Ogłoszenia z dn. 2.10.2024

1. Kochani, dziękuję za Wasze „TAK” na trwanie we Wspólnocie Przyjaciół Oblubieńca. W tym miejscu chcę bardzo podziękować wszystkim Animatorom, którzy na kolejny rok podjęli się tej odpowiedzialności, powitać w tym gronie nowego Animatora – Jarka, podziękować Darkowi za jego piękną pracę …. i z radością powitać wśród nas osoby nowe (które były dziś po raz pierwszy) i te, które dołączyły pod sam koniec ubiegłego roku formacyjnego, dziękując Bogu za to, że przez wakacje ich zapał nie zgasł. Niech każda godzina, którą poświęcicie Wspólnocie i własnej formacji słodko owocuje w Was i Waszych rodzinach!
  2. W tym roku – tak jak w poprzednim – nie będziemy już wskazywać co tydzień, która grupa jest wyznaczona do jakiej posługi, tylko odwołujemy się do Waszych serc i sumień. Ufamy, że KAŻDY z nas znajdzie dla siebie taki czas i taką formę, której będzie mógł się podjąć. Oczywiście – jeśli ktoś ma w sercu pragnienie przyjęcia na siebie jakiejś posługi częściej niż pozostali – to może się wpisywać częściej np. na cały miesiąc. Lista jest udostępniania podczas spotkania. Mamy do dyspozycji 9 miesięcy i 14 rodzajów posług w tygodniu, także nie sposób usprawiedliwić się brakiem czasu lub niemocą.
  3. Zaczynamy nowy rok formacyjny. Październik – jak zawsze – poświęcamy naszej Mamie i od dziś zaczynamy rozważania książeczki  „31 dni z Maryją” . Jak sam tytuł wskazuje – rozważania będą na każdy dzień, więc 2 października nadrabiamy dzień pierwszy i rozważamy dzień 2, a później trzymamy się daty z dnia. Książeczki są do nabycia u Ani. Koszt książeczki – 10 zł. Od listopada zaczniemy 12-tygodniowe rozważania podręcznika „Szkoła życia we Wspólnocie”.
  4. Tegoroczne hasło przewodnie formacji we Wspólnocie Przyjaciół Oblubieńca brzmi: EUCHARYSTIA – SZCZYT I ŹRÓDŁO. Kto spożywa moje Ciało i Krew moją pije, trwa we Mnie, a Ja w nim.” J 6, 56  Jest ono piękną kontynuacją ubiegłorocznego „Poznaj pragnienia mojego serca i przyjmij moje Słowo”.
  5. W dojrzewaniu do spełnienia NAJWIĘKSZEGO pragnienia Pana Jezusa jakim jest nasze przemienienie i zjednoczenie z Bogiem, pomoże nam w tym roku ADORACJA, która – jak pięknie powiedział ks. Grzywocz w swojej konferencji – „(…) rodzi tęsknotę za Eucharystią. To czas pomiędzy przeistoczeniem, a przyjęciem komunii” , czas który daje głęboką wrażliwość na obecność Chrystusa (…) uczy wrażliwości na to, co duchowe, co istotnie realnie, a nie jest widoczne dla oka”.
  6. Dla tych wszystkich, którzy mają poczucie, że nie mają czasu adorować do godziny 18:00 oraz dla tych, którzy boją się długoterminowych zobowiązań, a chcieliby wejść głębiej I ODPOWIEDZIALNIEJ w tą przepiękną formację mamy wyjątkową okazję: w intencji wynagradzającej za cierpienia Jezusa w Ogrójcu(Tak jednej godziny nie mogliście czuwać ze mną?”) oraz w intencji przyszłorocznych Parafialnych Misji Świętych dostaliśmy możliwość ZOBOWIĄZANIA SIĘ (to ważne!) do godzinnej adoracji nocnej, w każdy pierwszy czwartek miesiąca – od 7 listopada 2024 do 1 maja 2025 od godz. 19:00 do północy, w kaplicy Domu Parafialnego. Podejmując się tego zobowiązania musimy pamiętać, że w przypadku niemożności przyjścia osobiście mamy zorganizować zastępstwo w nasze miejsce. Lista jest wykładana podczas spotkania na pierwszej ławce. Warto zaryzykować.
  7. Ruszyła ogólnopolska strona wewnętrzna naszej Wspólnoty https://jestemprzyjacielemoblubienca.pl/, na której znajdują się ogłoszenia „centralne” i regionalne, wiele konferencji do różnych podręczników, nagrania z rekolekcji i spotkań formacyjnych oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące Wspólnoty itd. Zachęcam do zaglądania na nią i zapoznawania się z umieszczonymi tam treściami.
  8. Kalendarz wydarzeń na najbliższy rok formacyjny można znaleźć na pierwszej ławce. W tym roku zrezygnowaliśmy z dodatkowych spotkań formacyjnych we Wspólnocie, za to bardzo prosimy i liczymy na Wasz jak najliczniejszy udział w spotkaniach organizowanych przez nasz Region i Prowincję Białostocką. To wydarzenia bardzo ważne dla naszej osobistej formacji oraz właściwego budowania relacji we Wspólnocie, dlatego bardzo proszę o to, żebyście je sobie wzięli do serca i BYLI na nich obecni. Podajemy je na tyle wcześnie, że na 95% można tych terminów dopilnować (pomijamy choroby i wypadki losowe). Najbliższe wydarzenie to Dzień Skupienia w Sokółce (19 października).
  9.  Bal Wszystkich Świętych czyli nasza chrześcijańska odpowiedź na Halloween – odbędzie się 27 października 2024 roku (niedziela) w SP nr 31 przy ulicy Żurawiej. Początek o godz. 16:00. Koniec około 18:00. Bal jest organizowany dla dzieci i młodzieży do ósmej klasy szkoły podstawowej. Będziemy potrzebować kilku osób w sobotę 26 października do dekoracji korytarzy, w niedzielę ok. 15:00 do przygotowania stołów i w niedzielę 27 października ok. 18:00 do sprzątania po Balu. Jeśli ktoś zechciałby przygotować jakieś ciasta – zapraszamy.
  10.   W sobotę 12 października zapraszam gorąco na godzinę 9:00 do włączenia się w jesienne porządki w świątyni i wokół kościoła.
  11. W przyszłą niedzielę, 13 października odbędzie się ostatnia w tym roku procesja Fatimska – tradycyjnie ulicami osiedla.
  12. Od przyszłego tygodnia, w ramach Diakonii Miłosierdzia, po każdym spotkaniu będziemy oferować modlitwę wstawienniczą nad każdym, kto takiej modlitwy będzie potrzebował. Osoby obmadlane będą mogły – ale nie musiały – podać intencję, w której proszą o modlitwę. Modlitwa będzie miała miejsce w kaplicy Domu Parafialnego, po spotkaniu formacyjnym.