1. Kochani! Gorąco dziękuję wszystkim, którzy podjęli dyżur podczas niedzielnego Dnia Ciastkowego. Dziękuję, że nie szczędziliście swojego czasu ani sił, aby inni mogli się poczuć ugoszczeni 🙂
  2. Przez najbliższe dwa tygodnie środowych konferencji i naszych spotkań NIE BĘDZIE. Do konferencji i spotkań wracamy pod koniec lutego tj. we środę 28 lutego. Przez ten czas będziemy rozważać rozdziały 13 i 14 Ewangelii wg św. Mateusza.
  3. W najbliższą sobotę tj. 10 lutego w naszej parafii będzie miało miejsce ważne wydarzenie. Tego dnia, o godzinie 17:45, w ramach ogólnodiecezjanej akcji peregrynacji obrazu w każdej parafii, samochodem-kaplicą przybędzie do nas obraz Matki Bożej Robotników Solidarności. Razem z obrazem przyjedzie krzyż robotników z Nowej Huty i relikwie bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

Zapraszam do aktywnego uczestnictwa we wprowadzeniu obrazu do naszej Świątyni w tą sobotę, o godz. 17:45  przez utworzenie szpaleru z lampionami i powitanie obrazu tak jak witamy figurę MB Fatimskiej. Po Mszy świętej wieczornej nastąpi Akt zawierzenia Matce Bożej przy wystawionym Najświętszym Sakramencie i będzie możliwość oddania czci relikwiom bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Wieczór zostanie zakończony Apelem Jasnogórskim.

Od niedzieli 11 lutego do przyszłego piątku 16 lutego, o godz. 17:30 przy obrazie i Najświętszym Sakramencie będzie odmawiany różaniec w intencji Ojczyzny. W sobotę 17 lutego różaniec będzie odmawiany o godzinie 16:30, a o godz. 17:15 podjedzie samochód kaplica i nastąpi uroczyste wyprowadzenie obrazu, krzyża i relikwii.

  • W najbliższą niedzielę będziemy obchodzić Dzień Chorego. 11 lutego 2024 po Mszy świętej o godzinie 12:00 będzie możliwość przyjęcia Sakramentu Chorych. Bardzo proszę, abyśmy byli apostołami tego wydarzenia jednocześnie przypominając w naszym otoczeniu, że sakrament chorych nie jest tym samym co wiatyk ani ostatnie namaszczenie ani nie jest przeznaczony dla chwilowo „lekko niedomagających”. Jest to sakrament uzdrowienia dla chorych fizycznie lub psychicznie, a jego przyjmowanie wymaga stanu łaski uświęcającej.
  • We środę za tydzień, 14 lutego 2024, Środą Popielcową zaczynamy okres Wielkiego Postu, a to oznacza, że od przyszłego piątku zaczną być odprawiane nabożeństwa Drogi Krzyżowej (dyżur naszej Wspólnoty wypada 8 marca), a od soboty17 lutego, Msze wieczornej będą połączone z Nieszporami. Zapraszamy serdecznie do brania w nich udziału.
  • Tradycyjnie już , na początku Wielkiego Postu w naszej parafii nastąpi wprowadzenie w głębię wiekopostnych dni, czego dokona znana nam już siostra Judyta Pudełko. Przez trzy dni –  niedzielę, poniedziałek i wtorek (18 – 20 lutego ) wygłosi nam konferencje pod hasłem „Z pustyni do Raju – duchowa droga Wielkiego Postu”, poruszające  następujące tematy „Gdy raj zamienia się w pustynię”, „Pustynna droga ku wolności” oraz „Miłość do końca”. Ponieważ bardzo nam zależy na jak najliczniejszym udziale osób w tych dniach, a nie chcemy nikogo przemęczyć ilością wydarzeń – po zakończeniu spotkań z siostrą Judytą, we środę 21 lutego SPOTKANIA NIE BĘDZIE.
  • Przypominam, że w terminie 8 – 10 marca 2024 będzie organizowany Kurs KAMCH. Zachęcamy do wzięcia w nim udziału szczególnie te osoby, które chciałyby uporządkować swoją modlitwę osobistą i bardziej się włączyć w modlitwę Wspólnotową. Osoby chętne proszę o zgłaszanie się do animatorów.
  • Na kwiecień – a dokładnie 20 – 21 kwietnia 2024 planowane są również rekolekcje z siostrą Tomaszą O SAKRAMENCIE SPOWIEDZI (miejsce: par. św. Kazimierza Królewicza). W tym przypadku również proszę, by osoby chętne zgłaszały się do swoich animatorów.
  • Bardzo proszę o zatroszczenie się o nasze cotygodniowe i całotygodniowe posługi. ZWŁASZCZA NA LUTY.
  • Przystępujemy do prac nad projektem Misji parafialnych, planowanych na 11 – 18 maja 2025. Powoli krystalizuje się skład Zespołu przygotowawczego i powstaje zarys koncepcji jak będą te Misje wyglądały. Z racji, że czas Misji dla wielu osób może się okazać czasem życiowej przemiany  – potrzebujemy wielkiego muru modlitwy, który osłoni wszystkich pracujących na tym tematem jak i wszystkich, którzy zechcą wziąć w nim udział i nie pozwoli nikomu z nas zejść ze ścieżki, którą chce nas poprowadzić Duch Święty. Niech każde z nas stanie się cegiełką i już dziś swoją modlitwą buduje to piękne dzieło.