gorąco prosimy o to by jak najwięcej osób, które nie przeszły tej sesji wzięło w niej udział. Koszt to 20 zł (z obiadem 30 zł). Kawę i herbatę będzie można kupić na stanowisku firmy Malibu. Na pierwszej ławce znajduje się lista, na której prowadzimy zapisy TYLKO DO KOŃCA DZISIEJSZEGO SPOTKANIA – wieczorem zamknięta lista zostanie przekazana do Regionu. Przy wpisywaniu się prosimy KONIECZNIE o ZAZNACZENIE jaką opcją jesteście zainteresowani: z posiłkiem czy bez.

6. Zachęcamy do skorzystania z najbliższych kursów ewangelizacyjnych, a znane nam terminy to (tu uwaga: kurs „Chłopiec z chlebami” zostaje przesunięty na październik b.r. więc na razie zapisów nie będzie):
– EMAUS – 24-26 marca w Parafii Św. Rocha w Białymstoku ul. Ks. A. Abramowicza 1 i w SP nr 5 przy ul. Kamiennej
– JAN – 28 kwietnia – 2 maja w Hermanówce
– JEZUS według 4 Ewangelistów – 29 kwietnia – 2 maja w Hodyszewie
– PAWEŁ – 7-17 lipca w Czarnej koło Skarżyska Kamiennej oraz 4-14 sierpnia w Łomży
– SEKRET PAWŁA – 19-23 lipca w Czarnej koło Skarżyska Kamiennej
Więcej informacji o kursach znajdziecie na stronie www.rekolekcje.bialystok.pl oraz snepallotyni.pl

7. Wspólnota Przyjaciele Oblubieńca organizuje pielgrzymkę: WIEDEŃ- PRAGA-BUDAPESZT od 13 do 21 września 2017 roku. Zapisy już wkrótce na stronie www.snepallotyni.pl. (Program na pierwszej ławce)